Секцио или естествено раждане

  • 30 012
  • 485
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 1 381
Блъд, една приятелка ходи на преглед за очите малко преди да роди..8 месец примерно.
А за хемороидите, аз си ги имам преди да съм раждала, представям си след 😀🤷‍♀️

# 181
  • Мнения: 22 785
Нямам идея в коя, но разговор с лекаря Ви ще е полезен по темата.

# 182
  • Мнения: 4 859
Аз съм с 5+ диоптъра,т.е. на едното око е 5,на другото малко повече,не нося очила или лещи от години ,две естествени раждания имам .Не са ме питали дали съм изследвала очните дъна(но бях преди време по друга причина )
Споменах ,че искам второто бебче да е секцио ,но лекарката не се съгласи и ме разубеди ,че нямам показания и беше права .


Хемороиди след второто раждане нямах ,но се мазах по време на бременността с антифлегмин .След първото имах 2 ,но и преди да забременея бях с 1 .

Диоптъра не е предпоставка за секцио ,направете консултация с офталмолог.

# 183
  • Мнения: 2 237
Благодаря ви1 Да, задължително ще отида при моя офталмолог, за да направим нужните изследвания. Имам време до раждането, но искам максимално да съм подготвена и силно се надявам на варианта с естествено раждане. Хич не искам да ме режат. Все ще изтърпя едни болки няколко часа до ден.

# 184
  • Мнения: 3 350
Благодаря ви1 Да, задължително ще отида при моя офталмолог, за да направим нужните изследвания. Имам време до раждането, но искам максимално да съм подготвена и силно се надявам на варианта с естествено раждане. Хич не искам да ме режат. Все ще изтърпя едни болки няколко часа до ден.
Късмет ! Всичко ще е наред ! От сърце желая.

# 185
  • Мнения: 562
Аз много бих искала да родя естествено, но не знам дали диоптъра ще ми го позволи. Знаете ли в коя седмица горе-долу трябва да изследвам очните дъна и всичко, което трябва, за да се определи дали мога да раждам естествено?
Ходих първата седмица на 9 месец. Родих 38+седмица.

# 186
  • Мнения: 268
Лично аз съм привърженичка на естественото раждане. Дори бих предпочела водно раждане с доказани авторитети като Олга Дукат и Емилия Казълова( от акушерско звено Ла Вита Нова). Гледала съм снимки от раждания с тях, както и споделени разкази от първо лице. Действат ми вдъхновяващо.

# 187
  • София
  • Мнения: 6 219
Аз много бих искала да родя естествено, но не знам дали диоптъра ще ми го позволи. Знаете ли в коя седмица горе-долу трябва да изследвам очните дъна и всичко, което трябва, за да се определи дали мога да раждам естествено?

Мен ме изпратиха в петия месец. Диоптера не е решаващ от може би десетина години. Гледа се вътреочно налягане, състояние на ретината, съпоставя се с общото състояние на майката и очите. Аз съм с препоръка за лазерна операция заради леко заскрежаване. към 8- 9 месец пак ще си запиша час. Сборния диоптер на всяко от очите ми е над 7 и по принцип сигурно ще има офталмолози, които директно да ми напишат препоръка за секцио, както се е правило преди. Ние решихме да изчакаме и да видим как се развива налягането, как расте бебето, как се позиционира и т.н.

Според моята офталмоложка 9 месец е късно за преглед очен, защото много състояния, които биха могли да бъдат предотвратени и рискове за очите на практика няма как да се превенират в последния момент. Не е маловажно очното ни здраве.

За протокола - нямам конкетна нагласа. слушам си лекаря, според когото е рано да мисля по въпроса как ще раждам. Разбира се, че ако всичко е наред ще си раждам нормално, но не на всяка цена.

# 188
  • Мнения: 2 237
В@ня, много благодаря за изчерпателния отговор! Аз вече влезнах в 5 месец и на следващата консултация ще обсъдя това с лекаря ми. И ще отида и на такъв преглед. Ако сте била някъде в София на такъв преглед, можете ли да ми препоръчате? Не съм сигурна, че моята офталмоложка ще има нужната апаратура за тази цел.

# 189
  • София
  • Мнения: 6 219
Аз ходя в клиника Вижън вече доста години и съм доволна. Отидох с направление, като платих само 22 лева за нещо си - частна клиника е все пак. Бременните не плащат потребителски такси иначе. Плюсът в случая е, че по време на карантини и труден достъп до болници, не е трудно да се стигне до преглед, както би било в Александровска болница (откъдето също имам добри впечатления около специализирана операция на роднина). Апаратура при прегледа не използваха кой знае каква - един апарат, който мери налягането и апаратът, на който се оглеждат дъната. Наложи се да ме прегледат и с някаква по-специална леща, за по-големи детайли. По принцип понеже имам генетична обремененост към едно заболяване през 2020 съм ходила на скенер и на не знам още какви изследвания съвсем несвързано с бременността, та се знаеше, че нямам допълнителни проблеми и оплаквания. Не знам при по-специфична находка дали вече не изпращат на нещо по-сложно.

Също е важно да отбележа, че леко ми разшириха зеницата с капки. Ако човек има по-висок диоптер е добре да бъде с придружител, вода и нещо сладко в джоба - от някои капки пада кръвното.

А, и е нещо - общо взето след раждането, независимо от неговия вид ме предупредиха, че пак трябва да ида на преглед. Заради всички промени в организма...

Последна редакция: пт, 08 яну 2021, 23:13 от В@ня

# 190
  • Мнения: 2 237
Много благодаря! Ще видя на Клокотница където ходя дали ще могат да ми направят цялостния преглед и ако не ще отида във Вижън.
Мен ме приеснява факта, че имам освен астигматизъм и изтъняване на ретината и това може да повлияе. Но все пак важно е бебчето да се роди живо и здраво независимо как.

# 191
  • Мнения: 410
Много благодаря! Ще видя на Клокотница където ходя дали ще могат да ми направят цялостния преглед и ако не ще отида във Вижън.
Мен ме приеснява факта, че имам освен астигматизъм и изтъняване на ретината и това може да повлияе. Но все пак важно е бебчето да се роди живо и здраво независимо как.
И аз имам изтъняване и ще се консултирам в 7ми месец. Досега не са ми казвали да е проблем, но ще разберем. Няма какво да се направи, надявам се да не се налага секцио.

# 192
  • Мнения: 268
Пожелавам успех, момичета. Принципно очните проблеми са предпоставка за секцио. Дано не се стига до такова.Simple Smile

# 193
  • Мнения: 20
Здравейте мами! Имам едно по-различно питане, към родилите секцио... Родила съм преди 5г с ЦС, от около година ми се появи една постоянна пробождаща болка вляво около яйчника, нагоре от яйчника и към кръста, около дебелото черво, лекарите не могат да разберат точно от какво е... Като опипам мястото където боли, точно около белега от секцио напипвам 2, 3 твърди топченца които отдясно ги няма, отдясно е почти гладко и като че ли болката и придърпването идва от тях... Според гинеколога били много повърхностни и ехографа не ги хващал...въпроса ми е имате ли такива образувания и усещания около операцията, дали е нормално, страх ме е да не е някакъв тумор 😵

# 194
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 064
Нямам нищо, даже и белега едва си виждам. Може да е някаква съединителна тъкан.

Общи условия

Активация на акаунт