RYANAIR - 18

  • 40 565
  • 766
  •   1
Отговори
# 585
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 497
Картата кредитна или дебитна беше?
Дебитна, но това няма значение при плащане.
Размер на сутиен и гащи също са лични данни без значение за конкретния въпрос.

# 586
  • Мнения: 4 312
Плащанията минават офлайн, за това има забавяне.
Забавянето е повече от 48 часа след кацане, дори за блокиране на сумата по "плащане". Какво се случва ако съответната банкова сметка е с наличност 7 лева на 47 час или уведомя банката си, че нямам такова плащане и си следват процедурата и го оспорят.

Не работя в банка, нито съм служител по сигурността на летище София. Юрист с дългогодишна практика съм, с оглед възрастта ми.

Ми ако нямаш наличност няма да мине плащането, логично. А другото би било доста груба селска проява, но Райън също не са някакви джентълмени, така че може да очакваш някой мръсен номер и от тяхна страна (четох по новините за такъв)

# 587
  • Мнения: 19 004
Мисля, че могат да задължат картата дори да няма наличност, а и все пак плащанията на борда не са за големи суми.

# 588
  • Мнения: 1 138
Картата кредитна или дебитна беше?
Дебитна, но това няма значение при плащане.
Размер на сутиен и гащи също са лични данни без значение за конкретния въпрос.
Питам защото на мен са ми отказвали дебитна карта, с обяснение, че в офлайн режим приемат единствено кредитни карти.

# 589
  • Мнения: 3 587
Купувам по желание места само когато пътуваме трима. Два пъти направих грешката да купя за двойка и двата пъти до нас имаше човек, а на околните седалки без предварително закупени места системата ги беше разпределила по двама. Знам, че не бяха предплатили околните редове, защото се събираха и разместваха.

# 590
  • Мнения: 10 925
Раян съм ги признала по бързо “оправяне” на самолета. Последно ни строиха навън да чакаме самолет, които още не беше кацнал. Кацна, слязоха хората и след 5мин. се качихме ние - за 5мин. колко да оправят… даже коланите не бяха оправени, но пък са точни поне от моите наблюдения.
Хаха, да... По същия начин преди време на летище Кастейон (обл. Валенсия), където няма нито ръкави, нито автобуси по пистата, си чакахме навън да кацне единственият самолет за деня, а именно този от София. Хората слязоха, ние бяхме на пистата и след 5-6 мин. се качихме.
С Уизеър същата работа на летище Миконос, чакаме си директно на пистата. Изсипаха се хората на пистата, разминаха се с нас и  се качихме няколко минути след тях. Когато кацането е със закъснение, действат доста скорострелно.

# 591
  • Мнения: 47 963
Последния път разпределиха детето и баща му заедно, а мен доста далече. Казах им, че не в редно да се сменяме и си летях много спокойно Joy

# 592
  • Мнения: 48
Ако сте си платили само за една бройка багаж е позволено носенето само на една бройка. Дамската чанта не е част от пътника, а също се счита за бройка багаж
Ясно! Това е ново явно…последно съм летяла с тях през лятото на 2019 до Венеция и носех дамска чанта…

# 593
  • Мнения: 19 004
Не е ново изобщо, но често не правят проблем за втора чанта

# 594
  • Мнения: 95
Ако сте си платили само за една бройка багаж е позволено носенето само на една бройка. Дамската чанта не е част от пътника, а също се счита за бройка багаж
Ясно! Това е ново явно…последно съм летяла с тях през лятото на 2019 до Венеция и носех дамска чанта…
 Носете си дамската чанта, но бъдете подготвена при отправена забележка да я приберете в ръчната чанта (куфарче,торба, кашон и т.н.). Иначе се плаща глоба за втори ръчен багаж.

# 595
# 596
  • София
  • Мнения: 113
Здравейте! Да попитам пътувалите тези дни, при положение, че съм се чекирала и съм си прикачила сертификата необхидимо ли е да минавам отново през чек ин на летището, за да ги показвам или директно се отправям към проверките. Благодаря!

# 597
  • Мнения: 22 414
Здравейте! Да попитам пътувалите тези дни, при положение, че съм се чекирала и съм си прикачила сертификата необхидимо ли е да минавам отново през чек ин на летището, за да ги показвам или директно се отправям към проверките. Благодаря!

Отиваш си директно за проверка, няма защо да минаваш през чек ин на летището.

# 598
  • София
  • Мнения: 16 003
Зависи за къде пътуваш. Преди 1 седмица - за Герм. трябваше да отидем на гишето за багаж. Пляснаха по 1 червен печат на бордните карти. Пробвахме директно на ескалаторите, но ни върнаха, било според изисквания на приемащата страна.

# 599
  • Мнения: 1 215
Ами ако нямаш разпечатана бордна карта, къде ще го сложат тоз червен печат?
Ние в началото на месеца бяхме с чекиран багаж, само ЛК искаха.Бордна карта на телефона.

Общи условия

Активация на акаунт