Хистеректомията, въпроси, отговори, коментари.Тема 6

  • 58 775
  • 821
  •   2
Отговори
# 570
  • Мнения: 5 002
Мен два месеца ме боля операцията отвътре и отвън и пиех сутрин и вечер Наклофен дуо.Не се търпеше без обезболяващо.

# 571
  • Мнения: 2
Мен след операцията ме болеше много кръста а при вас не знам  би било хубаво  да отидете на лекар.
Здравей Невена, ще отида, предстоят ми контролни прегледи. При теб болката намаля ли с времето?

# 572
  • Мнения: 36
Да щом се прибрах от болницата според мен беше от леглото не знам поне така смятам аз .Но още щом излязох от упойките  ме болеше адски и щом се прибрах у дома отшумя за няколко дена.

# 573
  • Мнения: 13
Здравейте, моля препоръчайте ми онко-гинеколог в София , като цяло където и да е. Откриха ми аденокарцином 2ри стадий на 23г съм и имам нужда от мнения, но не намирам лекар /освен карагьозов/ който да е с няколко позитивни мнения. И ако има някой който е минал през това нека сподели.

# 574
  • Мнения: 1 406
Другото препоръчано име тук е д-р Димитров от болница Надежда. Него не съм го посещавала. Иначе Доц. Карагьозов трудно ще намериш час, но ако следиш може да се освободи скорошен час. Другия вариант отиваш пред кабинета обясняваш ситуацията и ще те приеме, предвид диагнозата.
Иначе как ти го откриха, та ти си толкова млада.

# 575
  • Мнения: 13
Другото препоръчано име тук е д-р Димитров от болница Надежда. Него не съм го посещавала. Иначе Доц. Карагьозов трудно ще намериш час, но ако следиш може да се освободи скорошен час. Другия вариант отиваш пред кабинета обясняваш ситуацията и ще те приеме, предвид диагнозата.
Иначе как ти го откриха, та ти си толкова млада.

При Карагьозов ще отида, но ми се иска при още поне 1-2ма да се консултирам. За да избера кой да направй операцията, диагнозата е изследвана вече 2 пъти, потвърдена е.
Как, от 3ти клас ходя по гинеколози и все "нищо ти няма" докато накрая не е късно. Добре че др Нели Честименова ми обърна внимание, но тя не е онко-гинеколог.
Благодаря за бързият отговор.

# 576
  • Мнения: 471
Другото препоръчано име тук е д-р Димитров от болница Надежда. Него не съм го посещавала. Иначе Доц. Карагьозов трудно ще намериш час, но ако следиш може да се освободи скорошен час. Другия вариант отиваш пред кабинета обясняваш ситуацията и ще те приеме, предвид диагнозата.
Иначе как ти го откриха, та ти си толкова млада.

При Карагьозов ще отида, но ми се иска при още поне 1-2ма да се консултирам. За да избера кой да направй операцията, диагнозата е изследвана вече 2 пъти, потвърдена е.
Как, от 3ти клас ходя по гинеколози и все "нищо ти няма" докато накрая не е късно. Добре че др Нели Честименова ми обърна внимание, но тя не е онко-гинеколог.
Благодаря за бързият отговор.
ВМА ДР КОВАЧЕВ

# 577
  • Мнения: 64
Здравейте, миналата сряда в Майчин дом беше направено абразио на майка ми, която беше прокървила. Този петък поискаха днес да отида, за да обсъдим хистологичния материал. Отидох, но само старшата акушерка можа да ми обърне внимание и само ми съобщи, че се касае за ендометриален карцином и трябва да отидем в Токуда за стадиране с ЯМР. Може ли някой да ми обясни малко повече и да ми отговори на следните въпроси:
1. Защо трябва да правим стадиране в Токуда, а не в Майчин дом?
2. Какво представлява стадирането в Токуда и защо налага болничен престой? В кое отделение се прави?
3. Докторът в Майчин дом твърди, че можем да направим роботизирана операция, но можело да не бързаме и насрочва операция чак за края на септември. Не разбирам как при диагноза карцином можем да си позволим да чакаме два месеца?
4. Трябва ли да получа някакъв писмен резултат от абразиото и там ще има ли повече информация за това какъв е  карцинома, тип и т.н.?

Мерси,

# 578
  • Мнения: 5 002
Стадирането може да го направите навсякъде,където има ЯМР.Всеки лекар е комбина с някой и те насочва към него.От абразиото трябва да ви дадат резултат от хистология-видът рак.С резултатите от хистологията и ЯМР отидете и на още поне две мнения преди да предприемете операция и лечение.Не казвайте какво са ви казали предишните,защото и те ще повторят същото,даже да са на друго мнение.Не си противоречат.

# 579
  • Мнения: 64
Стадирането може да го направите навсякъде,където има ЯМР.Всеки лекар е комбина с някой и те насочва към него.От абразиото трябва да ви дадат резултат от хистология-видът рак.С резултатите от хистологията и ЯМР отидете и на още поне две мнения преди да предприемете операция и лечение.Не казвайте какво са ви казали предишните,защото и те ще повторят същото,даже да са на друго мнение.Не си противоречат.
Благодаря ви. Някъде прочетох, че се правел ЯМР с упойка? Така ли се процедира при стадирането?

# 580
  • Мнения: 5 002
За първи път чувам.ЯМР е като скенер,няма какво да те заболи,за да слагат упойка.Лежиш си неподвижно 15-20 минути и това е.То няма нужда и от хоспитализация,но искат да дръпнат някоя клинична пътека.Все едно да те хоспитализират за рентгенова снимка.

# 581
  • Мнения: 1 406
Хоспитализацията е за да ти е безплатен ЯМР иначе трябва да си го платите. По принцип за ЯМР, скенери и тем подобни се слага краткотрайна, лека упойка на малки деца за да не мърдат.

# 582
  • Мнения: 64
Не знам, мислех, че се слага някакво контрастно вещество и се налага някаква упойка, а и като ми казаха, че е с два дни престой, също много се учудих. А още повече се учудих, че старшата акушерка от Майчин дом ми каза, че те запазват час за стадиране в Токуда.

# 583
  • Мнения: 5 002
Като ти дадат направление  е безплатно и без хоспитализация и можеш да го направиш където искаш.Щом не ти дават направление,а те ти запазват часа,значи са комбина.За ЯМР няма клинична пътека за хоспитализация.Виж после какво ще пише на епикризата.

# 584
  • Мнения: 1 406
Да, слага се и контраст, в повечето болници се заплаща (по принцип не трябва, но в частните за какво ли не може да ти вземат пари). Майчин дом работят с Токуда, затова там ви пращат. Аз съм оперирана в Майчин дом и комисията ми беше от Токуда.

За ЯМР си има пътека със хоспитализацията на 1 зона. На мен през 2 месеца ми правят по този начин. Дори и да и дадат направление за ЯМР, няма да стане толкова бързо, ще чака и одобрение от каса и не знам си какво още и ще си мине поне месец.

Общи условия

Активация на акаунт