Ft4 10.26 в 30та седмица

  • 573
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 41
Здравейте.
Бременна съм в 30та седмица. Направих си изследвания и се оказа,че имам висока захар на сутрин,Посетих ендокринолог и ми назначиха изследвания на Ft4 и Tsh.
Резултатите  Ft4-10.26 (12.00-22.00 ref.) Tsh 2.36 (0.27-4.2). Утре съм на ендо,но имах глупостта,да отворя Google. Прочетох,че това влияе на умственото развитие на бебето и съм адски притеснена. Има ли някой минал през това?

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 279
Нищо ти няма, вече си накрая и без това. Колко е захарта на гладно? Трябва да спазваш НВ диета сигурно.

# 2
  • Мнения: 41
6.82 ми е захарта.
Представям си, как късно съм го хванала и съм повлияла на бебчо.....😅

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 279
6.82 ми е захарта.
Представям си, как късно съм го хванала и съм повлияла на бебчо.....😅
Много по-вредно е да четеш по форуми, отделя се адреналин и се стесняват кр.съдове, така и до бебето не достига кислород, равносилно е на пушенето. Гледай да не вдигнеш кръвното, повече протеин, никаква захар и малко въглехидрат. За ЩЗ няма нищо притеснително, но утре на прегледа специалист ще ти обясни повече сигурно. Успех!

# 4
  • София
  • Мнения: 3 880
Всичко ще е ок, такива колебания в щитовидните хормони са нормални при бременни. Пиши как е минал прегледа🌼

# 5
  • Мнения: 107
Здравейте.
Бременна съм в 30та седмица. Направих си изследвания и се оказа,че имам висока захар на сутрин,Посетих ендокринолог и ми назначиха изследвания на Ft4 и Tsh.
Резултатите  Ft4-10.26 (12.00-22.00 ref.) Tsh 2.36 (0.27-4.2). Утре съм на ендо,но имах глупостта,да отворя Google. Прочетох,че това влияе на умственото развитие на бебето и съм адски притеснена. Има ли някой минал през това?
Здравейте, виждам че е минало доста време от публикацията Ви, но и аз днес видях подобни резултати. В 30 г.с. съм като ТСХ е в норма 0.778, но ФТ4 е ниско 10.40 при рефернтни стойности 12.00-22.00. В началото на бременността изследвах само ТСХ и беше също в норма -0,800 и АГ каза тогава, че няма нужда от изследване на ФТ4.  Сега обаче и аз като Вас четох в интернет и много се притесних, че имам нисък фт4 и че ако е бил такъв и до момента бебето може да е умствено изостанало. Писах на АГ но още нямам отговор.
При Вас как се развиха нещата? Какво ви каза ендокринолога? Знам, че всеки случай е индивидуален, на все пак имам нужда от малко успокоение. Благодаря предварително.

Общи условия

Активация на акаунт