Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Превоз на дете до градината

• 1 776
  • 35
  •   1
Отговори
# 30
Аз ги карам всеки ден с кола, но когато падне дебел сняг и има поледици, не шофирам. И сега се чудя покрай пандемията кое ще е по-малкото зло - дали такси или ГТ... До нас има спирка на тролей и поне в ГТ всички са с маски, при такситата не е винаги така май.

# 31
Навремето, когато ние бяхме в районирани училища, придвижващите се с автомобил от далече бяха единични изключения.
Сега половината родители реват, че няма места в кварталната градина, а после и те, и другите едни (по-тарикати) се чудят как да карат децата до не-кварталната градина.
Не ме интересува конкретния случай и основания, всеки може да извади 105 довода за своя случай, не питам и не съдя.
Интересува ме докога ще си затваряме очите, че тези феномени са скачени съдове.
Едно време изобщо родителите не са на карали с коли, колела и каквото и да се сетите. Ходихме си сами ПЕША!. От първи клас като се почне с моята сестра сами си ходихме на училище, а като бях малък тя ме вземаше от ДГ (Тогава беше на 12 и сама ме вземаше отново пеша).
Сега повечето да не си счупят краката да не походят малко, особено в кварталната ДГ или училище

# 32
Ние живеем в малък град, карам децата с кола, още в 7:20, после отивам на работа.
Много ми се иска да ги водя пеша или с колелета, но ще трябва да тръгваме в 6, а това не ми е опция....
Пуснете ги пеша, едно време как сме ходили. Сестра ми на 12 сама ме вземаше и с крачетата се прибирахме Simple Smile

# 33
В малък град сме, недостиг на места за децата няма, всички градини/яслата са на максимум 10-20 минути пеш. Караме ги с кола - аз малкия на ясла, а баща им кара големия с неговата кола на градина. Мъжът ми след това е на работа, така че не му е удобно да е пеш. Аз пеш с 2 годишно в студа не желая да ходя, освен това след като го оставя си обикалям по задачи. За местата за паркиране - изчакваме се ако има нужда, хората живеещи на улицата близо до яслата са страшно толерантни, децата ни ги познават и се поздравяваме всяка сутрина, ние родителите също се стараем да се съобразяваме. Случва се да не може някой да си изкара колата от време на време, но е въпрос на няколко минути и никога не е имало проблем.

# 34
  • Varna
Ние живеем в малък град, карам децата с кола, още в 7:20, после отивам на работа.
Много ми се иска да ги водя пеша или с колелета, но ще трябва да тръгваме в 6, а това не ми е опция....
Пуснете ги пеша, едно време как сме ходили. Сестра ми на 12 сама ме вземаше и с крачетата се прибирахме Simple Smile
Примера с едно време не е уместен.
Аз едно време ходех сама на предучилищна с ключ на врата, другарката в 17ч ме пускаше да си ходя сама...Това в наши дни няма как да стане.

# 35
  • София
Примера с едно време не е уместен.
Аз едно време ходех сама на предучилищна с ключ на врата, другарката в 17ч ме пускаше да си ходя сама...Това в наши дни няма как да стане.

Абсолютно, още повече, че по закон деца под определена възраст не могат да се оставят без възрастен.

Общи условия

Активация на акаунт