Превоз на дете до градината

  • 4 688
  • 63
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 18 685
В първи клас масата са над 7 г.

# 61
  • Мнения: X
Глупости,попълва се декларация и детето от училище си тръгва само.
До 12 клас ли са ви водили на училище?
Мен лично до 4ти, но законите явно са различни сега.

# 62
  • Мнения: 370
Вярно,че темата е друга,но ми се ще да помоля,когато някой обяснява за закони и прочие да е наясно с тях да може да ги тълкува. После защо сме на това дередже. Мислете,бе хора,мислете,пък после проследявайте Ip-та. Закон има,и тази точка,която се визира касае децата до 12 год.,не до 7. "Родителите, настойниците, попечителите или другите лица, които полагат грижи за дете, са длъжни да не оставят без надзор и грижа децата до 12-годишна възраст, ако с това се създава опасност за тяхното физическо, психическо и нравствено развитие.”  от Закон за закрила на детето.
Според СК е до 14 годишна възраст (малолетие), а не до 12, както е в Закона за закрила на детето.„Родителят осигурява постоянен надзор по отношение на малолетното си дете и подходящ контрол на поведението на непълнолетното дете."
Факт законите са представени неясно. Никъде не е упоменато под "надзор" да се приема физическо присъствие.
Може да се подведе лице под отговорност по тези точки,но е  трудно доказуемо.
Аз също съм на мнение,че децата трябва да са по-отговорни и самостоятелни за някои неща преди тази възраст (12,14 години). А ако детето си мисли,че щом има ключ от вкъщи по рано, може да вземе ключа и от колата,значи изначално нещата са се объркали. Хубав ден!

# 63
  • Мнения: 503
Извинете за сигурно глупавия въпрос /детето ми е малко/, но не е ли логично детето да се запише в най-близката градина до дома си?

Ако си от София въпросът е глупав, да. Всеки тук знае, че места няма и годишно към 12000 деца остават извън градините по официални данни. Аз не горя от желание да даваме хиляди на година и да шофирам по 40 км на ден за да карам детето на ясла, но никой не ме пита.

По принцип е така. Но сега от чисто любопитство кандидатствах за държавна и детето беше прието за 3 дни. Не, че имам намерение да го отпиша от градината му, която ми е на 3 минути пеша, частна и много любима на него.

Общи условия

Активация на акаунт