Кутията за обяд - какво приготвяте за у-ще или офиса - 11 тема

  • 45 433
  • 768
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 274
Кутията за днес мусака,филия хляб и кекс

# 646
  • Мнения: 2 741
Добро утро Simple Smile

След като снощи обиколих половин София за ученическа карта и никъде нямаше или не работеше, супер изморена направих един нищонеприличащ кекс, та с това исках да кажа, че предварително се извинявам за вида му.

За хлапачката- тостер с кашкавал и кекс.
Баща й е дежурен и си взе:
з.- баница
о.- пълнени чушки с кайма и салата от домати.
в - кебапчета, картофено пюре със спанак, салата

# 647
  • Мнения: 9 524
тази седмица ще опитаме със стола, дано стане работата. иначе сложих на дребса кифличка, ябълка и едно био йогуртче от лидл.
ние с ММ сме на пилешко с кладница и лук, салати и така. аз си награбих някакви плодове, авокадо...сакън гладна да не остана Wink
успешна седмица на всички!

# 648
  • Мнения: X
И аз от днес стартирам с кутии за обяд за хлапето (3 дни седмично). Сложих в термос гъста супа (морков, картоф, магданозен корен, лук, чесън, праз, савойско зеле, магданоз, кренвирш - био, без добавки като нитритна сол), малка салата (марула, морков, краставица, домат, дресинг); в кутията за междучасието има само плодове и зеленчуци (сливи, ябълка, чушка, морков, чери домати).

# 649
  • София
  • Мнения: 38 476
Докладвам за 4 класник. Закуска - сандвич със салам и маслини. Обяд - наденица, опечена снощи и краставица.

# 650
  • Пловдив
  • Мнения: 195
И ние започнахме отново кутиите. Подхвърлих да погледне менюто на стола, веднага ме отряза. Вече е четвърти клас и е проял. За да съм улеснена го накарах да си напише списък с храната, която желае да му се готви.

Та за днес имаме хамбургер с телешко кюфте и салата краставици, плод, ядки, скир + 1,5лв да си вземел нещо сладко от лафката. Изнуди ме в колата Sad.

# 651
  • София
  • Мнения: 8 639
Днес съм му платила за стола и му сложих само закуски
Скрит текст:

Кексчета, които пекох вчера, грозде, кашкавал, моркови и пакетче с две бисквити.
Утре сме се разбрали да не плащам и да си носи голямата кутия с храна.
Не знам какъв му е пробленът, не му е много кеф на училище, притеснява се от някакви неща.
Много деца ядат в стола, много си носят и кутии. Та не е единствен в нито едно нещо. Може би през междучасията се притеснява да яде. Питам го, но той се затваря и чак ми се ядосва, като съм по-настоятелна.
Но се надявам пък да му хареса варианта да си носи кутия(водят ги всички в стола и всеки си яде, каквато храна има).
Забранила им е госпожата да си разменят храна. Иначе искаше да почерпи едно момиченце с бисквита(тя му е от градинската група) .

Скрит текст:
Неприятно е, че джобните не са забранени. Някои деца имат и си купуват от вендинг машината боклуци. Вчера и днес има реплики по въпроса в родителския чат.
Аз нямам нищо против джобните, но моят още не може да смята стотинките. На разположение за купуване са сао пакетирани боклуци. Аз самата винаги му слагам нещо сладко, не виждам смисъл да си взима. И бонбон мога да му сложа, и чипс- не ме притеснява. По-скоро това впечатление, което децата добиват"той има, аз нямам" ме напряга.
Хайде аз просто не искам, но има семейства в затруднено положение.
На позната майка нейното е поискало да му даде 6лв да си купело нещо. Моят не отваря дума за джобните. Или не му е направило впечатление(съмнявам се), или се притеснява да ме пита.  

# 652
  • Мнения: 2 513
И аз й оставям джобни по 2 лв, първите два дни си купуваше барни, сокче, а й слагаме солети и разни други неща. Но й казах, че тези парички са за всеки случай, а не да си купува всеки ден боклуци. Вчера уж й взехме по-хубави боклуци, хах, но и не мога да й забраня да си купува, щом й даваме джобни. Сега й е кеф, че си има и сама си разполага с паричките, купува и на сестра й дори.
Дези, от къде са тези симпатични клечици?
Твоето сигурно е много срамежливо, дъщеря ми супер много се кефи, че си носи кутия, пу пу.

# 653
  • Мнения: 9 524
ние се разбрахме с другите родители да не даваме пари, ура. иначе моят също много се кефи на кутията, даже ми вика - понякога ще ям столова храна, но понякога ще ми редиш кутията. и днес сутринта - ама къде ми е кутията?? о, аз съм в стола. но моят е перде - важно му е той какво иска и се кефи, а не какво му казват другите.
иначе с неговия приятел си разменят храна, явно не им забраняват.

# 654
  • София
  • Мнения: 9 534
При нас миналата година в стола забраняваха размяна - децата с кутии сядаха заедно с тези на столска храна и разменяха преди да им забранят. После моето дете започнахме да си го прибираме на обяд, така че имаше кутия само за голямото междучасие. В голямото междучасие си разменяха на поразия. Тази година също правя кутия само за голямото междучасие и си разменят. Питах сега щерката забранявал ли е някой, а тя каза, че не знае

Днес й бях сложила малки банички. На снимката са преди да влезнат в кутията.

# 655
  • Мнения: 9 524
при нас май си разменят в междучасието, за стола не знам.

# 656
  • Мнения: 15 023
При нас е забранено, но върви такава размяна, че накрая едва ли някой помни какво е носил.

# 657
  • Мнения: 3 771
11 клас
Закуска в 7 у дома: домашна баница и сок
В кутията за закуска в училище: “бургери” 2 бр с печено каренце във всеки и резен ементал.

Обяд 15.00 ч у дома…

# 658
  • Мнения: 2 513
За утре приготвих на щерката нещо като такос, с маруля, броколи, луканка и кашкавал, краставичка, маслинки и плодове и десертче. Това е за закуска и СЗ, на обяд - пиле с картофи.

# 659
  • shumen
  • Мнения: 18 009
За утре-за закуска-пица,за обяд ще имат в стола-кюфте,краставица,крем какао,за СЗ-банан,вафла,пица.

Общи условия

Активация на акаунт