Колко пари струва лечението на зъб

  • 2 374
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 599
Благодаря за изчерпателният отговор.
Наистина ми е странно как лечението на един зъб ще струва 1/3 от МРЗ.
Аз наистина се учудвам,че някой прави лечение за 90-110 лева заедно с пломбата,това е 3 посещения поне,и е около 35 лева на час и трябва този зъб да е в устата години наред.А 35 лева е един скромен обяд,един маникюр при вървежна маникюристка и 70 лева някъде е боядисването.И хората,очакват и качество,наистина няма как доброто качество да е на евтина цена за дълъг период от време.

# 16
  • Мнения: 2 489
Всъщност не лечението е скъпо, заплатите са ниски. След като може един майстор за да ти шпаклова стаята да иска 300-400 лева, защо лечение на зъб да не може да струва 200лв.
За съжаление не винаги високата цена е гаранция за качество и висок професионализъм. А лошата работа на зъболекаря, пациентът я разбира след много проблеми, пари и лични страдания.

# 17
  • Мнения: 40 869
Всъщност не лечението е скъпо, заплатите са ниски. След като може един майстор за да ти шпаклова стаята да иска 300-400 лева, защо лечение на зъб да не може да струва 200лв.
За съжаление не винаги високата цена е гаранция за качество и висок професионализъм. А лошата работа на зъболекаря, пациентът я разбира след много проблеми, пари и лични страдания.

И именно затова зъболекар се избира по референции и препоръки, а не по цена.

# 18
  • София
  • Мнения: 398
Това, което аз направих преди да взема решение за лечението на зъба ми бе да проуча най-добрите начини то да се случи. А именно умъртвяване то да не е с арсен, да се използва кофердам, да се използват увеличителни очила, да е човек с опит в еднодонтията, да е внимателен и с отношение, безкомпромисност откъм хигиена. Съответно всичко изброено си имаше цена, тройна на посочената от вас, но си струваше.
Вероятно има специалисти, които за всичко сторено взимат много по - малко, но далеч не смятам че са много. Около мен е пълно с хора правили коренови лечения при зъболекари без нужните умения и техника и съответно си носят нелеките последствия.
За София става въпрос, защото и това има значение мисля.

Последна редакция: сб, 07 ное 2020, 12:27 от Лейс

# 19
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
Моята за два зъба -умъртвяване и вадене на нерви,запълване и коронки ,ми взе 400 лв(без тези от ЗК).Според мен бе средно скъпо,според ММ(с който сме при различни зъболекари) направо без пари, особено за бели коронки (всъщност само коронките плащах-по 200 лв парчето).

# 20
  • Мнения: 205
Здравейте!
Ориентирайте ме колко пари взимат Вашите зъболекари за лечение на зъб?Говоря за вадене на нерви, пълнене на канали и пломба. Цялостно лечение?
Възможно ли е лечението + пломбата + здравната книжка да струва 220 лева? Става въпрос за здравноосигурано лице.
Преди пандемията до 7.03 лекувах зъб (кътник)с гангрена и сега видях ,че съм си запазила бележка с разхода
20 лв -преглед и пилене,болката спря но не беше сложено лекарство...следваше снимка 6 лв и преценихме, че ще го правя .120 лв лечението,90 лв запълване на канали,45 лв пломба доста голяма и книжката съм дала и от там незнам колко са си взели.381 лв ,ако правя корона ,а трябва да правя ще е 200 лв.Преди няколко години ходих при една друга зъболекарка ,дадох около 400може и повече не помня точно за същото ,но скоро след това цялото изграждане се счупи ,трябваше корона но според мен работата не беше на ниво и от друго не бях доволна при тази...Та между 400-600 лв според зъба.

Общи условия

Активация на акаунт