Сексът е ...

  • 9 406
  • 111
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 585
След среща с момичетата ми изникна този въпрос. Голяма част от приятелките ми всъщност твърдят, че секса вече не е така страстен, прави се сякаш по задължение, ей така за спорта и не им доставя необходимото удоволствие. Чудих се много, защото по нищо не личи, докато не го чух от собствените им усти..
И в тази връзка ми е любопитно всъщност какво е настроението тук? Ще се радвам, ако се включат дами/господа с връзки по-дълги от година-две, тъй като всички знаем, че е началото всичко в една връзка е прекрасно, ноооо не винаги нещата си остават така.
Също ми е любопитно, ако има такива които продължават да правят страстен, импулсивен секс как са успели да запазят това пламъче.. А за тези, които са недоволни от секса да споделят защо мислят, че се е стигнало до там?

Последна редакция: чт, 19 ное 2020, 07:19 от bubanka

# 1
  • Мнения: 2 204
Да пиеш вода, да се храниш, да дишаш кислород омръзва ли? Същото е. С тая разлика, че без храна, вода и въздух някак си се издържа.

# 2
  • Мнения: 3 350
Не ми харесва анкетата, защото е на двата полюса. Ако не е върховен, значи е на дъното ? Ако имаше среден вариант, това щеше да моят. Защото истината е, че понякога е скучен,  понякога е разнообразен, понякога експериментален, понякога е топ оф дъ топ, с 2 думи: всякакъв. Като самите нас. И аз и той не винаги сме ТОП, често сме НотТоп. За протокола: 15 години брак.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 255
Не ми харесва анкетата, защото е на двата полюса. Ако не е върховен, значи е на дъното ? Ако имаше среден вариант, това щеше да моят. Защото истината е, че понякога е скучен,  понякога е разнообразен, понякога експериментален, понякога е топ оф дъ топ, с 2 думи: всякакъв. Като самите нас. И аз и той не винаги сме ТОП, често сме НотТоп. За протокола: 15 години брак.
И аз не гласувах, защото и моят отговор би бил по средата. Еднообразно е и планирано понякога, но си имаме и импулсивните моменти 😁 Децата променят многи картинката... За протокола сме заедно от 8 години

# 4
  • Мнения: 3 350
Не ми харесва анкетата, защото е на двата полюса. Ако не е върховен, значи е на дъното ? Ако имаше среден вариант, това щеше да моят. Защото истината е, че понякога е скучен,  понякога е разнообразен, понякога експериментален, понякога е топ оф дъ топ, с 2 думи: всякакъв. Като самите нас. И аз и той не винаги сме ТОП, често сме НотТоп. За протокола: 15 години брак.
И аз не гласувах, защото и моят отговор би бил по средата. Еднообразно е и планирано понякога, но си имаме и импулсивните моменти 😁 Децата променят многи картинката... За протокола сме заедно от 8 години
Ха-ха, абсолютно.  С две деца с 2 години разлика помежду им сме станали царе на бързия секс 😜
Ми тъй ше е тя. Ще се считаме с реалностите и ще се адаптираме. Преди сигурно щях да недоволствам, но сега се радвам на всякакъв. С напредването на възрастта (на съпругът най-вече), още по-благодарна сигурно ще ставам.

# 5
  • Мнения: 1 000
Не гласувах. Ние сме заедно 12 години и определено не е като в началото, особено след двете деца, но не е чак дъно.
Аз мисля, че има голяма разлика в това кой какво разбира под секс. Има различни видове.
Когато си необвързан, обикновено нямаш дълбоки чувства към партньора, но пък има голяма страст. От друга страна, когато обичаш правиш не просто секс, а любов.
Двете за мен са различни неща, всяко със своите плюсове и минуси.
С времето вярно, че не е всеки път уау, но главно зависи и от отношенията, в които се намирате. Нещо като приливи и отливи.

# 6
  • Мнения: 3 118
Чудих се много, защото по нищо не личи, докато не го чух от собствените им усти..
На мен ми е интересно как трябва да им личи и защо за авторката е такъв шок /или каквото и да е там/, че някой не прави добър секс.

# 7
  • Мнения: 2 638
Нали? Така написано, изглежда, че е седяла авторката вечер у дома и се чудила за секса на приятелките си Stuck Out Tongue Winking Eye
Чудих се много, защото по нищо не личи, докато не го чух от собствените им усти..
На мен ми е интересно как трябва да им личи и защо за авторката е такъв шок /или каквото и да е там/, че някой не прави добър секс.

# 8
  • Мнения: 15 356
Ние не обсъждаме секс с приятелките ми,прекалено е интимно да седна на кафе или питие и да се развявам чаршафите.Не ме и интересуват техните.

# 9
  • София
  • Мнения: 38 476
Извинете, вади ми очите. "Сексът е"
По темата не мога да коментирам в настоящия момент. Декември ще докладвам.

# 10
  • София
  • Мнения: 24 839
Що ли си мисля, че авторът се надява на пикантни подробности?
Няма да ни е за пръв път.

# 11
  • Мнения: 14 417
Моята опция я няма в анкетата! След 30 години съвместен живот, сексът......!

# 12
  • Мнения: 12 473
Когато и двамата сте осъзнати, може да става само все по-хубаво.

# 13
  • София
  • Мнения: 28 555
Що ли си мисля, че авторът се надява на пикантни подробности?
Няма да ни е за пръв път.
И на мен темите ѝ/му ми бият много на "кухо".

# 14
  • Мнения: 2 585
Що ли си мисля, че авторът се надява на пикантни подробности?
Няма да ни е за пръв път.


Не ме интересуват пикантни подробности... не ме вълнува на коя точно как й го ....
опитвам се да си създам някаква статистика лично за себе си. Нямам безброй толкова близки хора, които бих могла да питам, а тук определено хората скрити под псевдоним и профил не се притесняват да коментират такива неща.
И не на последно място познатите ми надали на 100% биха си признали, ако секса не е ОК. Все пак имаме още и още общи познати, такива неща се разчуват става неловко.

По-нагоре прочетох, че не е ОК да се обсъждат подобни неща с приятелки. Аз пък го намирам за напълно нормално. Според мен за това са приятелите да можеш да споделиш всичко. Не съм от типа хора вглъбили се единствено и само в семейството за които има единствено и само мъж и приятели за по ракия и да гледат мача.

# 15
  • Мнения: 2 638
Последното ти изречение не го разбирам( не само, поради липсата на препинателни знаци). Ти семейна ли си, от колко години?

# 16
  • Мнения: 15 356
Ами щом ти е ок ,защо не го обсъждаш с приятелките си?Не съм казала,че не е нормално по принцип.Ма и моите приятелки не горят от любопитство по моя сексуален живот.Не мога да си представя да седнем на кафе и да кажа "кажи сега,вие с Ники как сте в секса,а,а?",ми не е моя работа.

# 17
  • Мнения: 2 585
Ами щом ти е ок ,защо не го обсъждаш с приятелките си?Не съм казала,че не е нормално по принцип.Ма и моите приятелки не горят от любопитство по моя сексуален живот.Не мога да си представя да седнем на кафе и да кажа "кажи сега,вие с Ники как сте в секса,а,а?",ми не е моя работа.


Обясних още в първия пост. Обсъдихме го, но за мен 5 човека не могат да са някаква представителна извадка. По тази причина реших да пиша тук, с мисълта да се включват повече хора и да мога да си направя някакъв извод чисто за себе си.
Предполагам, че има и други хора, които не обсъждат такива неща открито и вероятно на тях би им бил интересен резултата от анкетата.


Обвързана съм, нямаме сключен брак. Не мислим за такъв. Намирам го за формалност и акт, който сам по себе си не променя връзката. Simple Smile

# 18
  • София
  • Мнения: 28 555
Анкетата е писана като от 15-годишна. Заради това не вярвам, че си обвързана.

# 19
  • Мнения: 1 000
Интересно е да чуем и при вас как са нещата, щом си обвързана имаш поглед?

# 20
  • Мнения: 2 638
Аз запитах- семейна ли си, не какъв е правния статут на отношенията ви. А на мен ми е интересно, при обвързаните как е, щото за женените, знам.
[/quote]
Обвързана съм, нямаме сключен брак. Не мислим за такъв. Намирам го за формалност и акт, който сам по себе си не променя връзката. Simple Smile
[/quote]

# 21
  • Мнения: 246
Сексът е такъв, какъвто двойката си го направи. Изисква времето и усилието и на двамата партньори, за да е приятен и задоволяващ. Сексуалноста се мени с възрастта, при жените се увеличава и това е една от причините да става по-незадоводителен. Другата е, че мъжете ставаме по-мързеливи, приаме половинката за даденост и това задълбочава проблема. Почваме да проявяваме и комплекси..
А понякога просто партньорите не си пасват сексуално още от самото начало...

# 22
  • Мнения: 760
Ами, не знам за другите, но за мен секса е нещо много хубаво, без което трудно се живее. Само това мога да кажа.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 135
Като всяко нещо в живота - нито е черно, нито е бяло...има си своите нюанси..

# 24
  • Мнения: 2 638
Ама, разбира се, че за всички е така. И на мен ми е интересно поставянето в отделни параграфи- обвързан, разведен, свободен, женен.

# 25
  • Мнения: 35 961
И не на последно място познатите ми надали на 100% биха си признали, ако секса не е ОК. Все пак имаме още и още общи познати, такива неща се разчуват става неловко.

разчува се, ако клюкарствате с цел разнасяне на пикантерии, когато седите на маса

Голяма част от приятелките ми всъщност твърдят, че секса вече не е така страстен, прави се сякаш по задължение, ей така за спорта и не им доставя необходимото удоволствие.

необходимото емоционално удовлетворение може би?
защото един нестрастен секс по задължение и за спорта също води до физическо удовлетворение особено ако партньорите се познават добре

# 26
  • Мнения: 2 585
Анкетата е писана като от 15-годишна. Заради това не вярвам, че си обвързана.

Дали вярвате или не, не е предмет на темата. Дали съм 15, 30 или 45 годишна не променя факта какъв е секса.


Благодаря на всички, които към момента са се включили.

# 27
  • Мнения: 35 961
Дали съм 15, 30 или 45 годишна не променя факта какъв е секса.


изключително много грешиш, което значи, че си по-близо до 15 отколкото до 45 Simple Smile

# 28
  • Мнения: 1 000
Айй, сори, ама годините важат за качественият секс, чу**не или любов.

# 29
  • Мнения: 2 585
Дали съм 15, 30 или 45 годишна не променя факта какъв е секса.


изключително много грешиш, което значи, че си по-близо до 15 отколкото до 45 Simple Smile


Нямах предвид, че възрастта няма значание за секса.
Имах предвид, че моята конкретна възраст към момента не определя качеството на секса на всяка една от потребителките, които гласуват в анкетата и коментират. Така, че това не следва да е предмет на разговор в момента.

И предвид любопитството възрастта ми е около 30те Simple Smile

# 30
  • София
  • Мнения: 38 476
Анкетата е писана от някой, който идея си няма от статистика и като такъв, ще си понесе последствията. Т.е. - няма да получи статистика.🤪🤣😤

# 31
  • Мнения: 2 585
Анкетата е писана от някой, който идея си няма от статистика и като такъв, ще си понесе последствията. Т.е. - няма да получи статистика.🤪🤣😤

А вие как бихте задали анкетата коректно?

# 32
  • София
  • Мнения: 38 476
Ами поне 5 отговора, по средата един неутрален. Като оценките в училище - отличен, много добър, добър, среден, слаб.

# 33
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Никога не сме планирали това с мъжа ми. Няма график - сряда от 8 до 9 и неделя от 10 до 11 🤣
Вече почти 20 години сме заедно, детето никога не ни е било пречка, има си стая от бебе и беше много кротък. С баща му можехме да се вихрим. Такива изненади сме си правили, че книга наръчник мога да издам.

# 34
  • Мнения: 12 754
Ние имаме не дългогодишна, а направо многогодишна връзка, с все същия партньор. Имало е върхове и спадове, но последните години сексът стана много по-добър, отколкото някога е бил.
Знам защо е така, но няма да анализирам тук причините.

# 35
  • Мнения: 1 000
Uncommon, тук мисля никой няма да се впусне в анализи, най - малкото всеки е различен като душевност и не бихме се разбрали, но определено с течение на времето усещанията, които получаваме търпят промени, описах по - горе за мен какви са фазите, а най - върховната такава е, когато задоволяваме не само тялото.
Това би се получило между хора, които и в другите си взаимоотношения са достигнали даден връх.

# 36
  • Мнения: 1 450
Не планираме секса. Просто си се случва всяка вечер. Не харесвам, нито пък съпруга ми, бавния и нежен секс. Падам си по малко по - грубите игри! И двамата сме доволни, значи всичко е точно Simple Smile
Почти 11 години сме заедно, женени от малко повече от 7.
Той ми е първия и единствен, както и аз на него.

# 37
  • Мнения: 1 846
Секса е....такъв какъвто си го направиш!

# 38
  • Мнения: 40 865
Няма да гласувам, защото я няма моята опция.
Сега сексът пак е страхотен, но е различен, не е толкова страстен, но е по-дълбок. Познаваме се и сме се напаснали един с друг. Нямаме притеснения и страхове. Определено не е спонтанен, но то и как да бъде, като свободното време е дефинирано. И да, над 50 години понякога е добре сексът да става малко по график, отколкото да се пропуска, защото пропускането води до по-големи интервали на пауза, а после и до спиране. Та някакво следене на нещата и планиране си трябва, с цел да не става по-рядко от 3-4 пъти седмично. Както казах, как да е спонтанен, като например събота и неделя сутрин си е традиция? Тоест знае се, че ще го има Smile И през седмицата се знае, че ще е вече след лягане, кога иначе? За мен това не е спонтанно, спонтанно е да се награбим на дивана пред телевизора или на плота в кухнята докато шетам Simple Smile Ама на легло и чаршаф си е по-удобно и по-пълноценно, а човек с възрастта е все по-малко склонен на компромиси с удобството. На моята възраст например никога няма да правя "кърски секс" или секс в кола. Опазил ме Господ.

Като цяло качеството и уменията заместват бурната страст и спонтанността и пак си е страхотно. Но и да не беше чак толкова страхотно, сексът пак  е важен - и за здравето, и за семейството и не трябва да се занемарява.

Последна редакция: пт, 06 ное 2020, 13:12 от Черна станция

# 39
  • Мнения: 12 754
Tо ако взема да чета внимателно анкетата, и моят отговор го няма, защото не е "все още страхотен, страстен и спонтанен" - това "все още" ми е малко пораженческо, би трябвало да го няма "все още"-то. А всъщност е по-добър от преди, определено.

# 40
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Да, всъщност , от коя година на връзката / брака се очаква да лежим като умрели риби 🤣

# 41
  • Мнения: 10 993
Ние имаме не дългогодишна, а направо многогодишна връзка, с все същия партньор. Имало е върхове и спадове, но последните години сексът стана много по-добър, отколкото някога е бил.
Знам защо е така, но няма да анализирам тук причините.

Искам само това да чувам. Аз нали остарявам и изпитвам ужас, че сексът ще спре тотално, камо ли да става по-добър.

Двойка с 20 сет годишен брак правят секс. Мъжът:
-Скъпа заболя ли те?
- Не, защо!
-Стори ми се, че мърдаш!

# 42
  • Мнения: 46 508
Никога не съм обичала началото на връзките, всичко ми е хаотично тогава, а няма как да се насладя на хаос. С времето хората се напасват, могат да си кажат всичко, тогава вече е съвсем друго. А какво ще направят е строго индивидуално. Не гледай приятелките си и другите, няма 2 еднакви връзки.
Не гласувах.

# 43
  • Мнения: 3 676
Като всяко нещо в живота - нито е черно, нито е бяло...има си своите нюанси..
Сивите нюанси са страхотни, особено ако са 50!

# 44
  • Мнения: 46 508
Въобще не всички мъже са фенове. За жените може, те се връзват на подобни слъзливи романи...

# 45
  • Мнения: 6 622
И моят отговор го няма. Сексът ни винаги е бил супер. Пасваме си идеално в това отношение, но вече не е спонтанен. И няма как да бъде с две деца вкъщи. Ако едното спи, другото е будно. Ето сега голямото спи, но малкото още е будно. Ако чакаме хем да е спонтанно, хем и двете деца да спят, до секс няма да се стигне. Налага ни се да мислим предварително кога  ще имаме възможност.

# 46
  • Мнения: 17 407
От коя година се брои дългогодишен?
Когато единият от двойката отговаря - страхотен, вълнуващ, импулсивен или пък предвидим, скучен, еднообразен...(сексът ни), то дали и за другия е така.
Simple Smile

# 47
  • Мнения: 2 585
От коя година се брои дългогодишен?
Когато единият от двойката отговаря - страхотен, вълнуващ, импулсивен или пък предвидим, скучен, еднообразен...(сексът ни), то дали и за другия е така.
Simple Smile

Аз за дългогодишен намирам поне такъв с който човек е бил повече от 3 години. Може би тогава вече хората се опознават, връзката не е никак нова и според мен изчезва до някъде магията на първоначалното влюбване.

# 48
  • Мнения: 17 407
а най - върховната такава е, когато задоволяваме не само тялото.
Това би се получило между хора, които и в другите си взаимоотношения са достигнали даден връх.

Много ми хареса написаното. Аз също мисля така, с уточнението, че е трудно да си все “на върха”, ако това не е вътрешна потребност, нагласа и взаимност. За добро или зло обаче дори в двойка партньорите могат и често имат различни потребности. За един така, за друг - иначе и какво лошо да си потърсят удовлетвореност другаде, ако с един човек не може да се постигне на всички нива. Айде, да не залитам извън темата.
Simple Smile

Последна редакция: сб, 07 ное 2020, 10:13 от Дренка

# 49
  • Мнения: 2 585
а най - върховната такава е, когато задоволяваме не само тялото.
Това би се получило между хора, които и в другите си взаимоотношения са достигнали даден връх.

Много ми хареса написаното. Аз също мисля така, за добро или зло обаче дори в двойка партньорите могат и често имат различни потребности. За един така, за друг - иначе и какво лошо да си потърсят удовлетвореност другаде, ако с един човек не може да се постигне на всички нива. Айде, да не залитам извън темата.
Simple Smile


Струва ми се, че е доста трудно да се постигне баланс между това семейството да е добре финансово, да има разбирателство между партньорите, да има страст и освен това партньорите да имат хубава професия, която ги удовлетворява, успоредно с вечно чист и подреден дом.

Не ми харесва идеята да се търси каквото и да било извън семейството, обаче ми се струва неизбежно. Веднъж избираш съпруг/а на някакъв етап от живота си, но често пъти в последствие започваш да имаш други интереси, други потребности с възрастта. Изобщо не мога да си представя  хората се оказват от собственото си щастие в името на семейството или просто аз твърде много ги мисля нещата от толкова много различни аспекти.

Изглежда ми страшно да се забавляваш постоянно и да си моментно щастлив, а по-късно в живота си да осъзнаеш, че времето е било изгубено, защото нямаш създадено семейство. Също толкова страшно ми звучи да се отдадеш на семейството, когато не си на 100% удовлетворен в тези отношения..
Как се постига баланса?

# 50
  • Мнения: 17 407
Е, то никъде не е казано един живот - един партньор Simple Smile

# 51
  • София
  • Мнения: 38 476
Соня, нещо много високи изисквания си слагаш и разсъждаваш много черно-бяло, което ще ти докара само мъка.
В един брак се случва какво ли не през годините и ще ти кажа една тайна - все нещо не е наред. Чистота и ред? Ако имаш ходещо бебе - забрави.
Общо взето, най-важно е да сме в добри отношения.
Планирате бебе? Ние година и нещо не бяхме правили секс след второто. Е, оцеляхме!

# 52
  • Мнения: 1 000
Е, то никъде не е казано един живот - един партньор Simple Smile
Чудя се колко ли хора си отиват от този свят нещастни, живели в опити да бъдат като останалите, посветени уж на децата си, които отглеждат в скандали и нелюбов...

# 53
  • Мнения: 3 350
Е, то никъде не е казано един живот - един партньор Simple Smile
Чудя се колко ли хора си отиват от този свят нещастни, живели в опити да бъдат като останалите, посветени уж на децата си, които отглеждат в скандали и нелюбов...
Зависи, ако щастието на децата ти е по-важно от твоето лично такова, приемаш този вариант и си щастлив, че децата ти са щастливи. (Разбира се, при нормални отношения, без насилие и скандали. Просто без любов и секс. Приятелско-съквартирантски един вид.

Последна редакция: сб, 07 ное 2020, 12:05 от buttercake

# 54
  • Мнения: 2 585
Е, то никъде не е казано един живот - един партньор Simple Smile
Чудя се колко ли хора си отиват от този свят нещастни, живели в опити да бъдат като останалите, посветени уж на децата си, които отглеждат в скандали и нелюбов...
Зависи, ако щастието на децата ти е по-важно от твоето лично такова, приемаш този вариант и си щастлив, че децата ти са щастливи. (Разбира се, при нормални отношения, без насилие и скандали. Просто без любов и секс. Приятелско-съквартирантски един вид.

Мен ме е страх да не се наложи един ден да живея в условия на “приятелско-съквартирантство”, но ме е страх и, че предвид твърде високите ми очаквания никога няма да има човек с който всичко да е като в моите представи и по модел, който аз си представям. В никакъв случай не казвам, че това е идеалния и правилен модел, а този, който аз намирам за правилен и търся да постигна. Все пак не знам до колко е възможно цял живот човек да търси подходящия партньор, а и в началото всички изглеждат подходящи, докато не минат 4-5 години съвместен живот и осъзнаеш, че малките компромисчета, които си правила, са си голям проблем. Да търсиш половинка на 20 години е едно, да търсиш след 30 според мен е доста различно, да не говорим след 40... до кога човек може изобщо да си позволи да търси.. ами ако не намери?

# 55
  • Мнения: 15 356
Вечно чист и подреден дом нямаме,макар че съм в майчинство и чистя всеки божи ден,професията ми е ок,мъжа ми не е влюбен в неговата,но носи висок доход.Нищо от това няма общо със семейното щастие и секса.И двамата щом прекрачим прага на работните си места,забравяме за работата и бързаме да се върнем вкъщи .
За забавлението,зависи на какъв ще попаднеш,каквото правих сама,сега го правя същото ,но с мъжа ми.Ние сме на една вълна,имамв еднакви възгледи за живота,и сме се намерили.Това е най-важното,да намериш точния човек.

# 56
  • Пловдив
  • Мнения: 23 666
Само да не идеализира прекалено. Няма да намериш сродна душа на 100%, не се вторачвай прекалено, всеки човек има недостатъци. Малките компромиси са малки, ако за теб самата са малки, тоест мисли с какво можеш да живееш.

# 57
  • Мнения: 1 000
Не е от значение на колко си години като търсиш, ние се променяме постоянно.
Може сега да си ок с нещо, но след 5 години не.
Пълно щастие няма. Или може би има, но са игри за напреднали.

# 58
  • Мнения: 2 585
Само да не идеализира прекалено. Няма да намериш сродна душа на 100%, не се вторачвай прекалено, всеки човек има недостатъци. Малките компромиси са малки, ако за теб самата са малки, тоест мисли с какво можеш да живееш.


Преди нямах пари и си мислех, че парите са много важни, дори си мислех, че с пари можеш да си купиш щастие. В този етаж от живота ми съм финансово стабилна.. обаче ми липсва много тръпката на първите дни и месеци от всяка една връзка...
и това мисля, че е просто проблем в моята глава не в партньора ми...

# 59
  • София
  • Мнения: 38 476
А понякога не е нужно да сте съвсем "сродни души". Т.е. - всеки си има някакви свои интереси, професия, хоби...

# 60
  • Мнения: 392
Моето мнение за секса е че той е крайна фаза на една връзка,на първо място е разбирателството между двама души...когато го няма това разбирателство и правите секс няма смисъл на второ място е доверието и отношението а вече крайната фаза е секса....

# 61
  • Мнения: 46 508
Моето мнение за секса е че той е крайна фаза на една връзка,на първо място е разбирателството между двама души...когато го няма това разбирателство и правите секс няма смисъл на второ място е доверието и отношението а вече крайната фаза е секса....
Аз мисля, че по-скоро връзката е нещо комплексно. Няма 1-во, 2-ро и т.н. места, важен е балансът м/у отделните компоненти. Когато се наруши и нещо куца, неминуемо се отразява и на другите части в отношенията.

# 62
  • Мнения: 5 563
За мен, една връзка е комбинация от много фактори - разбирателство, секс, компромиси, обич, деца ,планове, бъдеще. Не са подредени като в класация, та да се стремим за едно или за друго, спрямо моментното ни състояние.
Сексът е... различен, но в никакъв случай негативно. С дете, с професии ни е трудно да е спонтанно. Възползваме се от всяка възможност, но, разбира се, не е като в началото. Сега е много по-дълбок, на основата на много по-дълбоки чувства и доверие и дори смея да твърдя, че става все по-добър

# 63
  • София
  • Мнения: 67
Секса с времето стана по-хубав при нас Simple Smile Но и ние си имаме възходи и падения разбира се Simple Smile Има и неуспешни моменти и  уау. Всичко зависи от ежедневната въртележка, работните ангажименти и т.н Simple Smile Ако сме уикендно на почивка секса е страхотен Simple Smile Зимата имахме една невероятна седмица в планината и се възползвахме на макс Simple Smile За протокола 18та година Simple Smile

# 64
  • Мнения: 3 488
Сексът е такъв, какъвто си го направиш.

# 65
  • Мнения: 2 204
Обикновено не сте ли двама?

# 66
  • Мнения: 3 676
Обикновено не сте ли двама?
А що само двама?

# 67
  • Мнения: 2 749
Било хубаво да включиш трети в секса. Аз първо втори да включа...
😜

# 68
  • Мнения: 3 676
То така се започва. Първо с втори, после постепенно се увеличават бройките.

# 69
  • Мнения: 2 204
Затова казвам обикновено.
Случаите, в които не сте си достатъчни само двамата са по-скоро екзотика.

# 70
  • Мнения: 2 749
Абе и аз жените е трудно понякога.
И да отговоря - при 10 години връзка сексът си беше супер, но рядко ми идваше. След това не съм имала толкова дълги отношение.

# 71
  • Мнения: 6 577
Абе и аз жените е трудно понякога.
И да отговоря - при 10 години връзка сексът си беше супер, но рядко ми идваше. След това не съм имала толкова дълги отношение.

Защото жените чакате покана, но някакси спонтанно да дойде.
Мъжете, за да се обърнем с покана също чакаме някакъв, бил той и косвен знак, индикация.
Но като цяло сте облагодетелствани, красивия пол. Simple Smile
Спонтанността на тази тема се среща по-често у мъже, отколкото у жени.

# 72
  • Мнения: 2 204
Абе и аз жените е трудно понякога.

Нали за секс говорим, не за голямата любов от дебел овехтял роман, с който се подпира изчанчена маса. Или то за жените беше едно и също. Абе добре, сложно е (даабе).

# 73
  • Мнения: 2 749
Това е така първоначално, чакам мъжът да направи първата крачка. Добра индикация ли е, че съм отишла у тях, с колата съм, но пия няколко питиета? 😂
Но при дългогодишни отношения мога да си искам директно, той като не се сеща.

# 74
  • Мнения: 6 577
При дългогодишни отношения има вероятност той не случайно да не се сеща.

# 75
  • Мнения: 2 749
Така е, за това и е в минало време 😂
Сегашната ми връзка е нова и няма този проблем.

# 76
  • Мнения: 10 993
Ами не знам за вас, ама на мен ми трябва голяма любов, за да правя секс. А пък за групов секс въобще не може и да става дума. Смотана съм знам, но това е положението. Обаче аз от 16 годишна съм все във връзка, сега ако остана сама поне 6 месеца, сигурно и аз ще сваля гарда и ще е кой предложи.

# 77
  • Мнения: 12 754
Нали за секс говорим, не за голямата любов от дебел овехтял роман, с който се подпира изчанчена маса. Или то за жените беше едно и също. Абе добре, сложно е (даабе).
Понеже в анкетата въпросът е за дългогодишна връзка, предполагам, че именно за секс с дългогодишен партньор става дума. Амии, аз наистина мисля, че за жените е едно и също, поне за някои. Не че някои жени не разнообразяват дългогодишната връзка с инцидентен секс със слабо познати хора.
Предполагам, че статистиката на дългогодишните връзки би била такава: 1/3 седят във връзка по навик и не си падат много по секса; 1/3 си обогатяват секса със странични преживявания; и за другата трета е любов със секс.

# 78
  • Мнения: 115
Що ли си мисля, че авторът се надява на пикантни подробности?
Няма да ни е за пръв път.


Не ме интересуват пикантни подробности... не ме вълнува на коя точно как й го ....
опитвам се да си създам някаква статистика лично за себе си. Нямам безброй толкова близки хора, които бих могла да питам, а тук определено хората скрити под псевдоним и профил не се притесняват да коментират такива неща.
И не на последно място познатите ми надали на 100% биха си признали, ако секса не е ОК. Все пак имаме още и още общи познати, такива неща се разчуват става неловко.

По-нагоре прочетох, че не е ОК да се обсъждат подобни неща с приятелки. Аз пък го намирам за напълно нормално. Според мен за това са приятелите да можеш да споделиш всичко. Не съм от типа хора вглъбили се единствено и само в семейството за които има единствено и само мъж и приятели за по ракия и да гледат мача.

Като е тръгнало за нормално да споделяме с приятелки кое, как и защо....и сме толкова близки, по-тази логика няма лошо и да си сменяме мъжете! " Знаем кое как и защо в личния живот на приятелките си, що не и да го пробвам. Grinning Аз съм на мнение, че личния живот си е личен живот и никой освен човека до мен, не трябва да го вълнува по-колко, колко и как. Това е между теб и него, ако човек няма уважението да запази личния си живот в тайна, то за мен няма уважение към пратньора си. От друга страна колко една жена е щастлива в брака си, предизвиква завист, а аз не искам да предизвикват негативите на хората около мен. Мен лично също и не ме интересува какво правят приятелките ми с мъжете си като си легнат, достатъчно ми е да знам, добре ли са, щастливи ли са или не са.

# 79
  • Мнения: 2 585
Скрит текст:
Що ли си мисля, че авторът се надява на пикантни подробности?
Няма да ни е за пръв път.


Не ме интересуват пикантни подробности... не ме вълнува на коя точно как й го ....
опитвам се да си създам някаква статистика лично за себе си. Нямам безброй толкова близки хора, които бих могла да питам, а тук определено хората скрити под псевдоним и профил не се притесняват да коментират такива неща.
И не на последно място познатите ми надали на 100% биха си признали, ако секса не е ОК. Все пак имаме още и още общи познати, такива неща се разчуват става неловко.

По-нагоре прочетох, че не е ОК да се обсъждат подобни неща с приятелки. Аз пък го намирам за напълно нормално. Според мен за това са приятелите да можеш да споделиш всичко. Не съм от типа хора вглъбили се единствено и само в семейството за които има единствено и само мъж и приятели за по ракия и да гледат мача.

Като е тръгнало за нормално да споделяме с приятелки кое, как и защо....и сме толкова близки, по-тази логика няма лошо и да си сменяме мъжете! " Знаем кое как и защо в личния живот на приятелките си, що не и да го пробвам. Grinning Аз съм на мнение, че личния живот си е личен живот и никой освен човека до мен, не трябва да го вълнува по-колко, колко и как. Това е между теб и него, ако човек няма уважението да запази личния си живот в тайна, то за мен няма уважение към пратньора си. От друга страна колко една жена е щастлива в брака си, предизвиква завист, а аз не искам да предизвикват негативите на хората около мен. Мен лично също и не ме интересува какво правят приятелките ми с мъжете си като си легнат, достатъчно ми е да знам, добре ли са, щастливи ли са или не са.
Според мен масово хората са доста отворени на тези теми, особено хората в големите градовете. Не ми прави впечатление да се притесняват да говорят за личните си отношения, даже напротив.

Последна редакция: вт, 17 ное 2020, 12:34 от Не се сърди, човече

# 80
  • Мнения: 46 508
Явно зависи от компанията. Никой около мен не споделя интимни неща. За мен това показва уважение към партньора.

# 81
  • Мнения: 2 585
Явно зависи от компанията. Никой около мен не споделя интимни неща. За мен това показва уважение към партньора.


Според мен много зависи каква е компанията. Ако излизате само с приятели на мъжа ви, чиито съпруги/приятелки по необходимост наричате свои приятелки е съвсем нормално да не си говорите такива неща. Обаче това не се нарича уважение към партньора, а спазване на дистанция спрямо вас.


Аз лично съм запазила приятелства от студентските години с жени, с които без никакви притеснения обсъждаме подобни неща.

# 82
  • Мнения: 46 508
Контактувам и с приятели от детските ми години, и с такива от студентските, имам и нови приятелства, които завързах през последните 10-13 г.
Обсъждаме секса като цяло, но никога лични интимни неща.

# 83
  • Мнения: 3 350
Аз ако споделя подробности с най-близките си приятелки, относно секса с партньора, те ще ме вземат за извратена. И аз бих си помислила същото, ако някоя реши да ме въвлече в интимният си личен живот. Гнусно ще ми стане. Нито ме интересува как и го слагат, нито къде, нито по колко го поема. Също, ако има и запек, не ща да знам.

# 84
  • Мнения: 2 375
С най-добрите ми приятелки обсъждаме открито. Като цяло нямаме тайни. Не мисля, че е неуважение към партньора. Защо пък трябва да е тема табу? Сякаш е нещо странно или срамно.

# 85
  • Мнения: 46 508
Няма нищо странно, просто е лично и не касае само мен, а и друг човек.
Аз също не бих искала мъжът ми да развява на трети лица какво правим вкъщи. Слава богу, че и той мисли като мен. От неговите приятели има само един с такова поведение, но той е ерген и си избива негови комплекси.

# 86
  • Мнения: 40 865
Според мен мъжете клюкарстват за гаджета, на които не държат, с които има връзки без ангажименти. Тогава се хвалят с "подвизи". Но когато затънат в брак или стабилна връзка почват ревниво да си пазят "своето си" и ограничават детайлите до минимум.
С жените май е различно и баш обратното - не се хвалят много много със забежките (може би да не им излезе име на лесни), но когато връзката стане сериозна са склонни да споделят и търсят съвет/помощ от приятелки.

# 87
  • Мнения: 15 356
И аз мен секса с мъжът ми си е само наша работа.Не виждам защо трябва да става тема за разговор с приятелките ми.Никога не бих го коментирала.

# 88
  • Мнения: 2 585
Няма нищо странно, просто е лично и не касае само мен, а и друг човек.
Аз също не бих искала мъжът ми да развява на трети лица какво правим вкъщи. Слава богу, че и той мисли като мен. От неговите приятели има само един с такова поведение, но той е ерген и си избива негови комплекси.


И откъде накъде като е ерген трябва да има комплекси 😀 щом си ерген си комплексар, така ли?!

Аз лично познавам доста мъже, които не са женени. Страшно интелигентни, много поддържани, финансово много добре. И понеже ще се намери все някой да каже, че видиш ли щом не е женен нещо му има на мъжа. Ами не нищо им няма. Просто им харесва да нямат традиционните семейни ангажименти, което не значи, че нещо им липсва.

# 89
  • Мнения: 46 508
Коментирам конкретния случай, защото го познавам добре, не обобщавам за всички ергени Simple Smile

Във връзка с темата, сетих се за една серия на "Приятели", в която си споделяха честотата на секса. Резултатът беше, че едната двойка реши да "гони" другата, само за да си докаже, че са страстни като тях. В крайна сметка установиха, че тяхната честота си ги устройва и не е нужно да се сравняват с другите.
Дано и темата не създаде напрежение в много семейства.
Иначе ние си знаем, че в бгмамма всички са много сексуални и 7 пъти седмично е минимумът Stuck Out Tongue Winking Eye

# 90
  • Мнения: 2 585
Да, то тук всички са много умни, красиви, богати, мъжете им са копие на гръцки бог, преуспели в професионален план, и финансово обезпечени. 😀

# 91
  • Мнения: 40 865
Да, то тук всички са много умни, красиви, богати, мъжете им са копие на гръцки бог, преуспели в професионален план, и финансово обезпечени. 😀

А защо да не е и горе-долу така? В края на краищата тези "всички", които ти се привиждат, сигурно се броят на пръстите на едната ръка. И нормално ги сърби да се похвалят, но не е ли нормално и сред хилядите потребители на форума да има и такива? Просто който няма с какво да се хвали не го прави.

# 92
  • Мнения: 15 356
Да, то тук всички са много умни, красиви, богати, мъжете им са копие на гръцки бог, преуспели в професионален план, и финансово обезпечени. 😀
Дам.Има и такива,невероятно ли е?

# 93
  • Мнения: 2 585
Да, то тук всички са много умни, красиви, богати, мъжете им са копие на гръцки бог, преуспели в професионален план, и финансово обезпечени. 😀
Дам.Има и такива,невероятно ли е?

Честно казано на мен почти невероятно ми се вижда, защото имам голям кръг от познати и това идеално описание не съм го срещала, ама нито веднъж.
И изведнъж всички/масово във форума да са такива ми се струва направо абсурдно Simple Smile

# 94
  • Мнения: 15 356
Няма красиви,финансово обезпечени с добра работа и умни мъже покрай теб!?
Гръцки богове не съм виждала наживо и не ги коментирам.

# 95
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Да, то тук всички са много умни, красиви, богати, мъжете им са копие на гръцки бог, преуспели в професионален план, и финансово обезпечени. 😀
Не че нещо, ама това с "гръцки бог" малко искам да го оспоря. Някои от нас си харесват мъжете малко по-слаби от това Stuck Out Tongue Closed Eyes
За останалото, няма как да знам какво мислят останалите, аз все си мислех че сме нормални Grin

# 96
  • Мнения: 2 585
Няма красиви,финансово обезпечени с добра работа и умни мъже покрай теб!?
Гръцки богове не съм виждала наживо и не ги коментирам.


Не, комбинация от всичко това, няма..

# 97
  • Мнения: 2 204
Тук по сценарий следва принципно опровержение на горното от Папа Смърф.
Жалко, че е напуснал форума.

Последна редакция: ср, 18 ное 2020, 03:49 от vяsko

# 98
  • Мнения: 3 769
За мен лично няма нищо по-вълнуващо от секс с нов човек, към когото имам тръпка. Усещанията, които тези моменти ми носят са несравними. Така, че е нормално да се заключи, че и в трите  дългогодишни връзки, които съм имала се стига до точка, в която сексът е планиран, рутинен и не особено вълнуващ.

Не че е бил лош, неудовлетворяващ физически или недостатъчен, а просто факторът, който мен най-много ме вълнува е изчезнал яко дим. Случва се винаги на около третата година при мен. Чета как при някои сексът ставал много по-страхотен с годините с постоянния партньор, не искам да кажа, че не го вярвам, но не мога да си го представя за себе си. При мен е точно обратното, защото точно елементът, който ми носи най-много вълнение, кара краката ми да омекват и да ходя по облаци с годините изчезва.

Знам, че партньорите ми усещат разликата, защото и моето поведение при интимност се променя. Кофти, но това е положението. Разбира се може при мен да е някакъв бъг, а при други хора наистина сексът да става все по-страстен, вълнуващ и спонтанен с годините.

# 99
  • Мнения: 2 638
Дали си пробвала да оцениш това, което имаш? Може, пък, да ти хареса. Тогава може да разбереш защо други са доволни.
Няма красиви,финансово обезпечени с добра работа и умни мъже покрай теб!?
Гръцки богове не съм виждала наживо и не ги коментирам.


Не, комбинация от всичко това, няма..

# 100
  • Мнения: 40 865
Няма красиви,финансово обезпечени с добра работа и умни мъже покрай теб!?
Гръцки богове не съм виждала наживо и не ги коментирам.
Не, комбинация от всичко това, няма..

Всъщност умни - с добра работа - материално обезпечени са до голяма степен взаимосвързани и в повечето случаи умните са и останалото. И съвсем не са рядкост. Явно ябълката на раздора се крие в "красиви', но това е много субективно. Някой може да очаква само топмодели да се класират в тази група, други си харесват по-земни мъже и това не им пречи да ги смятат за хубави, секси и привлекателни.

# 101
  • Мнения: 12 754
Цялата работа е в химията.
Ако още първоначално в "търсачката" си си била включила мъжът да е умен, способен да постигне успех и да се харесвате, има голяма вероятност така и да си остане. С малко късмет и трудолюбие този мъж ще постигне финансова стабилност. И тогава ти все още ще го оценяваш като красив, просто защото си избрала човек, когото харесваш и даже ще го предпочетеш пред някой напудрен метросексуален гръцки бог.

# 102
  • Мнения: 11 611
Авторката, вземи си оправи поне заглавието на темата......

# 103
  • Мнения: 4 585
Даа, сексът трябва да е с пълен член.
Относно гръцките богове, поне на статуите на гърците са с мънички пишлета.

# 104
  • Мнения: 2 585
Единствена причина да не е редактирано заглавието е,  че не съм наясно как се случва това 😀 не го намирам и за супер необходимо да разбера откъде точно се редактират тези неща.
Във форума съм за забавление, да губя време, не да го разучавам.

# 105
  • Мнения: 1 088
Вълкът го каза много на място - секса с празен член, може да е само в минало време, а пък ако е и кратък член, съвсем...

@Соня, то и сексът е за забавление, което не означава, че е все едно какъв е. По същия начин е и с правописа и граматиката.

По въпроса със споделянето на пикантерии между приятелки, съм на мнението на Черната станция. Мъжете се хвалят по време на ергенлъка и забивките, а жените със семейния си живот. И някак си по ми харесва първия вариант. При кратка връзка не ме вълнува тя на кого какво разправя, но когато сте дълго заедно, имате общи познати и компания, и вече не ти е все едно кой какво знае за тебе. Най-малкото не всички хора "понасят" добре истината, имало е случаи хора да си променят тотално мнението за някого, когато научат определени детайли... И когато такъв човек ти е близък познат, или съсед, или колега, могат да станат разни филми...

# 106
  • Мнения: 469
Скрит текст:
След среща с момичетата ми изникна този въпрос. Голяма част от приятелките ми всъщност твърдят, че секса вече не е така страстен, прави се сякаш по задължение, ей така за спорта и не им доставя необходимото удоволствие. Чудих се много, защото по нищо не личи, докато не го чух от собствените им усти..
И в тази връзка ми е любопитно всъщност какво е настроението тук?
Ще се радвам, ако се включат дами/господа с връзки по-дълги от година-две,
Скрит текст:
тъй като всички знаем, че е началото всичко в една връзка е прекрасно, ноооо не винаги нещата си остават така.
Също ми е любопитно, ако има такива които продължават да правят страстен, импулсивен секс как са успели да запазят това пламъче.. А за тези, които са недоволни от секса да споделят защо мислят, че се е стигнало до там?
Почти 30 години заедно.Секс 2-3 пъти седмично.Повече от задоволителен.
Страстта се запазва, когато има любов, когато има силна емоционална връзка, когато винаги сте "един до друг"-т.е. винаги усещате другия до "рамото си"....накратко, силна духовна връзка между двамата.

# 107
  • Мнения: 766
Единствена причина да не е редактирано заглавието е,  че не съм наясно как се случва това 😀 не го намирам и за супер необходимо да разбера откъде точно се редактират тези неща.
Във форума съм за забавление, да губя време, не да го разучавам.
И какви сериозни отговори очаквате, че чак и статистика да си правите?
Ала-бала питане и такива отговори са.

# 108
  • София
  • Мнения: 38 476
Докладвам - уау.

# 109
  • Мнения: 2 204
Стопански Енергиен Комбинат - София.
(a.k.a Топлофикация)

# 110
  • Мнения: 12 473
Няма красиви,финансово обезпечени с добра работа и умни мъже покрай теб!?
Гръцки богове не съм виждала наживо и не ги коментирам.


Не, комбинация от всичко това, няма..

ММ прилича на грък, всички го мислят за такъв.  За мен е красив, с добра работа и изключително умен.
Сега, в кризата, не е процъфтял финансово, но когато го срещнах, определено беше. Като отмине - пак ще бъде.

# 111
  • София
  • Мнения: 3
След среща с момичетата ми изникна този въпрос. Голяма част от приятелките ми всъщност твърдят, че секса вече не е така страстен, прави се сякаш по задължение, ей така за спорта и не им доставя необходимото удоволствие. Чудих се много, защото по нищо не личи, докато не го чух от собствените им усти..
И в тази връзка ми е любопитно всъщност какво е настроението тук? Ще се радвам, ако се включат дами/господа с връзки по-дълги от година-две, тъй като всички знаем, че е началото всичко в една връзка е прекрасно, ноооо не винаги нещата си остават така.
Също ми е любопитно, ако има такива които продължават да правят страстен, импулсивен секс как са успели да запазят това пламъче.. А за тези, които са недоволни от секса да споделят защо мислят, че се е стигнало до там?

Здравейте,
Първо 15 години съжителство с партньорката ми.....Защо се случва така,че отначало всичко е импулсивно,диво и още не знам какво, а после...трудно, мързеливо и непостоянно...ами сами трябва да си направим оценка какво ние направихме за да не е така...и да се обвиняваме взаимно...
Всички са недоволни от секса...жените от мъжете си и мъжете от жените си.....така е.Хубаво е да се направят опити да се подобрят нещата, но с течение на времето ако не с е случи това просто не пламъче ами и искра от запалка няма..

Общи условия

Активация на акаунт