КЪДЕ и КАКВО спортуват нашите деца?

  • 28 068
  • 72
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 154
Спортът е здраве и начин на живот!



Добре дошли в темата за СПОРТ : "Къде и какво спортуват нашите деца?"
Целта на тази тема е ТУК да споделяме мнения и впечатления относно спортни клубове, детски зали, спортни съоръжения, плувни басейни, стадиони, треньори и всичко останало, което касае физическото развитие и разнообразие на нашите деца.



Полезни връзки:

Министерство на физическото възпитание и спорта
Програма за осигуряване на безплатни спортни занимания на деца

Моля, вместо "Запис" в новата тема, ако желаете споделете какво и къде тренират вашите деца в момента!

Предходната тема

# 1
  • Мнения: 18 551
Привет!
Моята дъщеря е мъничка-3 годинки и половина. Танцува модерни танци отскоро+акробатика. Записах я, защото е много танцувална и ритмична и видно обожава танците. Полека-лека започваме, да видим как ще е.
Вече научи много движения и й харесва.
Иначе в градината ходи на английски и приложни изкуства. Всичко е под формата на игра за по половин час,  много се забавляват дечица та-рисуват, пеят, правят разни неща.
За къде няма много смисъл да споделям, защото сме в дълбоката провинция😊
Школите ни по народни и модерни танци са много добри, с много награди на международно ниво.

# 2
  • Мнения: 35 109
Моят син е на 3 години и ходи на плуване.
Водих го като бебе от 6 месеца до 1 година. Отрази му се идеално на физическото развитие и чаках с нетърпение да стане на 3 години, за да го запиша на плуване, тъй като няма групи за по-малки деца.

# 3
  • Мнения: 732
Моите момчета тренират фехтовка.Много им харесва и ефекта за физиката координацията и бързото мислене е невероятен.

# 4
  • Мнения: 525
Моите момчета тренират фехтовка.Много им харесва и ефекта за физиката координацията и бързото мислене е невероятен.
Къде тренират и колко са годишни?

# 5
  • Мнения: 732
Моите момчета тренират фехтовка.Много им харесва и ефекта за физиката координацията и бързото мислене е невероятен.
Къде тренират и колко са годишни?
В клуб Корсар, Бургас,на 9 и 15 години.Започнаха заедно преди 4 години.

# 6
  • София
  • Мнения: 4 493
Местата на които спортуват децата ви, сега работят ли?

# 7
  • Мнения: 732
Засега да,надявам се и така да си остане.

# 8
  • Мнения: 18 551
При нас спряха модерните танци до края на Ноември. В околните области също.
Само в Дг останаха нещата, за което се радвам и сега ходи на народни танци там. Идея нямам какво ще стане. Децата са разочаровани, защото имаха състезание с модерните танци и всичко беше уредено, а пък за Коледен концерт дали ще има още не е изобщо ясно. А това ми е любимото време от годината.

# 9
  • София
  • Мнения: 4 493
Попитах, защото при нас децата са дистанционно на училище, уж за да са изолирани и да нямат контакти, а в същото време има плуване и спорт където се събират деца от различни класове и няма дистанция..... Та се чудех редно ли е.....

# 10
  • Мнения: 35 109
За сега не са спрели плуването.

# 11
  • Мнения: 18 551
Не е много редно, защото няма логика. Но те всичкивече се объркаха относно мерките и те самите се чудят вече кое ще е по-добре. Крайно неадекватни са понякога. Извън всякаква логика.

# 12
  • Мнения: 732
Идеята на дистанционното обучение май по- скоро е за да нямат контакт децата с учителите,а не толкова помежду си.А и един обездвижен организъм е много по-застрашен от болести.

# 13
  • Мнения: 374
Ходи само на йога и то се убеждаваме всеки път.

# 14
  • В.Търново
  • Мнения: 6 684
Синът ми тренира футбол от детската градина, но там нещата не бяха сериозни, реално тренира от 1 клас, сега е 5 клас и от тази година е и в Спортното училище. Големият ми син също завърши Спортното училище тази година с футбол.
Децата трябва да тренират и правят нещо, само което им е на сърце, защото просто няма смисъл. Ходенето с уговорки и насила довежда с времето отвращение към конкретния спорт. Има деца спортни натури, но има деца, които не искат и да чуят за спорт.
Пролетта йато ги затвориха ситуацията се отрази зле на децата. Напълняха всичките, изостанаха много във физическата си подготовка и после не можехме да ги изкараме навън. Който е бил с алергии се обостриха. Това зарваряне, което евентуално ще се случи скоро няма да има положителен ефект върху здравето на децата.

# 15
  • Мнения: 1 495
Моите деца са спряни от училище със заявления. Но ходят още на тенис. Ние сме си вкъщи, така че реално само нас могат да заразят. Там игрищата са в балон, но се надявам, че не е висок риска.
От декември мисля да ги спра за да се карантинираме малко преди празниците с надеждата да се видим с баби и дядовци.

# 16
  • София
  • Мнения: 5 943
Да децата напълняха, на 15 септември като видях съучениците на дъщеря ми Flushed. Вярно те са в преходна възраст близка до пубертета, ама пак, някои деца не ги познах. От хубави стройни деца, са станали по-високи но и по-дебели. Едни едри, направо като жени са момичетата, такива дупета. Момчетата и те с дупета . Кофти, явно от застояването вкъщи и неправилното хранене. Confused

# 17
  • Мнения: 18 551
Не зная дали е от застрояването сега или си е тенденция. По-скоро второто. Масово се наблюдава това. Момичета на по 15 изглеждат като жени на 25.
Не е вина, ген е при някои. Ама не е похвално. Компютри и соц.мтежи,живот в паралелен он лайн свят евосновата на всичко. Никакво движение и спорт. Жалко. Не казвам, че при всички е така. Но си го има много разпространено.

# 18
  • В.Търново
  • Мнения: 6 684
От боклуците, които ядат. Храната ни е пълна с всевъзможни подобрители и химии.

# 19
  • Мнения: 18 551
От боклуците, които ядат. Храната ни е пълна с всевъзможни подобрители и химии.

О да, и това разбира се.

# 20
  • Мнения: 10
Здравейте! Дъщеря ми е на осем годинки и тренира художествена гимнастика(записването ѝ беше изцяло по нейно желание) Тренира от 5 годишна и това което забелязвам е, че доста дръпна на височина. На нея изключително много и харесва и аз съм много доволна. 🙂

# 21
  • Мнения: 4
Здравейте, моите момчета са на 8 и 12г.  и преминахме през доста спортове, докато не се спряхме на плуване. Сега ходим в Силвър Сити при Маги. Много сме доволни. Тренират за здраве, там не са състезателен клуб, но аз и не искам да стават плувци. Важното е да могат. С тези пандемии сега, силно препоръчвам.

# 22
  • Мнения: 20
Моят играеше волейбол,  но не му хареса много и сега се пробва с баскетбол.

# 23
  • Мнения: 415
Здравейте! Моите момчета тренираха плуване. Но баткото(6г.) се отказа. Той и не ходеше накрая с удовостлие на тренировки. Малкият(4г.)покрай него и той се отказа. Сега дребосъкът ходи на бокс! А батко му иска лека атлетика. Славия ни е близо, но се оказа, че там не провеждат тренировки. Видях , че на стадион Васил Левски има доста кубове по лека атлетика. Някое детенце да е посещавало случайно?

# 24
  • Мнения: 47
Здравейте Simple Smile Искаме да запишем сина ни, който е на 5 г. на някакъв спорт (без плуване), за да си изразходва енергията.  В градината имат футбол и танци, но определено има нужда от още занимания. Ходил е спорадично на някакви занимания - бокс и гимнастика, но предвид тази пандемия бяхме преустановили. Сега искаме да сменим местоположението и да ходи някъде в районите на Карпузица, Овча купел, Павлово до Славия и Красно село. Иска ми се като го вземем от градина, директно да го водим, т.е. около 17, 17: 30 ч.
Това, което намерих е следното:
http://www.boxovazala.com/grafik
http://www.slaviasportess.eu/services-view/boks-grafik/

Не съм звънняла и не знам доколко са актуални тези графици, затова ще се радвам, ако някой има актуална информация за тях или друг спорт/място.
Намерих и тези, които не са ни в удобен час, но може да са от полза за друг:
https://www.bulsport.bg/sportclubs/view.html?spcid=30852
https://www.bulsport.bg/sportclubs/view.html?spcid=10724

# 25
  • Мнения: 525
mvnikolova, аз от бокса на Славия не съм  доволна, голяма масовка и 0 индивидуално внимание.
Можете да проверите в тази зала: https://www.facebook.com/%D0%A1%D0%BF%D0%BE%D1%80%D1%82%D0%BD%D0 … -229612584146278/.
Този треньор е супер, но новата му зала е някъде в Лагера и на нас вече не ни е удобно: https://www.facebook.com/Boxing-club-Luis-115008336530667/ Преди имаше детски групи.

# 26
  • Мнения: 47
Благодаря ти, atallaya Blush

# 27
  • София
  • Мнения: 1 326
Здравейте, много хубава тема, включвам се и аз: дъщеря ми е на 6 г. и  от година и половина ходи на тенис, а от тази зима започна и фигурно пързаляне в един от клубовете в Зимния дворец в София. Ще се радвам да разменим впечатления и с други родители, чиито деца са се ориентирали към  тези спортове... 

# 28
  • Мнения: 238
За изразходване на много енергия препоръчвам хокей. На Славия има. Изразходва се много енергия и се закалява.

# 29
  • София
  • Мнения: 1 326
Да допълня за хокея: има и в Зимния дворец - там са поне два клуба, часовете са според графика на пързалката, като в момента работи само голямата...

# 30
  • София
  • Мнения: 8 639
Големият ми син е на 6г. и половина. От скоро ходи на карате. Школата е близо до Макдоналдс в Младост(за София говоря). Мъжът ми го води и затова не знам точното име, но ще питам ако някой има интерес. Детето е много ентусиазирано.
Иначе ходи на йога от 3 години, но доста несериозно, за развлечение и раздвижване.
В градината му спряха допълнителните занимания от началото на пандемията, мъжът ми се притесняваше да го събира с много хора, затова никъде не ходеше доста дълго време.
Ходил е на плуване за кратко, но ни беше далеч и все с кола(и в този случай само уикенда можехме, което е недостатъчно сякаш, плюс че после всеки път имахме проблеми с паркирането до вкъщи, тъй като живеем до голям парк).
Търсим нещо с треньор, ако важи отчасти мултиспорт ще е идеално-и двете деца имат карти. В Изток сме и ни е нужно нещо в околните квартали. Само за Диана се сещам, но не мога да намеря информация за басейн, треньори и тренировки.

Малкото, засега, не го напъвам. Той още е свободен електрон и не желае да изпълнява инструкции.

# 31
  • Мнения: 1 495
Аз също се интересувам от телефон на треньор по плуване в басейн Диана. Като търсих, само за водна топка намерих, но детето иска само плуване.

# 32
  • на земята
  • Мнения: 4 094
Имате ли впечатления от клуб по художествена гимнастика(за София)става въпрос?
Благодаря

# 33
  • близо под тепетата
  • Мнения: 668
Аз да споделя за Пловдив. Дъщеря ми е на 6.5години. В градината ходи на танци, преди и на йога, но миналата учебна година нямаше. Надявам се тази пак да има, че много ѝ харесва.
Освен това ходи два пъти седмично на плуване във ВСИ, като по-студените месеци не е всяка седмица. И два пъти седмично на Канго джъмпс във Форума в Тракия. Ако зависеше от нея, нямаше на ходи на нито едно от двете допълнителни занимания, но засега не слуша и изпълнява Blush предпочита вкъщи пред телевизора

# 34
  • Мнения: 3 046
Здравейте! Някоя от вас има ли впечатления от https://healthykids.bg/? Четох, че групите са максимум  от 10 деца, което е ок. Времето на провеждане на тренровка ми е удобно, както и мястото, но се интересувам да не ги оставят един час да си играят сами, как е отношението на треньорите и др.
Детето ми скоро ще стане на 6 год и по принцип искаше бягане, но нещо не намирам. От сайтове и страници във фейсбук засега това ми хареса, но ще се радвам на мнения и препоръки и за други места.

# 35
  • София
  • Мнения: 5 943
Къде се намират? нещо няма ясен адрес на сайта им. Аз търся плуване, ама за 7 год, нещо по читаво. Да е чист и топъл басейн, не да е общ със 20 възрастни. Да са удобни часовете събота неделя, дори и по скъпо. Чисто място с възможност и за индивидуални уроци в началото

# 36
  • Мнения: 3 046
Къде се намират? нещо няма ясен адрес на сайта им. Аз търся плуване, ама за 7 год, нещо по читаво. Да е чист и топъл басейн, не да е общ със 20 възрастни. Да са удобни часовете събота неделя, дори и по скъпо. Чисто място с възможност и за индивидуални уроци в началото

Намират се в Атама Уелнес Клуб, срещу Румънското посолство горе-долу.
На плуване водихме нашия един път и с първото отиване треньорката го пусна в големия басейн, не знам така ли е редно, но моето дете се стресира и повече и дума не може да става да отиде пак на плуване.

# 37
  • София
  • Мнения: 142
Seti Beti, има групи по лека атлетика за деца на стадион Академик до парка Гео Милев, като през зимата са в зала Фестивална. Нямам лични впечатления, но ми бяха препоръчани от познати.

# 38
  • Мнения: 3 046
Seti Beti, има групи по лека атлетика за деца на стадион Академик до парка Гео Милев, като през зимата са в зала Фестивална. Нямам лични впечатления, но ми бяха препоръчани от познати.
Благодаря, ще потърся повече информация Simple Smile Там също ми е удобно.

# 39
  • София
  • Мнения: 19 249
Преди години водих сина си в Приорити спорт, на Нац. стадион. Можеше да се води на тренировки колкото пъти искаш, дори всеки ден, стига часовете на съответната група да са ти удобни. Плаща се на месец.
В началото на септември ми пратиха съобщение Дарко тийм, явно си търсят клиенти. Бях се интересувала преди години, но часовете не ми бяха удобни. Сега вече имат тренировки и на В. Левски, и на Академика, всеки ден. Можете да ги намерите във ФБ.
И аз ще съм благодарна на мнения за басейн, където водата не е ледена, защото моят е зиморничав. Точно това го отказа от плуването в Академика.

# 40
  • Сф
  • Мнения: 10 659
Здравейте, за плуване препоръчвам този клуб
https://www.pluvenclubsprint.com/?page_id=12      Басейните , зависи коя локация ви е удобна. Ни е сме тенирали в Обеля , Кристал. Близо ни е, водата беше ок. Виждам ,че новия басейн на Възраждане е с минерална вода. Така или иначе има температура на водата за плуване.Няма как да е по- висока. Но като цяло наистина някъде е по- студеничко. Сега не знам какво е променено , но съм работила на Академик на басейна и за мен е студеничко, не бих си завела детото точно там , дори и да ми беше близко
.
За Лека атлетика, на Васил Левски тренират още Ивет Лалова спринт Академи , Андриана Бънова , при нея- са по- малки дечицата и много готина атмосферата. Ние сме в 7 ми клас вече и засега спираме спорта, бяхме на професионално ниво, защото ни пречи на ученето.Няма време.А и умората е вповече. Едни танци имаме един път седмично и това е. И то ако не затворят пак.
Иначе и на ски и кънки ходи с баща си чат пат. Другото е математика и език, засега. Спорта много помогна за израстването на детето .

# 41
  • София
  • Мнения: 12 228
Да се включа и аз с препоръка за плуването. Моите могат да плуват, но сега за поддържане на ниво и изчистване ня някои неща едната близначка ходи в Овергаз Арена в Българско школо с мултиспортс кидс карта без доплащане с треньор. Напоследък са редовно по 2-3 деца, надявам се да се събреат повече, за да не закрият групата. Първи срок ходеше уикенда, сега ходи през седмицата. Учудвам се, че предвид възможността срещу 30 лв да се посещава плуване, два пъти седмично с треньор няма желаещи.
Тази близначка и сестра и отделно ходят и на уроци по скачане на батут редовно през уикенда в Just Place Trampolines.
Малката ходи на лека атлетика към един клуб, в момента е на спорен лагер.
Държа да тренират нещо, само едната близначка откакто влезе в пубертета се опитва да се скатава, но се радвам че и тя се включи последният месец и се надявам да се задържи така по-дълго време.

# 42
  • Мнения: 525
"Aila", информацията за плуването с Мултиспорт карта е много ценна. От доста време издирвам такова място, масово басейните не работят с Мултиспорт.
Моите напоследък ги водя в Ориндж фитнес в Парадайс мол - имат вечерни групи, тип ОФП за деца и приемат Мултиспорт карти без доплащане.

# 43
  • София
  • Мнения: 98
Търся тренировки по тенис на маса в района на Дианабад, Студ.град и околността за 8 г дете. Някой ако даде идея, ще съм благодарна.

# 44
  • Мнения: 236
Здравейте!

Искам да запиша своя син на 4 години на тенис. Бихте ли сподели ако някой има опит в толкова рана възраст?

Благодаря!

# 45
  • Мнения: 6 550
На кортовете на Малееви има Приказен тенис - групи за деца 3+. Ние започнахме там, по едно време изгуби интерес, после пак реши, че иска да ходи и сега вече е на индивидуални занимания. Според мен на 4 г. е рано, тренировки и "истинска" игра се получава някъде след 5,5-6 г., но зависи от детето.

# 46
  • София
  • Мнения: 548
"Aila", информацията за плуването с Мултиспорт карта е много ценна. От доста време издирвам такова място, масово басейните не работят с Мултиспорт.
Моите напоследък ги водя в Ориндж фитнес в Парадайс мол - имат вечерни групи, тип ОФП за деца и приемат Мултиспорт карти без доплащане.


В басейн Спартак с карта Мултиспорт е безплатно - няма и доплащане. Водя там синът ми (6 год) и съм много доволна - водата в детския басейн не е студена, приятна е - температурите в помещенията също са ок.

# 47
  • Мнения: 525


В басейн Спартак с карта Мултиспорт е безплатно - няма и доплащане. Водя там синът ми (6 год) и съм много доволна - водата в детския басейн не е студена, приятна е - температурите в помещенията също са ок.
[/quote]

Благодаря! А препоръка за конкретен треньор имате ли?

# 48
  • София
  • Мнения: 9 110
Здравейте. Имаме един много активен фъстък на 3 г. и 8 месеца. Може ли да препоръчате някакъв спорт в близост до Света Троица - Надежда, Люлин за дете на тази възраст?

# 49
  • Мнения: 1 304
4 г. момиче
Плуване в морето, а в София в св. Георги от време на време.
Ски в различни групи на Боровец, Пампорово и Картала. Веднъж е карала и на Паничище.
Ходене с нас в планината.
Кара колело.
Ходи и на тенис от време на време с учителка в техническия.
В детската градина ходи на йога, народни танци и още 4-5 неща. Само от футбола успяхме да се отървем. Танците много ги обича. Май и на балет ходи.

Извън ходенето, всичко останало са занимални и двигателна култура, но не и спорт, поне на тази възраст е колкото да има понятие.

# 50
  • София
  • Мнения: 30 138
Преди години водих сина си в Приорити спорт, на Нац. стадион.
Скрит текст:
Можеше да се води на тренировки колкото пъти искаш, дори всеки ден, стига часовете на съответната група да са ти удобни. Плаща се на месец.
В началото на септември ми пратиха съобщение Дарко тийм, явно си търсят клиенти. Бях се интересувала преди години, но часовете не ми бяха удобни. Сега вече имат тренировки и на В. Левски, и на Академика, всеки ден. Можете да ги намерите във ФБ.
И аз ще съм благодарна на мнения за басейн, където водата не е ледена, защото моят е зиморничав. Точно това го отказа от плуването в Академика.
Здравейте, за плуване препоръчвам този клуб
Скрит текст:
https://www.pluvenclubsprint.com/?page_id=12      Басейните , зависи коя локация ви е удобна. Ни е сме тенирали в Обеля , Кристал. Близо ни е, водата беше ок. Виждам ,че новия басейн на Възраждане е с минерална вода. Така или иначе има температура на водата за плуване.Няма как да е по- висока. Но като цяло наистина някъде е по- студеничко. Сега не знам какво е променено , но съм работила на Академик на басейна и за мен е студеничко, не бих си завела детото точно там , дори и да ми беше близко
.
За Лека атлетика, на Васил Левски тренират още Ивет Лалова спринт Академи , Андриана Бънова , при нея- са по- малки дечицата и много готина атмосферата.
Скрит текст:
Ние сме в 7 ми клас вече и засега спираме спорта, бяхме на професионално ниво, защото ни пречи на ученето.Няма време.А и умората е вповече. Едни танци имаме един път седмично и това е. И то ако не затворят пак.
Иначе и на ски и кънки ходи с баща си чат пат. Другото е математика и език, засега. Спорта много помогна за израстването на детето .
Включвам се с въпрос конкретно за лека атлетика за деца. Препоръчайте ми от изброените клубове един или два, за да пробваме. Държа на треньора/ или треньорката - да е спокойна, да поощрява, да дава стимул на децата да се развиват в спорта, да не крещи, обижда и т.н., да умее да запали и задържи интереса. Целта е да се изразходва енергия след училище и да се забавлява на първо време. Детето е на 7г.

# 51
  • Мнения: 50
Здравейте!Можете ли да ми кажете къде да запиша децата на Плуване с Мултиспорт кидс?

# 52
  • Мнения: 47
Здравейте,
опитвам се, да открия информация, за детски спортни клубове, които се провеждат в Академик. Намирам разни но всичко е разхвърляно в отделни сайтове и фб страници. Искам да намеря място, в което има повече спортове на едно място. С две малки деца съм, всяко иска различно от другото спрямо интересите си, а не ги намирам на едно място. Нямам възможност да обикалям из София, не мога да се клонирам и да се телепортирам едновременно за различни места. Ако знае някой сайт, където са събрани на едно място, ще съм Ви благодарна.
Открих този https://www.bulsport.bg/sport.html

Децата ми са ходили на спортове:
*плуване за малки деца до 6г, Частно училище Свети Георги, басейна е дълбок 60см, клуб Легия http://legia-sport.bg водата е топла
*тенис на корт в Борисовата градина, Smile tennis https://www.facebook.com/smiletennis/
*Таекуон до, Национален стадион Васил Левски, клуб  ABC fight https://www.abcfight.com/

Също така сме посещавали читалище Елин Пелин в кв.Мусагеница. Там има различни занимания за деца, като танци, фит кит, рисуване, уроци по бг език, математика, различни езици, куклен театър 1 път месечно, летен лагер, и други които не помня. https://www.facebook.com/chitalishtemusagenitsa

Знам и че в читалище Николай Хайтов също има доста занимания https://www.chitalishtehaitov.com/

Последна редакция: ср, 14 фев 2024, 15:16 от Идрис

# 53
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 790
Преди години водих сина си в Приорити спорт, на Нац. стадион.
Скрит текст:
Можеше да се води на тренировки колкото пъти искаш, дори всеки ден, стига часовете на съответната група да са ти удобни. Плаща се на месец.
В началото на септември ми пратиха съобщение Дарко тийм, явно си търсят клиенти. Бях се интересувала преди години, но часовете не ми бяха удобни. Сега вече имат тренировки и на В. Левски, и на Академика, всеки ден. Можете да ги намерите във ФБ.
И аз ще съм благодарна на мнения за басейн, където водата не е ледена, защото моят е зиморничав. Точно това го отказа от плуването в Академика.
Здравейте, за плуване препоръчвам този клуб
Скрит текст:
https://www.pluvenclubsprint.com/?page_id=12      Басейните , зависи коя локация ви е удобна. Ни е сме тенирали в Обеля , Кристал. Близо ни е, водата беше ок. Виждам ,че новия басейн на Възраждане е с минерална вода. Така или иначе има температура на водата за плуване.Няма как да е по- висока. Но като цяло наистина някъде е по- студеничко. Сега не знам какво е променено , но съм работила на Академик на басейна и за мен е студеничко, не бих си завела детото точно там , дори и да ми беше близко
.
За Лека атлетика, на Васил Левски тренират още Ивет Лалова спринт Академи , Андриана Бънова , при нея- са по- малки дечицата и много готина атмосферата.
Скрит текст:
Ние сме в 7 ми клас вече и засега спираме спорта, бяхме на професионално ниво, защото ни пречи на ученето.Няма време.А и умората е вповече. Едни танци имаме един път седмично и това е. И то ако не затворят пак.
Иначе и на ски и кънки ходи с баща си чат пат. Другото е математика и език, засега. Спорта много помогна за израстването на детето .
Включвам се с въпрос конкретно за лека атлетика за деца. Препоръчайте ми от изброените клубове един или два, за да пробваме. Държа на треньора/ или треньорката - да е спокойна, да поощрява, да дава стимул на децата да се развиват в спорта, да не крещи, обижда и т.н., да умее да запали и задържи интереса. Целта е да се изразходва енергия след училище и да се забавлява на първо време. Детето е на 7г.
В голяма грешка сте ако разчитате, че спорта ще изразходило енергията на детето. Нямат измаряне днешните деца. Единствено 1 час плуване леко повлиява, 😀но пак не е много сигурно. Това го споделям от опит.

# 54
  • София
  • Мнения: 30 138
Скрит текст:
Преди години водих сина си в Приорити спорт, на Нац. стадион.
Скрит текст:
Можеше да се води на тренировки колкото пъти искаш, дори всеки ден, стига часовете на съответната група да са ти удобни. Плаща се на месец.
В началото на септември ми пратиха съобщение Дарко тийм, явно си търсят клиенти. Бях се интересувала преди години, но часовете не ми бяха удобни. Сега вече имат тренировки и на В. Левски, и на Академика, всеки ден. Можете да ги намерите във ФБ.
И аз ще съм благодарна на мнения за басейн, където водата не е ледена, защото моят е зиморничав. Точно това го отказа от плуването в Академика.
Здравейте, за плуване препоръчвам този клуб
Скрит текст:
https://www.pluvenclubsprint.com/?page_id=12      Басейните , зависи коя локация ви е удобна. Ни е сме тенирали в Обеля , Кристал. Близо ни е, водата беше ок. Виждам ,че новия басейн на Възраждане е с минерална вода. Така или иначе има температура на водата за плуване.Няма как да е по- висока. Но като цяло наистина някъде е по- студеничко. Сега не знам какво е променено , но съм работила на Академик на басейна и за мен е студеничко, не бих си завела детото точно там , дори и да ми беше близко
.
За Лека атлетика, на Васил Левски тренират още Ивет Лалова спринт Академи , Андриана Бънова , при нея- са по- малки дечицата и много готина атмосферата.
Скрит текст:
Ние сме в 7 ми клас вече и засега спираме спорта, бяхме на професионално ниво, защото ни пречи на ученето.Няма време.А и умората е вповече. Едни танци имаме един път седмично и това е. И то ако не затворят пак.
Иначе и на ски и кънки ходи с баща си чат пат. Другото е математика и език, засега. Спорта много помогна за израстването на детето .
Включвам се с въпрос конкретно за лека атлетика за деца. Препоръчайте ми от изброените клубове един или два, за да пробваме. Държа на треньора/ или треньорката - да е спокойна, да поощрява, да дава стимул на децата да се развиват в спорта, да не крещи, обижда и т.н., да умее да запали и задържи интереса. Целта е да се изразходва енергия след училище и да се забавлява на първо време. Детето е на 7г.
В голяма грешка сте ако разчитате, че спорта ще изразходило енергията на детето. Нямат измаряне днешните деца. Единствено 1 час плуване леко повлиява, 😀но пак не е много сигурно. Това го споделям от опит.
При големия се получи, ама да видим сега с малкия как ще е. Плуване и лека атлетика засега му идват ок, но батериите пак не падат достатъчно бързо. Smiley

# 55
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 790
Скрит текст:
Преди години водих сина си в Приорити спорт, на Нац. стадион.
Скрит текст:
Можеше да се води на тренировки колкото пъти искаш, дори всеки ден, стига часовете на съответната група да са ти удобни. Плаща се на месец.
В началото на септември ми пратиха съобщение Дарко тийм, явно си търсят клиенти. Бях се интересувала преди години, но часовете не ми бяха удобни. Сега вече имат тренировки и на В. Левски, и на Академика, всеки ден. Можете да ги намерите във ФБ.
И аз ще съм благодарна на мнения за басейн, където водата не е ледена, защото моят е зиморничав. Точно това го отказа от плуването в Академика.
Здравейте, за плуване препоръчвам този клуб
Скрит текст:
https://www.pluvenclubsprint.com/?page_id=12       Басейните , зависи коя локация ви е удобна. Ни е сме тенирали в Обеля , Кристал. Близо ни е, водата беше ок. Виждам ,че новия басейн на Възраждане е с минерална вода. Така или иначе има температура на водата за плуване.Няма как да е по- висока. Но като цяло наистина някъде е по- студеничко. Сега не знам какво е променено , но съм работила на Академик на басейна и за мен е студеничко, не бих си завела детото точно там , дори и да ми беше близко
.
За Лека атлетика, на Васил Левски тренират още Ивет Лалова спринт Академи , Андриана Бънова , при нея- са по- малки дечицата и много готина атмосферата.
Скрит текст:
Ние сме в 7 ми клас вече и засега спираме спорта, бяхме на професионално ниво, защото ни пречи на ученето.Няма време.А и умората е вповече. Едни танци имаме един път седмично и това е. И то ако не затворят пак.
Иначе и на ски и кънки ходи с баща си чат пат. Другото е математика и език, засега. Спорта много помогна за израстването на детето .
Включвам се с въпрос конкретно за лека атлетика за деца. Препоръчайте ми от изброените клубове един или два, за да пробваме. Държа на треньора/ или треньорката - да е спокойна, да поощрява, да дава стимул на децата да се развиват в спорта, да не крещи, обижда и т.н., да умее да запали и задържи интереса. Целта е да се изразходва енергия след училище и да се забавлява на първо време. Детето е на 7г.
В голяма грешка сте ако разчитате, че спорта ще изразходило енергията на детето. Нямат измаряне днешните деца. Единствено 1 час плуване леко повлиява, 😀но пак не е много сигурно. Това го споделям от опит.
При големия се получи, ама да видим сега с малкия как ще е. Плуване и лека атлетика засега му идват ок, но батериите пак не падат достатъчно бързо. Smiley
Май се зареждат??? 😀😀😀Познато ми е.

# 56
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Не знам колко мога да бъда полезна, тъй като децата ми са вече големи, но като малки и двамата ходеха на плуване в басейна на “Академик”. При добри треньори бяха. Този на дъщеря ми отдавна не е там, но на сина ми май все още работи - Павката, ама как му беше фамилията, не помня вече.
За спорт, вече на състезателно ниво, пак там, синът ми тренира баскетбол в едни последващи години. Баскетболната зала е точно над басейна. До ниво кадети са доста добри. Вече попадане в отбора и картотекиране за държавното първенство си зависи и от детето. В този случай обаче се тренира много. Клубът е “Олимпия баскет”.
За фигурно пързаляне, пак на състезателно ниво, дъщеря ми бе в клуб “Елит”. Тренира се на Зимния дворец. Условията за този спорт у нас са тежки, така че имайте готовност. Иначе там има доста добри треньори. Добри са също клубовете на Денкова и “Айс Пик”.
На по-късен етап синът ми добави още един спорт като състезател от ДП - планинско колоездене стил DH. Повярвайте ми това НЕ го искате за детето си. Ако има начин, давайте отпор до дупка. За щастие сам се отказа след два сезона.

Последна редакция: вт, 27 фев 2024, 01:22 от lulumba

# 57
  • Мнения: 6 550
Дали може да споделите повече за планинското колоездене? Най-големият ми страх е от травмите...

# 58
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Дали може да споделите повече за планинското колоездене? Най-големият ми страх е от травмите...

Ами наистина си е за страх. Има не само травми, а и нещастни случаи. Много рисков спорт е, особено този стил. Разбрали се бяхме да ми се отбелязва след всяко спускане. И въпреки това всеки път умирах от страх да не падне фатално. Някои от състезанията се излъчват в реално време. Е, това е такъв стрес…  Много важно е и детето да проявява някакъв разум. То и дребно камъче може да обърне нещата, но предпазливостта е от особено значение. Синът ми навреме осъзна, че няма смисъл да гони подиум на всяка цена, а е по-важно да завърши цял и здрав. Имало е случаи, когато е подминавал скок и се е отказвал точно преди финала, заради съмнение в скоростите. И добре, че го направи, защото се оказа, че са дали фира и можеше да се пребие.
Иначе детето може да се състезава самостоятелно или в отбор. С отбор е по-удобно от гледна точка на придвижването - до мястото, както и на самото трасе. Получават шатри (където могат да се скрият, ако вали). Дребни на пръв поглед неща, но са удобство. В отбор обаче трябва да бъде поканен. Не, че не може да се присъедини, но при покана попада в друг грейд. Разбира се, може и сам, като използва да се придвижва с някой отбор. За състезателна активност трябва да бъде член на Федерацията по колоездене и е задължително да си направи планинска застраховка. Добре е също разумно да прецени за кои състезания е подготвен от гледна точка на трудност.

# 59
  • Мнения: 6 550
Много благодаря!
Съвсем ми потвърдихте страховете...
Моето е "луда глава", обича екстремни спортове и адреналин, както и да се докарва до предела на възможностите си.
Получи покана да кара с отбор от тази пролет. Водим дълги разговори по въпроса.
Надявам се интересът да отмине, но мисля, че след като ние с таткото не сме ОК, това само го засилва.

# 60
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
sylviana, има го този момент - колкото повече убеждаваш, толкова по се навива. Та е много деликатно положението. Адреналиновият период ще му мине, важното е да бъде максимално разумен, докато трае. Синът ми, за щастие, не претърпя никакви сериозни травми, докато се състезаваше. Но пред очите му се случиха разни неща, което всъщност изигра и основна роля да се откаже. Та, да, много, много да внимава и да мисли. Екипът (колело, протектори) трябва да са много добри и това не е въпрос на глезотия, а понякога животоспасяващо. И след всяко спускане - сервизация на колелото в добър сервиз, защото винаги има какво да се оправи, дори да не е видимо, но и това е важно и спасяващо. Много силно ви стискам палци този период да мине безаварийно и без травми! Heart

# 61
  • Мнения: 6 550
Благодаря!
Екипировката се очертава като сериозно перо, там явно важи принципът "колкото по-скъпо, толкова по-качествено". Аз се притеснявам и как ще съчетава с ученето, защото адреналинът увлича повече от учебниците. Акълът е все в спорта - гледа клипчета, тества трикове, и така. Дано отмине скоро.

# 62
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Благодаря!
Екипировката се очертава като сериозно перо, там явно важи принципът "колкото по-скъпо, толкова по-качествено". Аз се притеснявам и как ще съчетава с ученето, защото адреналинът увлича повече от учебниците. Акълът е все в спорта - гледа клипчета, тества трикове, и така. Дано отмине скоро.

Дано наистина! Heart Синът ми бе едновременно с това и състезател баскетбол, та две държавни първенства, на които състезанията са все през уикенда, много трудно се съвместяваха. Но отминава, особено адреналиновото. Единственият му плюс бе, че прекарваше свободните си дни в планината и на въздух, и този адреналин му бе достатъчен, за да не се изкушава от разни вредни вещества.

# 63
  • Мнения: 5 315
Моята дъщеря е на 4години и тренира художествена гимнастика в клуб Алма Ритмик. Доволни сме. Иначе в градината ходи на народни танци.

# 64
  • София
  • Мнения: 3 261
Търся тенис на маса или катерене за моите - център и западна София. Преди ходеха в Двореца на децата на катерене.
Ако имате опит, споделете 👍🏻

# 65
  • Мнения: 3 046
Моля за препоръки за лятна спортна занималня, целодневна.

# 66
  • Мнения: 412
Моля за препоръки за лятна спортна занималня, целодневна.
Атлетико Артен

# 67
  • Мнения: 47
Моля за препоръки за лятна спортна занималня, целодневна.
https://360tennis.bg/%d1%83%d1%81%d0%bb%d1%83%d0%b3%d0%b8/%d0%bb … 0%bf%d1%83%d1%81/
SMILE TENNIS се намират в Борисовата градина, но имат само тенис на корт. Вероятно таксите в сайта все още не са актуализирани. То има време до края на учебната година.

# 68
  • Мнения: 39
Моля за препоръка за добра школа по баскетбол в Лозенец или южните райони, за малък господин на 8 години!

# 69
  • Мнения: 47
Моля за препоръка за добра школа по баскетбол в Лозенец или южните райони, за малък господин на 8 години!
Единствено се сещам за Национален Стадион „Васил Левски“ в Борисовата градина, Буба баскетбол https://bubabasket.eu/ Ако ви е по-близо.

# 70
  • Мнения: 39
Мерси! Гледахме го и има добри отзиви, имат силни отбори. Но децата са по-големички от 10 години, искаме за начало нещо на неговата възраст.

# 71
  • София
  • Мнения: 1 483
Отидете и проверете на място- и двете ми деца тренираха там до около десетгодишни, десет и малко. Тогава спря да им харесва, преди това чакаха с нетърпение. В групите и на двамата имаше и по-малки деца.

# 72
  • София
  • Мнения: 98
Моля за препоръка за добра школа по баскетбол в Лозенец или южните райони, за малък господин на 8 години!

Вижте в частното училище "Свети Георги" на бул.Вапцаров. Там има баскетбол за деца, но нямам контакти.

Общи условия

Активация на акаунт