Изпитах вина към непознат

  • 4 920
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 433
Само не се прегръщайте с непознати в тези времена...

# 16
  • Мнения: 107
Напълно човешка реакция. Нещо, което все по-рядко се вижда. А на тези, които ти казват, че досаждаш можеш да им покажеш един трипръстов поздрав. И съм на мнение, че много хора трябва да се научат да го използват. Трябва да се провери дали колата на момчето дали е била изрядна, тъй като според поравилника, той е виновен. Защото може спирачки да са отказали, може да кара за първи път сам и да се е паникьосал, което не го слага на електрическия стол. Преди години ме блъсна такси. На локалното при Европарка, където работех като охрана. Бях след нощна. Тръгвам си и извадих цигара да запаля. Но нямах запалка и пресякох да взема от паркиралия бакшиш. Паля и пресичам обратно. С всички я си заспал акъл погледнах първо надясно. Зверски спирачки, успях само да се обърна с гръб да не ми счупи краката и ме качи на капака. Станах, изтупах се и влязох в колата. Жената и шофьора изглеждаха, сякаш бяха видяли призрак. Регистрационният номер беше изхвърчал на 5-6 м. и приличаше на намачкана хартия, бях удрил един лакет на стъклото, което се беше пукнало, а едната чистачка беше скършена като суха клечка. Докато стигахме Пирогроб левият прасец беше оттекъл и беше почнал да боли силно. Преди да стигнем паркирахме на едно място да проверим щетите. Аз кляках и скачах, а човекът каза, че от мен колата му е за сервиз. Все ме питаше как съм, боли ли ме нещо, телефони си разменихме и после ми звъня няколко пъти да види как са прегледите, че обикалях през травматология, неврология, ортопедия, рентген... Има  все още разбрани  хора. Но са малко. Все по-малко.

# 17
  • Мнения: 12 747
Ох, малкият дявол е било. Явно още изживяваш стреса, след като ти се чувстваш виновна. И синът ти ако причини ПТП, и на него ще му се развикат, а ако потърпевшият е някой бабаит, може да има и други, нерегламентирани последици, не викане.

# 18
  • Мнения: 68
Явно не можеш да се владееш, особено в стресови ситуации. Реагирала си агресивно както в тази ситуация, така и при случката на пистата, която сама описа. За мен е потресаващо, че сама си казваш, че си агресивен скиор, била си виновна и въпреки това си искала да раздаваш крошета. Искрено се надявам никой от близките ми да не среща хора като теб.

# 19
  • Мнения: 3 350
Явно не можеш да се владееш, особено в стресови ситуации. Реагирала си агресивно както в тази ситуация, така и при случката на пистата, която сама описа. За мен е потресаващо, че сама си казваш, че си агресивен скиор, била си виновна и въпреки това си искала да раздаваш крошета. Искрено се надявам никой от близките ми да не среща хора като теб.
Викаш......ни'ква прошка ! Ах, потресена съм и аз......
Авторката съжалява за това, че си е изпуснала нервите. Чудо голямо ! На всеки се случва понякога. На вас никой никога не ви е викал ли ? Не виждате ли, че се тормози и изпитва вина? Защо я натискате по болното място ?

Последна редакция: сб, 07 ное 2020, 15:10 от buttercake

# 20
  • Мнения: 40 832
Явно не можеш да се владееш, особено в стресови ситуации. Реагирала си агресивно както в тази ситуация, така и при случката на пистата, която сама описа. За мен е потресаващо, че сама си казваш, че си агресивен скиор, била си виновна и въпреки това си искала да раздаваш крошета. Искрено се надявам никой от близките ми да не среща хора като теб.

Че какво ненормално има да реагираш УМЕРЕНО агресивно (не е налетяла на бой, нали?) в ситуация, когато друг виновно ти причинява вреди, свързани с разходи и занимавка? Да не говорим, че от такава катастрофа е можело да има и по-лоши последици.

За ските не мога да кажа кой е виновен. Агресивен скиор се отнася към начина на каране, не към околните. И мен са ме контузвали неумели скиори (тези, които не могат да си управляват ските и се носят със скорост много по-голяма от възможностите им). Тези скиори ти връхлитат отстрани, защото не могат да завият когато поискат/когато се налага, а само когато се натуткат. Аз да можех бих скъсала от бой или от съдебни дела онзи, който ми повреди коляното, ама той си замина. В такива ситуации според теб какво трябва да правя?
Та не се знае дали нея са връхлетели, или тя е засякла някого.

# 21
  • Мнения: 2 925

За ските не мога да кажа кой е виновен. Агресивен скиор се отнася към начина на каране, не към околните. И мен са ме контузвали неумели скиори (тези, които не могат да си управляват ските и се носят със скорост много по-голяма от възможностите им). Тези скиори ти връхлитат отстрани, защото не могат да завият когато поискат/когато се налага, а само когато се натуткат. Аз да можех бих скъсала от бой или от съдебни дела онзи, който ми повреди коляното, ама той си замина. В такива ситуации според теб какво трябва да правя?
Та не се знае дали нея са връхлетели, или тя е засякла някого.

Абсолютно е така. Аз карам бързо, но в 2 м отсека и винаги мога безпроблемно да спра, ако някой ми пресече пътя.
Тогава обаче карах отляво и трябваше да изляза от пистата надясно, защото там ме чакаха приятелите ми, така че нямаше как да не я пресека. Погледнах преди това 10 пъти, беше чисто и до ден днешен не мога да си обясня, откъде се появи тя.
Освен това има едно правило при ските: Пази по-високо стоящия. Аз нямам очи на гърба си все пак!

Пак преди години. Чакаме да отворят пистата. В Канада ги затварят с лента, когато машините ги обработват. И стоим неподвижно: аз, моят екс и сина ни.
Изведнъж усетих, че някой ми подсече краката и буквално си се строполих на гръб. Малко по-нагоре от нас имаше трима млади, които се бутаха и хилеха. Момчето, което ме събори беше едно от тях. Падайки назад, директно на гръб, не само че се нараних, ами щеката ми се изви на 90 градуса, а като се опитах да я изправя се счупи. Моят мъж буквално го изяде, чак ми дожаля за момчето. А той се извиняваше през цялото време и се оправдаваше, че не искал, ама приятелите му го бутнали.

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 23 655
Тая работа със ските... Дали не трябва да има някакъв изпит преди да пуснат някой на съответния цвят писта? Аз се вцепявам като има някой зад мен, направо не мога да се спусна спокойно. Като видя как някой лети към мен и като знам колко малко хора всъщност могат да карат и се страхувам.

Понякога грешки стават, моите деца са едри и високи.
Единия ми син беше набутал едно цяло ски училище по Туристическата на Пампорово, той кара по-напред, аз се влача отзад с най-малкия на хамут. И пристигам в разгара на калабалъка, ски-учителя вика, моят мълчи и мига. А той просто се е бил стреснал и изобщо не му е дошло на ум да се извини. Извиних се, обясних, че той изглежда едър колкото учителя, ама към момента е на 10 години. Тоест - на ниво възпитание знаеш, как е правилно да реагираш - да се извиниш, ама така да си се стреснал, че изобщо не ти идва на ум.

Последна редакция: сб, 07 ное 2020, 18:23 от Янтра

# 23
  • Мнения: 40 832
Абсолютно е така. Аз карам бързо, но в 2 м отсека и винаги мога безпроблемно да спра, ако някой ми пресече пътя.
Тогава обаче карах отляво и трябваше да изляза от пистата надясно, защото там ме чакаха приятелите ми, така че нямаше как да не я пресека. Погледнах преди това 10 пъти, беше чисто и до ден днешен не мога да си обясня, откъде се появи тя.
Освен това има едно правило при ските: Пази по-високо стоящия. Аз нямам очи на гърба си все пак!

Ти си киборг, явно. Аз не мога да спра на място на пълна скорост, мога само да завия и заобиколя винаги. Т.е. гледам да карам с такава скорост, че да го мога. На пълен шус даже и завой не можеш да направиш като хората, какво остава да спреш. Но пълен шус си позволявам много рядко, само при равна и обработена празна пистаписта и пълна видимост.
Аз си мислех, че правилото е "пази по-нискостоящия" - идващият от горе трябва да внимава, пресмята траектория и пази този по-долу.

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 23 655
Аз си мислех, че правилото е "пази по-нискостоящия" - идващият от горе трябва да внимава, пресмята траектория и пази този по-долу.
На теория е така, ама не винаги можеш да предвидиш на къде ще завие предния.

Знаете, че среден скиор спокойно си развива 60-70 км в час. Хич не е безобидно.

# 25
  • Мнения: 40 832

На теория е така, ама не винаги можеш да предвидиш на къде ще завие предния.

Знаете, че среден скиор спокойно си развива 60-70 км в час. Хич не е безобидно.

Абсолютно, и затова заобикаляш отдалеч. А и все пак в ските има някаква логика , за разлика от сноубордистите, които са абсолютно непредсказуеми, понеже карат и в двете посоки. А и много обичат да си тръснат задника на средата на пистата ей така, щото им хрумнало. Ако има гласуване да се отделят отделни писти за ски и за сноуборд ще гласувам с две ръце.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 5 135
Мисля, че момчето се е разплакало от коминация стрес + адреналин + яд на себе си, че не е внимавал. Също щом е бил млад, доста вероятно е колата да му е нова и трудно да е събрал пари да си я купи, и да не може да си позволи ремонт или нова скоро. Вашата реакция е нормална и каквото зависи от вас (да се извините), сте го направили. Какво повече.

# 27
  • Мнения: 2 925
Абсолютно е така. Аз карам бързо, но в 2 м отсека и винаги мога безпроблемно да спра, ако някой ми пресече пътя.
Тогава обаче карах отляво и трябваше да изляза от пистата надясно, защото там ме чакаха приятелите ми, така че нямаше как да не я пресека. Погледнах преди това 10 пъти, беше чисто и до ден днешен не мога да си обясня, откъде се появи тя.
Освен това има едно правило при ските: Пази по-високо стоящия. Аз нямам очи на гърба си все пак!

Ти си киборг, явно. Аз не мога да спра на място на пълна скорост, мога само да завия и заобиколя винаги. Т.е. гледам да карам с такава скорост, че да го мога. На пълен шус даже и завой не можеш да направиш като хората, какво остава да спреш. Но пълен шус си позволявам много рядко, само при равна и обработена празна пистаписта и пълна видимост.
Аз си мислех, че правилото е "пази по-нискостоящия" - идващият от горе трябва да внимава, пресмята траектория и пази този по-долу.
Права си! Разбира се, че е така и аз неволно съм сбъркала. Ако бях по-високо от нея нямаше, как да не я видя, като ми връхлита изотзад. Simple Smile
2 м отсека, слалом с къси завои - спираш без никакъв проблем. Шус никога! Пистите са твърде населени. Има много деца.

# 28
  • Мнения: 21
Да ти кажа и аз ако си видя колата за скрап ,ще се разплача....

# 29
  • Мнения: 4 585
Ако знам, че непозната ще ме прегърне, ще си прежаля предната броня. Тя и без това е за смяна.

Общи условия

Активация на акаунт