Любители на кучета - 110

  • 24 334
  • 772
  •   1
Отговори
# 480
  • София
  • Мнения: 829
Дами, въпрос към тези, които готвят на любимците си - как преценявате по колко да им давате? Аз на гранула давам по 200 грама, ама дали толкова следва и да е готвеното?!
Дневната доза трябва да е 2-3% от теглото на кучето,разделя се поравно на съответния брой хранения.

# 481
  • Мнения: 8 725
Привет!Не съм чела и писала много отдавна.Надявам се,че сте добре!!!
  Видях само ,е имаме човешко бебе в темата - Духче,да сте здрави !Божее,това е толкова хуаво,на фона на останалите лоши новини!
   Гледахте ли снощи по бтв за кучешките боеве- направо съм в потрес.Как може съвсем съзнателно да си водиш кучето на бой?!
    Ние имахме премеждие с овчарката- по някаква причина вчера портата се е отворила,или  някой я оставил отворена.Минават момче и момиче с едно малко овчарче.Не знам как ,Киара къса синджира,беше вързана, и напада кучето на хората.Аз чух някаква суматоха,излязох навън ,момчето вече ми я водеше със синджира.Направо бях в ступор.Той каза,че е нападнала,по анцунга му имаше кръв.Дойде зет ми веднага,върза я, отидохме да видим малкото куче как е.Момчето каза,че отиват на ветеринар,защото нашата го е захапала някъде отзад по гърба.Честно ви казвам,направо загубих ума и дума.И много се притесних за малкото кученце и за тези млади хора,защото момичето каза,че се е зъбила и на тях.
    Те тръгнаха,дъщеря ми тръгна да ги последва с колата,да ги закара до ветеринар.Обаче не ги настигна.След 15 минути  тези млади хора се върнаха.Викам си ,леле,на кученцето нещо му има.А то момчето идва да каже,че не е ранено,нищо му няма,но не знае откъде е кръвта по анцунга.Помоли ни да огледаме Киара хубаво,дали не я е ударил той със синджира.Помолих да платя прегледа при вет,той категорично отказа.Изключително възпитани млади хора!!!
    Не знам защо така е реагирала.На АЙра не реагира така- не се разбират двете,но когато дъщеря ми извежда Айра на тоалетна,Киара не реагира,само си взема топката и си я крие в къщата.Зъби се на хора с шапки и на един двама съседи.Но не е нападала.
   Определено ще трябва да вземем още по -сериозни мерки за затваряне ,защото може да направим голяма беля.Около нас има много деца,играят,викат,закачат я през оградата.
    Сега ще се върна да ви чета и се надявам да има само положителни постове!

# 482
  • Мнения: 989
Офффф в планината сме и Хари изяде мокр кърпичка. Дадох й трева, но друго няма какво да направя в момента.

# 483
  • София
  • Мнения: 829
Марулета,няма ли възможност да направите няколко срещи консултации с треньор за овчарката? Звучи ми като доминантна агресия от описаното от теб,лошото е че ако ен се вземат мерки ще се задълбочава  проблема .

Нелика,няма страшно ще излезе кърпичката,не е нещо остро да се притесняваш толкова. Не те съветвам да даваш кислородна вода особено след време.

Последна редакция: нд, 29 ное 2020, 14:06 от Слънчогледка :)

# 484
  • Мнения: 8 725


   Вижте я,само ме чака да стана от дивана!А на втората снимка ,децата дойдоха на гости,и Айра не се отделя от ММ-само го гъши,ближе,лежи му в краката,голяма любов!
   Слънчогледка,определено ще потърсим някой специалист.

# 485
  • тук-там
  • Мнения: 5 687
Марулета, това е проблемно поведение и гарантирано се е зародило от ревност към Айра. Ключово беше в началото да интегрирате една към друга двете кучета. Дано успеете с малко специализирана помощ сега да го направите! Успех ти желая!
Снощи Нъки измъкна един кокал, който облизваше от ръката ми и директно го глътна. Много се изплашихме, но кучето не даваше признак за проблемно преминаване на кокала през хранопровода. През нощта започна да се дави и да издава странни хрипове, все едно някой го души. Много се изплашихме и веднага го закрахме в ЦВК, където го снимаха на рентген и кокалът се видя в стомаха. Явно е минал през хранопровода, а давенето е от стомашната киселина, която избухва в опит да разгради кокала. Биха му инжекция срещу рефлукс и повръщане. Той се успокои и си се прибрахме вкъщи. Спа до 9 сутринта и днес е спокоен и активен. Очакват се гастритоподобни симптоми, докато стомахът разгражда кокала. Той е колкото палец на размер и за 6-месечно куче си е предизвикателство, особено директно погълнат, без раздеобяване. Та така ...

# 486
  • Мнения: 989
Ще видим какво ще стане. Въпреки тревата, която й дадохме, не повърна. Весела и жизнена е. Дано излезе през изхода безпроблемно.

# 487
  • Пловдив
  • Мнения: 2 414
Дано Нъки-ту и Хари да са добре. Саско редовно яде мокри кърпи и кокали (когато успее да намери)  нямал е проблем. Всички излиза.
При нас нищо ново. Принцът се храни добре, все е гладен (не мога да повярвам). Вечер ходим на клетката, но през седмицата няма кучета.Събота и неделя се събират по 8-10 броя и е по - весело.

Аз се прибирам вкочанена и с течащ нос след 2 ч висене на вън. Когато застудее наистина не знам какво ще правим.

# 488
  • под тепетата
  • Мнения: 9 275
Каляваш се! Аз винаги съм казвала, че това е безплатен фитнес. Обличаш ски панталона, якето, дебелите ръкавици и - беж навън! От Джъмбо мъжът ми си беше купил шапка, дето беше като наемен убиец с нея - само дупки за очите и устата, черна, с козирка Laughing

# 489
  • Мнения: 2 445
Наша Лори,колкото по-студено става,толкова е по- игрива...Аз съм ужасно зиморничева.Но съм юнакът, поел ранна сутрешна и късна вечерна разходка.     Ето едно кротко куче.Чака "Кладенецът на желанията ",да напълни кофата с гранули!

# 490
  • Мнения: 8 725
От сърце желая кученцата да са добре и погълнатите неща да излязат безпроблемно!

# 491
  • Мнения: 2 839
Аз съм много притеснена..... за първи път нашата сладурка има хрема. На лекар ли трябва да я водя ..... Хапва си, игрива е , но много киха и се усеща че има секрет в носа.Какво бихте ме посъветвали?

# 492
  • sf
  • Мнения: 10 137
Идвам да се оплача. Смених си чаршафите, отидох да се къпя и заварвам това.

# 493
  • Варна
  • Мнения: 10 541
Това е за завиждане, не за оплакване.

# 494
  • sf
  • Мнения: 10 137
🤣 поне да беше мръднал малко вляво.

Общи условия

Активация на акаунт