Носене на бебето в слинг и ергономична раница - 10

  • 51 287
  • 753
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 400
Здравейте, очаквам бебче края на септември и проучвам вариантите за бебеносене. Мисля в началото да взема еластичен слинг, а след това да сменя с ергораница. Въпросът ми е - разбирам, че има голяма ралзика между раниците и не всяка марка е удобна на всеки / макар че уж съм се пряла на Ергобейби омни/, но същото ли е със слинговете? Трябва ли да ходя с новороденото да меря ня място и да се съветвам с консултантите за слинга? Гледах видеа как се връзва, не изглежда супер сложно, въпрос на свикване е може би, но искам да съм сигурна дали ще вържа правилно бебето, за да е максимално комфортно и здравословно за него. Дали бих се справила сама или консултация ще е необходима? Благодаря предварително! Simple Smile

# 571
  • Мнения: 2 416
Не отричам консултациите изобщо, но моят личен опит е, че на консултацията бях пълен гьон и не разбрах нищо от връзването на тъкан слинг. Накрая жената реши, че не е за мен това и минахме на ринг. После вкъщи на спокойствие с видеа се научих, поръчах си ниска плътност слинг, защото беше лято, и носих до около 2г.и половина почти постоянно с подходящи за възрастта носилки.

# 572
  • София
  • Мнения: 771
Ако съставът е само памук, плътност от 240 g/m2 подходяща ли е за лятото или да избера нещо под 200?

# 573
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Здравейте, очаквам бебче края на септември и проучвам вариантите за бебеносене. Мисля в началото да взема еластичен слинг, а след това да сменя с ергораница. Въпросът ми е - разбирам, че има голяма ралзика между раниците и не всяка марка е удобна на всеки / макар че уж съм се пряла на Ергобейби омни/, но същото ли е със слинговете? Трябва ли да ходя с новороденото да меря ня място и да се съветвам с консултантите за слинга? Гледах видеа как се връзва, не изглежда супер сложно, въпрос на свикване е може би, но искам да съм сигурна дали ще вържа правилно бебето, за да е максимално комфортно и здравословно за него. Дали бих се справила сама или консултация ще е необходима? Благодаря предварително! Simple Smile

Не мисля, че консултацията е необходима. При съмнение дали бвъзването е ок винаги може да пуснете снимка тук или в някоя фейсбук група за насоки.
В краен случай може да направите и онлайн консултация.

Ако съставът е само памук, плътност от 240 g/m2 подходяща ли е за лятото или да избера нещо под 200?

240 е ок. Имайте предвид, че всичко под 220g/m2 е прекалено тънко и ще започне да ви натежава твърде бързо.

# 574
  • София
  • Мнения: 771
Разбрах, благодаря!
Аз не уточних, че става въпрос за голямо бебе. През август ще е на 10 месеца. Идеята е да го нося до плажа и обратно. С раница Боба сме в момента, но съм решила, че със тънъг слинг ще е по-проветриво.

# 575
  • Мнения: 6 166
От многократните ли?Пера ги с наш прах и омекотител и на 60 градуса без проблем.

# 576
  • Мнения: X
Да, благодаря, усетих се, че обърках темите Simple Smile

# 577
  • Мнения: 491
Следя ви.

# 578
  • Мнения: 6 888
Това заплаха ли е 😅

# 579
  • Мнения: 491
Хахахахах нее.
Момичета, бебка е на 40 дни. Купих слинг.
Много искам да се науча да я нося в него. Много ми харесва. Онзи ден я пробвах, но не мога да и обгърна главата, защото само изправена я държи😂 Научи се да си я повдига, интересно и е, гледа ококорено и не иска да легне на мен, за да обгърна главата😂😒

# 580
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Ако под " обгърна главата" имате предвид да я покриете до някъде с едната "релса" на слинга, която слиза от рамото (ама как го обясних само... Sweat Smile). Това не е задължително и честно казано повечето бебета не го търпят.
Както го описвате, бебето ви просто вече има добър контрол над врата си. Някой бебета се раждат така, на други им трябва време.
Ако смятате, че врата на бебето има нужда от повече опора просто навийте малка кърпа/пелена/лигавник и я запретнете с напречната релса точно под врата.

# 581
  • Мнения: 2 787
И моето второ дете търпеше главичката да е прибрана само докато спи, иначе не.

# 582
  • Мнения: 491
А кенгуру от кой месец може да се използва?

# 583
  • Мнения: 6 888
Кенгуруто не е обект на настоящата тема и е добре изобщо да не се използва.

# 584
  • Мнения: 120
Момичета, ще съм благодарна да ми препоръчате ергономична раница за бебче на 3 месеца. Сега е на 2.5 месеца, 58 см, 5 кг. Не е фен на количката и от малка я бебеносим в слинг caboo lite, което много й харесва. Затова ми се иска да продължим с раница.
Аз съм по-дребна (1.60), но приятелят ми е висок и се чудя има ли добър и удобен вариант и за двама ни?
Благодаря ви предварително!

Общи условия

Активация на акаунт