Витамин В 12 - тема 7

  • 47 501
  • 756
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 923
Дъщеря ми ги е използвала 3 м. без прекъсване.По-скоро трябва да ви води това дали сте наваксали дефицита,кога е било последната контрола итн.
Моята вит б12 беше 137 реф стойности(187-883)В декември месец ЛЛ ми изписа инжекции 12 броя и като свърши инжекцийте каза да започна амброзия 10 капки на ден за 1 месец,вече стана повече от месец но вече като го ползвам капките амброзия ставам супер без силна абе ръцете краката ми не хващат все ми се ляга,може ли да съм предозирал с б12 това ли е симптомите?
Лекарят е казал 1м,вие приемате повече от месец,защо?
Направете пауза от 1м и изследвайте,тогава ще видите дали има нужда от продължаване.

# 331
  • Мнения: 471
Дъщеря ми ги е използвала 3 м. без прекъсване.По-скоро трябва да ви води това дали сте наваксали дефицита,кога е било последната контрола итн.
Моята вит б12 беше 137 реф стойности(187-883)В декември месец ЛЛ ми изписа инжекции 12 броя и като свърши инжекцийте каза да започна амброзия 10 капки на ден за 1 месец,вече стана повече от месец но вече като го ползвам капките амброзия ставам супер без силна абе ръцете краката ми не хващат все ми се ляга,може ли да съм предозирал с б12 това ли е симптомите?
Лекарят е казал 1м,вие приемате повече от месец,защо?
Направете пауза от 1м и изследвайте,тогава ще видите дали има нужда от продължаване.
За да изследвам б12 колко дена не трябва да ползвам капките 1 месец ли?

# 332
  • Мнения: 680
Запис. Моля, за вашия коментар.
Вит. Б6 -11 (5-30)
Вит. Б12 - 224.7 (145-568)
Вит. Д - 19.36 (  над 30)

Виждам дефицит на вит. Д. Започнах вигантол по 10 капки през ден. Другите са в граници, но от всичко което изчетох, това май не е достатъчно. Готвя се след два месеца за ЗЕТ. Имам две неуспешни ранни бременности( естествени), и
 едно неуспешно инвитро преди време. Никой не ми е назначавал досега витамини, чета тук и си назначавам сама. С какъв лекар трябва да коментирам това, за да ми назначи изследвания. Когато показах на докторката ми, с която ще правим ЗЕТ, че вит. Д ми е нисък, тя каза... "Еми, след определена възраст всички имаме нисък вит. Д и ИР", и вдигна рамене. Нищо повече.

# 333
  • Мнения: 1 715
Щом целите бременност, ще е прекрасно да вдигнете нивата на б6 и б 12, с тези резултати в тях вероятно сте с повишен хомоцистеин, а той не е препоръчителен при бременност.

Аз пия капки биокер б6 - по 10 капки на ден преди ядене, за б12 вземам подезични таблетки, но резултатът ми е доста по-висок от Вашия.

Доста несериозно отношение от страна на лекаря, направил цитираните коментари... 😒

Успех 🍀

Последна редакция: нд, 04 апр 2021, 22:04 от bonibon_

# 334
  • Мнения: 680
А трябва ли да изследвам този хомоцистеин? И после при кого ще ме посъветвате да отида, имунолог ли?

# 335
  • Мнения: 1 715
Хематолог може да разчете резултатите за витамините, но дали няма да е като цитираната от Вас лекарка - трудно да се каже... Вижте във форума темата за добавките- Денис дава доста полезна информация и помага с разчитане на резултати.

# 336
  • Мнения: 11 834
Запис. Моля, за вашия коментар.
Вит. Б6 -11 (5-30)
Вит. Б12 - 224.7 (145-568)
Вит. Д - 19.36 (  над 30)

Виждам дефицит на вит. Д. Започнах вигантол по 10 капки през ден. Другите са в граници, но от всичко което изчетох, това май не е достатъчно. Готвя се след два месеца за ЗЕТ. Имам две неуспешни ранни бременности( естествени), и
 едно неуспешно инвитро преди време. Никой не ми е назначавал досега витамини, чета тук и си назначавам сама. С какъв лекар трябва да коментирам това, за да ми назначи изследвания. Когато показах на докторката ми, с която ще правим ЗЕТ, че вит. Д ми е нисък, тя каза... "Еми, след определена възраст всички имаме нисък вит. Д и ИР", и вдигна рамене. Нищо повече.

Освен вит.Д и Вит.В12 е в дефицит, трябва прием, В6 също може да се вдигне още . Относно проблема с бременността, щитовидната проверявана ли е?
Хомоцистеин се изследва принципно заедно с В12 за да потвърди дефицита, при теб си е ясен. Фолиевата киселина е добре да се види също. Хубаво е да се попълнят  всички дефицити преди забременяване.
Лекарят е хематолог, но той няма да се впечатли особено от тези стойности

# 337
  • Мнения: 680
Щитовидната преди години съм я проверявала. Имах малък възел, който казаха, че не е проблем и хормони в норма. Но това преди 5 години. Утре ще пускам щитовидни хормони, чакам ги и отивам на ендокринолог, заедно с изследвания, които направих за евентуална ИР. И това пак сама си самоназначих. А защо мислите, че хематологът няма да се впечатли?

# 338
  • Мнения: 11 834
Щитовидната преди години съм я проверявала. Имах малък възел, който казаха, че не е проблем и хормони в норма. Но това преди 5 години. Утре ще пускам щитовидни хормони, чакам ги и отивам на ендокринолог, заедно с изследвания, които направих за евентуална ИР. И това пак сама си самоназначих. А защо мислите, че хематологът няма да се впечатли?

Ох, ами зависи от лекаря, но повечето като видят стойности в норма и приемат всичко за нормално а твоя В12 си е в дефицит. Обърнат в другата мерна единица е 304pg/ml това е умерен дефицит, за възрастни трябва стойност над 550, на първа страница има доста информация.  За лекарите сме коментирали тук и в предните теми също как неглижират нещата. То и за щитовидната е така, хормони в норма обаче не са оптимални хормони и границата за ТСХ е много завишена и често има проблем, който лекарите не отчитат.

# 339
  • Мнения: 509
Моля за мнението ви. Днес изследвах В12 и Желязо- съответно В12 -170,85 (реф 145-569) и желязо- 13,69 ( реф 6,60-26). Като съм в ред стойности трябва ли да приемам нещо допълнително?

# 340
  • Мнения: 11 834
В12 е в дефицит и да трябва допълнителен прием.

# 341
  • Мнения: 4 005
Здравейте,Б12 на гладно ли се изследва при деца?И ако реша да пусна няколко витамина,по-голямо количество кръв ли ще трябва?

# 342
  • Мнения: 11 834
На гладно да. Зависи какво точно ще изследвате, за един или няколко витамина само не мисля, че има разлика.
Аз  изследвах веднъж на сина ми над 20 показателя (витамини, хормони, ПКК, чернодробни и т.н.) и тогава  вместо 1 му взеха 2 епруветки.

# 343
  • Мнения: 88
Здравейте! Може ли да ми препоръчате хематолог, който се занимава с вит. В12? Това са резултатите ми.

Последна редакция: вт, 13 апр 2021, 14:49 от bobolina05

# 344
  • София
  • Мнения: 5 188
Беболина, скрий си лчните данни и тогава пусни снимката Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт