Забременели след ин витро - тема 48

  • 51 395
  • 765
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 469
Това, което на мен ми обясниха като причина за секцио след инвитро (ако нямаш други противопоказания за естествено раждане) е само и единствено заради сигурността на бебето. Секциото според много лекари е по-сигурно и бързо за бебето. Самото изваждане става по-бързо и с по-малко риск за някакви усложнения.Борили сте се яко за това бебе, минала си през сумати бодения, пункции, трансфери и един вид искат да ти подсигурят успешния финал. Тук не влизам по никакъв начин в дебатите за преминаване през родовия канал, имунитета и колко е добре всичко естествено, наясно съм. Само цитирам какво ми споделиха на въпроса "защо секцио"😉

# 241
  • Мнения: 1 911
Chuhaleesi, абсолютно същото ми обясни и мен следящата ме АГ.
Когато бременността била след инвитро, плода се водел "ценен", заради трудноста да се стигне до бременност.
Бях шокирана, разочарована и бясна. Как така?
Всяко бебе е ценно.
Репродуктивния ми доктор ми беше казал, че самата процедура не е повод за секцио.
Важни са други показатели: позиция на бебето, съпътстващи заболявания на майката и т.н.
Личното ми мнение е, че щом имаш право на избор, това означава, че всичко е наред.
Аз родих секцио, но бебето беше седалищно.
Успех Mrs. MS и бъди спокойна.

Последна редакция: нд, 17 яну 2021, 09:50 от m-angel

# 242
  • Мнения: 541
Аз съм след инвитро с тубарен фактор и ме подготвиха, че най-вероятно ще е секцио, защото шанса да имам хламидия, уреаплазма, микоплазма или бактерии бил прекалено висок, за да рискуваме с естествено. Освен това таза ми бил тесен. На мен ми е още много рано да го мисля и решавам, но усещам, че ме насочват към решението да е секцио.

# 243
  • Мнения: 388
m-angel, плодът след инвитро се определя като ценен,тъй като обикновено са необходими няколко процедури,за да се зачене и в повечето случай може и да е единствен. Разбира се,че всеки плод е ценен. 😊

# 244
  • Мнения: 105
Момичета, благодаря ви за отговорите. И на мен моя док ми обясни същата причина за секцио, но понеже за сега всичко е наред мога да си избера сама, а така избора е още по-труден. Имам още малко време за размисли. Успех на всички.

# 245
  • Мнения: 15 356
Направо лошо ми става като чуя ценен плод.
Мrs,това с инвитро и секцио са отживелици,аз се запътих да раждам нормално,но на шестия см разкритие тоновете рязко почнаха да падат и тогава вече никой не ме пита,спешно секцио.Но преди това варианта секцио не е бил въобще пред мен,въпреки голямото бебе.

# 246
  • Мнения: 469
Ние с АГ още не сме коментирали родоразрешението, макар че съм в 7 месец вече. Следващата седмица съм на преглед и ще повдигн въпроса. Разбира се всичко е на теория, защото както момичетата по-нагоре казват, накрая не знаеш какво ще се случи. Страх си ме е и от двете, просто при естественото, като че ли всичко от теб зависи повече, отколкото от екипа, а при секциото почти изцяло зависиш от екипа Simple Smile И аз съм още в дилема, вярвам че накрая ще стане както трябва. Само ние и бебетата да сме здрави, другото...Божа работа ще е.

# 247
  • Мнения: 1 659
За вида на раждането зависи как са разположени бебето и плацентата, ако бебчето е седалищно се прави секцио. Също се прави консултация с кардиолог в 34 г.с., очен лекар в 8 м. и анестезиолог преди самото раждане. Четох, че има един доктор във Варна, който прави външно завъртане /външно верзио/ на бебето от поза седалишно в поза с главата надолу, които при инвитро на жена на 40+ не знам колко би било оправдано. Има и упражнения в интернет за завъртане на бебчето.
Общо взето Господ си знае работата.
Не го мислете много и от рано. Наслаждавайте се на бремеността.

# 248
  • Мнения: 178
На мен термина ми е другата седмица и през цялата ми бременност никой от проследяващите ме лекари не ми е споменал нищо за секцио. Дори репродуктивния ми лекар ме посъветва да родя естествено, ако няма противопоказания за това разбира се.

# 249
  • Мнения: 1 030
Моята бременност беше след 3 опит ин витро. Лекуващият лекар ме насърчаваше да родя нормално. След 18 часа родилни болки, изтекли води, на 3 минути контракции имах едва разкритие от 4 см. Сложиха ми упойка за нормално раждане, но  тоновете на бебето започнаха да падат. Включиха ми кислород. Раждането завърши със спешно секцио. Горе долу изпитах и двата начина на раждане. След секциото много бързо се възстанових. Важното е много вода да се пие и движение. Въпреки трудностите се забравя всичко, когато си видиш рожбата.
П. С. Трудното раждане съм го забравила, но 5 - те години ходене по мъките, за да забременея не мога да го забравя. Все още ми се насълзават очите като се сетя през какво сме минали, за да имаме нашата най-голяма сбъдната мечта.

Последна редакция: нд, 17 яну 2021, 21:56 от melinda1990

# 250
  • Мнения: 3 124
На мен термина ми е другата седмица и през цялата ми бременност никой от проследяващите ме лекари не ми е споменал нищо за секцио. Дори репродуктивния ми лекар ме посъветва да родя естествено, ако няма противопоказания за това разбира се.
И при мен бе така.
Подкрепям и последните редове на Мелинда поста.
Аз родих секцио, така се стекоха нещата, но още часове след това хич не ми пукаше как е било раждането, за мен бе важно, че двете сме добре.Имах чудесен екип и се чувствам като че ли никога не е било.
Аз разбирам този израз за ценния плод, не се дразня от израза, те не казват,че другите не са важни, а че си минал труден път, за някои семейства дори е чудо след напр 10г мъки, има много тежки истории.
За обръщането знам за лекаря, но не бих го направила.То при мен си бе надолу, но високо.

# 251
  • Мнения: 3 124

Скъпа Пипи, честити Тиана  и Сава ! Прекрасни имена!
Нека растат игриви и здрави!
Нека растат безгрижно и с усмивки!
Нека растат любознателни и откривателни!
Purple HeartPurple HeartPurple Heart

Последните дни исках да ти честитя по-добре, но все не остава време покрай малката, хихи.
Как си?Как са бебчовците?

Девилче и на теб исках да пиша, но от телефона все набързо пиша и не ми е много удобно.
Аз успешния опит го почнах и изкарах в страх, че са малко фоликулите и на пункцията се молех поне 1 да има, нямах идея какво ще изкарат реално, понеже бяха 4-5, за които се борихме, но пак не бе ясно, накрая имахме 6 и бях толковааа доволна, от тях си отгледаха 4 до 5 ден, 2 от тях бяха подходящи и ми върнаха и сега се радвам на една прекрасна госпожица, за която вече правя украса за 1-ви РД Purple HeartPurple HeartPurple Heart

Желая ви слънчев ден!

# 252
  • Мнения: 922

Скъпа Пипи, честити Тиана  и Сава ! Прекрасни имена!
Нека растат игриви и здрави!
Нека растат безгрижно и с усмивки!
Нека растат любознателни и откривателни!
Purple HeartPurple HeartPurple Heart

Последните дни исках да ти честитя по-добре, но все не остава време покрай малката, хихи.
Как си?Как са бебчовците?

Девилче и на теб исках да пиша, но от телефона все набързо пиша и не ми е много удобно.
Аз успешния опит го почнах и изкарах в страх, че са малко фоликулите и на пункцията се молех поне 1 да има, нямах идея какво ще изкарат реално, понеже бяха 4-5, за които се борихме, но пак не бе ясно, накрая имахме 6 и бях толковааа доволна, от тях си отгледаха 4 до 5 ден, 2 от тях бяха подходящи и ми върнаха и сега се радвам на една прекрасна госпожица, за която вече правя украса за 1-ви РД Purple HeartPurple HeartPurple Heart

Желая ви слънчев ден!
Благодаря ти от сърце Орион .  Като изключим леко стресиращото начало , сме добре . Влизаме в график , само как ще стане с това кърмене не знам запиват на мен и е голяма драма да ги будя . После довършват с шишето 🤷🏼♀🤦🏼♀.
Пожелам на всички които се борят за дечица да ги сполети това щастие .🤗❤🤗❤
Кога е рожденичката при теб ? 🍀🤗🎉

# 253
  • Мнения: 1 845
Orionche,благодаря ти 🙏🏼
Мина днес пункцията ми и съм сломена-от 8 фоликула само 4 яйцеклети 😓 явно до 5ти ден нищо няма да остане,предвид мъжкия ни фактор и предишен опит. За първи път ми се случва такъв провал. Според вас каква е причината-лоша стимулация,възраст или...нямам сили за повече опити-мисля,че това беше границата при мен 😭

# 254
  • Мнения: 3 124
Вярвай до последно, натисни си и последните сили и вярвай, казвам ти го с огромно желание да се получи и да се похвалиш!Знам колко е трудно!
Не отписвай нещата🥰
Пипи, на 8.02 е родена нашата Обич 🧡🧡🧡та сега си подготвям розовите дрехи и украси, нали си падам по розовко 😁🤗

Общи условия

Активация на акаунт