Перфориран синус

  • 4 170
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 72
Здравейте! Преди седмица ми извадиха 6ти горен зъб, според зъболекарката не можеше да се спаси, беше на половина счупен, както и още няколко вследствие на бременност. При нея отидох с панорамна снимка, като я погледна ми каза, че моите синуси били много близо до този зъб. Аз нямах представа какво значи това. Тя започна да вади въпросния зъб, ръчка ме супер много с един остър инструмент, наподобяващ отверка, някакъв корен се счупи, ръчка още извади го и каза, че е приключила. След това каза, че аовиолата ми е останала суха, прави ми някакъв тест за синуса и каза, че всичко е точно, но още там имах странно усещане в носа, но бях още под упойка и не разбрах какво ми е точно. Като се прибрах вкъщи, носа ми започна да издава странен звук, като пиех вода всяка отиваше някаде у след малко ни се изтичане в устата, а по късно и през носа протече. Звъннах тя каза, синуса ти е отишъл, спокойно нищо страшно не е едно шефче, утре ще го оправя. На другия ден преди да отида при нея ми каза да отида на хирург, че тя не се чувствала добре. Той ме прегледа, правихме ренген и на другия ден каза, че се налага да ме оперира. Тази операция беше просто кошмар, въпреки упойката ме болеше много през цялото време, а да не говорим след като излязох. Нито можех устата да си отварям, нито да ям, а без огромна доза обезболяващи имах чувството, че ще полудея. Така стоях 3 дни, но много ме болеше и виждах, че венеца, много ми се подува. И така до тази сутрин, когато конци те се скъсаха и се отвори операцията. Днес бях при хирурга, свали останалата част от конци те и ми сложи някакъв дрен с който да стоя един ден и каз а, че най - вероятно в други ден пак ще ме шие, защото си е доста голяма дупката. Венците са ми на огромни като топчета, имам супер много афти покрай раната. Абе голям кошмар, някой компетентен може ли да каже дали всичко това е нормално да се възпалява, да се късат конците. И тези мъки лекарска грешка ли са, според хирурга категорично Да.Имам ли право да си потърся правата в такъв случай, защото това на мен ми коства ацки много болки, стрес и не малка сума пари за операции, лекари и т. н, а от самата снимка се виждали, че корените не са ми в синуса както било при някои хора. Извинявам се за дългия пост, просто съм адски объркала, изнервена от болката...

# 1
  • Мнения: 2 485
По принцип горните кътници са много близо до синусите и винаги има риск. По принцип е по-добре зъби да се вадят от хирург, не от обикновен зъболекар. За съжаление белята вече е станала. Най-добре отидете в клиника по лицево-челюстна хирургия. Дано бързо се възстановите.

# 2
  • Мнения: 72
Ами след като ми се случи това, вече разбрах, че е работа на хирург, но късно. А иначе операцията ми я прави лицево челюстен хирург, не зъболекарката, но незнам на какво се дължи това отваряне.

# 3
  • France
  • Мнения: 12 251
Да, професионална грешка е от страна на зъболекарката. Тя си го и знае, за това те е пратила при хирург. Имаш възпаление и за това ти се късат конците, което по принцип не е нормално. Както и да те боли по време на опелацията. Какви антибиотици пиеш, може да не са достатъчни

# 4
  • Мнения: 72
Клиндамицин 600 и днес беше последното хапче и вече никакви, сега съм с отворена рана до четвърта и тогава пак ще ме шият може би, но венеца ми е супер възпален и боли много. На какво се дължи това възпаление

# 5
  • Мнения: 69
Здравейте! Моля, Кажете кой е лекаря за да го избягваме. Благодаря!

# 6
  • Мнения: 72
Д-р Елена Вангелова гр. Пловдив

# 7
  • France
  • Мнения: 12 251
Оправили се?

# 8
  • Мнения: 72
Ами това в устата зарастна, но синузита си го имам постоянно ...

# 9
  • Мнения: 1
Здарвейте, виждам, че темата  е стара, но ако все пак някой е минал през подобен вид операция ще съм благодарна, ако сподели. Преди два месеца при изваждане на 6-ти ляв, горен зъб се перфорира синуса. Заради грешна преценка на стоматолога, който не го заши веднага, а екпериментира с някаква гума, след седмица се отвори. Последва шиене още 2 пъти- пак се отвори, операция с поставяне на някакви мембрани и все същото. Стигнах до операция в УНГ, тъй като вече се беше образувала фистула от забавянето във времето.  Контролният преглед показа, че след седмица се е  затворила частично. Ако не  се затвори напълно до дни този път ще се вземе тъкан -лабмо, от небцето /била по -устойчива, но е по-болезнено/. Ако на някой му е правена подобна операция нека сподели.

Общи условия

Активация на акаунт