Детски ясли и градини - Варна - прием 2020/ 2021

  • 18 820
  • 230
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 25 736
Ако бъде прието на ясла, ще тръгне сега есента, и ще посещава ясла поне 1 година. Септември 2021г ще бъде за 1-ва група.Не е малко време, преценете можете ли да се гледате до 3 г и 6м.

# 196
  • Мнения: 1 143
Моят син е март 2018. Тръгна на ясла миналия октомври и сега е приет на градина. Както каза Лъки, една година не е малко, така че ако я приемат моят съвет е да я запишете.

# 197
  • Мнения: 609
Благодаря за информацията! Явно съм останала с грешно впечатление, че след като навърши 3 (т.е. март 2022) няма да я допускат вече на ясла/яслена група и увисваме до приема на детска градина.

# 198
  • Мнения: 41
Децата, които са родени в първото полугодие на година посещават ясла до 31.8 след това имат няколко дни "ваканция" докато тръгнат на градина в първа група.

# 199
  • Мнения: 25 736
Децата, които са родени в първото полугодие на година посещават ясла до 31.8 след това имат няколко дни "ваканция" докато тръгнат на градина в първа група.
Не е вярно.Поне за ОДЗ.
Дъщеря ми е януарче, ще си ходи до септември в яслена
В първа група влизат на 15/09.

# 200
  • Мнения: 41
За Одз може и да не е вярно, но за чистите ясли си е съвсем вярно.

# 201
  • Мнения: X
А децата които са родени второто полугодие но все пак преди септември, те какво?

# 202
  • Мнения: 285
Здравейте ! Приети сме в Теменужка филиала на Кап.Райчо . Някой иска ли размяна за някоя детска градина в кв.Чайка

# 203
  • Варна
  • Мнения: 2 747
Имаше ли някой с детенце в Логопедична градина ? Интересно ми е до къде се влиза с колата в Морската ?

# 204
  • Мнения: 128
Здравейте, при евентуален прием на дете какъв е срокът за записване, какъв период може да се отложи започването, искам да знам защото малката е на 1.3г и искам да я пусна поне на 1.6г , все още не казва нито думички, нищо, искам да стане малко по осъзната и тогава, но чувам противоречиви мнения, след прием какво се предприема разговор с директора на ДЯ ли ?

# 205
  • Мнения: 125
Да, приема е поетапен. Подреждането на децата в него зависи от директорката. Моя син е роден декември 2019 и казаха, че ще е един от последните.

# 206
  • Мнения: 287
За родител, който не е на трудов договор, относно графата "Деца, чиито родители са в трудово/служебно правоотношение или се само осигуряват", трябва да се представи бележка за внесени осигуровки от месеца, в който става записването на детето ли - в случая за август ?

# 207
  • Мнения: 125
Не се предСтавя документ за доход. В случай, че отметнете, че сте работещи, ако детето бъде прието се изисква служебна бележка от работодател. В нея се вписва името на работодателя, булстат и длъжността на родителя. Трябва да има изх.номер, мокър печат и подписи.

# 208
  • Варна
  • Мнения: 3 043
Децата, които трябва да бъдат изписани от чистите ясли сега, до кога имат право да останат в яслата. 31 август ли? Много се проточва приема в градините и едни 20 дни какво ще се прави с децата ..

# 209
  • Мнения: 10 794
31 август се изписват, да. На градина сме от 15 септември. Отпуски, баби, дядовци идват на помощ. Моето пък го тръшнаха два вируса в рамките на 3 седмици и ние приключихме с яслата предсрочно, направо ми втръсна от това боледуване нон стоп... Пожелавам на всички да са здрави дечицата през по-голамата част...

Общи условия

Активация на акаунт