Сладко отмъщение - пъклени/забавни истории

  • 4 657
  • 55
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 403
Частично вдъхновена от темата за пакостите + история, която днес чух, се зачудих - отмъсителни ли сте, връщате ли си, когато сте се почувствали засегнати от някого? Имате ли истории - ваши или чужди, за сладки или не толкова отмъщенийца?

Идеята е темата да бъде (относително) хумористична Wink



Започвам аз с 3 истории:

1) Нашият герой, Х., бил засечен от хулиган И. по време на път. Да, обаче Х и И пътували за едно и също място, както се оказало в последствие. И понеже Х е майсторче, имал в багажника монтажна пяна. С нея ''монтирал'' вратите на колата на И.

2) Един мухъл оборотен излъгъл жена си, че заминава до родното си място, на семейна сбирка. Да, ама жената намира имейл, в който въпросният си урежда среща с друга жена там, като даже лъже другата, че я обича и т.н. Свързва се тя с другата, изненадва я неприятно със съществуването си, и двете скрояват следния номер: Когато мухльото отива на гости при другата, докато е в банята, тя му събира всички дрехи и ги пали, като при това пуска live.

3) Отивам аз сама в друга държава. По стечение на обстоятелствата имам съквартирантки, които се опитват да ми тровят живота. В последстие се преместих в друго жилище, но преди това им нарязах и надупчих дрехите с нож.

И 4, което е по-скоро предупреждение - Взел някакъв, че паркирал на забранено място пред един блок. И един от живущите там сложил камък върху предното стъкло, заедно с бележка ''Следващият път, камъкът ще е вътре".



Вие сте Simple Smile

# 1
  • Мнения: 859
За мен е много долнопробно да счупиш, скъсаш и т.н. чужда собственост, движима или не, защото "ти тровел живота", паркирал някъде (не става ясно платено ли е мястото, или господинът по условие си го е приел за свое, защото си го харесва) и прочие.

С много меко казано неприятни хора съм си имала работа. От неприятности до големи депресии съм отнасяла. Не съм отмъщавала по какъвто и да е начин. Вярваща съм, а и държа на някакъв стил на поведение. Дами сме, уж..

Но всички, които са ми причинили лошо, после го отнесоха в пъти по-тежко. Сега се държат по-човешки. Това ми стига.

# 2
  • Мнения: 4 403
desenchantee, За мен пък са долнопробни нещата, които въпросните преди това ми направиха. То, дами - дами, но малко като в ''понеже умният все отстъпва, затова глупаците стават все по-нахални".
По моя преценка, даже малко им беше. Но аз по принцип не съм отмъстителна, а само злопаметна. Но пък ми омръзна да се чувствам зле заради някои си (въпросните) и реших да се защитя и да си върна Smiling Imp

Тези, които са си го ''отнесли'' - ти ли им върна, или просто съдбата така се нареди?

# 3
  • Мнения: 859
desenchantee, За мен пък са долнопробни нещата, които въпросните преди това ми направиха. То, дами - дами, но малко като в ''понеже умният все отстъпва, затова глупаците стават все по-нахални".
По моя преценка, даже малко им беше. Но аз по принцип не съм отмъстителна, а само злопаметна. Но пък ми омръзна да се чувствам зле заради някои си (въпросните) и реших да се защитя и да си върна Smiling Imp

Тези, които са си го ''отнесли'' - ти ли им върна, или просто съдбата така се нареди?

Вярвам ти, защото такива хора има твърде много. Даже още на 18 години исках да се махам от България точно заради такива индивиди. Била съм и в много тежко състояние, близко до самоубийство. Коректен човек съм, не съм от най-общителните, но когато и с каквото съм могла, съм помагала, не злословя, не действам с лакти. А мине време и се сблъсквам с човешката низост.

Може би не е и само до държава. Имам усещането, че всеки се чувства вече длъжен да прави мръсни номера, да се гаври, краде, изневерява и го подозира в другите, затова гледа да действа първи. Но не мислиш ли, че твоето отмъщение в случая не те прави по-добра от тях? "Око за око, зъб за зъб.." - и до къде така?

Както написах - не съм отмъщавала. Най-много един красноречив поглед и кратка реч колко са долни и че Той вижда. И след години съм разбирала, че не им е провървяло никак от това, че минават през трупове към успеха.

# 4
  • Мнения: 4 403
Мм, не. В случая мисля, че посланието беше ясно ''направили сте нещо лошо, и то ви се върна. Не правете повече лоши неща, за да не ви се връщат още такива''. Мисля, че е било урок.
Не само в моята история, но и в останалите 3.

Хайде де, всички (освен мен) ли сте бели и добри? Simple Smile

# 5
  • Мнения: 859
Мм, не. В случая мисля, че посланието беше ясно ''направили сте нещо лошо, и то ви се върна. Не правете повече лоши неща, за да не ви се връщат още такива''. Мисля, че е било урок.
Не само в моята история, но и в останалите 3.

Хайде де, всички (освен мен) ли сте бели и добри? Simple Smile

Ако чакаш достатъчно дълго на брега на реката, ще видиш труповете на враговете си, да се носят по течението покрай теб.

Сун Дзъ

# 6
  • Мнения: 760
Не съм злопаметен и не отмъщавам. Обаче имах профил в един сайт за лично творчество, който го изтриха, явно съм нарушил някои правила, а аз не знам какво толкова съм направил. Намерих страницата на този сайт във Фейсбук и на всички техни публикации, реагирам със смях, в смисъл цъкам лайк със смеещо се човече, така им отмъщавам хаха Grinning.

# 7
  • Мнения: 25 600
Целият първи пост е за страшките.
Сериозно, хваща ме страх сред какви хора живея...

# 8
  • София
  • Мнения: 38 476
Не съм такъв човек, просто не мога. Има поне 3 идиотки, които все още ми дължат пари. Друг на мое място поне гумите щеше да им нареже.
Един-два пъти се опитвах да плаша дъщерята, че съм й изхвърлила дрехите, но всъщност ги скривам в една торба.
Мм много ме нервира, мислех да го блокирам отвсякъде, обаче си викам "той е в чужбина, може да стане нещо". Блокирах единия номер, той ми звъни от другия! 😁
Е това е - не мога.

# 9
  • Мнения: 12 473
Не отмъщавам, но и не забравям..)

# 10
  • Мнения: 107
Злопаметен съм. Хората от черния списък ме направиха такъв. Но не отмъщавам. Той животът ще го направи вместо мен. Има хора от черния ми лист, които определено си заслужават да ги окачат на първия клон или да седнат на електрическия стол, но не искам да си цапам ръцете. Лошото е че никога не можеш да си напълно щастлив. Понякога ситуации, места, предмети, дори някои думи отключват стари спомени, които наричам призраци от миналото, които могат да ти скапят настроенито. Хората от списъка мога да ги убивам по-няколко пъти на ден и пак са живи. И това те трови слага ти прът в спиците. Не можеш да живееш пълноценно в настояящето. Дългата памет е проклятие.

# 11
  • Мнения: 11 566
Отмъщавала съм си, да. И то с кеф.
В училище имаше една група момичета, особено една, която ми се пишеше за приятелка. Постоянно ме обиждаха на тема акне и семейство и разни други работи.
Завършихме. Мен и нейното гадже ни приеха да учим в един и същи град. Ще му идва тя на гости и ми се примолва да остане да спи при мен в квартирата ми. Съгласих се аз, имаме среща вечерта пред пощата. Е, аз не отидох, изведнъж ми скимна. Наистина се почуствах отмъстена. А живеем през къща в родния ни град, майките ни са приятелки. 20 и колко години минаха оттогава, още не сме си проговорили.
Е, тя все пак намерила къде да спи, после разбрах.
Много съм злопаметна, да.
А, да, и пих кафе с гаджето й, а тя беше доста ревнива.

# 12
  • Мнения: 2 081
Не , под нивото , достойнството и възпитанието  ми е . Освен това ми се струва детинско .
 Кармата си знае работата  , животът ще им го върне .

# 13
  • Мнения: 900
Щеше да е смешно, ако не беше тъжно.
Очаквах разтоварващи истории, но във всяка една от тях открих простащината  която се е вкопчила в нас и дори гордо си развяваме селските изпълнения.
Не бих направила или се гордяла с нито едно от изброените преживявания.
Продължавам си напред без да правя мизерии!

# 14
  • Мнения: 12 473
Не прави това, което не искаш да направят на теб..

# 15
  • Мнения: 4 403
Came lita
Ами дай пример за такива, ще се радвам да прочета

# 16
  • Мнения: 7 570
Не , никога не съм отмъщавала и не съм се занимавала , като цяло съм си перде.

# 17
  • Мнения: 46 511
Не отмъщавам, защото ми се струва детинско. Но съм злопаметна (не се гордея с това). Просто прекратявам отношенията с конкретния човек, с което със сигурност в някои случаи губя, но това е положението.

# 18
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Не, не отмъщавам. Нямам нерви и време за глупости. Хора които по някакъв начин са ме засегнали, за мен умират. А и с времето рано или късно по някакъв начин разбирам, че животът им го е върнал.

# 19
  • Мнения: 4 518
Аз много искам да отмъщавам, но все не събирам смелост. Не че не съм правила лошо на хора, които го заслужават, но то е било стечение на обстоятелствата, а не нещо, което нарочно съм направила за да си върна.
Имам една история, в която кармата проработи веднага. Преди години ранна пролет (по-скоро късна зима) бързам аз за изпит и още обикалям кварталните улички. Точно този период много държах абсолютно всички около мен да спазват правилата и ако не го правят се водеше любезен разговор, в който обяснявах какво казва законът. Та обяснявам се аз на един господин, който за малко беше спрял до моя блок. Отивам на изпит, прибирам се, всичко ок. На следващия ден си мия колата и се прибирам. Излизам аз по някое време и гледам колата надрана. Колата беше на баща ми, звъня му да му се извинявам. Аз бях сигурна, че господинът, с когото си разменяхме членове от закона за движение по пътищата, е надрал колата. След 30мин обяснения и 10 мин смях на баща ми се оказа, че колата е надрана от много години и аз просто съм забравила, но когато съм я измила, са се показали драскотините.

# 20
  • Мнения: 4 808
Не отмъщавам, не ми е в характера. Оня отгоре гледа, това е достатъчно и рано или късно връща по някакъв начин. Едва през последните една-две години се научих да изтривам от живота си хората, които са постъпили зле с мен.
Мислех, че темата е за забавни истории, но тези от първия пост са отвратителни.

# 21
  • Мнения: 4 403
Е, аз съм сложила и ''пъклени'' в заглавието Confused
Чакам някой да сподели забавни, но .. никой не си признава Grinning
(само една мадама се осмели)

# 22
  • До сърцето...
  • Мнения: 5 205
Това не е сладко отмъщение, .... а просташки постъпки. То в цитираните случаи "отмъщаващия" пада по-ниско от първопричината.

А и изказа е един път! Grinning

Ама, гледам, теб си те кефи. Даже за забавно го определяш.... Joy
Чакам някой да сподели забавни, но .. никой не си признава Grinning

# 23
  • Мнения: 4 347
Съгласна съм с мненията, че ако седиш достатъчно покрай реката, ще видиш "труповете" на враговете.
Моето отмъщение е просто да пусна музика у дома, когато съм сама и да викам в тон с нея на всички омразни хора  " Май.... ти". Много е разтоварващо.
Иначе съм ставала свидетел как някоя простотия по мой адрес сама се обръщала срещу авторът си. Но в повечето случаи това се е случвало след дъъълъг период от време. Толкова дълъг, че чак ми е ставало жал за него/нея....

# 24
  • Мнения: 18 442
Злопаметна съм, не си спомням да съм отмъщавала, въпреки че сега правя нещо като отмъщение с магазин, от който поръчах подарък за рд на щерката. Изпращат ми артикула, отваряме го на рд, оказва се счупен. Свързах се тях, разговаряхме спокойно, изпратих обратно за моя сметка артикула, те ми пратиха нов артикул, уж щяха да ми възстановят парите за транспорта, не са. Вторият артикул отново се счупи почти с отварянето. Отново спокойно, обясних че си искам парите. Уж се съгласиха и накрая ми казаха, че имали право до три пъти да ми го оправят. Този път аз излязох от спокойния тон, те пък ме обвиниха, че аз нарочно чупя артикула (чупят се два метални, заварени един за друг елемента). Предупредих, че ще се обърна към кзп и че ще им оставя нисък рейтинг. Те спряха комуникацията с мен по рекламацията. КЗП тия дни им отидоха на проверка, след която са се съгласили да ми върнат парите. Сега ще изчакам да ми върнат парите и ги започвам с ниския рейтинг. Не че не мога и сега, но ще е “по-приятно” за тях, когато си мислят, че са се отървали от мен.

# 25
  • Мнения: 2 170
Не отмъщавам, но и не прощавам, хората които са ме наранили спират да съществуват за мен.
Темата ме подсети за едно сладко отмъщение.  Историята е древна, някога имах колежка, която бе заподозряла благоверния си в изневяра. След лют изяснителен скандал,  в пристъп на безсилие, тази сладурана, грабнала ножичката и изрязала копчетата на всичките му ризи. Непокътната останала само ризата на гърба му. Той ходил с нея цели три дни и на четвъртия, жално й се примолил да му зашие копчетата.  Тя вече се била поуспокоила, но не дотам, че да зашие копчетата на десет ризи, затова предложила на малкия си син, който тогава бил в трети клас да ги зашие той, за награда му обещала крупната сума от 50 стотинки. Детето приело офертата и шило. Тя твърдеше, че като видяла резултата от свършената от малчо работа, преценила, че ризите изглеждали по-добре без копчета.Stuck Out Tongue

# 26
  • Мнения: 4 347
Тази история е върхът! Уникална! 😘🤩😍😅😀😃😂🤣

# 27
  • На изток от Рая
  • Мнения: 1 363
Не, не съм си отмъщавала. Не съм злопаметна, много бързо ми минава, когато съм ядосана на някого.
С годините научих, че всичко се връща, колкото и тривиално да звучи.
Запълвам времето си с полезни и приятни за мен неща - книги, курсове, работа и така, тези, които си отмъщават ги разбирам, но донякъде... за мен е загуба на време Simple Smile
Вярвам, че има справедливост!

# 28
  • Добрич
  • Мнения: 1 145
Щастливият човек не е злобен и не отмъщава. Той е зает да гради собственото си щастие.
Пълна загуба на време да отмъщаваш по този просташки начин, описан в историите на авторката.
Всеки обаче раздава това, което има вътре в себе си.

# 29
  • Мнения: 10 374
Много ми се ще понякога да съм по-мнителна и отмъстителна, не знам защо толкова бързо ми минава. Ако ме хванеш в момент, когато съм ядосана на нещо, мога да се развикам, да кажа някои неща, след това ми минава и гледам изобщо да не се занимавам. Ако някой ми е направил нещо го игнорирам, не желая да контактувам с него изобщо. Забелязала съм, че всеки рано или късно си намира майстора.

# 30
  • Мнения: 80
Отмъщавала съм си, да. И то с кеф.
В училище имаше една група момичета, особено една, която ми се пишеше за приятелка. Постоянно ме обиждаха на тема акне и семейство и разни други работи.
Завършихме. Мен и нейното гадже ни приеха да учим в един и същи град. Ще му идва тя на гости и ми се примолва да остане да спи при мен в квартирата ми. Съгласих се аз, имаме среща вечерта пред пощата. Е, аз не отидох, изведнъж ми скимна. Наистина се почуствах отмъстена. А живеем през къща в родния ни град, майките ни са приятелки. 20 и колко години минаха оттогава, още не сме си проговорили.
Е, тя все пак намерила къде да спи, после разбрах.
Много съм злопаметна, да.
А, да, и пих кафе с гаджето й, а тя беше доста ревнива.


Доста грозно от твоя страна. Да не кажа жалко! Комплексите си изиграват ролята! Жива и здрава бъди Simple Smile

# 31
  • Мнения: 2 749
Не отмъщавам, просто отписвам дадения човек от живота си. Съдбата си знае работата.

# 32
  • Мнения: 1 005
Кротка и търпелива личност съм , но ...
Преди време преживях доста тежък период , общо взето минах от фаза " Защо съм жива " до " Видяхти ли , бях права " . В този период всички мои близки , абсолютно всички , бяха срещу мен . Нямах нищо , нямах подкрепа , нямах пари , нямах покрив над главата , кръгла нула. Не съм от вярващите , които висят постоянно в църквите , но тогава отидох . Помолих се , имах нужда да си поплача , не бях спала с дни , ако не броим придремването в обедната почивка . Тогава помолих Бог да даде на всеки това , което заслужава , като започне от мен , ако имам вина , да ме накаже. Ако щете вярвайте , но от тогава до сега един по един всеки замесен в моето нещастие си го получи , ама както си трябва . Това беше моето отмъщение , помолих се всеки , който ми е навредил да плаче с моите сълзи.

# 33
  • Мнения: X
Не съм злопаметна, не съм отмъстителна, но има неща, които не мога да простя. За повечето неща съм широкоскроен човек, мога да махна с ръка и да забравя. Но хора, които са ме наранили дълбоко просто престават да съществуват за мен.

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 14 064
Темата ми прилича на разговор между подрастващи тинейджърки, които си мечтаят как да отмъстят и го разказват като реално случило се.

Лично аз не съм отмъстителна. Не съм злопаметна, но съм дългопаметна, не забравям нищо и сама се ядосвам, че не си го спомням вече с лоши чувства. Но и отношението ми вече не е същото с човека, който ме е наранил.

# 35
  • Мнения: 216
Първосигнално гласувах, че не отмъщавам, а след това се замислих колко дълго и мръсно съм отмъщавала. Повярвайте ми, най-големите отмъщения - непукизма, игнорирането и мълчанието. А аз ги правя и трите заедно. Сещам се една много стара, но също толкова ясна случка. Като ученичка (12 клас) имах много готин приятел, голям гъзар а - у, всички му се лепяха, накрая го видях в кафето до училище да целува тогавашната ми най-добра приятелка. Дори не страдах, не рагирах по никакъв начин, нагледах се на страстното им мляскане и си продължих към къщи, сякаш нищо не се беше случило. Вечерта той звъня, звъня така и не вдигнах. На другия ден приятелката ми идва, опитва се да ме заговори... мълчание. Задава въпроси, че се чуди, че ахка, че пръхтя, а аз само ми мълчах и блеех на някъде. След училище пък, си тръгвах с приятеля ми, изчакваше ме пред входа да приключа часовете (понякога свършваше по-рано той, понякога аз и за това се чакахме) и ме изпращаше до нас, да ама го няма този филм вече. Минах през другия вход и го оставих да виси там да ме чака. Joy Такова голямо звънене падна после, отново не вдигнах, не смятах, че си струва енергията и времето да им се обяснявам за нещо, което те много добре знаят, че са направили. Следващите дни бяха изпълнени с СМС-и и телефонни обаждания и от двамата, идваха пред нас, стояха ми пред портата, изчакваха ме след училище и накрая се отказаха и не смятаха вече за нужно да пазят чувствата си в тайна, т.е. спряха да се крият.
И от тогава до днес ми е такъв подхода. Достатъчно е, че са им позволила да ме наранят, няма и да позволя да ми хабят времето, енергията още по-малко пък сълзите. Щом някой се опитва да ме засегне или нарани, това означава, че той знае, че се интересувам от това, което той ще каже или ще направи, за това правя всичко възможно да покажа, че не е така и че е неспособен да ме нарани. Никога няма да обезсилите враг така жестоко, както с непукизъм и игнориране. Smiley

Последна редакция: чт, 19 ное 2020, 10:07 от Mama Puhche

# 36
  • Мнения: 2 638
Да сте чували за дружно отмъщение Joy
 Бях ученичка, имаше една доста зла учителка. За нещастие, най- много часове при нея имахме. Много мъки видяхме Grinning ,тя ни и обиждаше,ние не се давахме. Цирк в класна стая. Така. Решихме да й го върнем, само малко, като я почерпим. Почерпихме я. С шоколадче от ония, умело замаскирано в опаковка от Своге.
 Това се сещам. Иначе за зрелите години- наказвам с тотален игнор. Мога да накарам някой да се зачуди, дали го има Stuck Out Tongue Winking Eye шегувам се за последното, но игнорирам напълно и безвъзвратно.

# 37
  • Мнения: 1 005
Да сте чували за дружно отмъщение Joy
 Бях ученичка, имаше една доста зла учителка. За нещастие, най- много часове при нея имахме. Много мъки видяхме Grinning ,тя ни и обиждаше,ние не се давахме. Цирк в класна стая. Така. Решихме да й го върнем, само малко, като я почерпим. Почерпихме я. С шоколадче от ония, умело замаскирано в опаковка от Своге.
 Това се сещам. Иначе за зрелите години- наказвам с тотален игнор. Мога да накарам някой да се зачуди, дали го има Stuck Out Tongue Winking Eye шегувам се за последното, но игнорирам напълно и безвъзвратно.
🤣 жестоко !!! Ние сме го правили подобно , но с кафе с добавка корк на прах 🤣

# 38
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Аз не разбрах, какво е било това шоколадче?
Какво е действието на кафе с корк?

# 39
  • Мнения: 2 638
Шоколадчета май “Комфорт” бяха. На някой баба му имаше от тях Joy - за разхлабване са. За корка- нямам идея.

# 40
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Шоколадчета май “Комфорт” бяха. На някой баба му имаше от тях Joy - за разхлабване са. За корка- нямам идея.
Ясно, вместо английска сол...

# 41
  • Мнения: 2 638
За нея тогава не сме знаели.

# 42
  • Мнения: 760
По повод сайта за лично творчество, на който отмъщавам като цъкам лайк със смеещо се човече във Фейсбук, много пъти съм си мислел дали да не им пиша съобщение и да им кажа колко са тъпи и бездарни всички. Обаче ме е страх, че може да ме съди някой и си трая. Направо ме изумиха как може да ми изтрият профила оттам, без да ме предупредят и аз наистина не знам какво толкова съм направил...

# 43
  • Мнения: 1 005
Аз не разбрах, какво е било това шоколадче?
Какво е действието на кафе с корк?
Бързо разхлабващо му е действието . Учителката по английски език беше ужасна , до степен да си позволи да удря ученици . Един наш съученик " виден експериментатор " беше решил да я накаже , след като не помогна олио на стола и умряла мишка върху касетофона , беше започнал да издирва начини за отмъщение . Естествено всички бяхме в кюпа . Учителката редовно пращаше някой да й купува кафе по време на час . Този " идиот " цяла вечер си играл да смила корк на прах и съответно с кеф отиде да й купува кафе . Ефекта беше уникален , само че тя не стигна до тоалетните , тъй като нейния кабинет беше в най - далечната част от коридора .

# 44
  • Мнения: X
Темата става все по-потресаваща.

# 45
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Стига бе 😳 Горката жена и публичното унижение, ако не е стигнала до тоалетната... Тоя корк толкова ли бързо действа.
Напоследък ми се доказва, че живея в паралелна вселена.

# 46
  • Мнения: 1 287
Не съм правила гадости, но ако не бях богобоязлива, щях да правя.
Досега не съм виждала да се връща на някой, който ме е наранил или е постъпил некоректно с мен. Напротив, живеят си много добре. А аз си тая обида, понеже съм злопаметна.
П. С. Сетих се, веднъж се изплюх в кафето на една шефка. Голяма гад беше. Определено си го заслужи.

# 47
  • Мнения: 731
Аз много искам да отмъщавам, но после ми минава, а пък и не ми се отдава възможност

# 48
  • Мнения: 1 005
Стига бе 😳 Горката жена и публичното унижение, ако не е стигнала до тоалетната... Тоя корк толкова ли бързо действа.
Напоследък ми се доказва, че живея в паралелна вселена.
Да ти кажа заслужаваше си го . От началното училище съм запомнила само нея ( не , че съм била нейна жертва ) - постоянни обиди , подигравки , ама отвратителни към всеки по - слаб ученик . Това отмъщение беше в следствие на поредна нейна изцепка - бяха ни " сляли " два класа . В другия клас имаше момиче , което беше с умствена изостаналост  , което седеше най - отзад . По време на часа решило да се преобуе за следващия час по физическо . Всички сме заболи глави в учебника и четем , а тая гад близо 5 мин. наблюдава и се подхилква. Точно в момента , в който момичето беше се събуло , тая се провиква " Х какво правиш ? ". Естествено всички се обръщат и виждат Х със събути панталони . Няма да разказвам за реакцията на 40 хлапета в тоя момент и момичето как ревеше. След края на часа се роди идеята за отмъщение .

# 49
  • София
  • Мнения: 13 661
В някакъв пуберски форум ли попаднах? Всички попадаме в ситуации, в които се чувстваме наранени, онеправдани, нагрубени. Въпрос на морал и самооценка е как да реагираме.
Редовно някоя продавачка на пазара се държи безобразно. Това означава ли, че трябва да падна на нейното ниво?
Не се и успокоявам с идеята, че "ще си го получат", просто подминавам.

# 50
  • София
  • Мнения: 709
Било  е в тинейджърските ми години . Наканихме се една вечер няколко момичета да ходим на дискотека , обаче на комшийките дядо им не ги пуска. То бяха молби, то беше рев , но не ги пуснаха и  в крайна сметка не отидохме. Обаче не можеше да оставим провалената ни  вечер не отмъстена.  Особено, че момичетата живееха в друг град , бяха на гости при баба си и дядо си и си заминаваха. Та на следващия ден се събрахме и измислихме подъл план. Баба ми скоро беше правила сирене и имаше едно шишенце мисля, че сирище му викаха, което аз лесно взех, отидох на гости до комшийките уж да си говорим и в удобен момент излях половината шише в супата на дядо и. Човека цяла нощ не е излязъл от тоалетната. Знам, че звучи супер гадно , ама на ония години ми се е сторило като много добра идея.

# 51
  • Мнения: 4 403
В някакъв пуберски форум ли попаднах? Всички попадаме в ситуации, в които се чувстваме наранени, онеправдани, нагрубени. Въпрос на морал и самооценка е как да реагираме.
Редовно някоя продавачка на пазара се държи безобразно. Това означава ли, че трябва да падна на нейното ниво?
Не се и успокоявам с идеята, че "ще си го получат", просто подминавам.

Не знам какво очаквате да прочетете в тема, която е озаглавена ''Отмъщения - пъклени/забавни".
Има и тема за пакости, нея за детски форум ли я класифицирате?

# 52
  • София
  • Мнения: 13 661
Самта идея на темата, както е зададена говори, за недорасло поведение. Разбрахме всички вече, че Вие си падате по подобни нечистоплътни прояви. Никак не е забавно, когато уж става дума за хора прехвърлили пълнолетие.
Става ясно и какви хора се забавляват с темата. Порегледах писанията на "забавляващите" се.

# 53
  • Мнения: 2 170
Ненавиждам насилието под каквато и да е форма, особено насиле над деца, без значение дали е ментално или физическо. Но оправдавам децата отмъстили на учителите си. Може и двойни да са ми стандартите, но така го чувствам. Още повече, че съм живяла във времена, в които учителите определено си превишаваха правомощията, обиждаха брутално, биеха с показалки и линии за чертане.  В началното училище нямахме здрава линия, защото винаги беше сцепвана в нечия детска глава. Замеряха ни с тебешири или биеха с тебешира по главата, от което действие косата побеляваше от тебеширения прах. Около 5 клас класната ни отряза с ножица конската опашка на съученичка, защото  цитирам „ приличала на качулат гълъб“. Ами такаива, просто си просят отмъщението...

# 54
  • Мнения: 5 267
Май не се връзва много с предните истории, но за мен е най-сладкото и приятно стечение на обстоятелствата, след като - по мои представи - ми се случи нещо неприемливо.

Скрит текст:
Когато стартира корона, компанията, в която бях няколко години, започна да ни пита дали искаме да напуснем и да се върнем през септември, когато нещата се успокоят. На първи рунд бяхме все майки, което още повече изостри чувството на подигравка. Седмица след това "приятно" предложение започнах работа в по-силна компания и с времето издърпах добрите им кадри при нас. Успешни сме и растем междувременно, дори ще има бонуси, а те паднаха на девет човека персонал, които чакат някой да ги спаси от участта им.

Това е всичко - без драми, но със сладки спомени. Благодарна съм, от много лоялност щях да изпусна това предложение, ако не ми бяха помогнали да се махна.

ПП Забравих да кажа, че сегашният ми шеф е бивш партньор на предния.
Светът е една шепа. Smile

Последна редакция: нд, 22 ное 2020, 14:00 от Ли Лу

# 55
  • Швейцария
  • Мнения: 1 810
Един единствен път съм отмъщавала. Силно казано де. Преди години бях фризьорка и много ме тормозеха на работното място. Стигна се до там, че ходех на терапия и години наред сънувам тормоза. Напуснах и отидох да уча психология. Бившите ми колеги и шеф ми казаха, че съм прекалено тъпа и няма да успея. След години, когато завърших, отидох при собственика на салона, т.е. бившия ми шеф, като клиентка. Направих го на две стотинки, че прическата е отвратителна, намерих всяка една дребна грешка. Целият стана червен и очилата почнаха да се тресат на носа му. Заради тази гледка си заслужаваше. Друг път никога не съм отмъщавала.

Последна редакция: пн, 21 дек 2020, 06:55 от JennyBG

Общи условия

Активация на акаунт