НВ-ВМХ и палео - тема за здравословното хранене, част 137

  • 34 547
  • 745
  •   2
Отговори
# 105
  • Мнения: 27 500
Според мен има значение дали човек прави фаст с цел автофагия или го прави за КЗ и инсулин. Яйченият фаст просто поставя тялото в оптимални условия между ползи за КЗ и инсулин и липса на глад. Не всеки с проблемна КЗ и/или инсулин може да издържи на воден фаст, даже и някои здрави хора просто не могат само на вода...Отделно, че яйчен фаст не се прави супер често (визирам продължителност 3 дни или повече), а 16 ч фаст определено могат да се правят и по-често. Simple Smile

Последна редакция: ср, 25 ное 2020, 18:47 от dolce miele

# 106
  • Мнения: 2 275
Точно.
Когато се търси автофагия трябва да е само вода. И хич не си мислете, че като сте на фаст 17-18 часа е голяма работа.
Тъъъъъкмо почне автофагията и я прекъснете с храна. С други думи фаст 16-18 часа е добре толкова, колкото и яйчен фаст или кетоФаст, а за автофагия трябва по-голям интервал.
И си трябва подготовка /постоянно увеличение на интервала и т.н.

Последна редакция: ср, 25 ное 2020, 19:48 от tania6

# 107
  • Мнения: 27 500
Да, за автофагия мисля трябваха 16-18 часа, за да "стартира" процесът и ако човек прави фаст заради автофагия май е по-добре да се насочи направо към по-дълъг фаст. Но пак не е за всеки и си трябва период на постепенно привикване (поне в повечето случаи).

# 108
  • Мнения: 1 403
Да, прави сте за автофагията, трябва да е поне 2 денонощия, за да се получи нещо. Не знам кога ще се навия.
А иначе 16/8 ми пасна идеално, такава енергия имам до обяда, че свършвам работа за 10 души. После мога да ям и да си легна Joy

# 109
  • Мнения: 2 275
Автофагията започва след 17-18 часа глад. Следователно и 20-22-24 часа е добре за начало. А е и с "натрупване ".
По-добре малко, но често.

# 110
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Вчера имам малко прегрешение. Изядох доста сушени кайсии от Лидл. Бях хвърлила етикета и не знам въглехидратите колко са, но не бяха сладки.
Днес съответно, задържана вода-72 кг съм, захар 6.7, кръвно 118/84.
Ех, тая шестичка все ми бяга. Май ще правя фаст днес.
Но пък смъкнах един размер дрехи надолу.

# 111
  • Мнения: 12 473
Правила съм сух глад. Дори и там - след 48 ч започна да има ефект и автофагия.
Другото е просто детокс преди това.

# 112
  • София
  • Мнения: 250
Правила съм сух глад. Дори и там - след 48 ч започна да има ефект и автофагия.
Другото е просто детокс преди това.

Как разбрахте, че автофагията е започнала след 48 час?

# 113
  • Мнения: 12 473
По болките..))
А и аз съм много слаба и при мен по-бързо започнаха процесите.

# 114
  • Мнения: 2 275
Глупости.
Слаб не означава здрав, а болките не означават оздравителен процес.
Ето сериозно обяснение какво става след 18 часа глад (почва автофагия) и след 48 часа глад (стимулиране на стволовите клетки) от лекар.
Д-р Берг с руска озвучка, оригинала на английски е в описанието.
https://youtu.be/ObHO94c3aqM
И пак казвам: не се хвърляйте на дълги гладувания без подготовка и без да се съобразите със здравословно състояние.

# 115
  • Мнения: 12 473
Таня,
Не помня да съм казала, че съм била здрава. Именно заради това съм правила различни лечебни гладувания, вкл сухия пост.
И съм го правила под медицински контрол, както и много съм чела по въпроса.
Болките са свързани именно с оздравителния процес в тялото и самоизяждането на болните тъкани.

# 116
  • София
  • Мнения: 250
Признавам, за пръв път чувам че автофагията е съпроводена от болки...
Многократно съм правила 72 часови водни фастове, но нито веднъж не съм изпитала болка. Все си мисля, че е протекла автофагия в някаква степен

# 117
  • Мнения: 12 473
Аз и по 7 дни на вода съм правила и нямах болки. Но при сухия има, именно заради бързия процес на автофагия.
Не че иначе го няма, просто е много по-лек и бавен при другите постове.

# 118
  • Пловдив
  • Мнения: 40 762
Тая тема стана манджа с грозде.

# 119
  • Мнения: 2 275
Аз съм си по темата.
Д-р Берг е на кето от 30 години и изглежда отлично на 55 години. И също си пада много по фаст.
Уточнявам :фаст е до 24 часа, другото е друга тема.
Често се казва, че " кетото е гладуване без гладуване". Комбинацията кето+фаст е прекрасно,  но за определени здравословни проблеми и други. НЕ Е ЗА всеки и всички случаи.
Всеки си преценява за себе си.

Общи условия

Активация на акаунт