НВ-ВМХ и палео - тема за здравословното хранене, част 137

  • 34 372
  • 745
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 2 275
Аха. Направо заклеймяване на всичко, което е забранено от гуруто.
При нас се говори за полезност от черен шоколад,  а в палеото е разрешено И малки количества мед, фурми. Става за тукашно (във Фр) палео, българските варианти не ги знам.
Разбрахме за предимствата на рекламираните подсладители ( и в другата тема поглеждаме) и да, ЗА МЕН захарта е една идея по-добра (тялото ми знае да се справя с нея).
И при мен е хранене до живот и от много години. Не е временен режим. И при 90-95% коректно хранене мога да си позволя 10-5 % храна/напитка удоволствие.

Последна редакция: ср, 20 яну 2021, 17:51 от tania6

# 571
  • Мнения: 19 686
За коя друга тема споменавате постоянно?

# 572
  • Мнения: 2 275
В темата за ИР беше обяснено от Нико колко са полезни изкуствените подсладители, защото са естествени.

# 573
  • Мнения: X
В темата за ИР беше обяснено от Нико колко са полезни изкуствените подсладители, защото са естествени.
Жалко е, че не четеш с разбиране. Много жалко. Естествено, че изкуствените подсладители са вредни. Само, че прочети кои подсладители са изкуствени.

# 574
  • Мнения: 7 700
естествени, изкуствени... все са неподходящи

# 575
  • Мнения: 1 323
Те и плодовете са естествени, захарта също...
В тоя ред на мисли, медът изглежда най-приемлив като за подслаждане. Поне има антибактериални свойства, както и куп микроелементи.

# 576
  • Мнения: 5 035
Аз съм напълно ок с черни шоколади и подсладители, ако става въпрос за поддържане на килограми например или при човек, който е решил да спазва дългосрочно режима. За решаване на здравословни проблеми и сваляне на килограми (което пак може да е здравословен проблем) си трябва повечко дисциплина според мен. Просто резултатите ще дойдат по-бързо и няма да го има риска от това да се откаже човек без време.

Моят напредък продължава. Днес отчитам свалени 200 гр. Според д-р Фънг това е напълно нормално, когато става въпрос за кетоза и горене на мазнини. Отдавна изхвърлих водата, би трябвало това наистина да са мазнини. През последните дни прочетох и книгата на д-р Надя Патегуана (ако така се изписва на български), посветена на поликистозните яйчници. Беше доста полезна книга в своето научно обяснение на проблема и нищо ново откъм препоръки. Авторката с помощта на проучвания, изследвания и резултати показва, че в основата на всички видове поликистоза, независимо дали в яйчниците има кисти, дали има завишени мъжки хормони, дали има наднормено тегло, е високият инсулин и пълните с глюкоза клетки. Предвид близостта ѝ с д-р Фънг и препоръките не са изненада - лечение с храна и фастинг. Препоръчва до 20 гр. въглехидрат на ден, като единствените източници са зеленчуци и умерено зрели млечни продукти, изключва всякакви подсладители и доста ядки. Фастингът е според предпочитанията на пациента - може и 16/8, 18/6, а може и по-дълги. Спазвам препоръките ѝ и в края на другия месец ще ходя да видя какво се случва с моите кисти. Но съм доста обнадеждена.

# 577
  • Мнения: 2 275
Да, бе да. Бял прашец от зелена стевия е естествен подсладител по-полезен от захарта, която е бял прашец от цвекло или тръстика. За "отличните" други, които са някаъв си вид алкохол (и се обработва като такъв в черния дроб" или сок от бреза и подобни (а защо брезовата захар е по-добра ит кленовата?) дори не говоря. А кокосовата дори не е от кокосовите орехи.
По-добре почетете (с разбиране ) идеята на това хранене. Никаква захар и подсладители не ме интересуват отдавна. Сладкият вкус ми е безразличен и неприятен.
И за да се отървете ит сладката зависимост има един път: нищо сладко за известно време. След това от време на време и нещо истинско няма нито да се отрази по някакъв начин,  нито да ви върне назад.
Всичко това за да кажа: яжте си ги, но не разправяйте колко са по-полезни от 10 г черен шоколад.

# 578
  • Мнения: 1 406
Аз наминавам да се оплача. Мноооого обичам да спя, че даже и следобяд обичам да дремвам, ама не мога вече, пууу. Сутрин се ококорвам преди алармата, следобяд стискам очи и не ставааа Grin

# 579
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 317
Мисля на 100% като Таня! Подслаждам си кафето (1 на ден) с 1/2 чаена лъжичка кафява захар или мед - според настроението. Понякога хапвам 1-2 блокчета черен шоколад, просто повече не ме влече. По някакъв естествен начин отказах и плодовете, но ако ми се прияде - хапвам. Нищо сладко не ми е вкусно, както ми беше преди. И така - доволна съм от себе си.
Тестото никога не ми е било любимо, а сега даже ми е гадно на вкус. Случва се веднъж в месеца да направя палачинки, но със смес от кокосово, бадемово брашно и малко брашно от лимец, за да се слепи по-добре + 6 яйца. Всички у нас ги одобряват и аз хапвам две-три.
Да се похваля, че започнах да спортувам у нас - пилатес и йога. Веднага ми се прибра коремът. Намали ми се обиколката на ръцете. И двете места ми са слабо място и веднага увисват. Нахъсана съм да не се отказвам. Simple Smile

# 580
  • София
  • Мнения: 1 269
.... Препоръчва до 20 гр. въглехидрат на ден, като единствените източници са зеленчуци и умерено зрели млечни продукти, изключва всякакви подсладители и доста ядки. ...
Моля, кажи за ядките - силно ме интересува, защото хапвам всеки ден и може би трябва да поогранича.

# 581
  • Мнения: 5 035
Веднага казвам. Разделя ядките и семената на три вида - разрешени напълно, разрешени умерено, забранени. В разрешените е включила чиа, ленено семе, бразилски орех, пекан, макадамия, орех, лешник. В разрешените умерено са бадеми, кедрови ядки, тиквени семки, сусам и слънчогледови. Забранени са кашу, кестени и шам фъстък. Това, подчертавам, е според книгата на въпросната лекарка, за лечение на СПКЯ.

# 582
  • Мнения: X
Да, бе да. Бял прашец от зелена стевия е естествен подсладител по-полезен от захарта, която е бял прашец от цвекло или тръстика. За (а защо брезовата захар е по-добра ит кленовата?) дори не говоря. А кокосовата дори не е от кокосовите орехи.
По-добре почетете (с разбиране ) идеята на това хранене. Никаква захар и подсладители не ме интересуват отдавна. Сладкият вкус ми е безразличен и неприятен.
И за да се отървете ит сладката зависимост има един път: нищо сладко за известно време. След това от време на време и нещо истинско няма нито да се отрази по някакъв начин,  нито да ви върне назад.
Всичко това за да кажа: яжте си ги, но не разправяйте колко са по-полезни от 10 г черен шоколад.
 Какво страшно има в продукт, който се произвежда в човешкото тяло? Разбира се важни и количествата. Холестерола също се произвежда в човешкото тяло, но приема на едно-две яйца на ден не е проблем. Даже спомага за регулирането му. Всички знаем за теста, при който група консумираща едно яйце дневно за продължителен период накрая е имала по-добри нива на холестерол спрямо група, която не е консумирала яйца. “Еритритолът е захарен алкохол, който се намира в малки количества в плодовете и гъбите. В допълнение, еритритолът се произвежда от човешкото тяло чрез метаболитни процеси.” П.П. Брезовата захар е по-добра от кленовата, защото има значително по-нисък гликемичен индекс и почти или въобще не влияе на кръвната захар.

# 583
  • Мнения: 2 275
Именно, организма си произвежда, когато и колкото му трябва.
С яйцата не се създава зависимост (нито с месо), но със сладкото -да.
Нямам (вече) захарна зависимост и не искам да създавам такава или нова друга.
Не съм на режим, нито на отслабване нито на задържане. Така си се храня от години. Ако някога искам да хапна нещо сладко, ще е истинско и купено от специалисти в това нещо. Всички заместители са ми чужди.
А вие си яжте, на мен не ми пречи за колко време сте на "режима" и дали сте в режим отслабване или задържане. Постоянно минават момичета за които или не работи режима или след 2-3 годишно прекъсване го почват отново.

# 584
  • Мнения: X
НВ-ВМХ не е нужно да се спазва цял живот. Няма лошо след постигане на целите бавно и чрез захранване да се премине към по-нормално хранене с умерени количества картофи, ориз и т.н. Аз лично дори и след като изляза от кето режима ще продължа стриктно да ограничавам захар и брашно. От тях полза няма. Питките, които си правя са  вкусни и здравословни, а подслаждането с еритритол ми позволява без угризения да похапвам торти, шоколад, бисквити и т.н. Разбира се в умерени количества.

Последна редакция: чт, 21 яну 2021, 14:06 от Анонимен

Общи условия

Активация на акаунт