Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Новите думи в речника на нашите тийнейджъри, които родителят не разбира

• 24 448
  • 144
  •   1
Отговори
# 135
  • София
Шано се използва и като  готин, як.
Лакът/прическата ти е много шано.

Май и шантаво, налудничаво също означава.
Тая история много шано ми звучи.

# 136
  • в страната на чудесата
Шано, шанаджия по наше време беше мошенник, някаква ъндър история. Сега е всичко. И хубаво и никакво и лошо... всъщност наблюдавам подобен процес с думите. Всеки слага някакво значение според настроението и контекста, което често е далеч от смисъла...

# 137
"Бъгвам", "Яко",  "Хаква",  "Криндж". Това съм чувала, но има още които не съм ,защото се пази какво говори като влезе в неговата стая!

# 138
    • Mars Hotel
    "Яко" го ползвахме още в моите тийнейджърски години, не е ново.

# 139
    • София
    "Бъгвам", "Яко",  "Хаква",  "Криндж". Това съм чувала, но има още които не съм ,защото се пази какво говори като влезе в неговата стая!
    Тези и аз ги ползвам, без кринджването.

# 140
    • софия
    Флексвам
    Скрит текст:
    фукам/хваля се

# 141
    Побългарени английски думи използва тийнейджърката и това много ме дразни.Въпреки,че разбирам какво казва.
    Джойнтвам
    Бъгна се
    На кой левъл е-на кое ниво е
    Някой я хейти-тоест заяжда се с нея
    Ей такива глупости свързани с игрите.

На каква възраст е дъщеря ви, моята също постоянно използва всякакви термини, едвам се разбираме вкъщи.

# 142
    • Перник
    Побългарени английски думи използва тийнейджърката и това много ме дразни.Въпреки,че разбирам какво казва.
    Джойнтвам
    Бъгна се
    На кой левъл е-на кое ниво е
    Някой я хейти-тоест заяжда се с нея
    Ей такива глупости свързани с игрите.

На каква възраст е дъщеря ви, моята също постоянно използва всякакви термини, едвам се разбираме вкъщи.

Моят син е на 14 и използва същите думи. Дори понякога си говорим помежду си на английски. Съответно баща му не ни разбира и се дразни Simple Smile

# 143
    • Mediterraneo
    И 11-годишната ми дъщеря ги ползва, даже не и отскоро.

# 144
    Шано, шанаджия по наше време беше мошенник, някаква ъндър история. Сега е всичко. И хубаво и никакво и лошо... всъщност наблюдавам подобен процес с думите. Всеки слага някакво значение според настроението и контекста, което често е далеч от смисъла...
    Също и като *селски тарикатлък*, и като все да минеш метър го използвахме шано, шанаджия *

Общи условия

Активация на акаунт