Как тренирам -26

  • 67 550
  • 813
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 1 569
А защо трябва да пиеш нещо преди тренировка?

# 721
  • в пералнята
  • Мнения: 978
Аз пия казеин преди тренировка. Понеже тренирам в 5:30 сутрин и иначе понякога просто нямам сили. Забелязала съм, че като изпия един шейк, издръжливостта ми е по-голяма.

# 722
  • Мнения: 1 488
Аз също тренирам сутрин на гладно.
Пия кафе и БЦАА.

# 723
  • Мнения: 4 644
Здравейте!
Вписвам се в хубавата дискусия!
От началото на годината отново започнах тренировки с тежести. На работа имаме малка фитнес зала и мога да отделям три дни седмично по 50 минути. Събота и неделя задължително карам по шосе между 30 и 56 км. или 30-35 км в планината. Започнах и да тичам, което никога не съм правила, но заради физически изпит се наложи. Мисля да продължа три четвърти пъти седмично по 5-6 км., като поддържам бавно темпо според мен. Последно бягах 7,6 км за около 50 минути. Тичане и ходене изобщо не са моето "нещо", но го правя по принуда. Около 9-10к крачки правя делнично.
7-8 г. поддържах наднормено тегло (над 82 кг спрях да се тегля, защото се страхувах от цифрата, която ще покаже кантара). 2019 г си казах край така не може и започнах нв-вм хранене съчетано с фитнес и колоездене. От началото на годината поддържам 57-58 кг., но имам още какво да направя. Искам да стегна цялото тяло, да изчистя колкото мога корема и да имам повече сила .
Лутам се и в изготвянето на хубав хранителен режим спрямо мен и моите цели.
Следя ви с интерес и научавам полезни съвети.

Последна редакция: ср, 24 май 2023, 20:10 от йоко

# 724
  • Мнения: 2 714
Започвам пак плахо с тренировките във фитнеса и 1път седмично спининг. Интересно че мускулната треска идва на вторият ден от тренировката, а не на следващият. На какво се дължи това?
Другият въпрос е защо по дяволите не мога да натовари глутеусите, а усещам натоварването след това и мускулната треска в бедрата и задната част на бедрата, но не и в дупето? А там ми е проблема и бричовете

# 725
  • Мнения: 1 797
Dete2 за глутеусите е много важно какви упражнения изпълняваш и съответно дали ги правиш правилно. В зависимост от стойката при дадено упражнение, можеш да таргетираш задно бедро или дупе. Например RDL, бг клек и др.
Също важно е връзката между ума и мускула, това навремето нямаше кой да ми го каже и го разбрах доста късно.


Довечера по план крака.

# 726
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 459
Вчера бях за първи път на спининг, събота пак, днес крака, а понеделник беше кардио.
От първи започвам дълъг работен маратон без почивка и не се знае дали ще тренирам.
Когато тренирах с инструктор той винаги ми казваше, че мускулната треска е на следващия ден/особено крака/.

# 727
  • Мнения: 3 281
И при мен мускулната треска идва 2 дни след тренировка.
Хубав съвет за начинаещи е да намалиш тежестите и да се фокусираш върху това как изпълняваш упражнението първо. При тренорвките за долна част е много важна позицията ти, дори само това в каква поза са ти краката при клек може да определи кой мускул се натоварва повече. Почти всяко упражнение си има специфичен начин за изпълнение ако искаш да се фокусираш над глутеусите.

# 728
  • София
  • Мнения: 139
Здравейте, да попитам, има ли ефект от амино киселините? А и да препоръчате марка и тн. Благодаря.

Последна редакция: ср, 31 май 2023, 15:29 от Lupuss

# 729
  • Мнения: 2 031
Здравейте, момичета! Имам нужна от огромна помощ. Моля да ми препоръчате спортен сутиен за голям бюст, който да ме кара да се чувствам стегнато и всичко да е прибрано. Съвсем начинаеща съм в спорта, ще почвам фитнес сега и нищо не знам. Готова съм да инвестирам повече, ако трябва, макар че ще се радвам най-много на бюджетен вариант. Също имам нужда от препоръки и за останалото облекло. Идва лято и не знам дали с дълъг клин е удачно. Дайте ми всякакви съвети за напълно начинаеща. Благодаря!

# 730
  • Мнения: 4 644
Здравейте, момичета! Имам нужна от огромна помощ. Моля да ми препоръчате спортен сутиен за голям бюст, който да ме кара да се чувствам стегнато и всичко да е прибрано. Съвсем начинаеща съм в спорта, ще почвам фитнес сега и нищо не знам. Готова съм да инвестирам повече, ако трябва, макар че ще се радвам най-много на бюджетен вариант. Също имам нужда от препоръки и за останалото облекло. Идва лято и не знам дали с дълъг клин е удачно. Дайте ми всякакви съвети за напълно начинаеща. Благодаря!
Здравейте! За колоездене, тичане и фитнес използвам shock absorber ultimate run bra.  Удобни, дебели презрамки. Закопчаването в началото е пипкаво, но след 3-4 обличания се свиква.
От декември 2022 г. го използвам и съм много доволна. Гърдите ми са прибрани, не подскачат, не излизат от чашката. Имам спортен сутиен и от Декатлон, но много ми убиват презрамките, направо се впиват в тялото ми и ми причиняват неудобство и болка.
Сутиена го купих от ebay.co.uk  за 60 лв. От много време си го бях харесала и дебнех за изгодна сделка около месец. Тук в България го гледах за над 100 лв.
Размера също го определих чрез официалния сайт. Има видео как се измерва и как се определя точният размер.

# 731
  • в пералнята
  • Мнения: 978
Traction на триумф.

# 732
  • София
  • Мнения: 11 945
Panache е правилната марка. Моят размер е 65HH, всичко си стои на мястото. Само цената е неприятна. Но за мен друго не върши работа.

# 733
  • Мнения: 910
И аз съм със същото питане. Предимно за бягане и скачане ми трябва. Похвалиха ми на Ъндър армър. Тоя на Триумф по-горе не става за нищо. Змия отивам да видя твоето, макар че малко ме е страх от цената 😀
Редактирам се. Змия намерих в eBay, ама сега как да се ориентирам в размера? Като се поръчва по UK ли се гледа? Може и на лично да не спамим.

Последна редакция: вт, 06 юни 2023, 13:07 от Parusheva

# 734
  • София
  • Мнения: 11 945
И аз съм със същото питане. Предимно за бягане и скачане ми трябва. Похвалиха ми на Ъндър армър. Тоя на Триумф по-горе не става за нищо. Змия отивам да видя твоето, макар че малко ме е страх от цената 😀
Редактирам се. Змия намерих в eBay, ама сега как да се ориентирам в размера? Като се поръчва по UK ли се гледа? Може и на лично да не спамим.

Ако си в София, можеш да пробваш на място в Бра студио в Парадайз. Мисля, че предлагат и безплатна онлайн консултация за размера.

Общи условия

Активация на акаунт