Прохождащото дете - как да обезопасим дома си

  • 2 982
  • 18
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 1 100
Както името но темата говори, търся съвети за това как да обезопасим дома си за прохождащото дете. Освен обезопасителите за остри ъгли и да няма опасни достижими предмети, с какви други неща сте се сблъсквали, какво неочаквано са правили малките откриватели и как в последствие сте обезопасили тези места/неща?

# 1
  • София
  • Мнения: 569
Сетих се за обезопасител за контакти и потърсих в гугъл така ли се наричат, та от там в първия сайт, на който попаднах, намерих още идеи - има предпазители за затръшване на врата, за да не се прищипе ръчичките, има за затваряне на тоалетната чиния, за да не бръкне детенцето там, за различни шкафове - ако държиш инструменти или препарати на достъпно за дете място и други. Много се впечатлих, че има такива неща, преди години нямаше Grinning Намерих и на друго място защита, за да не падне телевизора и друга, за обезапасяване на котлони. Надявам се да съм била полезна, ако искаш мога да ти пратя сайта на лично, за да не е рекламен спам.

Последна редакция: нд, 15 ное 2020, 06:13 от Любопитната

# 2
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 402
Сложихме обезопасителни на контактите. Предпазители за шкафове и чекмеджета....ми на второто дърпане вече бяха аут. Изобщо не съм се престаравала. Детето трябва да развие рефлекси да се пази, както и да се учи къде може и къде не може да пипа. Телевизорът ни е на ниско...беше го съборила веднъж, слава богу не върху себе си,  и не успя и да се счупи. Повече не се е случвало.

# 3
  • Мнения: 25 565
Прибираш нависоко всякаква битова химия и лекарства. Нависоко и по възможност заключени.
Остри и режещи предмети – също прибрани на сигурно място.
Прозорци и врати към тераси – със заключващи механизми.
Мебели, които детето може да събори върху себе си – да се закрепят стабилно.
Контактите – задължително.
Засега това се сещам.

# 4
  • Мнения: 18 474
При нас се оказа, че имаше смисъл само от въртящите се капачки за контакти - и до сега стоят, не сме ги махнали, въпреки че трябваха само 2-3 казвания, за да спре да проявява интерес към контакти.
Всичко друго детето го разлепи.


Успех с обезопасяването Simple Smile

# 5
  • Мнения: 1 325
В някои мебелно магазини имат специален рафт с обезопасителни джаджи. При нас бяха важни вратички за вътрешни стълби и ограждение  пред камина. Последното не се наложи да го ползваме дълго, защото малкия се опари в началото и после си знаеше.

# 6
  • Мнения: 40 724
Общо взето са казали, но има нещо, за което малко хора се сещат - относително тесни скринове и етажерки. Ако дете се опита да се покатери те падат. Има доста осакатени и загина деца. Ако детето изтегли горното чекмедже на скрин и се увисне на него почти сигурно  е, че ще падне и ще го затисне. Тези неща се подсигуряват с планки и дюбели.

https://www.google.com/search?q=securing+chest+of+drawers+to+wal … =1366&bih=626

# 7
  • Мнения: 47
Идва обаче един такъв момент, в който освен да си отварям очите на 16, няма как да го предпазя с разни обезопасители/които са всевъзможни и са в цялата къща вече/. В момента е на 1г6м.
Пример. Досурква си стол до шкафа, качва се на него прав, стига телевизора и  издърпва няколко кабела включени отзад/супер, телевизора не падна/. Това буквално за секунди.
Вади кутия за храна или тенджера...  качва се и върти копчетата на котлона за гаста, фурната я включва поне по 5 пъти на ден.....преди няколко дни ми счупи няколко чинии, които уж са по-нависоко по същия начин качен на тенджера... има още хиляди моменти, в които сърцето ми спира за секунди 🤣🤣 та съвета ми е отваряйте си очите

# 8
  • Am Dorf (BB)
  • Мнения: 512
- Обезопасили сме ъглите на ниските шкафове и масичката в хола
- обезопасили сме контактите
- телевизорът е на нисък шкаф, тв е осигурен с държачи за стената, за да не се обърне
- сложихме специални дръжки на прозорците, които са с ключ
- вратата на апартамента винаги се заключва
- сложили сме ниска врата-решетка към банята (вътре са пералнята ни и ваната) По този начин предпазваме детето да не пренастрои пералнята докато тя работи. За ваната - ако сме напълнили или пълним ваната - детето да не е само в банята)
Всички чекмеджета за със заключващ мехснизъм с магнит. По този начин няма опасност да си прищипе пръстите, да вади и разпръсква неконтролируемо багажи, няма опасност някой шкаф да се обърне, ако детето реши да се покатери в чекмеджето. В кухнята сме оставили незаключени чекмедже с пластмасови кутии, както и тези с прибори. Острите ножове са на плота, детето не стига до
тях.
- фурната е нидко, сложили сме предпазител, за да не може да се отваря врата й от деца
- махнала съм копчетата на фурната. Сега стърчат само щифтовете за копчетата, включвам като завъртам щифта. Готвим, също така, само на задните котлони
- на балкона също сме "надстроили" наличните перила
- бяхме заключили и шкафа с обувки, защото вадеше обувките и им ближеше подметките 🙈 В тоалетната не го пускахме също сам, заради интереса към четката за тоалетна и към ароматизаторите, които се закачат в тослвтната.

Последна редакция: нд, 15 ное 2020, 16:02 от tan_nia

# 9
  • Враца
  • Мнения: 2 198
Моят съвет е да не готвите когато детето е будно. За съжаление имахме инцидент...болезнен урок за нас, и най-вече за детето.

# 10
  • Мнения: 3 373
Разбира се няма как да се предвиди всичко...

От моят опит, на 3г , дъщеря ми извади от контакта препарата за комари и бръкна вътре с фиба, която беше намерила в банята където държиме всички ластичета и фибички.

За щастие бушоните паднаха веднага...

Също някои продукти се продават с големи гумени ластици, през които могат да им минат главите. Аз ги режа преди да ги изхвърля.. и това го видях, добре че беше пред мен. 😔

Последна редакция: пн, 16 ное 2020, 16:38 от Eli..........

# 11
  • София
  • Мнения: 2 446
И аз бих посъветвала да закрепите мебелите към стените. Синът ми веднъж издърпа всички чекмеджета на скрина и от тежестта той тръгна да се захлупва напред. Добре че бях наблизо, да го подпра.

# 12
  • Мнения: 3 249
Контактите задължително. Аз залепям с тиксо чекмеджета - напр. На нощните шкафчета. Но най-добрия съвет е на 190 % с детето и навсякъде. Не го оставяш и за секунда. Ако все пак не е палаво, може да имаш време и за много неща. Нооо ако е като нашата мома на 1г и 5 м, супер активна и вече 5 месеца ни разказва играта.

# 13
  • Мнения: 40 724
Aко се наложи нещо супер спешно и важно, закопчаваш го с коланите на столчето за колата и готово Simple Smile
Моята, ако се опиташ да я държиш на ръце, почваше едно въртене, гърчене и дърпане да се освободи. Не мож я удържа. Но ако я вържехме на столчето сякаш усещаше, че на коланите не им минават номера, и си кротуваше.  Не, че се е случвало често, де.

# 14
  • Германия
  • Мнения: 3 419
И аз да добавя, освен всичко изброено, ако нещо варите да е винаги на задните котлони, защото последствията от изгаряния са страшни и за цял живот

# 15
  • Мнения: 6 511
Повечето неща са казани вече. Да добавя, че е много добре да имате уреди /най-вече фурната и котлоните/ с child lock. И хладилника да е заключен. Аз лично махнах столовете от кухнята, защото ги добутва, докъдето реши да се катери. Ползваме само дивана, ако е опция е добър вариант това да няма столове/табуретки. Също много важно от личен опит, да няма достъп до копчето on/off  на PCто. Нашия повреди така единия комп... Решихме проблема като сложихме компютрите в друга стая,до която няма достъп.  Телевизорите да са нависоко, на стената за предпочитане. Изобщо при нас проблема е с електроуредите Scream

# 16
  • Мнения: 6 793
На 10 месеца е ...сложихме предпазител в контактите, заключихме долните чекмеджета от кошарата (от Практикер са купени) дигнахме тв на стойка на стената че тупаше върху екрана ....😬😄😄😄

# 17
  • Мнения: 25 565
Сетих се, че години наред бяхме без покривки на масите. След няколко дърпания и събаряне на всичко, което е отгоре... После пък разливане на чаши, окапване с храна... Ами, научихме се. Simple Smile

# 18
  • Мнения: 1 308
За известен период се хранехме прави. Понеже сме с плот в кухнята и високи бар столове, беше започнала да се катери и да клати столовете, и да достига набелязаното "интересно". И досега се смеем като си спомним. На прозорците и вратите сложихме заключващи механизми, че се беше научила да ги отваря. Чела съм за случаи със задушени в пералнята деца, зависи и от отвора, де. Почистващи препарати с цветни опаковки и сега винаги въртя спрейовете на положение STOP.

Общи условия

Активация на акаунт