Бебето не стои и секунда без мен

  • 3 001
  • 54
  •   1
Отговори
  • Мнения: 155
Здравейте момичета, имам голям проблем. Бебето ми е на 3 месеца и не мога и за секунда да го оставя. Веднага почва да плаче. Няма значение дали е ден или вечер. Плаче толкова много до посиняване. Спо върху мен, цял ден е в мен. Изобщо няма да казвам, че не мога да си свърша домакинската работа, едва успявам да я оставя за да й направя АМ, но не мога и да спя. Тежи ми, боли ме всичко, недоспала съм. Даже ако майка ми не я гледаше сега изобщо нямаше да мога да пусна този пост. Моля ви дайте ми съвети. Водена е на гастроентеролог, добре е. Извади 2 зъба в тези ранни месеци. Ще се радвам на всеки съвет. И комшиите не издържат вече. 😭😭😭

# 1
  • Мнения: 215
Всичко си е въпрос на темперамент и явно вашето бебче има нужда от мама, не случайно първите 3 месеца се водят четвърти триместър. Просто някои бебета са по-изискващи. Моят е кърмен  и прекарваше 24/7 на гърда, бяхме се срастнали. Спеше върху мен, постоянно ми беше в ръцете или на раница. Домакинската работа я бях оставила и ММ каквото можеше правеше , нашите пращаха храна и така. Към 6 месец стана малко по-лесно, защото се заиграваше и с други хора,а и вече го захранвах. Но и до ден днешен си играе 5-10 минути сам и идва да ме дърпа да сме заедно. Знам, че сега ти е трудно, но се старай да даваш на детенце много любов, защото тези моменти ще ти липсват като порасне Simple Smile

# 2
  • Мнения: 155
Благодаря, повече ме притеснява че спи само върху мен и не мога да се наспя изобщо. Много ми се иска да й се порадвам, но нямам капка сила. Sad

# 3
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ами, бебе. Опитай се да го оставяш по малко, за да го научиш да остава само. Моето голямо дете беше така.

# 4
  • Мнения: 114
Здравей. Ако кърмиш може да опиташ да изцедиш малко кърма и да оставиш в шишенце или нещо друго в кошарата ѝ, понеже бебетата "надушват" майка си и така ще мисли че си до нея.

# 5
  • Мнения: 492
Пробвайте слинг

# 6
  • Мнения: 155
Остявям я, докато се опитвам да свърша нещо и през това време се дере от рев. А ме няма за по малко от минута. Не кърмя. Но на нея не й пречи да седи с който и да е, стига да се занимава и да си играе с нея. Дали с мъжа ми, с баба й или дядо й, стига този човек да има енергия. В слинг изобщо не иска да стои, иска да гледа навън, не към мен. Да разглежда стаята, абе с 2 думи иска нон стоп да се занимава с нещо 🤷‍♀️ Стига човек да издържи на това темпо, без да припадне 🤦‍♀️😭

# 7
  • Мнения: 114
А с електрическа люлка пробвали ли сте?

# 8
  • Мнения: 155
Да, имаме 4moms, някога изкарва 5 минути

# 9
  • Мнения: 215
Пускате ли музика? При нас песничките помагаха през деня. Иначе за спането не мога да помогна. Спеше върху мен доста често, после сложихме кошарка точно до нашето легло, а сега на 1.1г спи с нас на спалнята.

# 10
  • Мнения: 155
Да и песни пеем, успявам да я приспя и като се пробуди и не е на мен рев..  Аз я слагам да спи до мен, но не иска. Върху мен спи и това е 🤦‍♀️Когато е много уморена заспива другаде, като се буди на максимум 20 минути и проплаква.

# 11
  • София
  • Мнения: 6 726
И аз преди се оплаквах като вас. Постоянно спеше върху мен до края на 4-ти месец. В момента я гоня да я гушна. Наслаждавайте се на близостта с бебчо сигурна съм, че всичко друго може да почака.

# 12
  • Мнения: 155
Там е проблема, че не може да почака. Не става дума за домакинската работа, а за това че след като не съм спала дълго ставам неадекватна. Което е опасно за детето.

# 13
  • София
  • Мнения: 6 726
Едва ли сте единствената неадектватна и недоспала майка Simple Smile

# 14
  • Мнения: 4 347
Доредактирам се :
Спомних си как една приятелка приспиваше когато учише бебето си да спи отделно от нея в кошара - пуска шум на вода - рекичка, море - като клип да тече през цялата нощ на телефон сложен на близо. Твърдеше че това я успокоява бебка и така майката пък можеше да се наспи в леглото си без бебка да реве.

Най-добре се обърнете към детски психолог за разни трикове за свикване да спи отделно - в кошарата си. Запишете на рекордера  на  телефона вашите песнички изпяти с вашият глас. Може и нейният глас да се запише - как гука, това е вероятно да я занимава малко откъде идва "другото"  гукане. Пускайте го, когато се разплаче в кошарата.  Това е помагало, надявам се, и на вас да помогне. 🙏

Последна редакция: чт, 19 ное 2020, 00:27 от Vicky_P

# 15
  • Мнения: 155
Vicky_P благодаря, ще пробвам и това.
Едва ли сте единствената неадектватна и недоспала майка Simple Smile
Не е нужна тази ирония, ако не може да помогнете подминете.

Последна редакция: пт, 20 ное 2020, 12:38 от AnMary

# 16
  • София
  • Мнения: 6 726
Едва ли сте единствената неадектватна и недоспала майка Simple Smile

Не е нужна тази ирония, ако не може да помогнете подминете.


Не е ирония, а факти. Не се обиждайте, имала съм дни, в който съм заспивала права и не съм помнела даже дали съм си нахранила детето. Доста е тежко, но е период. Моята дъщеря също не искаше да спи върху никои освен мен. Накрая се ядосах и си взех слинг. От този момент нататък обаче тя реши вече, че може да заспива и сама и слинга си стой ей така. Пожелавам ви скоро да отмине този момент при вас и да можете да си починете и вие.

Последна редакция: чт, 19 ное 2020, 10:38 от I.Kravaeva

# 17
  • Мнения: 155
Благодаря, дано

Едва ли сте единствената неадектватна и недоспала майка Simple Smile

Не е нужна тази ирония, ако не може да помогнете подминете.


Не е ирония, а факти. Не се обиждайте, имала съм дни, в който съм заспивала права и не съм помнела даже дали съм си нахранила детето. Доста е тежко, но е период. Моята дъщеря също не искаше да спи върху никои освен мен. Накрая се ядосах и си взех слинг. От този момент нататък обаче тя реши вече, че може да заспива и сама и слинга си стой ей така. Пожелавам ви скоро да отмине този момент при вас и да можете да си починете и вие.

# 18
  • Мнения: 15 356
Аз съм заспивала със шишето и детето,докато я храня.Добре че мъжа ми влезе в стаята,не знам как стана.
Период е това,ще отмине,ние имаме едно фън шуй фонтанче,пускахме го вечер и имаше ефект.

# 19
  • Мнения: 215
Още една идея - сложете до нея тениска или някоя мека дреха, която носите, за да мирише на мама. Също така може да де запишете как казвате “шшшшшш” и да й го пускате. Важно е да стане постепенно. Примерно пуснете го и я сложете да спи до вас, за да направи асоцияция, че всички е наред и сте с нея Simple Smile

# 20
  • Мнения: 155
Благодаря ви момичета, аз я слагам до мен и й държа ръката. Но тя не може да спи и половин час без да се събуди. Но разбрахме ,че ще вади още зъби + комбинация от колики и рефлукс явно не я оставят да мигне. 😔

# 21
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
И аз съм заспивала права. Толкова съм била уморена, че си спомням как докато разхождам двете деца, на 5 и бебе в количка, много пъти съм се сепвала изплашена, че не помня къде ми е 5 год. дете, че съм го загубила, че е при баба си.. и това, докато то си кара колело няколко метра пред мен. Ужас!

# 22
  • Мнения: 33
По принцип както го научиш едно детенце, но и всяко бебе си има своите чалъми дето се вика, тази идея с рекичката е много добра аз ва намалото моя хубостник така го преспивах - пусках от телефона има едно приложение за бебешки звуци и най - много му харесваше прахосмукачката чуеше ли я и заспиваше, много му действаше успокояващо, но другото което го успокояваше беше бибата в устата веднага млъкваше и го унасяше. Също според мен е важно от малка да я научиш да спи сама, че после малко по трудно става и спането и всичко. И последно да кажа може наистина зъбките и коликите да я мъчат давайте и каквото са ви казали за тях когато е много неспокойна!

# 23
  • София
  • Мнения: 6 726
И защо да спи сама? Явно като го боли нещо детето има нужда от утреха.. Само ли да се утешава? Едно време ми разправяха детето да не спяло при нас да не свикнелооо, нали Simple Smile И аз си бих главата един месец и я оставях в кошарата и  тя се будеше по 200 пъти на вечер, нали защото да не свикне. Ми не свикна както казах като си навърши определена възраст започна да е по самостоятелна.

# 24
  • Мнения: 15 356
Абсолютно.И нашата спа първите три месеца доста при нас покрай колики и ваксини,сега е на 6 м.и заспива сама в леглото си вечер,през деня я гушкам.Детето си има нужда от близост.

# 25
  • Мнения: 33
Разбирам упреците ви, но прочетохте ли, че не става дума за близост, а за постоянен рев, не може да стои постоянно в ръце това дете после защо не може да спи, ако някой не я държи, защи майката е изнервена и така нататък няма как да очаквате човек да държи 24 часа детето си, това не е липса на близост, а нужда дето се вика майката да се изкъпе или да иде до тоалетната, после затова има теми тук, как да накараме детето да спи в кошарата, а не на спалнята!

# 26
  • София
  • Мнения: 6 726
Вижте сега говорим за бебе! Повечето са постоянно на ръце, искат да ги гушкаш, да ги разнсяш, да спят върху теб и т.н. и като сложим колики или зъби детето търси майка си, което е нормално. Ясно е, че авторката е изнервена, напрегната и недоспала, но ако остави детето в кошарата най-много да си докара нервна криза от реването на детето. И честно казано като станеш майка някак си всичко друго остава на заден план за определен период от време колкото и гадно да звучи. Както казах заспивала съм права, била съм неадекватна, вероятно е имало дни, в който съм изглеждала потресаващо ама това е. Моето дете така плачеше само ако излезна от стаята, за да отида до тоалетна понеже и аз съм човек както казвате, че сигурно са мислили, че го бием... незнам.
 Има много теми и тук и другаде, че не е нужно детето да спи в кошарата от ден първи. Ако ще е по-спокойно да спи на спалнята то повярвайте ми там ще спи. Не си мислете, че можете да дресирате бебе. Осигурете си спокойствие пък като стане на определени месеци си го местете по кошарите или в отделна стая даже.

# 27
  • Мнения: 15 356
И моето беше на ръцете ми,живееше върху мен първите два месеца,лягах до нея през деня.Хората куче да си вземат го дресират след шестия месец,аз не упреквам никой,просто за мен е нормално детето да е залепено за майка си в началото.И не е свикнала нашата,сега си играе сама на пода в будното си време,просто вече няма такава нужда да е все залепена за мен.
След раждането си детето се адаптира към света,запознава се с чувството за глад,допир,умора,болка Майката е тази която трябва да му помогне в адаптацията.

# 28
  • Мнения: 33
Моя син скоро прави година и от два месеца си запива сам в кошарата без да реве или каквото и да е и това не е от липсата на близост а от това, че може би има и друг вид деца, които не ревът защото мама не е над главата му докато спи! Познавам и една майка на три месечно бебе, което също заспива само без да е държано и люшкано и да му се молиш да заспи,за да може да се нахраниш например, но това което казвате постоянно да го гушка, да го държи да спи до него постоянно, айде моля ви се не знам дали някоя майка която и да питам на дете под 12 месеца ще ми каже- аз искам да го държа и да не го пускам и за секунда даже като спи. Тук авторката моли за съвет за да не е на тръни дали ще тропне паркета като стане от леглото едва ли не защото не държи ръката на бебето, затова не и давайте съвети ами гушкай го и тва е, едва ли някоя майка има нужда да и се каже абе гушкай го докато не грохнеш пък тогава му мисли!

# 29
  • Мнения: 15 356
Пак ще кажа,от третия си месец дъщеря ни заспива сама в кошарата си вечер.И е много гушкана,но това не й пречи да си заспи сама.Да различни са децата,при авторката е период и е нужно търпение докато отмине.
Това е да си майка,първо нуждите на детето,после моите.
Кой както иска да си гледа детето.

# 30
  • Мнения: 33
И моето беше на ръцете ми,живееше върху мен първите два месеца,лягах до нея през деня.Хората куче да си вземат го дресират след шестия месец,аз не упреквам никой,просто за мен е нормално детето да е залепено за майка си в началото.И не е свикнала нашата,сега си играе сама на пода в будното си време,просто вече няма такава нужда да е все залепена за мен.
След раждането си детето се адаптира към света,запознава се с чувството за глад,допир,умора,болка Майката е тази която трябва да му помогне в адаптацията.
   Майката се оплаква че детето не иска и при баща си да стои, едва ли майката е родителя който сам трябва да въвежда детето в опознаването на света, вие не знам не искате или наистина не можете да разберете майката на тази тема за какво пише за помощ! И не знаех че има определена възраст да научиш детето си на нещо! Ами ако от малък дето се вика не го научиш да пикае в кукуто на колко искаш да го научиш на пет години ли?

# 31
  • София
  • Мнения: 6 726
Ми добре хвърлете го тогава да му се поразвият белите дробове от рев и така Simple Smile Така по-добре ли е? И говори лошо, че мислите, че една майка не иска да гушка детето си. Да тя иска като се роди и да го остави в кошарата и то да се гледа само Simple Smile Вашето сигурно сте го научили от 3 месечно на гърне, хайде моля ви се.

# 32
  • Мнения: 15 356
Детето е живяло девет месеца в корема на майка си,познава аромата,дишането и биенето на сърцето й.И да,нормално е първоначално да се успокоява при нея само.

# 33
  • Мнения: 33
Говори  лошо, че казвате на една майка гушни го и стои до него като тя търси съвети тук, а вие казвате гушни го и ще спре ами три месеца явно не е спряло!

# 34
  • Мнения: 4 347
Спомням си  разказа на майка, как съм плакала като бебе и тя не е могла да се наспива. Единствените варианти - аз в количката навънка или баща ми де ме изкара навън с колата в кошче и при двата  веднага съм заспивала като ...трупче 🤪 Да но в онези години това трудна работа да става всеки ден.... А майка ми на разходка с мен в количка недоспала, на няколко пъти е залитала и хората са си мислили, че е пияна. Та се е стигало до ( онзи момент - плачевни) комични ситуации.... Така, че по-добре спрете с тези спорове... Ако не може някой да даде съвет, да отминава а не да съди 🙃

# 35
  • София
  • Мнения: 6 726
Говори  лошо, че казвате на една майка гушни го и стои до него като тя търси съвети тук, а вие казвате гушни го и ще спре ами три месеца явно не е спряло!

Аз дадох съвет вече Wink  Не ми се спори

# 36
  • Мнения: 155
Благодаря момичета, аз не съм оставила детето да плаче, какти съм написала то е постоянно в мен. Аз се чувствам понякога опасна за детето и с тази цел пиша, не от лигавщина. Имам малко време да гледам и нямам търпение да прочета дали някой е дал съвет и да го пробвам. Най вероятно и други майки след време биха чели тази тема и някои съвети могат да се окажат добри за тях.

# 37
  • Мнения: 7 898
Благодаря ви момичета, аз я слагам до мен и й държа ръката. Но тя не може да спи и половин час без да се събуди. Но разбрахме ,че ще вади още зъби + комбинация от колики и рефлукс явно не я оставят да мигне. 😔
Значи минахме през това! Спа върху мен 2 месеца и имах чувството че дробовете ми ще колабират! Голямо бебе е и ми тежеше ужасно много. Имаше ужасни колики и рефлукс и това го правеше да бъде по ревлив и все искаше да е отгоре ми. В момента в който оправихме коликите почна да спи до мен и вече не иска да спи върху мен. Докато беше с колики едвам го приспиваме, а сега едвам изкарва до 6.30 вечерта.
Оправете коликите и ви гарантирам, че всичко ще се подобри. Вече са ви казали за белия шум. Ние имаме един бухал който свети и има най- различни мелодии и бели шумове и постоянно го ползваме.
Коликите ги оправихме с хипоалергично мляко ( в нашия случай с Nutramigen).
Млякото е ужасно на вкус но моя го пие без проблеми.
Също така правите ли нещо за рефлукса? Можете да давате бебешки гавискон, но най- добре е да се консултирате с лекар.
Не казвате как го храните, но ако сте на кърма си оправете диетата, за да няма детето колики.

Последна редакция: чт, 19 ное 2020, 22:16 от G.Savova

# 38
  • Мнения: 155
Ами бяхме на гастро и сме с Аптамил AR, давам капки за колики Био Амика, преди давах и Панда над месец и Инфакол, прпбвахме Еспумизан, Колийф, Био Гая и не знам какво още. Имаме цял арсенал за успокоение като възглавница Babocush, която имитира формата на корем, издава звук като сърцето и има вибрация да пука мехурчетата. Понякога върши работа, някога повръща заради рефлукса. За рефлукса имаме и кошара със степени. На люлката 4момс има бял шум. Аз имам 1000 приложения с песни, бели шумове. За зъби е още малка и можем да даваме само Дентокид гел. Купихме специални биби на Авент стъкло, които са 0+ с размер 0, не е 1. За да не гълта толкова въздух. Правихме масажи на корема. Разбърквахме млякото с лъжичка. Преди това давахме Хип Комфорт и чай комфорт на Хип. Баба ми е гладала 2 деца и 2 внуци. И майка и баба са на мнение, че нещо не е наред с детето, постоянно да плаче. Педиатърката казва нищо й няма. Аз чувам, че има постоянно газове и пука. Давахме и Гастротус, от който става по зле. Взех и възглавничка с черешови костилки. Та изкупих и пробвах всичко, за което се сетих. Носим я на ръце с корем надолу, което най-много помага. Е не ми идва друго на ум. Добре, че имам майка и баба да помагат, но и за мен това не ми се вижда нормално. 🙄

Благодаря ви момичета, аз я слагам до мен и й държа ръката. Но тя не може да спи и половин час без да се събуди. Но разбрахме ,че ще вади още зъби + комбинация от колики и рефлукс явно не я оставят да мигне. 😔
Значи минахме през това! Спа върху мен 2 месеца и имах чувството че дробовете ми ще колабират! Голямо бебе е и ми тежеше ужасно много. Имаше ужасни колики и рефлукс и това го правеше да бъде по ревлив и все искаше да е отгоре ми. В момента в който оправихме коликите почна да спи до мен и вече не иска да спи върху мен. Докато беше с колики едвам го приспиваме, а сега едвам изкарва до 6.30 вечерта.
Оправете коликите и ви гарантирам, че всичко ще се подобри. Вече са ви казали за белия шум. Ние имаме един бухал който свети и има най- различни мелодии и бели шумове и постоянно го ползваме.
Коликите ги оправихме с хипоалергично мляко ( в нашия случай с Nutramigen).
Млякото е ужасно на вкус но моя го пие без проблеми.
Също така правите ли нещо за рефлукса? Можете да давате бебешки гавискон, но най- добре е да се консултирате с лекар.
Не казвате как го храните, но ако сте на кърма си оправете диетата, за да няма детето колики.

# 39
  • Мнения: 15 356
Да не е преуморено детето?Следите ли периодите на бодърстване и сън?

# 40
  • Мнения: 4 347
Е и аз съм плакала много по думите на майка  - до към 9-тият месец. После на пук на всички обаче съм се кротнала от само себе си....

# 41
  • Мнения: 155
Не, не следим бодърстването, но сега ще почна. Колко трябва да бъде 🙄

# 42
  • Мнения: 7 898
Ужасно познато ми е. Какво ли не правихме и нищо не помагаше. Всяка вечер се приспивахме с люлеене в едно одеало и си мислех, че така ще го люлеем докато стане на 18.
Аптамил антирефлукс няма да помогне за коликите. Бих ти дала кутия Nutramigen да опиташ, но живея в чужбина. Бих те посъветвала да се насочил към хипоалергично мляко. При тях протеина е преработен и това помага когато детето има колики. В момента давам Nutramigen 2 лъжички смесен с 2 лъжички Хипп органик комбиотик и няма и следа от коликите, а бяха страшни.
Бодърствуването на тази възраст не трябва да е повече от 1.5 максимум 2 часа. Моя е на 3 месеца и седи буден не повече от 1.5 часа. 2 часа му идват много.

# 43
  • Мнения: 155
Благодаря, утре ще отида да купя и от това 🤣 Та да видим

# 44
  • Мнения: 15 356

По тази таблица се ориентирам все още,като мине времето на будуване,я местя в спалнята,на тихо и спокойно място.Местиш детето от среда на активновт,към тихо и спокойно място с приглушена светлина,гушкам я без да говоря да не се превъзбужда и я приспивам.Много точно се ориентирам по тези часове,ако прескочи дрямка следва нов цикъл на будуване  и се превъзбужда детето ,става неспокойно.Пробвай и да следиш за признаци на умора-розови вежди и празен поглед.

# 45
  • Мнения: 7 898
Благодаря, утре ще отида да купя и от това 🤣 Та да видим

Гледам в Гугъл че има Аптамил хипоалергично малко и други марки, но нямам отзиви за тях. Не знам дали и Nutramigen се продава в Бг. С млеката май всичко е проба- грешка.

# 46
  • Мнения: 155
Ще следя бодърстването, но тя или спи или плаче. Но е била така с червени вежди 🙄
Няма такова мляко в бг. Но ще взема НА на Аптамил

# 47
  • Мнения: 7 898
Ще следя бодърстването, но тя или спи или плаче. Но е била така с червени вежди 🙄
Няма такова мляко в бг. Но ще взема НА на Аптамил
Не съм много сигурна за Аптамил НА, прочети в нета кое е най- добро за колики.
Аз прбвах няколко АМ, които бяха за колики и запек, но нито едно от тях нямаше желания ефект.

# 48
  • Мнения: 155
И при нас комфорта не помогна. Изпробван е повече от 2 седмици. Ще пробвам все пак НА формулата, може да даде резултат 🤷‍♀️

# 49
  • Мнения: 215
Когато забременях, една приятелка ми каза “Ще пробваш всички капки за колики, но ще минат от само себе си.” Не й повярвах, но така стана. Моят синковец на вашата възраст беше със супер изразен рефлукс. Връщаше след всяко хранене и съм изчела каквото намерих по темата.
По принцип всички бебенца връщат мляко, това са физиологични регургитации, които се израстват след 4м. Рефлукс е когато се случва след всяко хранене в сравнително обилни количества и когато бебчето не наддава добре. Рефлуксът може да предизвика дискомфорт и да доведе до плач. Когато има рефлукс има и газове, които от своя страна обострят състоянието. За рефлукса ние правихме масажи с маслото за коремче на Веледа. Има клипчета с масажи за изкарване на газове в Youtube. Капките Colinox помогнаха за газовете, но те са със симетикон и не е хубаво много дълго да се използват. Спеше за кратко по корем върху мен и така също отделяше газове.
Коликите са нещо съвсем различно. Като цяло “колики” е начинът на докторите да кажат, че не знаят защо бебенцето плаче, но по принцип този вид плач започва по едно и също време всеки ден, а не постоянно както е при вас.
Иначе някой в семейството с алергии? Възможно ли е детенце да има АБКМ?
Иначе при нас спазването не часовете за будуване много помогна и след 4 месец рядко се случваше да е преуморен и по-лесно спеше. Хубаво е да пробвате, но да знаете, че отнема няколко дни да се навакса сънят. Преумората при малките бебета доста йм пречи на качеството на съня и се събуждат често и лесно.
Иначе, ако знаете английски, може да надникнете в тази статия: https://www.healthline.com/health/baby/high-need-baby#characteristics

# 50
  • Мнения: 1 286
Ох, позната история, с малки разлики. До 4.5 месеца беше сходна на вашата ситуация, само без рефлукса, но с физиологичното връщане, което продължава и до днес и вечер поне си спеше в креватчето.
Да не те отчайвам, но каквото и да даваш за колики, няма да има ефект. Аз кърмех и като спрях млечните храни, и чудото се случи - коликите драстично намаляха. Съветите по-нагоре са доста добри - белтъкът в млякото може да дразни стомахчето. След консултация с гастроентеролог (нов) започни да въвеждаш постепенно мляко за бебета с алергия към млечния белтък. Детето и да няма алергия, ще му облекчи храносмилателната система. Уригвай по 3 пъти слвд хранене, най-успешно успявах да уригна в поза "жабче", гушнато в мен. Работи и обърнато навън, придържайки гърдичките и дупето с другата ръка.
Правилно сте се ориентирали да я държите с коремчето надолу, понякога само това действаше.
За спането, снабди се със слинг, има тема за бебеносенето, там ще ти дадат съвет. Щом е на 3 м, може и ергономична раница. Така ще можеш да свършиш някаква домакинска работа.
За приспиването - пробвай да я приспиш в пелена, като задреме, внимателно я слагаш в креватчето и опъваш хубаво пелената, да не си забие носа в нея, така няма да ляга директно на студения чаршаф. Както са те посъветвали, сложи твоя блуза в креватчето, да усеща миризмата ти, но пак внимавай да не се задуши. Уикенда да спи върху таткото, да се наспиш ти.
Белият шум, тъмната стая и други съвети при нас не работеха. Аз също имам люлката на 4moms и приспивах на ръце, после слагах там да спи. Най-ефективно беше при нас tree swing на 3-та степен. Също успешно заспиваше и на градинската люлка. Чела съм хубави отзиви за леглото на Cocoonababy, проучи го, има добри оферти втора ръка. Помага и за рефлукса.
Внимавай да не е много топло у вас, не я навличай, бебетата не обичат топлото.
И най-веселото за накрая - вероятно горните съвети няма да помогнат, и бебата просто ще порасне и на теб ще ти стане по-лесно. Малко си прецакана, че не кърмиш и не можеш да се възползваш от този универсален инструмент - цицата (да не се разбира като упрек).
Още е малка, има си дискомфорт от коликите и зъбките, търси контакт и да усеща нечия топлина, нормално е. Така се успокоява и облечкава болката. Имаш си т. нар. high-need baby, но според мен, като минат коликите и мозъкът съзрее още малко, ще стане по-лесно, ще започне да се заиграва сама. Ако нямате активна гимнастика, е добра алтернатива за самостоятелно занимаване.
Постискай зъби, вижда му се края. Flowers Hibiscus

Последна редакция: сб, 21 ное 2020, 11:43 от zila1

# 51
  • Мнения: 7 898
Детето не е хай ниид, просто има болки и от там идва проблема. Бяхме по същия начин и за да го успокоявам всеки ден обикалях с количката по няколко пъти. Колко пъти съм обикаляла махалата в тъмното за да заспи и спре да реве! Ужасно ме беше яд на акушерката, която ми казваше да потърпя малко и че всичко ще мине с времето! Да ама тв не ми е в къщата и не и се налага да гледа ревящо дете! Казваше ми че нямало магическо хапче и че няма какво да се направи ! Добре че прочетох в нета за Nutramigen и помолих личната да ми даде рецепта за него. За има няма 1-2 дена и все едно имах друго дете! Преди едвам успявахме да го приспим с люлеене към 8.30-9, а сега ако не го държа буден ще заспи още в 6. Да буди се да яде вечер, но няма помен от истеричното реване! Детето почна да се усмихва, а до тогава не му бях виждала усмивката.

# 52
  • Мнения: 215
Nutramigen е за деца с алергия към белтъка на кравето мляко. Авторката не знае дали бебенцето й има алергия и не е препоръчително да го самодиагностицира. Напълно е възможно да има АБКМ, но трябва консултация а гастро. Тогава той ще прецени какво мляко да се дава - за рефлукс, хипоалергично или направо без млечен протеин. Също така може да даде насоки за правилните пробиотици.
Ако ЛЛ смята, че всичко е наред. Моят съвет е да следвате инстинската си и да отидете на лекар на частен прием.

# 53
  • Мнения: 7 898
Знам за какво е, но също така помага за колики. Моя също не е алергичен но го пие и коликите изчезнаха.

# 54
  • Мнения: 1 459
Здравейте момичета, имам голям проблем. Бебето ми е на 3 месеца и не мога и за секунда да го оставя. Веднага почва да плаче. Няма значение дали е ден или вечер. Плаче толкова много до посиняване. Спо върху мен, цял ден е в мен. Изобщо няма да казвам, че не мога да си свърша домакинската работа, едва успявам да я оставя за да й направя АМ, но не мога и да спя. Тежи ми, боли ме всичко, недоспала съм. Даже ако майка ми не я гледаше сега изобщо нямаше да мога да пусна този пост. Моля ви дайте ми съвети. Водена е на гастроентеролог, добре е. Извади 2 зъба в тези ранни месеци. Ще се радвам на всеки съвет. И комшиите не издържат вече. 😭😭😭
Все едно аз съм го писала без зъбите и при мен майка ми не идва да я гледа. Малката е нон стоп лепната за мен, на три месеца е, заспива като я държа за ръка. Понякога залъгалка я успокоява за двайсетина минути, през които аз прелитам да кухнята и после пак се почва. Сънят вече го считам за лукс. Според мен трябва да се въоръжим с търпение и който може, нека помага.

Общи условия

Активация на акаунт