Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Един нотариален акт за два имота?

• 542
  • 6
  •   1
Отговори
  • Велико Търново
Здравейте,

Вчера с майка ми и брат ми бяхме при нотариус и прехвърлихме имоти.
На името на брат ми остават два имота в две различни населени места. Тези два имота са включени в един и същ нотариален акт. Това обичайна практика ли е? Просто ни изглежда странно, но не съм компетентна и ви питам.
Ако има значение, аз и майка ми прехвърляме въпросните два имота на брат ми чрез дарение.

# 1
Няма проблем да са в един нотариален акт. Естествено трябва да са към една и съща служба по вписванията. Някои го правят за да намалят нотариалните такси.

# 2
Ние правихме делба и ни дадоха един нотариален акт на трима души за два имота.
При вас са в различни градове, защо не питате нотариуса трябва ли нещо да правите, за да се отрази и в двата имотни регистъра, в случай, че са отделни? Или става служебно?
В нашия случай нищо не сме правили, нотариуса си уведоми, където трябва.

# 3
  • Бургас
Да, напълно нормална практика, в един нотариален акт може да са много имоти, по-евтино и по-рационално е.

# 4
  • София
Стига имотите да попадат в района на действие на нотариуса, няма проблем да са в един нотариален акт.

# 5
аз пък бих си ги поискала на отделни актове, ще платя повече. Ако след време искам да покажа на купувач нот. акт на някой имот, защо трябва да ми чете и другите? Егати бъркотията.

# 6
  • Велико Търново
Благодаря на всички за отговорите. Наистина се оказа, че няма проблем.

Общи условия

Активация на акаунт