HPV - как да изчистим вируса

  • 9 989
  • 28
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 137
Здравейте!
Пиша тази тема след много четене в интернет и посещения на различни лекари. Бих искала всеки да сподели опита си, има ли такива от вас, които са се справили и може ли да препоръчате специалист, който ви е помогнал в борбата с HPV?

Последна редакция: ср, 18 ное 2020, 12:42 от Ava-maria

# 1
  • Мнения: 1 011
Здравейте!
Пиша тази тема след много четене в интернет и посещения на различни лекари. Бих искала всеки да сподели опита си, има ли такива от вас, които са се справили и може ли да препоръчате специалист, който ви е помогнал в борбата с HPV?

Не мога да Ви препоръчам специалист, но не мисля, че с аюрведа и други алтернативни подходи ще се получи и Ви препоръчвам класическа медицина, но все пак да потърсите мнението на повече от един специалист.
И партьорът Ви определено трябва да се тества.

# 2
  • Мнения: 4 878
Две опаковки Силаута.Първата седмица 6 нощи последователно, следващите 3 седмици 2 пъти седмично.

# 3
  • Мнения: 13 490
Сериозно ли ще се довериш на абсолютно непознат във форума, за да се лекуваш?

# 4
  • Мнения: 137
По-скоро търся мнение за специалист.  Разбирам, че при всеки е различно и това, че едно лечение действа при един не означава, че ще подейства при всички. Ако някой има успешно лечение и може да сподели повече информация, ще ми бъде полезно. Аз пих ahcc 3 месеца, но при мен не даде резултат.

# 5
  • Мнения: 4 878
При мен това беше лечението,това споделям.

# 6
  • Мнения: 13 490
По-скоро търся мнение за специалист.  Разбирам, че при всеки е различно и това, че едно лечение действа при един не означава, че ще подейства при всички. Ако някой има успешно лечение и може да сподели повече информация, ще ми бъде полезно. Аз пих ahcc 3 месеца, но при мен не даде резултат.
Поста ми беше точно заради коментара на bubolina73, но виждам, че няма умора и си ръси лечение.
Авторке успех ти желая.

# 7
  • Мнения: 31
Здравейте, момичета! В момента водя терапия срещу HPV тип 56, преминах и през конизация, искам да ви попитам дали сте използвали Силаут (вагинален крем). Втора поредна вечер го прилагам, и след това усещам страшно затопляне на корема. Въпроса ми е има ли от какво да се тревожа и нужно ли е според вас да се свържа с лекуващия ми лекар?

# 8
  • Мнения: 4 878
Писах ти на лични,но телефона не отразява изпратено,получи ли?

# 9
  • Мнения: 31
Не, не съм получила нищо ..
@bubolina73

Последна редакция: чт, 26 ное 2020, 14:32 от vveelliinnaa

# 10
  • Мнения: 923
Ако имаше лечение за HPV(високо рисковите) ,то милиони жени в света нямаше да имат конизации,нямаше да имат рак на шийката на матката.Вирусът стой цял живот в теб,95% от полово активните хора имат,дали ще се активира е друг въпрос.При вече случило се ,единствения  ход е да държиш имунната система вдигната-хубава храна,добър метаболитен баланс,по-малко стрес,повече спорт.Ако се налага конизации,разбира се че трябва да се направи такава.За мен всеки,който твърди че ще го махне от организма е шарлатанин.
П.П. Кориолус МЛР е една хранителна добавка,която може да се използва при активен вирус,за повдигане на имунната система

Последна редакция: вт, 01 дек 2020, 00:58 от bebeshok0326

# 11
  • Мнения: 166
Ако имаше лечение за HPV(високо рисковите) ,то милиони жени в света нямаше да имат конизации,нямаше да имат рак на шийката на матката.Вирусът стой цял живот в теб,95% от полово активните хора имат,дали ще се активира е друг въпрос.При вече случило се ,единствения  ход е да държиш имунната система вдигната-хубава храна,добър метаболитен баланс,по-малко стрес,повече спорт.Ако се налага конизации,разбира се че трябва да се направи такава.За мен всеки,който твърди че ще го махне от организма е шарлатанин.
П.П. Кориолус МЛР е една хранителна добавка,която може да се използва при активен вирус,за повдигане на имунната система
Как се обесняват отрицателните тестове след положителните ?
Науката се още няма обяснение дали те са в малки количества или се чистят от организма, така да се твърди толкова крайно, че няма "махане" и че остава цял живот е доста негативен поглед върху нещата. Simple Smile
Все пак като науката няма докателства има 2 варианта или да е в малки количества и да го има или да го няма .... не знам защо гледаш от негативната страна ... като чашата, която е наполовина празна.
Толкова много информация има на английски : "Do you have HPV forever?
Once I have HPV, do I have it forever? Most HPV infections in young men and women are transient, lasting no more than one or two years. Usually, the body clears the infection on its own. It is estimated that the infection will persist in only about 1% of women." и толкова проучвания ...., така че стрскайте хората, че си остава в тялото завинаги ....

Последна редакция: нд, 13 дек 2020, 19:58 от Lo Ve

# 12
  • Мнения: 923
Lo Ve Вие се излекувахте ли?Дайте медицински източници,защото тоя текс и аз мога да го напиша и копирам.
Аз говоря след 8 годишна конизация,която в епикриза пише ампутация на шийката на матката,няколко ПАП теста  в първа група(което е доста нетипично),много във втора,но и два пъти с 2Б-3А наличие на HPV.Ако може да ми го обясните ще се радвам

# 13
  • Мнения: 166
Lo Ve Вие се излекувахте ли?Дайте медицински източници,защото тоя текс и аз мога да го напиша и копирам.
Аз говоря след 8 годишна конизация,която в епикриза пише ампутация на шийката на матката,няколко ПАП теста  в първа група(което е доста нетипично),много във втора,но и два пъти с 2Б-3А наличие на HPV.Ако може да ми го обясните ще се радвам

Съжалявам да прочета за информацията от епикризата,bebeshok0326.. Но има много жени, които дават отрицателни тестове след положителни... явно много зависи от самия организъм.
Би ли споделила опит, дали си пила имуностимуланти? ... Някъде из форума бях чела за дама излекувала се с хомеопатия.

# 14
  • Мнения: 4 878
След отстраняване на матка,шийка и яйчници теста беше положителен. Изписаха ми Силаут и после теста беше отрицателен.

# 15
  • Мнения: 923
2-3м преди конизациата запонаха прием на Изопринозин,както и партньора.Приема продължи 6м.Не съм очарована от действието му(периода беше есен зима,да не хванах никакъв вирус/бактерия,но 10 дни след спирането му така се разболях,че го помня до ден днешен).От 3 до 6м правех всеки месец ПАП тест,който бяха 1гр,след това до 2рстс година на всеки 3м,после на 6(до ден днешен)3г след конизациата имах положителен ПАП тест,правих изследване с апарат Лувива,който към днешна дата е отречен от гилдията(използваше се като заместител на биопсия в някой случай).Резултатите му бяха добри.Пих Кориолус МЛР 3м,следващите ПАП тестове бяха супер.Втория път ми се случи преди няколко месеца,след него правих колпоскопия,която беше идеална,запонаха пак Кориолус МЛР,ПАП теста ми предстой след няколко дни(реално 8г след конизацията)

# 16
  • Мнения: 166
2-3м преди конизациата запонаха прием на Изопринозин,както и партньора.Приема продължи 6м.Не съм очарована от действието му(периода беше есен зима,да не хванах никакъв вирус/бактерия,но 10 дни след спирането му така се разболях,че го помня до ден днешен).От 3 до 6м правех всеки месец ПАП тест,който бяха 1гр,след това до 2рстс година на всеки 3м,после на 6(до ден днешен)3г след конизациата имах положителен ПАП тест,правих изследване с апарат Лувива,който към днешна дата е отречен от гилдията(използваше се като заместител на биопсия в някой случай).Резултатите му бяха добри.Пих Кориолус МЛР 3м,следващите ПАП тестове бяха супер.Втория път ми се случи преди няколко месеца,след него правих колпоскопия,която беше идеална,запонаха пак Кориолус МЛР,ПАП теста ми предстой след няколко дни(реално 8г след конизацията)
Четох хубави отзиви за това: https://www.amazon.com/Supplement-500mg-Capsule-Supports-Maintai … &pageNumber=2
Има разбира се и такива, на който не е дал ефект, но все пак ... има и такива, при който е изчистило вируса за месеци, което е уал ако е истина ... Simple Smile
Ти правила ли си ген. тест дали все още си носител на HPV?

# 17
  • Мнения: 4 878
Попитай лекаря си за Силаута,сега масово изписват него за HPV.

# 18
  • Мнения: 166
Попитай лекаря си за Силаута,сега масово изписват него за HPV.

Мисля два куса съм правила със Силаута при мен ХПВ не изчезна ..

# 19
  • Мнения: 923
Lo Ve правила съм преди конизацията,след това не и не виждам смисъл.То е видимо,че има,това което обсъждахме последно с него е че е нормално да се случва от време на време и че единственото ,което може да се направи е да се следи да не прогресира,да се държи имунната система високо.Ще го мисля след сегашните резултати.

# 20
  • Мнения: 1 024
Аз съм носитил на 59 тип през 2016г се установи. Терапия не съм правила,защото имам автоимунно заболяване и не трябва да стимулирам имунната система. През 2020г. правих тест, бях отрицателна за HPV... Цитонамазката ми е била ПАП 1 ПАП 2А/Б. Всяка година правя колпоскопия... на мен ми е интересно също нося ли вируса или просто е "заспал"...

# 21
  • Мнения: 137
Аз съм носитил на 59 тип през 2016г се установи. Терапия не съм правила,защото имам автоимунно заболяване и не трябва да стимулирам имунната система. През 2020г. правих тест, бях отрицателна за HPV... Цитонамазката ми е била ПАП 1 ПАП 2А/Б. Всяка година правя колпоскопия... на мен ми е интересно също нося ли вируса или просто е "заспал"...

При много хора имунната система сама се справя с вируса. Все още няма категорични мнения дали е премахнат завинаги или просто е заспал, но след като не се открива в изследванията може да си много по-спокойна.

# 22
  • Мнения: 52
Не знаете дали не сте се заразили повторно от партньора. Онкогинеколог ми каза, да не вярвам цитирам " какво някой някъде е прочел и пише, няма цял живот да го имате вируса". Патологът също ми каза, че ако не се изчиства дълго време, проблемът да е в партньора и да се взаимнозаразяваме. Доколкото успях да си го обясня, колкото по-дълго стои в организма става по-устойчив и труден за махане, но не и невъзможен.

# 23
  • Мнения: 52
2-3м преди конизациата запонаха прием на Изопринозин,както и партньора.Приема продължи 6м.Не съм очарована от действието му(периода беше есен зима,да не хванах никакъв вирус/бактерия,но 10 дни след спирането му така се разболях,че го помня до ден днешен).От 3 до 6м правех всеки месец ПАП тест,който бяха 1гр,след това до 2рстс година на всеки 3м,после на 6(до ден днешен)3г след конизациата имах положителен ПАП тест,правих изследване с апарат Лувива,който към днешна дата е отречен от гилдията(използваше се като заместител на биопсия в някой случай).Резултатите му бяха добри.Пих Кориолус МЛР 3м,следващите ПАП тестове бяха супер.Втория път ми се случи преди няколко месеца,след него правих колпоскопия,която беше идеална,запонаха пак Кориолус МЛР,ПАП теста ми предстой след няколко дни(реално 8г след конизацията)
Дали не се взаимнозаразяваме с мъжа ви? А на каква база ви е правена конизация? Имате ли цин? На колпоскоп вижда ли се нещо? Ще споделя моя опит. Онкокинекологът ми каза, чя няма да го имам вечно вируса, а лекуващата лекарка, че ако се задържал повече от 6 месеца ставала хронична инфекция, и едва ли не цял живот. Много черногледо от нейна страна, при все че някои жени пият кориолус или други добави и за година две от откриването са отрицателни. Самата тя не отрече този факт, но все пак ми каза да се примиря едва ли не...Според мен, моят съвет след начало на полов живот, след два три месеца, жените да си правят не цитонамазка, а hpv тест. Ако се хване съвсем в началото, ще се излекува по-лесно и бързо. Пари не пари, спестява много мъка после...

# 24
  • Мнения: 1
Здравейте. Прочетох вашите отзиви за сблъсъка с това нещо HPV Sad
Вече почти година моят партньор се бори с полови брадавици. Аз нямам и не съм имала никакви виншни прояви или оплаквания.
В началото бяха по големи и болезнени, с всеки следващ път по малки и по рядко излизаха, но все се появяват и до ден днешен. Ходихме на 3ма различни лекари с едни и същи теории за HPV а именно че няма лечение... трябва да се примирим... всичко зависи от организма и т. н.  Лекува се с Изопринозин, повече от 8, 9 месеца прием с леки прекъсвания, и разтвор за външно приложение на брадавиците. Моята гинеколожка е много съвестен лекар и след като и споделих цялата ситуация, ни пусна изследвания в лаборатория Геника, днк тест за остановяване на типовете в организма. При мен излезе само средно рисков 53, (изписа ми да приемам Биозин) а при моя приятел 52 и 58 от високо рискови и няколко от ниско рисковите... Това много ни отчая защото сме в етап, който искаме да имаме вече бебе... моля ви споделете вашите мнения и опит. Някой ако е бил в тази главоблъсканица....
Гинеколожката ми каза че докато не го изчистим от него, тези високо рисковите типове, не бива да правим опити за бебе и ни насочи към уролог!
 Благодаря предварително и успех на всички 🍀

# 25
  • Мнения: 137
Здравейте. Прочетох вашите отзиви за сблъсъка с това нещо HPV Sad
Вече почти година моят партньор се бори с полови брадавици. Аз нямам и не съм имала никакви виншни прояви или оплаквания.
В началото бяха по големи и болезнени, с всеки следващ път по малки и по рядко излизаха, но все се появяват и до ден днешен. Ходихме на 3ма различни лекари с едни и същи теории за HPV а именно че няма лечение... трябва да се примирим... всичко зависи от организма и т. н.  Лекува се с Изопринозин, повече от 8, 9 месеца прием с леки прекъсвания, и разтвор за външно приложение на брадавиците. Моята гинеколожка е много съвестен лекар и след като и споделих цялата ситуация, ни пусна изследвания в лаборатория Геника, днк тест за остановяване на типовете в организма. При мен излезе само средно рисков 53, (изписа ми да приемам Биозин) а при моя приятел 52 и 58 от високо рискови и няколко от ниско рисковите... Това много ни отчая защото сме в етап, който искаме да имаме вече бебе... моля ви споделете вашите мнения и опит. Някой ако е бил в тази главоблъсканица....
Гинеколожката ми каза че докато не го изчистим от него, тези високо рисковите типове, не бива да правим опити за бебе и ни насочи към уролог!
 Благодаря предварително и успех на всички 🍀
Здравей,
Какво лечение са изписали на приятеля ти, за да се справи с вируса? За изопринозина знам, че е силен, но не е сигурно до каква степен влияе на hpv. Аз го бях пила, но при мен вирусът не се изчисти, макар че цитонамазката беше много добра - 1 гр. Забелязвам, че лекарите изписват ahcc или кориолус за подпомагане на имунната система, но колко има ефект не е ясно.

# 26
  • Мнения: 12
Здравейте , една от дамите беше написала , че приятелят и е тестван в Геника, как се прями тест за hpv на мъж?

# 27
  • Мнения: 137
Здравейте , една от дамите беше написала , че приятелят и е тестван в Геника, как се прями тест за hpv на мъж?
Трябва да отиде на уролог, който му взима секрет с тампон и се изпраща в Геника.
Също съм чувала, че може и еякулат да се занесе, или и двете.

# 28
  • Мнения: 52
Здравейте отново. Може ли някоя от дамите, която е пила по препоръка на лекар АНСС да помогне? Пих ансс 3 месеца по схемата 1м. 2х2 и 3 м 2х1. Направих 4 месеца пауза и от половин месец започнах пак приема, защото декември ми предстои контролно изследване. На последното резултатите си бяха нормални но вирусът си седеше. Въпросът ми е колко почивка е добре да се прави, знаете ли? Мисля да го спра така или иначе, защото се притеснявам от предозиране. Намерих информация 6 месеца, а аз направих само 4, преди това кориолус пих. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт