Стиснат мъж

  • 5 827
  • 137
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 689
Здравейте, не можем да се разберем с моя хубостник. Живеем от близо 10г заедно и сега ни почнаха разправиите. Имаме 2 деца, като той не им е купил и един чорап за годините. Всичко, което имат съм го купила аз или семейството ми. Рождени дни, подаръци, 1ви учебен ден, козметика, лекарства....всичко плащам аз с моето майчинство. Плащам всички сметки вкъщи. Дори не знае колко пари е тока ни. Апартамента го взехме с ипотека, но той не плащаше вноските и родителите ми го поеха.Той поддържа хладилника. Всеки ден "реве", че съм харчила по 30лв за хранене. Снощи ми вдигна скандал, че съм купила сок. Как друг път нв съм купувала, а сега съм почнала да купувам. Правихме основен ремонт на апартамента, родителите ми плащаха материалите, той го майстори и сега ми говори, че благодарение на него имаме хубави стаи. За всичко съм виновна аз....обвинява ме, че не съм добра домакиня, добра майка....сега взехме ТЕЛК на едното ни дете ( с проблеми е) и вместо да ги даваме за изследвания, той ме кара освен сметките, да купувам и храната. Ами болно ми е. С парите на детето аз да поддържам целия дом, сметки, дрехи и всичко. Уж работи, но все няма пари и вечно ме кара да се чувствам виновна, че се храним. Отделно, че вкъщи, за да свърши нещо му се моля с месеци и накрая стигаме до скандал, че аз нищо не правя, а изисквам от него да правел всичко. За него това, че кара децата на училище е велика грижа, ама че не знае кой размер носят и от какво имат нужда е отделно. Познавате ли такъв тип мъже?

# 1
  • Мнения: X
WTF. Айде на развод и после да почерпиш.

# 2
  • Мнения: 3 783
Познавам за мое голямо съжаление и избягах много далече от него.
Живота е прекалено кратък да се живее по такъв мизерен начин за нищо на света не бих си причинила втори път подобно нещо това просто те убива не знам защо го търпиш този субект.

# 3
  • София
  • Мнения: 3 153
За какво да плаща ипотека, сметки, ремонти, щом има кой да му я плаща?
Така сте го научили, сега олеле. Олинклузив ли е това или като как?

# 4
  • София
  • Мнения: 7 990
Освен да съчувствам, май друго не мога да кажа.... Проблемът не е стиснатост, а безхаберие. Стистнатостта се изразява в това да си правиш сметката и да цепиш всяка стотинка. Докато този не иска да харчи пари за вас.
Познавам такива мъже, да. Историята нямаше щастлив край.

# 5
  • Мнения: 1 005
Познавам за съжаление и нещата свършиха зле . Съгласна съм с Нелка , така си е свикнал човека и едва ли ще се промени , 10 години не е малко време .

# 6
  • Мнения: 6 115
А той какъв беше преди да му родиш 2 деца?
Освен това къде си харчи парите- хазарт, наркотици, друго...? Изкарва ли някакви пари всъщност, или само симулира дейност?
След това какъв му е приносът към семейството ви- освен за украса?
Изобщо грозна работа, няма как да го промениш след като той не се чувства длъжен да осигурява добър живот на семейството си, нищо не може да се направи.

# 7
  • Мнения: 1 002
Познавате ли такъв тип мъже?
Слава богу не и се надявам така и да остане.

# 8
  • Мнения: 22 867
Нямам опит с такива мъже, слава богу, не съм срещала. Вкъщи никой не прави сметки, не се делим, разправии за пари не сме имали /да не помислите, че сме се затрупали с тях, не сме зле, но в никакъв случай нещо кой знае какво/, факт, че ММ поема по-голямата част от издръжката. В магазините или заедно пазаруваме, плащаме и аз, и той, сметките за ток и вода са негови, той ги плаща, за децата също нямаме разправии. Но това не е успокоение за авторката.
Лориткааа, не става ли да проведете сериозен разговор без обиди и повишен тон, просто да разбере, че трябва да разпределите и неговите доходи за семейството, щом има такива. Ако беше безработен, вече е друго, но той не е доколкото разбирам.
За това, че е правил ремонти, ами нали на собственото си жилище ги прави, не е нужно да натяква. Вкъщи и двамата ремонтираме, като се наложи, по-скоро като можем да го направим, икономия на средства е все пак. За което не можем, естествено, майстори се търсят. Задълженията са и на двамата родители, трудно е да се дели на "мое и твое". И, да, май доста време си го оставила да си живее така и като нищо може да го е приел за нормално или пък такова му е възпитанието.
Опитай да поговорите, не обвинявай, не се карай, обясни му, че така не става, децата са общи, жилището е общо, поемате двамата разходите доколкото е възможно, ако единият има по-големи доходи, естествено е да поеме повечето разходи или както там си решите и направите сметките. Не е нужно да набляга на собствените свършени работи, ти, ако тръгнеш пък да натъртваш, че готвиш, чистиш, переш, грижиш се за деца........оттече се работата. Общи неща са това, нали затова сте заедно с тоя мъж, да ги споделяте.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 689
А той какъв беше преди да му родиш 2 деца?
Освен това къде си харчи парите- хазарт, наркотици, друго...? Изкарва ли някакви пари всъщност, или само симулира дейност?
След това какъв му е приносът към семейството ви- освен за украса?
Изобщо грозна работа, няма как да го промениш след като той не се чувства длъжен да осигурява добър живот на семейството си, нищо не може да се направи.

Преди да родя беше коренно различен, роди се първото и до 2г възраст беше идеален баща. После се промени. Не прахосва по хазарт, алкохол, дроги. Удома си е във всеки свободен момент. Изкарва пари, но ги дава за хладилника по думите му. Една дреха не си е купил, камоли на нас. Майка му последно му купи дънки, аз всичко останало му купувам. Не го е срам изобщо, нищо че е на 50г.

# 10
  • Мнения: X
Абе, разкарвай го тоя. Освен че издържаш себе си и децата, и него хрантутиш. Да ходи майка му да го гледа - ти не си ѝ длъжна, да ѝ гледаш децата. Ай сиктир.

# 11
  • Мнения: 18 495
Разбира се, че има такива мъже. Ако очаквате след 10 години по този начин, да се промени тотално и да стане нов човек - няма начин.

# 12
  • София
  • Мнения: 13 072
Виновен е не мъжът ти, а родителите ти. Защо се съгласиха да плащат ипотека и други разходи? Ти защо плащаш всичко друго? На отглеждане ли си го взела този човек?
Щом 10 г. е научен да живее така, трудно ще се променят нещата. Ти и родителите ти сте му отнели самочувствието на мъж и глава на семейството, който гради, внася и обгрижва. Нормално е да натяква какво е направил, защото това му е била дадена възможност. Ако беше оставен да е глава на семейството и ти да не чакаш от мама и тате, а заедно да градите, можеше и да не е така. Или поне щеше много по-рано да разбереш, че е стиснат и не става за семейство.

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 689
Виновен е не мъжът ти, а родителите ти. Защо се съгласиха да плащат ипотека и други разходи? Ти защо плащаш всичко друго? На отглеждане ли си го взела този човек?
Щом 10 г. е научен да живее така, трудно ще се променят нещата. Ти и родителите ти сте му отнели самочувствието на мъж и глава на семейството, който гради, внася и обгрижва. Нормално е да натяква какво е направил, защото това му е била дадена възможност. Ако беше оставен да е глава на семейството и ти да не чакаш от мама и тате, а заедно да градите, можеше и да не е така. Или поне щеше много по-рано да разбереш, че е стиснат и не става за семейство.
Нямаше как родителите ми да ме оставят да живея с малко дете в смъдряща квартира, да ходя с парцали от втора употреба и детето да няма подаръци за Коледа. На него не му пукаше. Нямаме пари и това е. Затова родителите ми поеха ангажимента да ми оправят живота, защото виждаха, че живеем като кучета. Никой родител няма да си остави детето така.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 36 596
Всички сте виновни. Виновни сте, че не сте си взели по една гьостерица и да го биете, докато му се наместят чакрите.

# 15
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 274
И ти живееш с него защото...?

# 16
  • Варна
  • Мнения: 36 596
И ти живееш с него защото...?

Щото го обича и за да имат децата баща. Макар да звучи парадоксално, но съм сигурна, че е нещо такова.

# 17
  • София
  • Мнения: 582
Виновен е не мъжът ти, а родителите ти. Защо се съгласиха да плащат ипотека и други разходи? Ти защо плащаш всичко друго? На отглеждане ли си го взела този човек?
Щом 10 г. е научен да живее така, трудно ще се променят нещата. Ти и родителите ти сте му отнели самочувствието на мъж и глава на семейството, който гради, внася и обгрижва. Нормално е да натяква какво е направил, защото това му е била дадена възможност. Ако беше оставен да е глава на семейството и ти да не чакаш от мама и тате, а заедно да градите, можеше и да не е така. Или поне щеше много по-рано да разбереш, че е стиснат и не става за семейство.
Нямаше как родителите ми да ме оставят да живея с малко дете в смъдряща квартира, да ходя с парцали от втора употреба и детето да няма подаръци за Коледа. На него не му пукаше. Нямаме пари и това е. Затова родителите ми поеха ангажимента да ми оправят живота, защото виждаха, че живеем като кучета. Никой родител няма да си остави детето така.
Не разбра идеята на Fever Ray. По отговора ти към нея разбирам, че няма какво повече да те посъветва човек.

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 689
hrupka разбрах идеята, но ако го оставя да плаща всичко и да носи отговорност, обричаме се на мизерия. Аз не мога да си позволя децата ми да мизеруват, заради мъжа ми.

# 19
  • Мнения: X
Лориткаа, родителите ти биха ли били така добри да поемат и нашите разходи?

След като раздяла не е опция за теб, а хранилка... да се наредим и ние.

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 689
Аз не търся раздяла, а искам да знам дали има решаване на проблема или няма?!? Вече нататък знам какво да правя. Просто искам съвет как бих го променила поне малко

# 21
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 274
Децата всъщност баща нямат.
Що за баща е този,който не купува едни обувки на децата си и прави скандал,защото майката им купила сок?
За да бъде баща на тези деца не е достатъчно само да ги направи...
И за тях е вредно да растат в такава среда.
Според мен трябва да поставиш ясни условия-ти какви задължения имаш и той какви задължения ще има.
Ти кои сметки ще плащаш и той какво точно ще плаща.И хич недей да го жалиш.
 Обясни на Мунчо ,че е нормално и сок да им купи на тези деца и лекарства и дрехи...

# 22
  • Мнения: X
Аз не търся раздяла, а искам да знам дали има решаване на проблема или няма?!? Вече нататък знам какво да правя. Просто искам съвет как бих го променила поне малко

Няма как да го промениш, но можеш да изискваш Х% от заплатата му да я дава на теб, и ти с тези пари вече дали ще купиш сирене или чорапи, ще решиш.

# 23
  • Мнения: 746
Виновен е не мъжът ти, а родителите ти. Защо се съгласиха да плащат ипотека и други разходи? Ти защо плащаш всичко друго? На отглеждане ли си го взела този човек?
Щом 10 г. е научен да живее така, трудно ще се променят нещата. Ти и родителите ти сте му отнели самочувствието на мъж и глава на семейството, който гради, внася и обгрижва. Нормално е да натяква какво е направил, защото това му е била дадена възможност. Ако беше оставен да е глава на семейството и ти да не чакаш от мама и тате, а заедно да градите, можеше и да не е така. Или поне щеше много по-рано да разбереш, че е стиснат и не става за семейство.
Нямаше как родителите ми да ме оставят да живея с малко дете в смъдряща квартира, да ходя с парцали от втора употреба и детето да няма подаръци за Коледа. На него не му пукаше. Нямаме пари и това е. Затова родителите ми поеха ангажимента да ми оправят живота, защото виждаха, че живеем като кучета. Никой родител няма да си остави детето така.
Не мога да схвана отговорът, който си дала. Предполага се (поне аз така мисля), че родителите ти са ви помогнали в началото, защото сте мизерствали и това е  докато си стъпите на краката и двамата вземете живота си в ръце. След това обаче пишеш, че той и преди си бил такъв, не му пукало особено,ти още тогава си разбрала какъв е той, но си продължила с него. В случая какъв съвет търсиш или просто споделяш да ти олекне?

# 24
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 274
Разбирам защо родителите ти са  измъкнали теб и децата от мизерията.Но не разбирам защо не сте разкарали МУнчо.

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 689
Той първите 3-4г беше баща мечта. Не ни е лишавал от нищо, купуваше ни всичко. Живеехме в баща ми, в отделна къща. Баща ми се скара с мъжа ми и се изнесохме на квартира. Там живяхме 4г и той се промени. После взехме апартамент с ипотека с идеята да го плаща все едно наем и лека полека да си правим ремонт. Да, но не искаше да плаща ипотеката и понеже кредита го дръпна майка ми, се наложи тя да плаща. (Разведени са родителите ми). След 4г се сдобрихме с баща ми и той беше поразен от вида, в който изглеждахме аз и внучето му. После дойде в апартамента и видя трагедия....купи апартамента, за да освободи майка ми от бремето и даде солидна сума пари за основен ремонт, който правеше мъжа ми. През това време ни накупи дрехи, за да не изглеждаме така пред хората ( баща ми има финансова възможност и му беше трудно да вижда децата си в такъв вид). И сега купува на децата, защото моя мъж не поема инициатива, а няма как да ходят с малки дрехи или да не празнуват рождените си дни.

# 26
  • София
  • Мнения: 3 153
И аз имам една ипотека за плащане, ако е удобно нали... И на половината ще съм предоволна.
Помощта на родителите е мечешка услуга, тук няма две мнения. Важното е обаче защо го правят - дали за да помогнат на детето си или заради "Какво ще кажат хората, натискай си парцалите тука, никакъв развод".
По принцип няма нищо лошо в кофти квартира и дрехи ВУ, ако това са ти възможностите в момента. По-добре е от втора пъпна връв, поне в моите очи.

# 27
  • София
  • Мнения: 7 990
Аз не търся раздяла, а искам да знам дали има решаване на проблема или няма?!? Вече нататък знам какво да правя. Просто искам съвет как бих го променила поне малко
Няма да го промениш, забрави. Единственото, което ще постигнеш, е децата да пораснат и да започнат да разбират що за безхаберен родител имат. Той ще продължи да живее по този начин, докато не го изхвърлиш от вкъщи. В някакъв момент може и децата да започнат да ти дават зор да го разкараш.
Този тип хора не се променят, не стават по-грижовни и благосклонни и пестят пари за някакви свои лични цели. С всеки натурален сок ти му бъркаш с 2.50 лв. в изпълнението на неговия личен план. Замисли се какво иска и може и да прозреш къде му отиват парите.

# 28
  • Мнения: 12 744
Аз не търся раздяла, а искам да знам дали има решаване на проблема или няма?!? Вече нататък знам какво да правя. Просто искам съвет как бих го променила поне малко
Да, аз познавам такъв мъж. Това беше баща ми. Същото, от и до, само че за семейството на родителите ми. И с изключение на скандалите. Майка ми всичко приемаше, макар и с мърморене. Така живяха цял живот и никой не се промени.
Не мисля, че можеш да го промениш. Хората и на 30 не се променят, камо ли на 50. Просто си помисли можеш ли да го приемеш, с всичките + и -.

Мисля си, ако започнете да си водите домакински тефтер... аз съм водила и е полезно... и там да вписвате приходите и разходите и после заедно да ги анализирате. Мъжът ти ми изглежда рационален тип и може би ще можете да стигнете заедно до някакви изводи. Не изключвам и вариант, в който да се окаже, че всъщност неговият принос е по-голям, отколкото изглежда на пръв поглед.

# 29
  • France
  • Мнения: 12 509
Освен да го разкараш, друг вариант не виждам. Поне няма да го хрантутите.

# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 689
И аз имам една ипотека за плащане, ако е удобно нали... И на половината ще съм предоволна.
Помощта на родителите е мечешка услуга, тук няма две мнения. Важното е обаче защо го правят - дали за да помогнат на детето си или заради "Какво ще кажат хората, натискай си парцалите тука, никакъв развод".
По принцип няма нищо лошо в кофти квартира и дрехи ВУ, ако това са ти възможностите в момента. По-добре е от втора пъпна връв, поне в моите очи.
Вие, ако изкарвате 20 000лв заплата бихте ли оставили детето си да живее зле? Не е заради хората, а заради децата....обичат баща си много. Той иначе е много грижовен баща, но опре ли до пари .... Не го търси.

# 31
  • София
  • Мнения: 3 153
И аз имам една ипотека за плащане, ако е удобно нали... И на половината ще съм предоволна.
Помощта на родителите е мечешка услуга, тук няма две мнения. Важното е обаче защо го правят - дали за да помогнат на детето си или заради "Какво ще кажат хората, натискай си парцалите тука, никакъв развод".
По принцип няма нищо лошо в кофти квартира и дрехи ВУ, ако това са ти възможностите в момента. По-добре е от втора пъпна връв, поне в моите очи.
Вие, ако изкарвате 20 000лв заплата бихте ли оставили детето си да живее зле? Не е заради хората, а заради децата....обичат баща си много. Той иначе е много грижовен баща, но опре ли до пари .... Не го търси.
Определено бих. Паразити не отглеждам.
Ако всичко му е на тепсия, много ясно че няма да се напъва, да не е луд?

# 32
  • Мнения: 18 495
И аз имам една ипотека за плащане, ако е удобно нали... И на половината ще съм предоволна.
Помощта на родителите е мечешка услуга, тук няма две мнения. Важното е обаче защо го правят - дали за да помогнат на детето си или заради "Какво ще кажат хората, натискай си парцалите тука, никакъв развод".
По принцип няма нищо лошо в кофти квартира и дрехи ВУ, ако това са ти възможностите в момента. По-добре е от втора пъпна връв, поне в моите очи.
Вие, ако изкарвате 20 000лв заплата бихте ли оставили детето си да живее зле? Не е заради хората, а заради децата....обичат баща си много. Той иначе е много грижовен баща, но опре ли до пари .... Не го търси.

Т.е. вие със съпруга ти не изкарвате такива пари, каквито са необходими за желания от вас стандарт. И двамата сте ок с това родителите да плащат. Сега нещо се е появило напрежение "защо ти не си като тате", но не е чак толкова силно, та да се предприеме действие към промяна.

# 33
  • Мнения: 313
Аз не търся раздяла, а искам да знам дали има решаване на проблема или няма?!? Вече нататък знам какво да правя. Просто искам съвет как бих го променила поне малко

Няма как да го промениш, но можеш да изискваш Х% от заплатата му да я дава на теб, и ти с тези пари вече дали ще купиш сирене или чорапи, ще решиш.

Ако не иска да я дава, не виждам как ще го накара.

С такива хора и с ултиматуми не става.

Авторката е "мека Мария" и трудно ще изкопчи нещо от него, а и ми се струва, че не го иска толкова, все пак има кой да го замести финансово - родителите й.
Сблъсквала съм се с подобен човек, за съжаление от личен опит. Не се променят, по-скоро потърси начин да си уредиш живота съвсем без него. Ако зависиш емоционално от него или не искаш да си сама, си потърси разтуха навън. За децата заместител на баща не можеш да намериш, бащата е единствен и те най-вероятно ще трябва сами, на по-късна възраст да се "излекуват" от такова бащинство, ако въобще осъзнаят липсата на "адекватна" бащина фигура или пък не се превърнат в негово копие.

# 34
  • София
  • Мнения: 35 083
Ти си виновна, родителите ти са виновни, той не е.
На 50 не чакай промяна от него, направи си я сама.

Да помогнеш веднъж- дваж на детето си - винаги. Да го влачиш на гръб и да хрантутиш здравия му партньор - забрави.

# 35
  • Мнения: 40 816
Има един израз "търсете парите", ами точно това направи. Работи, не харчи, не играе комар, тогава къде са парите? Или ги спестява, или не знаеш за какво ги харчи. Парите не изчезват в нищото. Или пък не работи, а те лъже. Може да са го уволнили, или да изплаща някоя щета или знам ли и аз. Но първо намери парите и после ще имаш информация да решаваш. За сега това, което описваш, не е стиснат мъж. Стиснат е чичо Скрудж, ама той е богат. Та стиснатият или е беден, понеже не печели, или трупа и е богат. При теб нещата не се връзват. Хем работи, хем не харчи, хем парите го няма....

# 36
  • Мнения: 810
Аз не търся раздяла, а искам да знам дали има решаване на проблема или няма?!? Вече нататък знам какво да правя. Просто искам съвет как бих го променила поне малко

Решението е раздяла.
И целувай ръцете на родителите си, защото са златни хора. Макар,че ти правят и мечешка услуга като изземат функциите на мъжа ти и по този начин губиш стимул да го принудиш да започне да ги прилага.
Твоята е лесна, като нямаш мъж да те издържа си намерила друг начин. Но тежиш на възрастни хора, които по никакъв начин не са ти длъжни. На нашите години вече е по-нормално ние да се грижим за тях, не обратното.

Била съм на твое място, когато селски тарикат отказваше да ми плаща обучението и явно мислеше,че ще се обърна към родителите си, но за разлика от теб ясно му казах "Както аз не помагам и не се грижа за родителите си, така и не искам помощ от тях. Човека, на който чистя и готвя си ти." спойлер - все пак се прибрах вкъщи и мама пак не ми даваше да пипна нищо:) Естествено мина време, докато си намеря моята половинка, но пък няма и от какво да се оплача вече. Ако и ти се осмелиш да си защитиш достойнството и семейството съдбата ще ти се отблагодари. Успех!

# 37
  • София
  • Мнения: 38 475
Да, много е странно - къде отиват парите му? Да кажем дава 450 лв за ядене. Другите къде са?

# 38
  • Сф
  • Мнения: 10 657
Лоритка, направих си труда да върна назад. Тоя мъж ти е бил опора, особено че  и едното дете е с проблеми.Как така не се грижи за вас?Други на негово място биха си били шута. Наоколо са ви и роднините, помагат..как си представяш нещата?Ами ако не стигат, той да поема децата, ти на пангара за повече пари и ги разпределяй. Не става ясно кой колко изкарва в момента.Не ме и интересува, но трябва да поговорите вие двамата и да си разпределите вашия бюджет за 4 човека.Помощта допълнително от роднини е друго нещо.Да не се окаже , че винаги сте разчитали на тях , тогава няма какво да разпределяш.На 50 как да го промениш?Може пък да е по-разумния от двамата.И пак опираме до дохода на двамата.Според него режете баницата.Да опрете до пенсията на детето и  един сок си е пак мизерия.Отделно имате общи начинания, ипотека, не от вчера.Е, как сте се справяли досега и чак сега пискаш? И ти изобщо ще се връщаш ли на работа или ще оставаш вкъщи и очакваш той да носи пари?И как ще стане, ако и досега не е имал добър или някакъв доход? Нещо не разбирам.

# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 689
И аз имам една ипотека за плащане, ако е удобно нали... И на половината ще съм предоволна.
Помощта на родителите е мечешка услуга, тук няма две мнения. Важното е обаче защо го правят - дали за да помогнат на детето си или заради "Какво ще кажат хората, натискай си парцалите тука, никакъв развод".
По принцип няма нищо лошо в кофти квартира и дрехи ВУ, ако това са ти възможностите в момента. По-добре е от втора пъпна връв, поне в моите очи.
Вие, ако изкарвате 20 000лв заплата бихте ли оставили детето си да живее зле? Не е заради хората, а заради децата....обичат баща си много. Той иначе е много грижовен баща, но опре ли до пари .... Не го търси.

Т.е. вие със съпруга ти не изкарвате такива пари, каквито са необходими за желания от вас стандарт. И двамата сте ок с това родителите да плащат. Сега нещо се е появило напрежение "защо ти не си като тате", но не е чак толкова силно, та да се предприеме действие към промяна.
Какво значи стандарта ни на живот. Нормален живот имаме, не харчим излишни пари за нищо. Просто той чака на мен за всичко.

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 689
Лоритка, направих си труда да върна назад. Тоя мъж ти е бил опора, особено че  и едното дете е с проблеми.Как така не се грижи за вас?Други на негово място биха си били шута. Наоколо са ви и роднините, помагат..как си представяш нещата?Ами ако не стигат, той да поема децата, ти на пангара за повече пари и ги разпределяй. Не става ясно кой колко изкарва в момента.Не ме и интересува, но трябва да поговорите вие двамата и да си разпределите вашия бюджет за 4 човека.Помощта допълнително от роднини е друго нещо.Да не се окаже , че винаги сте разчитали на тях , тогава няма какво да разпределяш.На 50 как да го промениш?Може пък да е по-разумния от двамата.И пак опираме до дохода на двамата.Според него режете баницата.Да опрете до пенсията на детето и  един сок си е пак мизерия.Отделно имате общи начинания, ипотека, не от вчера.Е, как сте се справяли досега и чак сега пискаш? И ти изобщо ще се връщаш ли на работа или ще оставаш вкъщи и очакваш той да носи пари?И как ще стане, ако и досега не е имал добър или някакъв доход? Нещо не разбирам.
Той изкарва пари и ги дава за храна, около 1000лв на месец са за хранителни продукти. Това му тежи, иска да има за удоволствия. Моето майчинство до скоро го давах за сметките, памперси и за нещо необходимо за децата. Да, но сега детето е с Телк и от Телк ще вземам повече пари. Той иска аз да плащам сметки + храна с останалите пари и той да си спести някой лев. Проблема е във възгледите ни. Спестените пари искам да ги дам за децата, а той за лична почивчица, въдици, колата и т.н.....от там идват проблемите. Не гледаме в една посока. Той не би купил нови ботуши на детето, ако старите му стават, нищо че са ожулени. Аз пък бих отишла и купила нови. Той ще иде в магазина и ще купи сиренето на промоция, а не това което е качествено. Той не би дал 30-40лв на детето да иде на рожден ден на приятелче, аз пък давам. И сега проблема ни е това, кой да прибере остатъка от парите, който ще ни идват месечно. Нямаме еднакви планове за бъдещето и това е.

Последна редакция: чт, 19 ное 2020, 14:38 от Лориткааа

# 41
  • Мнения: 313
Отделно имате общи начинания, ипотека, не от вчера.Е, как сте се справяли досега и чак сега пискаш? И ти изобщо ще се връщаш ли на работа или ще оставаш вкъщи и очакваш той да носи пари?И как ще стане, ако и досега не е имал добър или някакъв доход? Нещо не разбирам.

Ипотека като общо начинание нямат. Майката я е изтеглила на нейно име и я плаща. Те само живеят вътре.

# 42
  • Мнения: 746
И аз имам една ипотека за плащане, ако е удобно нали... И на половината ще съм предоволна.
Помощта на родителите е мечешка услуга, тук няма две мнения. Важното е обаче защо го правят - дали за да помогнат на детето си или заради "Какво ще кажат хората, натискай си парцалите тука, никакъв развод".
По принцип няма нищо лошо в кофти квартира и дрехи ВУ, ако това са ти възможностите в момента. По-добре е от втора пъпна връв, поне в моите очи.
Вие, ако изкарвате 20 000лв заплата бихте ли оставили детето си да живее зле? Не е заради хората, а заради децата....обичат баща си много. Той иначе е много грижовен баща, но опре ли до пари .... Не го търси.
Баща ти толкова ли пари изкарва (питам най - добронамерено), защото ако е така плюс това, че в началото сте живеели ти, мъжът ти и баща ти, започвам да си мисля, че ти още тогава някак си знаела, че бащата ти ще ви помага, предвид че има такива възможности. Да не би несъзнателно да си приела да търпиш мъжът ти, защото знаеш, че имаш гръб от вашите? Thinking И сега да е започнало да ти тежи твърде много, че го търпиш такъв.

# 43
  • Сф
  • Мнения: 10 657
Ипотека, кола, дрехи, сметки, почивки, играчки, лекарства, доктори, зъболекари и сие тя ги е поемала 10 години и роднините и така ли?А той само купува храна?

# 44
  • Мнения: 18 953
Колко са големи децата? Казваш, че първите 3-4 години бил баща мечта, пък още си в майчинство, от което плащаш за всичко. Този апартамент с изплатена ипотека ли е, на чие име е купен, има ли доказателства за връзка на кредита на майка ти с апартамента, доказателства, че баща ти е плащал по кредита на майка ти, който е за апартамента? Да не се наложи при раздяла да му изплатиш половината апартамент, въпреки че нищо не е плащал по него? Ама и така да е, ако е отскоро ипотеката, са изплатени малко пари по нея, направо да ти продаде неговата част, да му изплатите половината от вече изплатеното, докато не е много, да е само на твое име жилището, и да продължат да ти ги плащат родителите, като не можеш сама.

# 45
  • Мнения: 777
Хм, този казус много едностранчиво се представя. Има доста неизяснени въпроси - колко точно пари изкарва? той 20 дни по 30 лв за храна са си доста реалистичен разход, но ако доходът му е 800 лв. и от останалите 200 трябва да покрива бензина на колата и други дребни разходи нормално да каже, че няма пари. За тези които ще подскочат - авторката е в провинцията и там 800 лв.са си съвсем обичайна заплата. Втори въпрос - колко пари изкарваш ти?  Чухме само как мъжа ти не искада плаща нищо освен храната,а ти плащаш сметките. У нас сметките дори не се доближават до стойността на храната. Не си в майчинство, той кара по думите ти и двете деца на градина/училище, значи не се занимаваш с децата целодневно и да не можеш да работиш. Значи ти изкарваш по-малко и от него. Ако той е мързелив и не изкарва пари,ти защо не изкарваш?
Някакси ми се струва, че в тази история може да се окаже, че мъжът си е ОК и прави каквото може (предвид годините и местоживеенето си), а всъщност драмата е, че парите не ви стигат просто.   Ти знаеш ли дали реално му остава нещо от заплатата и ако остава къде е? Ако изкарва 1600 лв, а харчи 800 лв и другите ги събира на влог това не винаги е лошо. Но ако очакваш той да ви издържа на 100% и ти да не допринасяш наравно и затова да е стиснат - добре дошла в 20 век в България, където жените са феминистки, работят наравно с мъжете и да живееш от 1 заплата не е възможно.

# 46
  • Мнения: 18 495
Скрит текст:
И аз имам една ипотека за плащане, ако е удобно нали... И на половината ще съм предоволна.
Помощта на родителите е мечешка услуга, тук няма две мнения. Важното е обаче защо го правят - дали за да помогнат на детето си или заради "Какво ще кажат хората, натискай си парцалите тука, никакъв развод".
По принцип няма нищо лошо в кофти квартира и дрехи ВУ, ако това са ти възможностите в момента. По-добре е от втора пъпна връв, поне в моите очи.
Вие, ако изкарвате 20 000лв заплата бихте ли оставили детето си да живее зле? Не е заради хората, а заради децата....обичат баща си много. Той иначе е много грижовен баща, но опре ли до пари .... Не го търси.

Т.е. вие със съпруга ти не изкарвате такива пари, каквито са необходими за желания от вас стандарт. И двамата сте ок с това родителите да плащат. Сега нещо се е появило напрежение "защо ти не си като тате", но не е чак толкова силно, та да се предприеме действие към промяна.
Какво значи стандарта ни на живот. Нормален живот имаме, не харчим излишни пари за нищо. Просто той чака на мен за всичко.


Не. Вие двамата чакате на родителите ти. И го намираш за съвсем в реда на нещата, понеже те имат пари.

А "нормален живот" е доста разтегливо понятие. Важното е дали вие двамата имате възможност да се самоиздържате за този нормален живот - от написаното остава впечатлението, че по-скоро нямате такава възможност.

Какви всъщност са доходите на този мъж - очаквала си той да плаща ипотеката, да прави ремонт и т.н., но дали е реалистично?


пс - сега виждам това "Той не би купил нови ботуши на детето, ако старите му стават, нищо че са ожулени. Аз пък бих отишла и купила нови."
Ако съм на пълна издръжка на родителите ми, последната ми грижа ще са ожулените ботуши на детето.

# 47
  • Мнения: 18 523
Има един израз "търсете парите", ами точно това направи. Работи, не харчи, не играе комар, тогава къде са парите? Или ги спестява, или не знаеш за какво ги харчи. Парите не изчезват в нищото. Или пък не работи, а те лъже. Може да са го уволнили, или да изплаща някоя щета или знам ли и аз. Но първо намери парите и после ще имаш информация да решаваш. За сега това, което описваш, не е стиснат мъж. Стиснат е чичо Скрудж, ама той е богат. Та стиснатият или е беден, понеже не печели, или трупа и е богат. При теб нещата не се връзват. Хем работи, хем не харчи, хем парите го няма....
И аз стигнах до този извод, изпреварила си да напишеш...

# 48
  • София
  • Мнения: 38 475
Такааа. Чакай сега. Ти давала 380 за сметки, той 1000 за храна, баща ти - за ипотеката и за дрехи. Така ли е? Ами аз нищо нередно не виждам. Общо взето, колкото дава той, толкова и ти /плюс родители/.
Колко ви е общо бюджета на месец? Ама всичко.

# 49
  • Пловдив
  • Мнения: 689
Хм, този казус много едностранчиво се представя. Има доста неизяснени въпроси - колко точно пари изкарва? той 20 дни по 30 лв за храна са си доста реалистичен разход, но ако доходът му е 800 лв. и от останалите 200 трябва да покрива бензина на колата и други дребни разходи нормално да каже, че няма пари. За тези които ще подскочат - авторката е в провинцията и там 800 лв.са си съвсем обичайна заплата. Втори въпрос - колко пари изкарваш ти?  Чухме само как мъжа ти не искада плаща нищо освен храната,а ти плащаш сметките. У нас сметките дори не се доближават до стойността на храната. Не си в майчинство, той кара по думите ти и двете деца на градина/училище, значи не се занимаваш с децата целодневно и да не можеш да работиш. Значи ти изкарваш по-малко и от него. Ако той е мързелив и не изкарва пари,ти защо не изкарваш?
Някакси ми се струва, че в тази история може да се окаже, че мъжът си е ОК и прави каквото може (предвид годините и местоживеенето си), а всъщност драмата е, че парите не ви стигат просто.   Ти знаеш ли дали реално му остава нещо от заплатата и ако остава къде е? Ако изкарва 1600 лв, а харчи 800 лв и другите ги събира на влог това не винаги е лошо. Но ако очакваш той да ви издържа на 100% и ти да не допринасяш наравно и затова да е стиснат - добре дошла в 20 век в България, където жените са феминистки, работят наравно с мъжете и да живееш от 1 заплата не е възможно.
Ние сме в малък град, той изкарва по 1000-1500лв месечно. Аз бях по майчинство, после на борса, а сега съм личен асистент на детето ми. Грижа се за тях, стоя си вкъщи. Моя доход е 1000лв. Родителите ми сега не ни помагат финансово. Апартамента баща ми го плати кеш, ремонтите приключиха. Сега се дърпаме за парите мойте, който ще вземам за детето. Иска всички пари да влизат вкъщи, а аз искам да давам пари за изследвания на детето и да поемам само сметките, а той да продължи да купува храна. Той обаче не е съгласен. Родителите ми в момента помагат единствено за някоя нова рокличка на детето и вечер купуват нещо сладко за тях.

# 50
  • Мнения: 11 566
Оставяте по 700 лв. всеки, примерно, в обща каса у вас, и оттам плащате всичко общо.
Не- ти сметките, а той- храната.
Абе, добре се е уредил човечецът, 50- год.пергишин.

# 51
  • France
  • Мнения: 12 509
"Ние сме в малък град, той изкарва по 1000-1500лв месечно."

Как можеш да не знаеш колко печели МТ? Как е възможно за толкова години да нямате обща финансова стратегия, обща сметка или поне някакъв друг начин да знаете кое колко ви струва? Това даже не мога да си го представя.

# 52
  • Мнения: 777
След този пост все повече си мисля, че не е в мъжа проблема.

Той изкарва пари и ги дава за храна, около 1000лв на месец са за хранителни продукти. - ние сме 4 членно семейство в София. Изобщо не се стискам за храна и купуваме и доста скъпи разходи.1000 лв обаче не мисля че стигаме.
 Това му тежи, иска да има за удоволствия. - Нормално- и той е човек. Всеки иска да имамалко и за него. Не е роб на семейството все пак.
Моето майчинство до скоро го давах за сметките, памперси и за нещо необходимо за децата. - Колко да е доскоро.Едното дете е в училище, другото е над 3 години.Повече от година не си в платено майчинство.

 Да, но сега детето е с Телк и от Телк ще вземам повече пари. Той иска аз да плащам сметки + храна с останалите пари и той да си спести някой лев. - нищо ненормално не виждам в това да делите разходите. Ако спести мякой лев още повече. А има право и за него да си купи нещо.
Проблема е във възгледите ни. Спестените пари искам да ги дам за децата, а той за лична почивчица, въдици, колата и т.н.....от там идват проблемите. Не гледаме в една посока.
Той не би купил нови ботуши на детето, ако старите му стават, нищо че са ожулени. Аз пък бих отишла и купила нови. -имасъществена разликамежду ожулени и скъсани.Новите ботуши на децата ми саожулени още същата седмица. Всяка седмица ли а имкупувам нови? Напълно прав е.
Той ще иде в магазина и ще купи сиренето на промоция, а не това което е качествено.

Той не би дал 30-40лв на детето да иде на рожден ден на приятелче, аз пък давам. -мизата ми за рожден ден е 25 лева. Имам 2 деца, внякои месеци ходим на 3-4 рождени дни. Съжалявам, но не работя за чуждите деца, за да давам по 100 лв за подаръци всеки месец. На РД можеш да идеш и с по-малко пари като се комбинирате с някой друг и купите общ подарък.

И сега проблема ни е това, кой да прибере остатъка от парите, който ще ни идват месечно. - Като ви слушам, нито един от двамата. Сложете ги на депозит.

# 53
  • София
  • Мнения: 38 475
Ами извинявай, обаче въобще не можеш да твърдиш, че е стиснат. Седнете и се разберете. Вярвам, че ще успеете, семейство сте от 10г.

# 54
  • Мнения: 921
Как може да се драпете за парите от Телка на детето ви. На мен ми стана много мъчно, че имате дете със сериозен проблем. Би трябвало да се концентрирате върху здравето на детето, а не да се чудите кой кого да прецака със семейния бюджет. Е...и семейството, честно!

# 55
  • Мнения: 777

Ние сме в малък град, той изкарва по 1000-1500лв месечно. Аз бях по майчинство, после на борса, а сега съм личен асистент на детето ми. Грижа се за тях, стоя си вкъщи. Моя доход е 1000лв. Родителите ми сега не ни помагат финансово. Апартамента баща ми го плати кеш, ремонтите приключиха. Сега се дърпаме за парите мойте, който ще вземам за детето. Иска всички пари да влизат вкъщи, а аз искам да давам пари за изследвания на детето и да поемам само сметките, а той да продължи да купува храна. Той обаче не е съгласен. Родителите ми в момента помагат единствено за някоя нова рокличка на детето и вечер купуват нещо сладко за тях.
[/quote]

В месеците, в които е бил на 1000 лв с твойте 380 лвв от майчинството и 1000 лв само за храна и аз бих правила скандали. В годината от борсата също едвали си взимала повече, защото тя е върху дохода от майчинството. Не ви стигат парите и това ви е проблема. Тази ипотека не знам скакво си очаквала да я плащате като всичко върви за нужди от първа необходимост. Не ти трябва друг мъж, трябва ви солиден финансов план как да се справите без да харчите излишно.Сядате, описвате си доходите, слагате графа 'и аз съм човек за него",слагате графа 'глезотии и рождени дни" за теб и децата и графа 'необходими изследвания' и виждате какво можете да си позволите и какво не. Ако не стиха сумата, всеки се отказва пропорционално от нещо - децата ще износват обувките повече,той нямадаси купи нова въдица, едното изследване щеотпадне и така докато се вместите в бюджета.

# 56
  • Пловдив
  • Мнения: 689
След този пост все повече си мисля, че не е в мъжа проблема.

Той изкарва пари и ги дава за храна, около 1000лв на месец са за хранителни продукти. - ние сме 4 членно семейство в София. Изобщо не се стискам за храна и купуваме и доста скъпи разходи.1000 лв обаче не мисля че стигаме.
 Това му тежи, иска да има за удоволствия. - Нормално- и той е човек. Всеки иска да имамалко и за него. Не е роб на семейството все пак.
Моето майчинство до скоро го давах за сметките, памперси и за нещо необходимо за децата. - Колко да е доскоро.Едното дете е в училище, другото е над 3 години.Повече от година не си в платено майчинство.

 Да, но сега детето е с Телк и от Телк ще вземам повече пари. Той иска аз да плащам сметки + храна с останалите пари и той да си спести някой лев. - нищо ненормално не виждам в това да делите разходите. Ако спести мякой лев още повече. А има право и за него да си купи нещо.
Проблема е във възгледите ни. Спестените пари искам да ги дам за децата, а той за лична почивчица, въдици, колата и т.н.....от там идват проблемите. Не гледаме в една посока.
Той не би купил нови ботуши на детето, ако старите му стават, нищо че са ожулени. Аз пък бих отишла и купила нови. -имасъществена разликамежду ожулени и скъсани.Новите ботуши на децата ми саожулени още същата седмица. Всяка седмица ли а имкупувам нови? Напълно прав е.
Той ще иде в магазина и ще купи сиренето на промоция, а не това което е качествено.

Той не би дал 30-40лв на детето да иде на рожден ден на приятелче, аз пък давам. -мизата ми за рожден ден е 25 лева. Имам 2 деца, внякои месеци ходим на 3-4 рождени дни. Съжалявам, но не работя за чуждите деца, за да давам по 100 лв за подаръци всеки месец. На РД можеш да идеш и с по-малко пари като се комбинирате с някой друг и купите общ подарък.

И сега проблема ни е това, кой да прибере остатъка от парите, който ще ни идват месечно. - Като ви слушам, нито един от двамата. Сложете ги на депозит.

# 57
  • Мнения: 18 495
Ако изкарва по 1000-1500 на месец и от тях дава 1000 за храна - това не е стиснат човек, а такъв, който печели съвсем малко над необходимото за храна.
При такива доходи повечето хора нито ще купуват нови ботуши заради едното ожулване, нито ще бягат от намаленото сирене, нито ще отделят по 40 лв. за детски РД.
Или единият, или и двамата не можете да си направите сметката и да си наредите приоритетите. Честно казано той звучи доста по-разумно.

# 58
  • София
  • Мнения: 13 072
Оставам с впечатление, че той е разумен по отношение на харчовете, а ти обичаш да харчиш с широки пръсти.

# 59
  • Мнения: 777
Оставам с впечатление, че той е разумен по отношение на харчовете, а ти обичаш да харчиш с широки пръсти.

Тази тема нещо се обърна на 180 градуса като станаха ясни подробностите.Поредното доказателство как нещата в БГ мама се представят едностранчиво и всички жени веднага скачат да защитават неоправданите майки с 'лоши' съпрузи. А действителното положение май хич не е такова каквотопървоначално си мислим.

# 60
  • Мнения: 1 999
Рядко го правя, но в случая - прочетох публикаиците на авторката. И ми се срина в очите. И мъжът й съвсем не е стиснат. Тя харчи като за световно, пристрастена е към игри, регистриране на кодове и очакване на печалби, лотарии и подобни.
  Изюркала нейните да изпият 4 коли, заради игри. Купуват се кенчета бира -пак със същата цел. Операции на устни, козметични кутии... повече не издържах.
  А са й проблем промоционалното сирене  и одраскани ботуши. Личен асистент е на детето с ТЕЛК, но май седи повече в БГмамата, отколкото да домакинства.
    Баща й май си познава глезлата  и за това помага.

Никога нищо лошо за съфорумки - но тук....Close

Последна редакция: чт, 19 ное 2020, 15:31 от 512

# 61
  • Мнения: 6 115
И какво излезе накрая - човека си изкарва едни добри пари за малкия град, почти всичко дава за семейството си, и в крайна сметка пак е такъв и онакъв. Еми аз също на негово място бих мрънкал. 1000 лв за храна са много, едно пазаруване на седмица в хипермаркет за 50-60 лв, после на ден по 5-10 лв прави не повече от 5-600 лв/месец. При положение, че всеки яде навън в работните дни, децата са на градина/училище, явно проблема не е в стиснатостта му, а в лошата финансова дисциплина. Така може да стане ако авторката не готви вкъщи и за всяко ядене се разчита на готова храна от магазина или от ресторант/заведение за бързо хранене. Също и както беше споменато по-горе ако ожулени ботушки на една седмица се изхвърлят за нови, дрешки и играчки се купуват в ненужни количества и така нататък.
Постарайте се в тази посока, а не в спорове кой е крив и прав, както и е срамота големи хора като вас да разчитат на дъртите ти родители да ви издържат, понеже не знаете да си правите сметката.

# 62
  • Мнения: 777
... Така може да стане ако авторката не готви вкъщи и за всяко ядене се разчита на готова храна от магазина или от ресторант/заведение за бързо хранене. ....
Не готви. Последните и постове са за закупуването на кухненски робот за 180 лв. който си стоял на плота в кухнята неизползван, защото 'готвенето не било нейното нещо". Сигурно затова парите за храна са 1000 лв намесец.

# 63
  • Мнения: 1 254
Ами те хората са го казали- не е луд тоз дето яде баницата... по нататък го знаете.

# 64
  • Пловдив
  • Мнения: 689
Грозен пост. Да, написала съм. Родителите ни помагаха, но вече не е така както до преди. Да, играЕМ с мъжа ми игри с покупка, да имам робот, който седи, защото зелето ми е по - вкусно като си го наежа аз, да имам операция, но въпроса ми беше съвсем друг.

# 65
  • Мнения: 777
Грозен пост. Да, написала съм. Родителите ни помагаха, но вече не е така както до преди. Да, играЕМ с мъжа ми игри с покупка, да имам робот, който седи, защото зелето ми е по - вкусно като си го наежа аз, да имам операция, но въпроса ми беше съвсем друг.

"Въпросът" беше да оплюеш съпруга си, че е стиснат. Като разчоплихме информацията, изцяло поднесена от теб между другото излезе, че не той е стиснат, а ти си с широки пръсти, правиш необмислени покупки и той очевидно се опитва да намали разходите. Не неговото поведение трябва да обмислиш, а твоето.

# 66
  • Мнения: 18 953
Разберете се, че парите от ТЕЛК ще са само за изследвания и терапии на нуждаещото се дете, не за глезотии за децата, за теб или мъжа ти. Имай предвид, че навреме проведено лечение дава максимален шанс за подобрение или оздравяване и затова винаги трябва да имате някаква сума за това, ако се наложи, а ти сигурно ще има нужда. От другите пари посрещайте рутинните си нужди.

# 67
  • Мнения: X
И все пак това с игрите, извинявам се, е голямо дъно...

Редактирам се: не е моя работа, но напоследък видях, че на няколко форумки това им е живота, направо вид пристрастеност. И се снимат чаши, показват се 10бр. сухи пасти, ходене до пощата по сто пъти за някакви стикери и тн.

*Лоритка, със сигурност не е лесно да отговаряш за две деца, но щом това те разтушава, ок.

# 68
  • Пловдив
  • Мнения: 689
Той не е дал нито стотинка за нищо вкъщи. Целта на поста ми беше друга. Аз не казвам, че ние сме социално слаби, просто разпределението на бюджета искам да е друго и той да поеме отговорност към нас. Пак повтарям....храната в града е скъпа и ГОТВЯ всеки ден! И готвя за малкото дете, защото е на безглутенова и безмлечна диета! Така, че моля да не се правят грешни изводи от написани коментари преди време.

# 69
  • Мнения: 18 495
Как да не е дал нито стотинка, като от написаното от теб излиза, че в някои месеци целият му доход отива за храна.

Просто семейните ви доходи не стигат за желания от теб стандарт на живот, даже без ипотеката. Звучиш много неразумно, за разлика от него, при това думите му са предадени от теб - т.е. едва ли имаш намерение да го изкарваш положителен герой.

# 70
  • Мнения: X
Скрит текст:
Хм, този казус много едностранчиво се представя. Има доста неизяснени въпроси - колко точно пари изкарва? той 20 дни по 30 лв за храна са си доста реалистичен разход, но ако доходът му е 800 лв. и от останалите 200 трябва да покрива бензина на колата и други дребни разходи нормално да каже, че няма пари. За тези които ще подскочат - авторката е в провинцията и там 800 лв.са си съвсем обичайна заплата. Втори въпрос - колко пари изкарваш ти?  Чухме само как мъжа ти не искада плаща нищо освен храната,а ти плащаш сметките. У нас сметките дори не се доближават до стойността на храната. Не си в майчинство, той кара по думите ти и двете деца на градина/училище, значи не се занимаваш с децата целодневно и да не можеш да работиш. Значи ти изкарваш по-малко и от него. Ако той е мързелив и не изкарва пари,ти защо не изкарваш?
Някакси ми се струва, че в тази история може да се окаже, че мъжът си е ОК и прави каквото може (предвид годините и местоживеенето си), а всъщност драмата е, че парите не ви стигат просто.   Ти знаеш ли дали реално му остава нещо от заплатата и ако остава къде е? Ако изкарва 1600 лв, а харчи 800 лв и другите ги събира на влог това не винаги е лошо. Но ако очакваш той да ви издържа на 100% и ти да не допринасяш наравно и затова да е стиснат - добре дошла в 20 век в България, където жените са феминистки, работят наравно с мъжете и да живееш от 1 заплата не е възможно.
Ние сме в малък град, той изкарва по 1000-1500лв месечно. Аз бях по майчинство, после на борса, а сега съм личен асистент на детето ми. Грижа се за тях, стоя си вкъщи. Моя доход е 1000лв. Родителите ми сега не ни помагат финансово. Апартамента баща ми го плати кеш, ремонтите приключиха. Сега се дърпаме за парите мойте, който ще вземам за детето. Иска всички пари да влизат вкъщи, а аз искам да давам пари за изследвания на детето и да поемам само сметките, а той да продължи да купува храна. Той обаче не е съгласен. Родителите ми в момента помагат единствено за някоя нова рокличка на детето и вечер купуват нещо сладко за тях.

Сори, ама тези изследвания на детето не са ли пари влезли вкъщи?!!? Ти не ги изяждаш и изпиваш из заведения с млади момчета, а ги даваш за детето... ВАШЕТО?!

# 71
  • Мнения: 3 025
Той де факто каква роля играе в живота ти и за какво ти е изобщо този мъж?

# 72
  • Мнения: 777
Той не е дал нито стотинка за нищо вкъщи. Целта на поста ми беше друга. Аз не казвам, че ние сме социално слаби, просто разпределението на бюджета искам да е друго и той да поеме отговорност към нас. Пак повтарям....храната в града е скъпа и ГОТВЯ всеки ден! И готвя за малкото дете, защото е на безглутенова и безмлечна диета! Така, че моля да не се правят грешни изводи от написани коментари преди време.

Жена осъзнай се! Той печели 1000-1500 лв, от тях 1000 отива за храна за семейството, поне 200-300 са други странични семейни разходи (бензин, обяд за него, кафе,цигари). Заплатата му е в къщата, за семейството.

# 73
  • Пловдив
  • Мнения: 689
Скрит текст:
Хм, този казус много едностранчиво се представя. Има доста неизяснени въпроси - колко точно пари изкарва? той 20 дни по 30 лв за храна са си доста реалистичен разход, но ако доходът му е 800 лв. и от останалите 200 трябва да покрива бензина на колата и други дребни разходи нормално да каже, че няма пари. За тези които ще подскочат - авторката е в провинцията и там 800 лв.са си съвсем обичайна заплата. Втори въпрос - колко пари изкарваш ти?  Чухме само как мъжа ти не искада плаща нищо освен храната,а ти плащаш сметките. У нас сметките дори не се доближават до стойността на храната. Не си в майчинство, той кара по думите ти и двете деца на градина/училище, значи не се занимаваш с децата целодневно и да не можеш да работиш. Значи ти изкарваш по-малко и от него. Ако той е мързелив и не изкарва пари,ти защо не изкарваш?
Някакси ми се струва, че в тази история може да се окаже, че мъжът си е ОК и прави каквото може (предвид годините и местоживеенето си), а всъщност драмата е, че парите не ви стигат просто.   Ти знаеш ли дали реално му остава нещо от заплатата и ако остава къде е? Ако изкарва 1600 лв, а харчи 800 лв и другите ги събира на влог това не винаги е лошо. Но ако очакваш той да ви издържа на 100% и ти да не допринасяш наравно и затова да е стиснат - добре дошла в 20 век в България, където жените са феминистки, работят наравно с мъжете и да живееш от 1 заплата не е възможно.
Ние сме в малък град, той изкарва по 1000-1500лв месечно. Аз бях по майчинство, после на борса, а сега съм личен асистент на детето ми. Грижа се за тях, стоя си вкъщи. Моя доход е 1000лв. Родителите ми сега не ни помагат финансово. Апартамента баща ми го плати кеш, ремонтите приключиха. Сега се дърпаме за парите мойте, който ще вземам за детето. Иска всички пари да влизат вкъщи, а аз искам да давам пари за изследвания на детето и да поемам само сметките, а той да продължи да купува храна. Той обаче не е съгласен. Родителите ми в момента помагат единствено за някоя нова рокличка на детето и вечер купуват нещо сладко за тях.

Сори, ама тези изследвания на детето не са ли пари влезли вкъщи?!!? Ти не ги изяждаш и изпиваш из заведения с млади момчета, а ги даваш за детето... ВАШЕТО?!
Не разбирате....детето ни е с аутизън. Той не вярва в изследвания на чревна флора, не вярва в изследвания за тежки метали и т.н. Иска да купувам храна с останалата част от парите на детето, а аз искам да разбера от къде е проблема на детенцето ни. Тоя ТЕЛК го направих заради това, за да имам възможност да ходим по терапии и изследвания, но той смята, че детето ще се оправя с растежа и не вярва на лекарите. Тук също не сме в една посока. Както и да е, прекалено стана.....намесиха се 100 други неща, ровене в предишни теми и т.н. Тръгнах в една тема, а стигнахме в 10та глуха. Както и да е, ще намеря решение на проблема си.

# 74
  • Мнения: 40 816
Прости ми, Господи, че първо се вързах и повярвах. 1000 - 1500 на месец (явно чисти) са много добри пари за провинцията. И освен това гледа децата и е добър баща, и се грижи за къщата... Има нещо гнило в Дания, тоест в семейството ви, ама май не е мъжът ти. В цялата история има нещо гнило.

И като слушам за чревната флора и тежките метали, май мъжът ти е и по-здравомислещ от теб.

# 75
  • Мнения: 1 846
Мойте пари , неговите пари.....парите на детето...
Хм....що за бизнес е туй /не е смейство/....
...аз платих тока , ти купи храната...направо като съквартиранти с общи деца...

# 76
  • Пловдив
  • Мнения: 689
Той не е дал нито стотинка за нищо вкъщи. Целта на поста ми беше друга. Аз не казвам, че ние сме социално слаби, просто разпределението на бюджета искам да е друго и той да поеме отговорност към нас. Пак повтарям....храната в града е скъпа и ГОТВЯ всеки ден! И готвя за малкото дете, защото е на безглутенова и безмлечна диета! Така, че моля да не се правят грешни изводи от написани коментари преди време.

Жена осъзнай се! Той печели 1000-1500 лв, от тях 1000 отива за храна за семейството, поне 200-300 са други странични семейни разходи (бензин, обяд за него, кафе,цигари). Заплатата му е в къщата, за семейството.
Ама аз не казвам, че не влиза заплатата му вкъщи. Казуса е друг....той иска парите от детето да ги давам за храната, която той купува, за да му остават за щуротии - ходене на риболов, въдици, кола, компяния.....аз искам да си продължа да поемам част от масрафа, а другата част да отиват за детето и за терапиите му. Това е проблема. Прави ми проблем, че съм си купила сок, защото го плаща той. Ако го купя аз без да плати той, няма да каже и дума. Мен това ме вбесява.

# 77
  • София
  • Мнения: 3 153
Последно ипотека има или няма?
Апартамент имате ли или някой друг има?
Спешно се нуждаете от бюджет, но като ти чета писанията, по-скоро ще търсиш тате, отколкото да се вземеш в ръце.

# 78
  • France
  • Мнения: 12 509
Наистина съжалявам за това, през което минавате. Не мисля, че проблемът ви е в бюджета. Според мен нито ти, нито той сте приели болестта на детето ви. И той, и ти сте още на етапа на отричането. Наистина съжалявам и ви съчувствам.

# 79
  • Пловдив
  • Мнения: 689
Последно ипотека има или няма?
Апартамент имате ли или някой друг има?
Спешно се нуждаете от бюджет, но като ти чета писанията, по-скоро ще търсиш тате, отколкото да се вземеш в ръце.
Ипотека няма! Баща ми ми плати ипотеката кеш и апартамента е лично моя. Спешна нужда от бюджет нямаме, имам нужда да покажа на моя мъж, че парите, който са на детето ще са за него и неговото здраве, а той иска да поема част от неговите задължения, за да си остават за него. И тея пари дето остават за него, той не ни включва нас и нашите нужди.

# 80
  • Мнения: X
Скрит текст:
Той не е дал нито стотинка за нищо вкъщи. Целта на поста ми беше друга. Аз не казвам, че ние сме социално слаби, просто разпределението на бюджета искам да е друго и той да поеме отговорност към нас. Пак повтарям....храната в града е скъпа и ГОТВЯ всеки ден! И готвя за малкото дете, защото е на безглутенова и безмлечна диета! Така, че моля да не се правят грешни изводи от написани коментари преди време.

Жена осъзнай се! Той печели 1000-1500 лв, от тях 1000 отива за храна за семейството, поне 200-300 са други странични семейни разходи (бензин, обяд за него, кафе,цигари). Заплатата му е в къщата, за семейството.
Ама аз не казвам, че не влиза заплатата му вкъщи. Казуса е друг....той иска парите от детето да ги давам за храната, която той купува, за да му остават за щуротии - ходене на риболов, въдици, кола, компяния.....аз искам да си продължа да поемам част от масрафа, а другата част да отиват за детето и за терапиите му. Това е проблема. Прави ми проблем, че съм си купила сок, защото го плаща той. Ако го купя аз без да плати той, няма да каже и дума. Мен това ме вбесява.

Ама започвай да му искаш наем. Виж в градът колко върви наема на жилище подобно на вашето, делиш на 50% и той да ти дава паричките.

Парите от телк-а НА ДЕТЕТО са ЗА ДЕТЕТО. Не татко да ходи на риболов или мама да купува кухненски роботи.

# 81
  • Мнения: 777

Не разбирате....детето ни е с аутизън. Той не вярва в изследвания на чревна флора, не вярва в изследвания за тежки метали и т.н. Иска да купувам храна с останалата част от парите на детето, а аз искам да разбера от къде е проблема на детенцето ни. Тоя ТЕЛК го направих заради това, за да имам възможност да ходим по терапии и изследвания, но той смята, че детето ще се оправя с растежа и не вярва на лекарите. Тук също не сме в една посока. Както и да е, прекалено стана.....намесиха се 100 други неща, ровене в предишни теми и т.н. Тръгнах в една тема, а стигнахме в 10та глуха. Както и да е, ще намеря решение на проблема си.

Има огромна разлика между спора за терапиите на детето и изявлението 'мъжът ми е стиснат". За да намериш разрешение на проблема в главата си, първо го формулирай правилно. Познавам много интелигентни мъже, които също не вярват в модерните терапии и не виждат проблем с децата си, но не са стиснати. С мрънкане и спорове няма да го убедиш, с обиди още по-малко.

# 82
  • Сф
  • Мнения: 10 657
Грозен пост. Да, написала съм. Родителите ни помагаха, но вече не е така както до преди. Да, играЕМ с мъжа ми игри с покупка, да имам робот, който седи, защото зелето ми е по - вкусно като си го наежа аз, да имам операция, но въпроса ми беше съвсем друг.
Лоритка, при нас мъжа ми изкарва парите, аз съм с телка и по-малкото пари.Само че ги разпределям разумно.И за провинцията не ви е малък дохода, а сте и в къща.Не знам защо добави пенсията на детето като твой доход.Твоят е заплатата от ЛА, максимума е около 550. И аз играя игри, но не мога да работя.значи ти предпочете да си ЛА на детето, а не майка ти или баща ти, а ти да работиш?Много от личните асистенти и работят.Очевидно и мъжа ти може да гледа децата.Избрала си лесното и сега искаш още пари за твои нужди.А мъжа иска за почивка.И какво е лошото?Да не иде сам?Въдица, сериозно, и защо да не си купи?Изкарва достатъчно.
Ние даваме първо за сметки, после за детето и тн.Но аз не си купувам доста неща, за да има за всички и да спестим нещо дребно за неочакван разход или почивка. Не харча като бясна за козметика, маникюри, и сие , предпочитам да платя уроците на детето например. И да, живея пенсионерски и скромно, защото така се случи със здравето ми. Абсурдна е цифрата 1000 лв за храна, само това ще кажа. И няма нищо лошо в промоциите.Така остават пари за друго.
Направи таблица, приход , разход.виж какво остава. Покажи му я и обсъдете по колко да оставя на месец. Естествено трябва да си задели за бензин, джобни, цигари, там каквото има, щото той не е цял ден вкъщи все пак.От 1000лв, ако на ден 20 лв му е фонда , това са 600.Остават 400 за всичко по къщата и вас. Обаче пък той оставял 1000 излиза, че той прави всичко възможно да сте ок и се лишава от доста неща.
Разбрах какво искаш.Искаш помощта от телка, около 400 лв+ ла или не,  да отива за каквото ти искаш, демек фонд лични, по твоя преценка, а той да ви издържа както до сега.Не е честно.Пробвай да живееш с телк+заплатата за ла+ всички там помощи до които се докопаш + 2 те деца и сметките и всьо и не те виждам и месец да изкараш дори без него като разход!

# 83
  • София
  • Мнения: 3 153
Последно ипотека има или няма?
Апартамент имате ли или някой друг има?
Спешно се нуждаете от бюджет, но като ти чета писанията, по-скоро ще търсиш тате, отколкото да се вземеш в ръце.
Ипотека няма! Баща ми ми плати ипотеката кеш и апартамента е лично моя. Спешна нужда от бюджет нямаме, имам нужда да покажа на моя мъж, че парите, който са на детето ще са за него и неговото здраве, а той иска да поема част от неговите задължения, за да си остават за него. И тея пари дето остават за него, той не ни включва нас и нашите нужди.
Ами то това е бюджет. Разходите са Х пари, приоритетите са това и онова, за лични разходи каквото остане. Видимо не ти изнася, но щом опирате до "дохода" на детето, значи не е добре работата.

# 84
  • Пловдив
  • Мнения: 689
Грозен пост. Да, написала съм. Родителите ни помагаха, но вече не е така както до преди. Да, играЕМ с мъжа ми игри с покупка, да имам робот, който седи, защото зелето ми е по - вкусно като си го наежа аз, да имам операция, но въпроса ми беше съвсем друг.
Лоритка, при нас мъжа ми изкарва парите, аз съм с телка и по-малкото пари.Само че ги разпределям разумно.И за провинцията не ви е малък дохода, а сте и в къща.Не знам защо добави пенсията на детето като твой доход.Твоят е заплатата от ЛА, максимума е около 550. И аз играя игри, но не мога да работя.значи ти предпочете да си ЛА на детето, а не майка ти или баща ти, а ти да работиш?Много от личните асистенти и работят.Очевидно и мъжа ти може да гледа децата.Избрала си лесното и сега искаш още пари за твои нужди.А мъжа иска за почивка.И какво е лошото?Да не иде сам?Въдица, сериозно, и защо да не си купи?Изкарва достатъчно.
Ние даваме първо за сметки, после за детето и тн.Но аз не си купувам доста неща, за да има за всички и да спестим нещо дребно за неочакван разход или почивка. Не харча като бясна за козметика, маникюри, и сие , предпочитам да платя уроците на детето например. И да, живея пенсионерски и скромно, защото така се случи със здравето ми. Абсурдна е цифрата 1000 лв за храна, само това ще кажа. И няма нищо лошо в промоциите.Така остават пари за друго.
Направи таблица, приход , разход.виж какво остава. Покажи му я и обсъдете по колко да оставя на месец. Естествено трябва да си задели за бензин, джобни, цигари, там каквото има, щото той не е цял ден вкъщи все пак.От 1000лв, ако на ден 20 лв му е фонда , това са 600.Остават 400 за всичко по къщата и вас. Обаче пък той оставял 1000 излиза, че той прави всичко възможно да сте ок и се лишава от доста неща.
Разбрах какво искаш.Искаш помощта от телка, около 400 лв+ ла или не,  да отива за каквото ти искаш, демек фонд лични, по твоя преценка, а той да ви издържа както до сега.Не е честно.Пробвай да живееш с телк+заплатата за ла+ всички там помощи до които се докопаш + 2 те деца и сметките и всьо и не те виждам и месец да изкараш дори без него като разход!
Искам да си продължавам да си плащам сметките, а остатъка от парите да са за изследвяния и терапии на детето. Той иска да ги давам за храна, която той по принцип купува, за да му остават пари, който той няма да дава за детето или нас. Нямам нужда лично от нищо. Роботи, операции и т.н. Са ми от родителите, който искат да ми помогнат. Няма как да стане ЛА някой от родителите ми, защото работят в сферата на медицината инса още млади, за да се пенсионират, а и изкарват доста повече от ЛА. Моя мъж също не стана, защото изкарва повече пари, отколкото ако работя аз. В малкия град няма работа и заплащането е минимално дори и в банките. Идеята на поста ми беше друг, но малко хора разбраха какъв съвет искам.

# 85
  • Мнения: 12 744
Замая ми се главата. Не ви стигат парите, игри играете, той не може да си купи една въдица... Големи хора сте, детенцето ви има проблеми, другото няма проблеми, но има разходи. Седнете и си направете истински бюджет и не пръскайте парите на детето. Тези, които са детски за детето с проблем, наистина ги спестявайте и ги давайте за детето, за да му решавате проблема, а не да отиват за - извинявай - щуротии.

# 86
  • Мнения: 1 846
След като ти отделяш пари за "козметични" твой нужди, защо същата сума не може той да си задели за 'фонд Въдица'?!

# 87
  • Мнения: 2 202
Щях да пиша аз, но пих една студена вода и се благодарих, че родителите ми спряха да ме отглеждат навреме.

# 88
  • Мнения: X
След като ти отделяш пари за "козметични" твой нужди, защо същата сума не може той да си задели за 'фонд Въдица'?!

Щото нейните глезотии ги поема баща ѝ, а неговата майка явно не иска да му плаща въдиците.

# 89
  • Мнения: 2 749
Горкият човечец! Тъкмо е решил, че с повишаване на дохода ще има нещо и за него, но не. Авторката явно е научена да живее на широко от мама и тате, но мъжът не може да осигури този стандарт и е стиснат. Ми много ясно - до сега даже дрехи не си е купувал, пък сега въдица му се прищяла.

# 90
  • Пловдив
  • Мнения: 689
След като ти отделяш пари за "козметични" твой нужди, защо същата сума не може той да си задели за 'фонд Въдица'?!
Нещо не сте разбрали. Аз един лев не съм дала от общия бюджет за операцията ми! И нито лев не съм дала излишни за каквото и да било.

# 91
  • Мнения: 22 867
Скрит текст:
След като ти отделяш пари за "козметични" твой нужди, защо същата сума не може той да си задели за 'фонд Въдица'?!
Нещо не сте разбрали. Аз един лев не съм дала от общия бюджет за операцията ми! И нито лев не съм дала излишни за каквото и да било.
Значи за твоите глезотийки просто има кой да ти помогне, не вземаш от общия бюджет, но за него явно такава помощ няма. Ами организирайте го тоя бюджет така, че да може и той да си купи мечтаната въдица, не струва милиони. Както ти, така и той има нужда от някакви "глезотийки". Ако му натякваш или мрънкаш непрекъснато за това, че е длъжен да си дава всичките пари вкъщи, няма да ви се оправят отношенията. Играеш го на "ти си длъжен", но то това важи и за двамата. И щом сама пишеш, че той изкарва повече, не е честно да не може да отделя по нещо и за себе си. Това според написаното, иначе няма как да знам какви са ви отношенията/взаимоотношенията вкъщи, кой какво дал/не дал. Просто седнете и направете един приемлив разчет на средствата, с които разполагате.

# 92
  • Мнения: 3 114
Лоритка, ако детето ми е болно, последното което ще ме е грижа е външния вид. Вместо за операция бих молила за пари за терапии или изследвания, като бих проучела, кое изследване или терапия са по доказани и бих заложила на тях първо, а не на всяко нещо, което някой е писал някъде, че действа.
Очакваш твойте 1000 лв да са за малкото дете и сметки, а неговите 1000 да са за храна и за неща за голямото дете. Нормарно е да иска въдица, след години наред наливане на всеки лев в семейството. Наистина е гадно, той дреха да не може да си купи, а ти да мислиш за разкрасяване и операции, независимо от къде са платени.

# 93
  • Мнения: 777
След като ти отделяш пари за "козметични" твой нужди, защо същата сума не може той да си задели за 'фонд Въдица'?!
Нещо не сте разбрали. Аз един лев не съм дала от общия бюджет за операцията ми! И нито лев не съм дала излишни за каквото и да било.

Не си го дала ти, вероятно го е дал баща ти. Само че искаш ли да ти кажа как изглежда това в очите на мъжа ти. Ето така: "Аз се трепя по цял ден, всичката ми заплата отива да изхранвам семейството. За мен не остават пари дори за една въдица. А тя като изплаче на баща си и той веднага и купува всички глезотии, даже и скъпа операция. Сега като има повече пари трябва и за мен да остава нещо".
Не е въпросът какво си дала от общия бюджет, нито кога вашите са спрели да ви помагат. Нещата са се натрупали. Затова и колкото да се сърдиш, ситуацията няма как да се разглежда само в сегашния момент с ТЕЛК-а. Това се е търкаляло по склона от много време и вече е огромна снежна топка

# 94
  • Мнения: 18 495
Вие наистина не гледате в една посока, но неговата звучи като по-разумната.

# 95
  • Мнения: 12 744
Ми ето, аз днес си купих шах. Сега какво, мъжът ми да ме изгони от къщи за разхищение, понеже е хоби и не се яде?

Ето тука гледам някакви въдици.
https://nasluka-shop.com/vdici/spining-i-troling
Е, ясно, има някакви скъпарски, ама не са всичките такива. Може да има някаква, която можете да си позволите в рамките на семейния бюджет.

# 96
  • Мнения: 11 566
Досега за детето кой е плащал за терапии и т. н.? Доколкото четох не говори още и др. неща.
Или сега сте се сетили, покрай ТЕЛК- а?

Да се допълня.
Много лесно се намира профилът на авторката.
Почивки, хубав мъж видях, щерката на седем години с ярко червено червило, мама с хиалурон.
Да, мъжът е виновен.....
И хич не ми изглежда на 50- год. пичът.

Последна редакция: чт, 19 ное 2020, 17:23 от h.d.

# 97
  • София
  • Мнения: 3 153
Еее, мъченик излезе мъжът.
Човекът е на 50, авторката - с 20 години по-млада, при това от семейство с възможности. Ми да си е правил сметката как ще се справят, дали може да й надвие на харчлъка.

# 98
  • Мнения: X

Преди да родя беше коренно различен
Колко коренно различен е бил? В какво се е изразявала грижата му за теб?

# 99
  • Мнения: 31 646
И след 10 години реши да помрънка авторката в бг мама. Га яде кифтета - ни рива, а?
Айде изчакай още 10. Сигурна съм че можеш.
Такъв си го взела, такъв ще го търпиш. Ако не искаш - пръждосвай го. Пиявиците на никой не са нужни.
И без това апартамента е твой. Ще се оправиш по-добре без него. Даже ще спестиш повече.
Прави скандал за сок. ЖДНБ. И това на жена си, която му плаща сметките. Много нагло.

# 100
  • Мнения: 1 846
Абе да вземем да съберем пари и да му купим на човека една въдица за Коледа, може пък авторката да спре да мрънка...

# 101
  • Мнения: 40 816
И след 10 години реши да помрънка авторката в бг мама. Га яде кифтета - ни рива, а?
Айде изчакай още 10. Сигурна съм че можеш.
Такъв си го взела, такъв ще го търпиш. Ако не искаш - пръждосвай го. Пиявиците на никой не са нужни.
И без това апартамента е твой. Ще се оправиш по-добре без него. Даже ще спестиш повече.
Прави скандал за сок. ЖДНБ. И това на жена си, която му плаща сметките. Много нагло.

Така става, когато човек чете първия пост и пише. После, като прочете повечко, му иде да си вземе думите назад, ама...

# 102
  • Мнения: 313
И след 10 години реши да помрънка авторката в бг мама. Га яде кифтета - ни рива, а?
Айде изчакай още 10. Сигурна съм че можеш.
Такъв си го взела, такъв ще го търпиш. Ако не искаш - пръждосвай го. Пиявиците на никой не са нужни.
И без това апартамента е твой. Ще се оправиш по-добре без него. Даже ще спестиш повече.
Прави скандал за сок. ЖДНБ. И това на жена си, която му плаща сметките. Много нагло.

Така става, когато човек чете първия пост и пише. После, като прочете повечко, му иде да си вземе думите назад, ама...

Така е. И аз в кюпа.

Но и авторката не е толкова черна. От различна черга са явно. Изначално са тръгнали с различни очаквания или по-точно без да ги съгласуват относно бюджети и кой, какво и защо.

# 103
  • Мнения: 1 005
На мен ми е интересно кой е поемал разходите за детето до сега - терапии , лекарства и т.н. 
Много бързо я нападнахте , щото татко й се опитвал човека да й помогне с някои глезотийки . Каквото и да е , в крайна сметка мъжът й е позволил в началото да стигнат до мизерни условия , пък и после с ипотеката - дреме му , щото има кой да плаща . Навсякъде прочетох , че тя иска парите за детето да отиват за детето . Не казвам , че мъжът й не трябва да има фонд " И аз съм човек " , но последното , което ще си помисля , ако детето ми има нужди е да си купувам въдици и да ходя на почивки.

# 104
  • Мнения: 31 646
И след 10 години реши да помрънка авторката в бг мама. Га яде кифтета - ни рива, а?
Айде изчакай още 10. Сигурна съм че можеш.
Такъв си го взела, такъв ще го търпиш. Ако не искаш - пръждосвай го. Пиявиците на никой не са нужни.
И без това апартамента е твой. Ще се оправиш по-добре без него. Даже ще спестиш повече.
Прави скандал за сок. ЖДНБ. И това на жена си, която му плаща сметките. Много нагло.

Така става, когато човек чете първия пост и пише. После, като прочете повечко, му иде да си вземе думите назад, ама...
Оф, мързи ме да чета Grinning
Ама аз си седя зад думите, дори и грешни да са    smile3534

# 105
  • Мнения: 11 566
Айде сега, за въдицата се хванаха някои.
Ами да. Изкарва човекът, що да не си вземе, човещинка.
И аз го оплюх в началото на темата, но вече му симпатизирам.

За поемането на разходи за терапии и аз питах, няма да има отговор.
Най- много- ключ, от авторката.

# 106
  • Мнения: 40 816
Оф, мързи ме да чета Grinning
Ама аз си седя зад думите, дори и грешни да са    smile3534

Къде намери този готин емотикон? Мен много ме дразнят скапаните емотикони в библиотеката.

# 107
  • Мнения: 2 039
Ситуацията е неприятна,но старите хора казват "...един мъж както го научиш до едната година"От какъв зор родихте дете ,че и второ на човек,който живее по ваши думи в "смърдяща квартира"
Човека няма да се промени,вие решете какво искате за себе си и за децата.

# 108
  • Пловдив
  • Мнения: 689
На мен ми е интересно кой е поемал разходите за детето до сега - терапии , лекарства и т.н. 
Много бързо я нападнахте , щото татко й се опитвал човека да й помогне с някои глезотийки . Каквото и да е , в крайна сметка мъжът й е позволил в началото да стигнат до мизерни условия , пък и после с ипотеката - дреме му , щото има кой да плаща . Навсякъде прочетох , че тя иска парите за детето да отиват за детето . Не казвам , че мъжът й не трябва да има фонд " И аз съм човек " , но последното , което ще си помисля , ако детето ми има нужди е да си купувам въдици и да ходя на почивки.
Как кой е поемал разходите за детето??? Всичко свързано с децата ми го поемам аз и родителите ми. За детето ми с проблеми, всички изследвания за 3г назад ги е поемал баща ми, защото са скъпи - ЯМР, Генетични и т.н, и т.н.....
Много обидни неща пишаат повечето без да знаят предисторията. Да, имам операция на устните. Като бях на 18 се подведох да сложа силиконово олио в устните си. Операцията ми беше за отстраняването му и сега съм с норналните си устни. Както и да е, намериха се хора, който да ми влезат в личния профил и да коментират без да знаят. Просто съм в шах....как мога да изтрия темата, тъй като смятам, че ескалират нещата и не ми е приятно?

# 109
  • Мнения: 40 816
Ситуацията е неприятна,но старите хора казват "...един мъж както го научиш до едната година"От какъв зор родихте дете ,че и второ на човек,който живее по ваши думи в "смърдяща квартира"
Човека няма да се промени,вие решете какво искате за себе си и за децата.

Каквото и да е , в крайна сметка мъжът й е позволил в началото да стигнат до мизерни условия , пък и после с ипотеката - дреме му , щото има кой да плаща . Навсякъде прочетох , че тя иска парите за детето да отиват за детето . Не казвам , че мъжът й не трябва да има фонд " И аз съм човек " , но последното , което ще си помисля , ако детето ми има нужди е да си купувам въдици и да ходя на почивки.

Ами разбрахме, че мъжът си дава цялата заплата, и то нелоша за провинцията - 1000 - 1500 чисти. Какво повече? Даже дрехи не си купува. Или не могат да си правят бюджета, или на мацката не и стига това. Тогава да си е търсила милионер. Човекът прави каквото може.


Както и да е, намериха се хора, който да ми влезат в личния профил и да коментират без да знаят. Просто съм в шах....как мога да изтрия темата, тъй като смятам, че ескалират нещата и не ми е приятно?

Справедливо или не, има нещо гнило в темата. Мъжът ти не е стиснат, а не може да насмогне на харчовете ви, не е същото. Ама не ти харесаха отговорите, какво очакваше да предложим, след като дава всичко? Да си продаде бъбрека ли?

# 110
  • Мнения: 22 867
Лориткааа, няма как да знаем подробности, коментира се на основание написаното от теб. Така че не се обиждай, винаги е така, със сигурност има неща, които не си очаквала да се напишат. Темата не можеш да изтриеш, но може да я заключат по твоя молба.

# 111
  • Мнения: 18 495
Пак да кажа - мъж, който печели 1 000-1 500 лв. и от тях 1 000 лв. са за храна за семейството, не е стиснат.
Стиснатият мъж ще каже ето ти 400 лв., оправяй се както можеш. Няма да си дава цялата заплата вкъщи.

# 112
  • Мнения: 1 005


Как кой е поемал разходите за детето??? Всичко свързано с децата ми го поемам аз и родителите ми. За детето ми с проблеми, всички изследвания за 3г назад ги е поемал баща ми, защото са скъпи - ЯМР, Генетични и т.н, и т.н.....
Много обидни неща пишаат повечето без да знаят предисторията. Да, имам операция на устните. Като бях на 18 се подведох да сложа силиконово олио в устните си. Операцията ми беше за отстраняването му и сега съм с норналните си устни. Както и да е, намериха се хора, който да ми влезат в личния профил и да коментират без да знаят. Просто съм в шах....как мога да изтрия темата, тъй като смятам, че ескалират нещата и не ми е приятно?
Така си и мислех . Значи нещата стоят така - до сега си носи заплатата от 1000лв , за да пазарувате храна , но ти плащаш разходи по детето , изследвания и т.н. ,сметки , дрешки , разходи по децата и т.н. От тук на сетне  , той спира да ги дава тия 1000 лв за храна , а ти продължаваш да плащаш за всичко останало + храна . Правилно ли съм те разбрала?

# 113
  • Мнения: 11 566
То, като пишеш или пускаш тема, трябва да имаш топки да прочетеш и коментари, които не биха ти допаднали.
Всеки с мнението си.
А за навлизането в личния профил- изтипосала си си имената, и да, ровя лично аз в стари публикации да добия представа за авторът. Щото винаги има две гледни точки.

п.п. аз разбрах, че препъни камъка са ненатъманените пари от телк- а. Другото ще си е както сега.

# 114
  • Пловдив
  • Мнения: 689


Как кой е поемал разходите за детето??? Всичко свързано с децата ми го поемам аз и родителите ми. За детето ми с проблеми, всички изследвания за 3г назад ги е поемал баща ми, защото са скъпи - ЯМР, Генетични и т.н, и т.н.....
Много обидни неща пишаат повечето без да знаят предисторията. Да, имам операция на устните. Като бях на 18 се подведох да сложа силиконово олио в устните си. Операцията ми беше за отстраняването му и сега съм с норналните си устни. Както и да е, намериха се хора, който да ми влезат в личния профил и да коментират без да знаят. Просто съм в шах....как мога да изтрия темата, тъй като смятам, че ескалират нещата и не ми е приятно?
Така си и мислех . Значи нещата стоят така - до сега си носи заплатата от 1000лв , за да пазарувате храна , но ти плащаш разходи по детето , изследвания и т.н. ,сметки , дрешки , разходи по децата и т.н. От тук на сетне  , той спира да ги дава тия 1000 лв за храна , а ти продължаваш да плащаш за всичко останало + храна . Правилно ли съм те разбрала?
Да. Точно

# 115
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 274
Мунчо се е държал добре преди авторката да роди.Докато я омагьоса.След като е родила е решил,че тя вече му е в кърпа вързана и е показал истинското си лице.
Това,че тя си оперирала устните на млади години,няма значение.
Има заможни родители жената и Мунчо просто се е възползвал от това.
Жилище с ипотека-плаща тъщата,Мунчо не иска.Срамота!Поне това е можел да направи.
Ми това какъв мъж е -не стига ,че не може да осигури нормално жилище на семейството си,ами и чака тъщата да плаща вноските..
Авторката пише,че тя плаща сметки,лекарства,други разходи ,а баща и продължава да помага.
Мунчо давал само пари за храна и на всичкото отгоре прави скандал,защото жената купила СОК.Забележете сок,а не месо от кенгуру примерно....А сега и за храна не иска да дава пари.Нямам думи.
Аз лично не познавам такива Мунчовци и слава Богу.

# 116
  • Мнения: 40 816
Мунчо се е държал добре преди авторката да роди.Докато я омагьоса.След като е родила е решил,че тя вече му е в кърпа вързана и е показал истинското си лице.
Това,че тя си оперирала устните на млади години,няма значение.
Има заможни родители жената и Мунчо просто се е възползвал от това.
Жилище с ипотека-плаща тъщата,Мунчо не иска.Срамота!Поне това е можел да направи.
Ми това какъв мъж е -не стига ,че не може да осигури нормално жилище на семейството си,ами и чака тъщата да плаща вноските..
Авторката пише,че тя плаща сметки,лекарства,други разходи ,а баща и продължава да помага.
Мунчо дава само пари за храна и на всичкото отгоре прави скандал,защото жената купила СОК.Забележете сок,а не месо от кенгуру примерно....
Аз лично не познавам такива Мунчовци и слава Богу.

Оказва се, че "Мунчо" дава всичките си пари, не малко за прованса. Какво повече да направи? Бъбрек да продаде? Не чете ли, че и дрехи не си купува. Ако човек, докарващ в провинцията 1500 чисти е Мунчо, който не може да осигури нищо, то тогава май 95% от мъжете в прованса са такива. Ти явно имаш късмет с някой с 3000, ама няма за всяка. Да е избирала по-добре.

# 117
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 274
Аз прочетох,че не иска да дава пари.И направил скандал,защото тя купила сок.

# 118
  • Мнения: 1 846
Освен да си смениш профилното име, си махни лентата с името на детето и "оня лаф отдолу в профила", като го напишеш в гугъл, или името на детето и излиза профила ти във ФБ.
Ако искаш анонимност поизчисти си нещата....знае ли може и съпругът да е прочел  темата ти....

# 119
  • Мнения: 11 566
Тя освен тях да махне, да изтрие и двете си имена, които е писала в една от темите за игрите, аз оттам я намерих.

# 120
  • Пловдив
  • Мнения: 689
Освен да си смениш профилното име, си махни лентата с името на детето и "оня лаф отдолу в профила", като го напишеш в гугъл, или името на детето и излиза профила ти във ФБ.
Ако искаш анонимност поизчисти си нещата....знае ли може и съпругът да е прочел  темата ти....
Анонимност.....много грозни постъпки от коментиращите... Никога не бих се ровила в личния живот на някого. Бих дала съвет или мнение, ама да му ровя в децата и да коментирам така грозни.....абсурд.

# 121
  • Мнения: 1 011
Той изкарва пари и ги дава за храна, около 1000лв на месец са за хранителни продукти. Това му тежи, иска да има за удоволствия. Моето майчинство до скоро го давах за сметките, памперси и за нещо необходимо за децата. Да, но сега детето е с Телк и от Телк ще вземам повече пари. Той иска аз да плащам сметки + храна с останалите пари и той да си спести някой лев. Проблема е във възгледите ни. Спестените пари искам да ги дам за децата, а той за лична почивчица, въдици, колата и т.н.....от там идват проблемите. Не гледаме в една посока. Той не би купил нови ботуши на детето, ако старите му стават, нищо че са ожулени. Аз пък бих отишла и купила нови. Той ще иде в магазина и ще купи сиренето на промоция, а не това което е качествено. Той не би дал 30-40лв на детето да иде на рожден ден на приятелче, аз пък давам. И сега проблема ни е това, кой да прибере остатъка от парите, който ще ни идват месечно. Нямаме еднакви планове за бъдещето и това е.

Много ми е интересно за каква храна отиват чак 1000лв., освен ако детето не е с някакъв специален режим и тези храни са скъпи. А ако някой не иска да плаща за неща от първа необходимост за детето си, за да има за удоволствия, то този човек не е баща, а осеменител. Защо е отказал да плаща ипотеката? Честно казано след като така или иначе твоите родители са платили жилището ви, а ти плащаш всичко останало, напълно резонно е просто да го изгониш. Със спестените от неговата липса разходи все ще успееш спокойно да купиш обувки на децата, сокове  и т.н.

# 122
  • Пловдив
  • Мнения: 689
Аз не искам да го гоня, а да го накарам да си има отговорност към нас. Аз не съм казала, че не вкарва нито лев, дава си парите удома, но сега иска аз да поема голяма част от масрафа и да няма за изследванията, който искам да направя. Аз не се притеснявам за живота ни без него, защото има кой да ни помага. Просто искам сериозен мъж с отговорности, а не да чака на мен всичко. Това ми беше и въпроса към дамите тук, а те ме направиха на най - лошата кифла....

# 123
  • Мнения: X
но въпроса ми беше съвсем друг.
Въпросът е, че ти с нищо не си по-добра от мъжа си. Магарица почти на 30 години разчита на  мама и тате да я издържат. С какво си по-добра от мъжа си?

# 124
  • Мнения: 1 005
Значи , " горкия " , жив да го ожалиш , вече няма реално нищо да носи в къщи . Но " лигавата " му жена и наша съфорумка , ще продължи да плаща сметките , да покрива разходите за изследвания и лечение , всички режийни , да облича децата и т.н. И вие я нападнахте , че баща й и е подарил нещо си , и че искала и мъжът й да дава някакви пари в къщи . Сериозно ли ?
Не можеш да го промениш , той си е бил скръндза и скръндза ще си остане . Явно не гледа сериозно и на заболяването на детето .

# 125
  • Мнения: 18 495
Авторката пише взаимноизключващи се неща в различните постове, затова се обърквате. Първо не давал нито стотинка вкъщи, после давал цялата си заплата, обаче тя искала нещо друго. И други такива. Искала сериозен мъж, обаче взела несериозен и сега той е виновен.

# 126
  • Пловдив
  • Мнения: 689
но въпроса ми беше съвсем друг.
Въпросът е, че ти с нищо не си по-добра от мъжа си. Магарица почти на 30 години разчита на  мама и тате да я издържат. С какво си по-добра от мъжа си?
Вижте сега, не мога да сравнявам себе си с него. Ако е по - документи и стаж, аз съм по - напред, но това не е целта. Просто той е мъж, а аз съм домакиня вече 7г. Гледам си децата вкъщи. Какво имате предвид не мога да разбера. Явно е модно в днешно време мъжа да разчита на жена си, а не обратното.

# 127
  • Мнения: X
Авторката пише взаимноизключващи се неща в различните постове, затова се обърквате. Първо не давал нито стотинка вкъщи, после давал цялата си заплата, обаче тя искала нещо друго. И други такива. Искала сериозен мъж, обаче взела несериозен и сега той е виновен.

Авторката преди месец и половина е писала, че са и двамата безработни - той от началото на годината... Ся ѝ давал 1000лв, от 1000-1500 заплата. Тралалала. Авторке, кажи къде има готина томбола поне, че ни пързаляш е ясно.

# 128
  • Мнения: 11 566
Айде, айде, заболяването на детето се спомена мимоходом.


Правил проблем за един сок.
Ти досега какво купуваш за пиене у вас?
Доста неизказани неща има.

# 129
  • Мнения: 1 011
Сега като прочетох и останалите кометари стигам до извода, че и двамата не са наред. Тя явно харчи пари за глупости, но от друга страна и той не поставя граници на семейния бюджет и перото, което иска да се резне, е изследвания на детето. С приходите, които са описани, в провинцията може да се живее доста добре, дори и с допълителни медицински разходи, които нали се предполага, че сумата от ТЕЛК покрива. Решението е да направите семеен бюджет и двамата да се кротнат с парите за удоволствия или глезотии. Първо се плащат належащите разходи, после се заделят за спестявания и чак след това за глупости, а това последното не е задължително перо в бюджета за всеки месец. Предполагам, че авторката от малка е свикнала татко да плаща за всякакви глупости и после е продължила да харчи своите пари за каквото и хрумне с мисълта, че за нужните неща баща й ще плати, за да не живее тя в "мизерия". Попадала съм на такива млади семейства, които не занят граници на разходите и дори да взимат големи заплати, разчитат все на родителите си да ги издържат.

# 130
  • Пловдив
  • Мнения: 689
Авторката пише взаимноизключващи се неща в различните постове, затова се обърквате. Първо не давал нито стотинка вкъщи, после давал цялата си заплата, обаче тя искала нещо друго. И други такива. Искала сериозен мъж, обаче взела несериозен и сега той е виновен.

Авторката преди месец и половина е писала, че са и двамата безработни - той от началото на годината... Ся ѝ давал 1000лв, от 1000-1500 заплата. Тралалала. Авторке, кажи къде има готина томбола поне, че ни пързаляш е ясно.
Мъжа ми от година работи на частно. Аз след майчинството си бях 1г на борсата. Сега той си работи, а аз съм ЛА на сина си.

# 131
  • Мнения: X
Ахаааа, укриване на доходи. Данъчни измами прайте. Ами, много хубаво. Един за друг сте си. И баща ти да бере срама покрай вас, милия човек. Цял живот събира и спестява, вие накрая да му изхарчите парите.

# 132
  • Мнения: 18 495
Наясно ли е авторката какво означава на частно, стаж и пр.? И какво - 30 годишна жена да има повече стаж от мъж на 50 г.?

Последна редакция: чт, 19 ное 2020, 20:13 от EmmaT

# 133
  • Мнения: X
Авторката тръгна много силно и с всяко включване все повече потъва. Да пише на администратор да заключи темата, преди да е признала убийство и къде са заровили трупа.

# 134
  • Мнения: X
Със спестените от неговата липса разходи все ще успееш спокойно да купиш обувки на децата, сокове  и т.н.
За да излезе това уравнение, трябва да прибавиш приходите, които изкарва авторката, а те са твърде нищожни. Меко казано.
но въпроса ми беше съвсем друг.
Въпросът е, че ти с нищо не си по-добра от мъжа си. Магарица почти на 30 години разчита на  мама и тате да я издържат. С какво си по-добра от мъжа си?
Какво имате предвид не мога да разбера.
Вярвам ти, че не можеш да разбереш какво имам предвид. 1000% ти вярвам. Не очаквам от човек към 30-те, който не изработва поне парите за базовите си нужди, а чака на мама и тате да му ги дадат, да разбере какво съм имала предвид.

Последна редакция: чт, 19 ное 2020, 20:02 от Анонимен

# 135
  • Мнения: 3 350
Аз не искам да го гоня, а да го накарам да си има отговорност към нас. Аз не съм казала, че не вкарва нито лев, дава си парите удома, но сега иска аз да поема голяма част от масрафа и да няма за изследванията, който искам да направя. Аз не се притеснявам за живота ни без него, защото има кой да ни помага. Просто искам сериозен мъж с отговорности, а не да чака на мен всичко. Това ми беше и въпроса към дамите тук, а те ме направиха на най - лошата кифла....
Ами....докато ги сравняваш с богатият си татко, няма принц да се намери достоен за тебе. Иначе, живей си с баща ти (ти и без това го правиш).

# 136
  • Мнения: 7 258
Авторката е по- зле от мъжа си. Родителите и знаят, че и има нещо и я издържат, само и само да има мъж и деца.

# 137
  • Мнения: 46 508
...как мога да изтрия темата, тъй като смятам, че ескалират нещата и не ми е приятно?
Теми не се трият. Заключвам.

Общи условия

Активация на акаунт