Осветление

  • 1 939
  • 26
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 46 492
Търся съвети за стенно осветление на стая около 20 квадтрата. В момента сме с възможно най-семплия аплик от този тип. Имаме и основна лампа на тавана, но предпочитаме стенното и ползваме основно него. 2 бр. осветятват идеално стаята (в единия края е бокса и там има допълнителни лампи).
Искам да ги сменя с нещо такова, но от няколко магазина ми отговориха, че няма да е достатъчно за размера на стаята и не могат да предложат алтернатива.
Моля, споделете опит и препоръчайте нещо подходящо.

# 1
  • Мнения: X
Потърсете от вторият вид с възможност за LED крушки (не мога да се сетя точно как се казва думата на български). Ако не намерите из България, винаги може да погледнете в Амазон.

# 2
  • Мнения: 12 725
На Български се казват пак LED, и ги има навсякъде.

# 3
  • Мнения: X
На Български се казват пак LED, и ги има навсякъде.

Да не се изложа, ама май фасонките трябва да са пригодени за LED крушки. Това имах предвид.Laughing

# 4
  • Мнения: 40 752
Това, което искате, е декоративно и свети слабо, правилно са ви казали. Ако му смените крушката с LED ще свети силно, но няма да прилича на нищо. Според мен си стойте на стария тип.

# 5
  • Мнения: X
Това, което искате, е декоративно и свети слабо, правилно са ви казали. Ако му смените крушката с LED ще свети силно, но няма да прилича на нищо. Според мен си стойте на стария тип.

Има LED крушки с винтидж дизайн, които са много симпатични и не седят така, както седят обикновените LED крушки.

Например - https://www.amazon.de/s?k=vintage+design+led+lampe&__mk_de_D … mp;ref=nb_sb_noss

# 6
  • Мнения: 40 752
Това, което искате, е декоративно и свети слабо, правилно са ви казали. Ако му смените крушката с LED ще свети силно, но няма да прилича на нищо. Според мен си стойте на стария тип.

Има LED крушки с винтидж дизайн, които са много симпатични и не седят така, както седят обикновените LED крушки.

А колко светят?

# 7
  • Мнения: 543
И тук си ги има тези крушки. Поне в Практикер е пълно. Те са декоративни. Направени са да светят слабо за да може да се виждат вътре интересните форми на "жичките". Ако се направят силни ефекта се губи и става обикновенна лед крушка. Такива крушки са за декорация И подсилване на основното осветление например се ползват над маса/плот, но не и за осветление на стая.
Сметнете 2та аплика сега колко мощност имат и колко лумена и преизчислете колко филаментни крушки ви трябват. Ше видите че сметката не излиза за да постигнете същата осветеност. Те са и по-жълти така че мощността им трябва да е дори по-висока от изчисленото.

# 8
  • Мнения: X
Уж светят. Тоест - на мен ще са ми достатъчни, защото аз не обичам осветената като болница стая. Всеки има различно виждане и желание, за това трябва да се разгледа, прочете и реши. Просто дадох идея.

# 9
  • Мнения: 46 492
Да, явно наистина ще са слаби.
Може би някакво решение на винтижд лампа, но с абажур, който омекотява LED лампата?
Според мен си стойте на стария тип.
Да стоим, обаче сменихме стила на стаята и ми се набиват в очите, на нищо не се връзват.

# 10
  • Мнения: 543
Каквото и да изберете гледайте по възможност да е с фасунга E27 т.е. обикновена че там избора на крушки и мощности е най-голям. И има ли абажур светлината ще се концентрира на кръгове надолу. Вие сега с тези аплици крушките не ви светят в очите но светлината се отразява в тавана и ви осветяват сравнителноо равномерно. Имайте го предвид.

# 11
  • Мнения: 3 587
Ние сме с такива в коридорите, светят си силно. Има три варианти: студена, неутрална или топла светлина


# 12
  • Мнения: 11 575
Тук има винтидж крушки със 725 и 950 лумена.
http://www.led-bg.com/bg/product/bulb-led-seriya-vintage-edition … orma-led-filament

# 13
  • Мнения: 40 752

Да де, ама в хола си имам плафон с 5 крушки по 1055 лумена, и още два с по 3 крушки пак с толкова. И ми е нормално светло. 950 лумена не е зле, ама трябва да сложат десет - петнадесет такива висулника поне.  Ще стане като коледна елха.

# 14
  • Мнения: 9 855
Може ли да ви питам в тази тема:
У нас всички онези дето трябва да светят вечно, и са с гаранция, все изгарят.

Като сложа от простите, пак изгарят.
Може ли да е от това, че са в абажури като в тръби? Трите са в чо-теснинтеъби, четвъртата е в по-широка тръба. На вид са красиви, но вечно някоя е изгоряла. А предпочитам да светят еднакво, и все ги сменяме. Не искам една да е жълта, другите да са бели.

Та, ако е от абажурите, да ги сменям ли?
Подобни на този вид, но май са по-дълги:
https://www.eglo.com/bg/visyashcho-osvetitelno-tyalo-pendel-troy-4-93195.html

# 15
  • Мнения: 40 752
Едва ли е от тръбите, все пак LED-овете са много маломощни и не греят. По-скоро не си намерила правилните. Иначе за да не е една жълта, друга бяла гледай температурата и вземай все еднакви. Пак има разлики, но малки, защото и светенето е различно. Аз затова последния път купих десет крушки в повече и сега си имам все еднакви.

# 16
  • Мнения: 543
Какви крушки купувате. Марка? Преди съм взимал на VTac и много горяха. Последно взимах на Lightex (оказа се че имат магазин близо до нас) и въобще не горят толкова. Относно това да светят еднакво трябва да се гледа цветната температура да е еднаква и пак при различните производители има малки разлики затова е най-добре да са от един производител.

# 17
  • Мнения: X
Какви са тези крушки светещи вечно? Само това като чуя ми става ясно, че е рекламен трик. Крушките има продължителност на живот, качествените ги дават за 20-25 000 часа, но и това не е "вечно". Ако на ден светят по 5 часа, то на година са около 1900часа, което значи към 11-13 години живот.

Иначе, Черна станция е права - трябва да гледаш какви купуваш, всяко осветително тяло има изисквания за крушките - намери книжката на осветителното тяло, което имаш и прочети там, а с данните потърси в интернет.

# 18
  • Мнения: 40 752
Да, дават им по 10 години живот, ама досегашният ми опит сочи пъти по-малко. Добре, че стават все по-мощни и все по-евтини.
Последно си купих едни Филипси и за сега държат. Едни такива, леко сплескани, а не сферични:
https://www.led-zona.bg/uploads/com_article/gallery/585f9ccd453b … bdae7f4a1f8b1.jpg

# 19
  • Мнения: 543
Реално погледнато LED чипа (това което свети и е в полупрозрачната част на крушката) не изгаря никога. Дори и след 25000 часа живот. Но му пада интензитета на излъчваната светлина. След определени часове крушката започва да свети с по-малко от 80% от първоначалния си интензитет.
Проблемите които се получават в лед крушките са проблеми в другите части на крушката. Точно след фасунгата (в непрозрачната бяла част) има контролер и преобразувател на напрежението. В самия ЛЕД елемент не влизат 220 волта. И зависи производителя колко качествени части използва. Крушки на лош производител могат да горят на първия месец или да започнат да премигват или да светят слабо, едвам да мъждукат. Реално лед чипа си е наред ама нещата преди него - сглобявани в час по трудово, внесени директно от някой китайски гараж. Затова производителя е важен. Иначе всички производители пишат максимума на ЛЕД чипа, но това е безмислено ако частите преди него са фалшиви. Малко става като с инверторните мотори - 10 години гаранция на мотора. Дават защото знаят че той не се разваля. А на платката преди него която го управлява? Защо не дадът...?

# 20
  • Мнения: 3 587
Обичам да ми е светло и вкъщи имаме двайсетина осветителни тела, за всякакви комбинации. Преброих ги - 25 са точно /без да броя вграденото осветление/ и някои от тях са с повече от 1 крушки.
Марки крушки купувам vitone или elmark. Не светят различно и няма проблем да се комбинират. За около 3 години сме сменяли общо 3-4 пъти/ тоест по крушка на година се пада/, и ми е ок. Интересно, преди да "изгорят" започват да премигват и това трае доста дни, така че не издържам и сменям. Не знам след колко време отслабват като светене, аз не съм забелязала отслабване, но може да е защото имаме толкова лампи.

# 21
  • Мнения: 543
Отслабването надали може да се забележи - то става постепенно и след хиляди часове на работа и очите ни привикват. А това премигване за което говорите е точно повреда в другите части на крушката управляващи лед диода, но не и повреда в самия диод.  Взимам си бележка и за споменатите марки. Такъв % изгорели за такъв период е добре. Аз в началото на Vtac сменях по 1 крушка на всеки месец. И постепенно всички се смениха с други и сега сме добре.

# 22
  • Мнения: 40 752
Да, така си е, използвах "изгорели крушки" по инерция. Всъщност май в 90% от случаите няма изгаряне, а почва гадното мигане. Но резултатът си е все съшият - на боклука. За сега от новите Филипс нямам оплакване.

# 23
  • Мнения: 11 575
У нас използваме Philips и в последните две години не изгоряла нито една. Сигурно вече е време. Аз съм снимала кутийките с инфото, че да купя пак същите ако има.

# 24
  • Мнения: 9 855
Благодаря ви, знам че не са вечни, а са към 10 г. Но при нас не изтрайват въобще толкова. Макс 2 3 месеца. VTac тези са и по мои наблюдения най-калпавите.
Преди им пазих кутийките, сега не ги пазя. Че трудно с рекламациите.
Ще пробвам на другите фирми продуктите. Ай дано си намеря моето нещо Wink
И аз обичам да ми е светло. Много даже. Мъжът ми вижда в тъмното като котка. 🌞🌞🌞 И не обича да му е много светло. Някой път го обвинявам, че саботира крушките у нас 🌞 но е в кръга на шегата.

# 25
  • София
  • Мнения: 38 431
Румка, с каква инсталация сте? Нова, стара, подновена?
Ние преди да ремонтираме, сненяхме крушки като луди.
Човечето - значи търсите крушки. Виж в специализиран магазин. Ние имаме един квартален, даже са изложили табло със светещи крушки.

# 26
  • Мнения: 3 197
Някой пазарувал ли е осветителни тела от https://maxtrade.bg? Коректни ли са?
Искам да си купя спотове от една серия и там ги намирам "накуп" на приемлива цена. В lampite.bg и grandecor.bg също ги има, но са доста по-скъпи.
Производител е Eglo, но там ги няма всички. Не ми се играе да купувам на парче.

Общи условия

Активация на акаунт