Излизат ли децата ви?

  • 3 996
  • 25
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • софия
  • Мнения: 4 984
Излизат ли децата ви? Как минава ежедневието им в условията на ДО? Имат ли някаква форма на общуване наживо с лица извън дома ви, извън семейството ви?

При нас е съвсем нула общуване извън семейството. На всичкото отгоре живеем в къща в неоживен район - населен е , но всички са с коли, няма накъде да се върви и не ни се случва дори разминаване със съседите на улицата/входа/асансьора/стълбите/етажа/терасата и т.н.  
Малко психарско започва да ми се струва всичко. Ние с мъжа ми поне ходим да пазаруваме, но хлапето (горен курс гимназия) дори на двора не си подава носа. Вярно, че това е идеално откъм пандемични мерки, но  започвам да си мисля, че е прекалено. При вас как е?

Последна редакция: пт, 20 ное 2020, 11:49 от Амели

# 1
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 298
Ееех Амели, драмата ми е голяма. Големият работи с мен. Малкият обаче е затворник. Душата ме боли. Разхождам се с него от време на време, но въобще не е онова, което си представям за начинаещ пубер.

# 2
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 722
На 10 години е, идва с нас в офиса. Ако ми се спи учим от вкъщи.
На обяд, ако сме в офиса ходим да обядваме, в ресторант. Всеки ден е на тенис, кога с група, кога сам с треньор. Два пъти седмично е на испански, та се вижда и с учителя.
Всяка събота и неделя сме някъде, съчетаваме го с походи в планината. Ако останем в къщи, излиза и играе със съседчето - карат ролери, колелета.

# 3
  • София
  • Мнения: 11 960
Не съм ги затворила и нямам намерение да го правя. Контактите са ограничени в по-тесен приятелски кръг, но ги има за всички. Аз и ММ работим и се виждаме с по-близки приятели. Голямата дъщеря също работи, вижда се с гаджето и най-близките си приятели. Малката също излиза след онлайн часовете и събота и неделя по няколко пъти в седмицата, и се вижда с приятели. Малчо, който също е онлайн е най-прецакан, защото не може да излиза сам из града. През деня излиза малко да кара колело в квартала, а през уикенда гледам да му организирам срещи с приятелчета. От по-другата седмица мисля да го пускам присъствено /ако не ни затворят изцяло/.

# 4
  • Мнения: 46 488
Излиза, на открито, в ограничен кръг от няколко деца.
Когато ни затвориха през март не е излизала, ако пак ни затворят, няма да излиза. Не е драма, пак са нон стоп заедно през телефоните.
16 г.

# 5
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 722
Аз прибрах телефона. От днес е и с блокиран ютюб (хванах го, че в час по математика виси на ютюб).

# 6
  • Мнения: 19 289
Моята има пауза на обяд от час-час и нещо. Обикновено тогава излизаме, ако нямаме работа. До нас има гора и ходим там. Гледам да навъртим 8-9 хиляди крачки. Ако няма време, обиколка на квартала вечерта и по-малко крачки. Вижда се с 1-2 деца навън на открито в събота или неделя. През седмицата не остава време.
В идеалния вариант искам и да спортува 30тина минути по разни хоум програми, но напоследък не намира време заради игри в мрежа, което много ме дразни. Също на планина ходехме уикенда, нещо леко и за кратко, но от месец аз не мога и съвсем се отпуснахме.

Март месец карахме карантината в селската къща и излизаше само на двора. Някак хем село, пък хем нямаше условия и време за разходки. Срещи с деца също нямаше.

Последна редакция: пт, 20 ное 2020, 13:18 от Дъждец

# 7
  • Мнения: 5 634
Не ви го казвам, за са ви стряскам, ама ей така си вечеряхме на ресторант с най-добрия ми приятел във вторник и тоя звъни в понеделника и вика, че половината му офис от събота имал корона с тестове, той само със симптоми, щото не е от хората, които биха се тествали. Та си броих дните ...  сега ме канят приятели, ма не ща да броя повече. Гадни времена.

Девойката, ама тя е студентка, де, плюс това го изкара, си ходи и си излиза със себеподобни където си ще.

# 8
  • Русе
  • Мнения: 11 916
Излиза с двама трима приятели и обикалят града. Пролетта и лятото тренираха на определени площадки. Март и април, когато бяха големите забрани излизаха по двама и си търсеха празни площадки из целия град. Не е излизал 10 дена, когато вдигна температура в течение на два дена. Сега тренира два пъти седмично късно от 19 до 21 часа в залата, където тренираше ,когато се състезаваше с група за стрийтуоркаут. Той може да ходи когато пожелае, но не му се ходи сам, а няма 18 години за да му поверят отговорността да организира групата, отваря и затваря залата.

# 9
  • София
  • Мнения: 16 174
Моят при сегашното ДО "притичва" с колата до гаджето, 1-2 пъти седмично. 0т време на време си прави автопреходи с колата късно вечер, да не губи "шофьорска" форма.  И ходи до магазина да си купува сладки.

# 10
  • Мнения: 2 076
Девойката, ама тя е студентка, де, плюс това го изкара, си ходи и си излиза със себеподобни където си ще.

не сме вече с теб за тази тема /Средно образование/, ама не мога да не кажа - завиждам ти, че имаш едно притеснение по-малко Simple Smile легендата на моя студент е уж, че си седи основно в стаята с гаджето и малко фитнесче, обаче оня ден цъфна сметка за плащане преди регистрацията за следващия семестър и вътре - към 200 долара глоби  - за събиране с повече от 2-3 човека на едно място

# 11
  • София
  • Мнения: 5 251
Moето е още малко и е присъствено в училище. Ограничили сме контактите до няколко деца. Не ходим на атракциони на закрито. Разхождаме се, събираме вит Д

# 12
  • София
  • Мнения: 7 276
Децата излизат в двора и играят с децата от комплекса, като едното съседче вече изкара корона-вируса и ние бяхме 10 дни доброволна карантина. Извън тези контакти нямат други, но моите деца са малки - те не могат да излизат сами никъде.
Скрит текст:
Аз за мен да кажа - в момента много ми се излиза Simple Smile

# 13
  • София
  • Мнения: 16 174
Ние с ММ си правим пребежки до женската пътека над Бистрица, 1 ч. бързо ходене в късния следобед (като ми изпуши главата след колове). Никакъв шанс да завлечем "Ромео" с нас.

# 14
  • софия
  • Мнения: 4 984
Нашите уикенди незабелязано изтичат Sad Докато се зарадваме, че е петък и вече е неделя вечер и се планува какво трябва да се свърши в следващата седмица...
Но като ви чета, се убеждавам, че трябва да се взема в ръце и да инициирам някакви излизания. Просто да си нарека ден, в който "ноу метър уот" да ходим на разходка.
Иначе откъм приятелкски излизания при хлапето е обречена работата.  Не знам дали прителите и се пазят и излизат, но тя абсолютно няма време, освен това по принцип не е от най-социалните и всъщност стоенето вкъщи не и пречи никак. Харесва и. А на мен не ми харесва, че на нея и харесва Sad  Трябва да се ходи поне на разходки някакви...

Последна редакция: сб, 21 ное 2020, 00:03 от Амели

# 15
  • София
  • Мнения: 38 419
Голямата /16/излиза с приятели в квартала. С малкия/10/ е сложно - като се забие вкъщи на компа и не мога да го изкарам поне до магазина.

# 16
  • София
  • Мнения: 7 984
Детето ми е в малките класове, та ходи на училище до обяд. След това играе 1-2 часа навън със свой съученик. В събота ходи на програмиране за 2 часа и ми е притесно, че се смесва и с други деца.
През март и април беше основно вкъщи и беше зажаднял за себеподобни. Наскоро имаше рожден ден, вкъщи със съученика само. Ограничаваме се всички, доколкото е възможно.

# 17
  • Мнения: 11 890
Един път седмично ходи на китара, на пешеходно разстояние. В школата не се среща с другите деца. Ходи с
мен и с баща си на открит пазар, но и с дни не излиза. При по-хубаво време си правим кратки разходки
Вчера имах нещо да взема от детето на моя приятелка, с което дете са близки и заедно от ДГ. Сега в разл училища. На 10 мин от дома ни, голяма радост беше, че го взех. Колело отдавна не е карал, може би около месец.
Там, за където е нужен градски транспорт, заведения, кина, молове просто са забравени места до по-хубави дни. Обещах му, че като направят коледните къщички на открито, ще го заведа, то пък няма да се сяда тази година.

# 18
  • Мнения: 119
Не излизам без причина /на 16 съм/.
Излизам главно да изведа кучето, да отида до магазина или до аптеката, ако трябва да купя нещо. Виждам се  веднъж в седмицата с един съученик за по 2 часа, но по градски транспорт и молове въобще не ходя. Живея само с баба ми, защото родителите ми са извън страната, а тя е с заболяване и е на 76, и за това много гледам да пазя себе си, за да предпазя и нея.
В момента като сме ДО учебният процес минава съвсем спокойно и без странични мисли, но когато сме присъствено и някой киха и кашля покрай мен, забрави за учебния процес... Ужас е, просто психически ме натоварва.

# 19
  • Мнения: 5 634
Съвсем правилно постъпваш, браво!

# 20
  • Мнения: 4 411
От март сме си ограничили контактите. Най-малкото, нямам намерение да стоя под карантина, ако някой е разболее и съм била контактна. Дъщеря ми се вижда със съученици и деца от танците. В къщи си кани гости, но пак от същия кръг деца, като не ги смесваме. Или от танците, или от училище. Не я водя по магазини и МОЛ-ове. Вчера направих изключение, защото трябваше да пазарувам за нея разни неща и ми е по-лесно да си ги избере, а не да снимам, да пращам, да чакам да реши и така.
Предната седмица приключихме с карането на колело, заради времето. От тук нататък ще сме на пешеходни разходки, когато можем.

# 21
  • Мнения: 11 053
Да, излиза през ден-два с приятелки (12-13 г.). Стоят само навън, най-много да влязат за минута да си купят някакъв крак-фуд. Ако няколко дни останат без уговорки, излизаме заедно на разходка, на пазар... Аз имам малко контакти извън семейството (до октомври бяха повече, но вече съм предпазлива), обаче гледам да навъртам крачки поне. Пролетта, когато бяхме напълно затворени, никак не се отрази добре психологически на децата. Виждам, че при сегашните обстоятелства доста по-лесно понася ДО, отколкото в условия на пълен домашен арест.

# 22
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Излиза да разходи кучето за час в учебните дни и за по-дълго през почивните.

# 23
  • Мнения: 855
Изобщо не излиза (17г.). Общува онлайн с приятелите си, ходи да прави набирания на двора и общо взето това е.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 055
Излиза синковеца (15 г.) и до вчера постоянно беше на някакъв спорт да си ползва картата.  От днес само на разходка с приятели - 2-3 деца, с които си контактува постоянно.
Преди няколко дни беше рожденник, но съвсем спокойно прие, че празнуването с многото му приятели/приятелки ще е напролет/налято Blush

# 25
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 001
Излиза с нас в събота и неделя в планината или с ММ да разходи вечер кучето.Сега го пратихме при баба му и дядо му, за да му спестим поне на него да диша "прекрасния"софийски въздух и вечер си правят кратки разходки с баба и чичо.Сам никога не го пускам навън,но нашия случай е по-различен и на него не му тежи.И преди пандемията имахме ограничени социални контакти,та нещата не са се променили особено.

Общи условия

Активация на акаунт