Сушилник балон dry balloon има ли доволни?

  • 3 379
  • 56
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 732
Подариха ни такова миналата зима. Аз съм доволна и ме е яд че не мога да го ползвам.

Пералнята ни е среден размер, не знам колко кг е. Изпраните дрехи се редят на закачалки. Затваря се, настройва се време и се пуска. Шума не е много силен. Затопля и стаята. Суши добре, но дебело зимно яке остава мокро под ръкавите. Дрехите са като изгладени.

Дрехи един ден и нощ на балкона и ден на сушилник вътре не изсъхват. Не съм мислила за сушилня.

Имам котка и като я знам каква е - не го ползвам.

# 31
  • Мнения: 70
Вчера го поръчах пък.. К'вото е. Ще пиша отзиви. 😉

Сушилнята я поръчах и дойде днес, пробвах я бая дрехи побра с дървени закачалки и изсъхнаха за 180 мин. Доволна съм.

Последна редакция: пн, 23 ное 2020, 20:44 от Не се сърди, човече

# 32
  • Мнения: 3 137
Съжалявам, че чак сега видях темата, но да кажа - имам такъв сушилник-балон /друг модел/ и съм много доволна от него. Не може да става въпрос за сравнение със сушилнята. Това е уред за хора, които нямат място за такава, нямат и централно парно, на което да метнат прането и през зимата им се налага да включват печка и да редят дрехите по стойки и столове, за да ги изсушат. Е, балонът е по-бърз, по-икономичен и по-удобен начин за сушене от каквато и да е печка. Къде отива влагата - ами там, където отива и ако си сушиш дрехите на радиатора или до печката. Но през зимата от отоплението въздухът в домовете значително се изсушава и даже се препоръчва допълнително овлажняване, така че 2-3 часа влага не са нещо толкова неприятно и осезаемо. Това е уред за ползване през зимата и също така за хора, които обичат през лятото да сушат прането на въздух - аз например, въпреки че имам и обикновена сушилня, през лятото не я ползвам и предпочитам да простирам навън, защото прането ухае много по-свежо и изсъхва по-бързо.
Балонът има и други плюсове пред сушилнята:
- дрехите се сушат на закачалки и въобще не са смачкани;
- дрехите ухаят значително по-добре на чисто и на омекотител, отколкото в сушилнята;
- по-мъхестите дрехи не се завалват, по-фините тъкани не се повреждат;
- балонът се разглобява и прибира, когато не ти трябва;
- докато се суши прането в балона, можеш да го отвориш и да провериш колко са изсъхнали дрехите, да ги обърнеш или поразместиш, което значително намалява времето за пълно изсъхване;
- цената е несъпоставима.
Времето за съхнене е еднакво за балона и за сушилнята - ако ги натъпчеш яко, за по-малко от 3 часа няма да изсъхнат дрехите, но ако сложиш по-малко и по-тънки дрехи - за 1-2 ч. са готови. Само че в балонът можеш да си проверяваш колко са мокри и да ги извадиш веднага, като изсъхнат, а в сушилнята трябва да чакаш да свърши програмата.

Единственият минус на балона е, че загрява помещението и съответно не е подходящ за ползване през цялата година, но това, както казах, не за всички е проблем.

# 33
  • BG
  • Мнения: 367
Еха, горния пост е един от най-хубавите, които съм чела във форума. Подкрепям на 1000 % написаното!

# 34
  • Мнения: 70
Наистина е удобен и практичен лично го ползвам от 1 седмица почти и не съжалявам, че съм го купила. Който иска да си купува докато го има в наличност от емаг. Цената е супер а и суши перфектно.

# 35
  • Мнения: 1 153
За балоните не мога да кажа нищо. Две години зимата ползвах електрически сушилник в стая, която не се ползваше. Бях много доволна. Събираше ми една пералня дрехи, безшумен, когато се е налагало, съм го оставяла и през нощта (втора пералня, по-късно изпрано). За тези две години конденз и мухъл в стаята нямаше. Наложи се да се разделим, защото стаята вече се ползва от лятото и си купихме сушилня. Сушилникът дадох на родителите си, те също са доволни и го ползват вече два месеца.

# 36
  • Sofia
  • Мнения: 4 009
Каква е цената на този балон?

# 37
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 242
Каквато и да е цената, не намирам нищо в него, което да ме грабне и да дам дори и 10 лева за подобна, извинявайте, световна глупост. Това нещо заема място, хаби много ток, адски шумно е, отделя всичката влага във въздуха, и най- важното, суши 2 тениски и 3 чорапа на цикъл от 3 часа! Направо се учудвам, че има някакви ползватели... Със същия успех ще пусна духалката срещу простряното пране на сушилника и ще ги изсуши.

# 38
  • Мнения: 70
Каквато и да е цената, не намирам нищо в него, което да ме грабне и да дам дори и 10 лева за подобна, извинявайте, световна глупост. Това нещо заема място, хаби много ток, адски шумно е, отделя всичката влага във въздуха, и най- важното, суши 2 тениски и 3 чорапа на цикъл от 3 часа! Направо се учудвам, че има някакви ползватели... Със същия успех ще пусна духалката срещу простряното пране на сушилника и ще ги изсуши.
Тарталета всичко което си написала изобщо не е вярно. Лично аз го ползвам и не е така както ти го описваш и като не ти се дава пари за тази "световна глупост" не давай никой не ти го тика да го купуваш. Когато го имаш и видиш колко му са плюсовете и минусите тогава си изказвай мнението ако обичаш!

# 39
  • София
  • Мнения: 1 582
Когато го имаш и видиш колко му са плюсовете и минусите тогава си изказвай мнението ако обичаш!

Не е нужно да го имаш, за да му схванеш идеята - не прилича на ядрена физика. Сушилник с калъф и духалка. Изглежда доста грозно, със сигурност изпуска влагата в стаята. Ясно е, че окачените дрехи не се мачкат и че ги изсушава по-бързо, отколкото без калъфа и духалката, както и че е по-бюджетно от машина. Та плюсовете и минусите мога да си представя и без непременно да го притежавам и използвам. Който го има, да си го ползва със здраве... Аз си предпочитам сушилнята.

# 40
  • Мнения: 70
Когато го имаш и видиш колко му са плюсовете и минусите тогава си изказвай мнението ако обичаш!

Не е нужно да го имаш, за да му схванеш идеята - не прилича на ядрена физика. Сушилник с калъф и духалка. Изглежда доста грозно, със сигурност изпуска влагата в стаята. Ясно е, че окачените дрехи не се мачкат и че ги изсушава по-бързо, отколкото без калъфа и духалката, както и че е по-бюджетно от машина. Та плюсовете и минусите мога да си представя и без непременно да го притежавам и използвам. Който го има, да си го ползва със здраве... Аз си предпочитам сушилнята.
Ами който има място и може да си я позволи нека си ползва сушилнята.

# 41
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 242
Аз проблеми със сушене на дрехи нямам. Зимата простирам сутринта и до късния следобед съм ги прибрала сухи. Нямам сушилня, нямам и нужда. Но и да имах, бих предпочела сушилник в хола, отколкото това нещо, първият вариант поне ще е безплатен.

# 42
  • Мнения: 2 836
Здравейте, обмислям покупка от емаг. Какви са сметките за ток с него? Наистина ли много харчи?
Нямаме място за голяма сушилня, а този вариант ни устройва на осръклената тераса да поставим (няма никакво слънце, не изсъхват дрехите изобщо) 😕

# 43
  • Мнения: 3 137
Харчи ток колкото една печка-духалка и със сигурност много по-малко от голяма сушилня.
Като сметка за ток въобще не го усетих, защото отопляваме с ел.печка или климатик и съответно като го пусна - спирам печката, защото той си топли.

# 44
  • Мнения: 46 508
1 киловат на час харчи балонът, като суши 3 часа, т.е. 3 киловата (за 4 дрехи).
Сравнение със сушилня - нашата харчи 1.4 киловата и суши за час и половина, т.е. 2.1 киловата (за 5 кила пране).

_Bella_Mi_, няма проблем да се сложи сушилна машина на остъклена тераса.

Общи условия

Активация на акаунт