Сушилник балон dry balloon има ли доволни?

  • 3 366
  • 56
  •   1
Отговори
  • Мнения: 70
има ли някой който я ползва и дали е доволен? Искам да си купя да изсушавам на децата детските дрешки а ми е много трудно през зимата.

# 1
  • Мнения: 865
Нямам отношение към продукта (не притежавам). Но чисто физически не си го представям. Т.е. добре, простряно е като за навън, рехаво, отдолу има някакъв вентилатор предполагам с нагревател. Примерно това отгоре балона затваря непропускливо на 100% въздуха вътре и няма къде да отиде. След известно време пространството вътре ще се насити с водни пари (за тази температура 100% влажност) и край. Няма да съхнат повече. Другия вариант е да изпуска отнякъде в пространството в стаята (което е недопустимо, от по хладен въздух да засмуква и да нагнетява горещ въздух), но пак ще трябва да излиза влажния нагрят. Трети вариант е влажният загрят  въздух да среща студения найлон (на балона - стайната температура) и да се стичат някъде капките но ми се струва много неефективно. Ако беше термопомпен влагоуловител да върти въздуха (нещо като статична барабанна сушилня), ама това отдолу не ми прилича на влагоуловител.

# 2
  • Мнения: 70
Ами не знам то си имало таймер за сушене там и аз ще го ползвам в неизползваем стая така, че.. Може и леко да се отвори балона да излиза пара ли квото е.. Питам дали някой е доволен а не предполагащи.благодаря все пак за мнението.

# 3
  • Мнения: 46 436
Ползвам обикновена сушилня и като гледам колко вода събира, не мога да си представя къде би отишла при този балон.
Прегледай магазините и сайтовете за уреди 2 ръка, за 150-200 лв. има от по-старите модели на хубави марки.

# 4
  • BG
  • Мнения: 366
Отговарям на горния пост веднага - балонът е плътно затворен, не пропуска влага отникъде, дрехите се сушат идеално и не се мачкат.
   Сега на госпожата - препоръчвам два броя от сините " Air o dry ". Ползвам  от години. По 800 вата са, и когато се наложи включвам и двете едновременно. Мога да си позволя  и скъпа сушилня, но няма смисъл. Двата броя ще Ви излязат по - евтино, отколкото една от този модел. Суша и чаршафи, сгънати на четири. Таймерът е от 30 мин. до 3 часа. Дънки, джинси и пуловери се сушат за около 4 часа в много студено време. След тричасовия цикъл сушилнята се оставя да почине 15 минути по инструкция, но аз прехвърлям в другата. Нагревателят е духалка, балонът е от тънък промазан шушляков плат и се затваря плътно с цип. Аз съм " побългарила " духалката като напъхвам плътно в балона накрайника, за да не се губи горещия въздух. Много електронни магазини имат обяви в ОЛХ. Погледнете там, цените са драстично по - ниски. И да не забравя - гаранцията е 1 година. Ако желаете, пишете ми на ЛС за повече подробности. И пак да кажа - горещо препоръчвам синия модел. Поне като се развали, няма да Ви е яд за дадените 50-60 лева / за 1 брой/. Имат едно леко неудобство - относително шумни са и са подходящи за къща. При мен е полуетаж  и почти не се чуват.

# 5
  • Мнения: 46 436
Отговарям на горния пост веднага - балонът е плътно затворен, не пропуска влага отникъде..
Въпросът е къде отива влагата, щом не е във въздуха? Събира ли се в някакъв контейнер?

# 6
  • BG
  • Мнения: 366
Не, не се събира в никакъв контейнер.  Все едно , че дрехите са прострени навън и ги духа топъл вятър.Не се въртят, а са закачени на три лоста  и защипани със щипки. Цялата конструкция е един балон, три лоста и духалка. Има клипчета в нет-а.

# 7
  • Мнения: 70
Едно цяло пране събира ли се  щото пише в сайта че 10 кг събирало? Питам за това на снимката.

Последна редакция: пт, 20 ное 2020, 13:42 от Alecxka

# 8
  • Мнения: 46 436
Не, не се събира в никакъв контейнер.  Все едно , че дрехите са прострени навън и ги духа топъл вятър.Не се въртят, а са закачени на три лоста  и защипани със щипки. Цялата конструкция е един балон, три лоста и духалка. Има клипчета в нет-а.
Навън излиза в околната среда, но в затворения балон къде отива? Защото е наистина сериозно количество вода - 2 и повече литра (за пералня 4.5 кг на 1500 оборота).

# 9
  • Мнения: 865
Абе отива някъде тая влага, няма как да се върти в тоя балон, физиката трудно се лъже Simple Smile. Насища се до 100% влага въздуха и повече нищо не се изпарява вътре и се върти въздуха и не се сушат дрехите, ако никъде не излиза. Излиза си отнякъде влажният въздух и се лепи по стените, прозорците ... Където намери по - студена повърхност. Покривалото е само за да затвори топлия въздух по - равномерно да се атопли всичко, и евентуално да се завихри циклон. Друг е въпросът, че сте прави за сушилнята не си струва кой знае парите, обслужването, мястото. Сега ползвам такава термопомпена барабанна сушилня, но преди си направих същата система затворена с такъв балон сушилка с прострени дрехи, но отдолу в него работи (духа) влагоуловител (термопомпен). След 4-5 часа дрехите са барут, а в контейнера -2-3 л. вода (пране 7 кг. 1000 об.). Е тая вода, ако не я събере влагоуловителя, къде отива?

https://www.bg-mamma.com/?topic=372919

Последна редакция: пт, 20 ное 2020, 13:54 от Seiko7075

# 10
  • Мнения: 70
Абе отива някъде тая влага, няма как да се върти в тоя балон, физиката трудно се лъже Simple Smile. Насища се до 100% влага въздуха и повече нищо не се изпарява вътре и се върти въздуха и не се сушат дрехите, ако никъде не излиза. Излиза си отнякъде влажният въздух и се лепи по стените, прозорците ... Където намери по - студена повърхност. Покривалото е само за да затвори топлия въздух по - равномерно да се атопли всичко, и евентуално да се завихри циклон. Друг е въпросът, че сте прави за сушилнята не си струва кой знае парите, обслужването, мястото. Сега ползвам такава термопомпена барабанна сушилня, но преди си направих същата система затворена с такъв балон сушилка с прострени дрехи, но отдолу в него работи (духа) влагоуловител (термопомпен). След 4-5 часа дрехите са барут, а в контейнера -2-3 л. вода (пране 7 кг. 1000 об.). Е тая вода, ако не я събере влагоуловителя, къде отива?




Аз съм съгласна с теб. Въпроса ми е дали се изсушават дрехите и дали 1 пране ще може да се побере.?

# 11
  • BG
  • Мнения: 366
Едно цяло пране събира ли се  щото пише в сайта че 10 кг събирало? Питам за това на снимката.

Категорично не. В сайтовете информацията е подвеждаща. Принципът е, че колкото повече е прането, толкова  по - бавно съхне. Една пералня детски дрешки можете да изсушите в двете едновременно пуснати сушилни / от синия модел /.Във всяка от тях се събират максимум 4 неща, като последното се слага перпендикулярно на средния лост, сложено на закачалка. В посочения от Вас модел има малък балон и много дрехи, т. е. горещия въздух няма как да циркулира правилно. Цената е висока, ще платите алуминиевата стойка, а и духалката няма добро сцепление с балона и КПД-то спада/ Коефициента на полезно действие/

# 12
  • Мнения: 70
Права си Виви, а тези които предлагаш по ефективни ли са и до колко ще мога да слагам дрехи.. И колко ли ще ми излезе? Stuck Out Tongue Closed Eyes
Пфф не знам разколебах се нещо.. Май ще се отказвам.

# 13
  • София
  • Мнения: 6 726
Много интересна тема и уред. Но с какво би бил по-добър от една сушилня?

# 14
  • BG
  • Мнения: 366
Не се отказвай в никакъв случай! По - ефективни са, да. Двама възрастни сме / аз и синковеца / и съм много доволна. За детски дрехи ще ти вършат  чудесна работа, а и освен това затоплят помещението, в което работят. Влез в ОЛХ и изпиши " сгъваема сушилня еър о драй ", кликни на опции " най - евтини " и си избирай. Юни месец ми се развали духалката на едната по време на едни гадни добруджански дъждове. След два дни се  уредих с нова за 30.00 лв. от частно лице.

Последна редакция: пт, 20 ное 2020, 14:46 от Вивиана Енева 634968

# 15
  • София
  • Мнения: 6 726
По-ефективни са от сушилните ли?

# 16
  • Мнения: 70
За колко време изсушава и колко дрехи? Аз съм с две деца. Малкото е на 7м а другото на 4г и ходи на градина.. А като се закучи тая зима тукаа и не изсъхват затуи искам нещо хем ефикасно хем да не бръкна в джоба много надълбоко. 🙂

# 17
  • Мнения: 865
https://www.emag.bg/prenosima-elektricheska-sushilnja-innovagood … 00w/pd/DJQMZ0BBM/

Явно от тук го е видяла OP. Отдолу има мнения, коментари.

"Хубава визия, добре изпълнено, събира доста дрехи. Суши за около 3 часа и повечко по-дебелите дрехи, които носим сега-през зимата. Сушенето е бързо, но се получава много голяма влага в стаята - около 20кв.м., прозорците целите стават във вода. Ако не сложа кърпи на перваза, водата тече по стената като река...Това е голям недостатък на тази сушилня."

"За парата има отвори в горната част на балона, реално излиза като горещ въздух.
Предстои ми да пробвам с кърпи,чаршафи и по-дебели дрехи."
 
Има и други мнения.


Отделно си пише в описанието - има отдушник. Но 2 dB шум ме уби Simple Smile. То шума от трептящо листо на бреза, повяно от летен бриз в юнска нощ, ще е като излитащ реактивен самолет до "безшумната духалка" на тая сушилка Simple Smile. Отделно си мисля че 2,48 W/h както е записано е колко едно светодиодче. Сигурно става въпрос за kW/h.

П.С. към ОР - Вземете си наистина обикновена (не термопомпена барабанна сушилня 2 hand), с нагревател, по - евтини са, лесно се почистват и ще харчи пак по - малко от тая бутафория. Аз моята термопомпена за почти 2000 лв. 2 дена след гаранция пропищя нещо. Та колко е изгодно не знам.

Последна редакция: пт, 20 ное 2020, 14:46 от Seiko7075

# 18
  • BG
  • Мнения: 366
Краваева, по - евтини са от сушилните. Жената иска нещо, което да не и бърка яко в джоба. Едни 55 лева са нищо в сравнение с 500-600. В отпуск по майчинство е.
   
    Алекс, преди малко влязох в ОЛХ-са. Има две обяви / 5 и 6 - та отгоре надолу/, съответно 55.00 и 80.00 лв.
Избора си е твой.
     Да допълня и за другите - зависи къде се намира помещението, в което работят сушилните. За апартамент не са подходящи заради шума. Има хора " нервозни ". Моето помещение както споменах в преден пост е полуетаж, минах стените с гасена вар / при латекс става конденз / , тавана ми е дървен и имам едно малко прозорче.
    Госпожата щом има свободна стая, още по - добре. Вратата се оставя отворена, духалките вдигат температурата, само трябва пази бебето от тях, или обратното.

# 19
  • София
  • Мнения: 6 726
Краваева, по - евтини са от сушилните. Жената иска нещо, което да не и бърка яко в джоба. Едни 55 лева са нищо в сравнение с 500-600. В отпуск по майчинство е.
   
    Алекс, преди малко влязох в ОЛХ-са. Има две обяви / 5 и 6 - та отгоре надолу/, съответно 55.00 и 80.00 лв.
Избора си е твой.
     Да допълня и за другите - зависи къде се намира помещението, в което работят сушилните. За апартамент не са подходящи заради шума. Има хора " нервозни ". Моето помещение както споменах в преден пост е полуетаж, минах стените с гасена вар / при латекс става конденз / , тавана ми е дървен и имам едно малко прозорче.
    Госпожата щом има свободна стая, още по - добре. Вратата се оставя отворена, духалките вдигат температурата, само трябва пази бебето от тях, или обратното.

Е ние си взехме точно тогава сушилнята Grinning но мерси за мнението. Не питам за парите лично аз, а за време на изсушаване на дрехите, дали е компактно и .т.н. Защото ако ще събере вътре 5 тениски и ще си изграя да суша цял ден няма смисъл.

# 20
  • Мнения: 70
То пише, че е 10 кг в сайта. Е аз 10 кг ли ще сложа!? 4 5 мисля че ще върши някаква работа. Ще обсъдя въпроса със съпруга ми и ще реша тогава. Благодаря на тези който се включиха в темата. 👍🙂

# 21
  • BG
  • Мнения: 366
Краваева,  веднага отговарям  - две тениски, два чифта бельо, чифт чорапи, сутиен и чорапогащник - точно цикъл от 3 часа. Пуснах ги в 19.00ч., прибрах топли в 22.00 часа. Уточнявам, че пране не събирам, няма да ми паднат ръцете ако изпера нещо на ръка.
   Малко оспамих темата. Оставям Алекс да си избере, но посочения модел с тия дупки не върши работа.
Поне ми напомни да се осведомя за налични от моите, че на едната и изтече гаранцията миналия месец.

# 22
  • София
  • Мнения: 6 726
Това са твърде малко неща за хора с дете...

# 23
  • Мнения: 70
Това са твърде малко неща за хора с дете...
2 деца малки. Цапат се и т.н..

# 24
  • София
  • Мнения: 6 726
Аз попитах за себе си понеже вкъщи имаме сушилня. Но перем всеки ден все пак имам малко дете няма как. Въпроса ми беше дали такова нещо не би ме улеснило в сушенето и да ми спести време. Но 1 пералня с бебешки дрехи ми се суши за 2 до 3 часа. Ако ще сложа толкова малко неща и ще суша толкова време просто не е за мен.
Може би авторката няма толкова пране и би било практично за нея.

# 25
  • Мнения: 46 436
За цената - не е нужно да даваш 600 лв. Нашата стара Miele, която работеше безупречно я подарих на братовчед ми, защото видях, че по сайтовете върви по 150 лв. и реших, че няма смисъл да я продаваме. Сменихме я, защото мъжът ми искаше с термопомпа. Но честно казано, по нищо не отстъпва на новата и даже ми се струва, че ги вадеше по-добре изгладени.

Ако наистина събира само по 4 дрехи, суши 3 часа и харчи 1 киловат, това значи 3 киловата. Доста скъпо (старата ни сушилня въртеше 1 цяла пералня за 1 час и половина и харчеше 3 киловата, новата 2).
4 дрешки може да си ги сложиш пред радиатора, климатика или камината, зависи с какво се отоплявате и за 3 часа ще изсъхнат за 0 лв.

Относно шума, тя не вибрира като пералня. Все пак не я пускаме нощем, когато е много тихо, но това важи и за всички други уреди.

Въпроса ми беше дали такова нещо не би ме улеснило в сушенето и да ми спести време.
Не.

# 26
  • Мнения: 70
Аз попитах за себе си понеже вкъщи имаме сушилня. Но перем всеки ден все пак имам малко дете няма как. Въпроса ми беше дали такова нещо не би ме улеснило в сушенето и да ми спести време. Но 1 пералня с бебешки дрехи ми се суши за 2 до 3 часа. Ако ще сложа толкова малко неща и ще суша толкова време просто не е за мен.
Може би авторката няма толкова пране и би било практично за нея.
авторката и тя всеки ден пере ти си с 1 и переш всеки ден а аз съм с две деца на ден по 2-3 пранета пускам... Така че хич не са малко дрехите.

# 27
  • София
  • Мнения: 38 209
Само си представям колко ток харчи това! За 3 месеца ще се изравни по пари с една сушилня. В същото време сушилнята суши 3 пъти повече дрехи.

# 28
  • Мнения: 70
Ще си помисля двуомя се.. 🤯

# 29
  • Мнения: 18 684
Краваева,  веднага отговарям  - две тениски, два чифта бельо, чифт чорапи, сутиен и чорапогащник - точно цикъл от 3 часа. Пуснах ги в 19.00ч., прибрах топли в 22.00 часа. Уточнявам, че пране не събирам, няма да ми паднат ръцете ако изпера нещо на ръка.
   Малко оспамих темата. Оставям Алекс да си избере, но посочения модел с тия дупки не върши работа.
Поне ми напомни да се осведомя за налични от моите, че на едната и изтече гаранцията миналия месец.

Значи, освен другите минуси, явно се подменят често тия балони. Сега май четвърти ще купуваш, или греша? За какъв пвриод е това? Като дадеш за 1 брой към 50-60 лева, това си направо читава сушилня ВУ.

# 30
  • Мнения: 3 732
Подариха ни такова миналата зима. Аз съм доволна и ме е яд че не мога да го ползвам.

Пералнята ни е среден размер, не знам колко кг е. Изпраните дрехи се редят на закачалки. Затваря се, настройва се време и се пуска. Шума не е много силен. Затопля и стаята. Суши добре, но дебело зимно яке остава мокро под ръкавите. Дрехите са като изгладени.

Дрехи един ден и нощ на балкона и ден на сушилник вътре не изсъхват. Не съм мислила за сушилня.

Имам котка и като я знам каква е - не го ползвам.

# 31
  • Мнения: 70
Вчера го поръчах пък.. К'вото е. Ще пиша отзиви. 😉

Сушилнята я поръчах и дойде днес, пробвах я бая дрехи побра с дървени закачалки и изсъхнаха за 180 мин. Доволна съм.

Последна редакция: пн, 23 ное 2020, 20:44 от Не се сърди, човече

# 32
  • Мнения: 3 100
Съжалявам, че чак сега видях темата, но да кажа - имам такъв сушилник-балон /друг модел/ и съм много доволна от него. Не може да става въпрос за сравнение със сушилнята. Това е уред за хора, които нямат място за такава, нямат и централно парно, на което да метнат прането и през зимата им се налага да включват печка и да редят дрехите по стойки и столове, за да ги изсушат. Е, балонът е по-бърз, по-икономичен и по-удобен начин за сушене от каквато и да е печка. Къде отива влагата - ами там, където отива и ако си сушиш дрехите на радиатора или до печката. Но през зимата от отоплението въздухът в домовете значително се изсушава и даже се препоръчва допълнително овлажняване, така че 2-3 часа влага не са нещо толкова неприятно и осезаемо. Това е уред за ползване през зимата и също така за хора, които обичат през лятото да сушат прането на въздух - аз например, въпреки че имам и обикновена сушилня, през лятото не я ползвам и предпочитам да простирам навън, защото прането ухае много по-свежо и изсъхва по-бързо.
Балонът има и други плюсове пред сушилнята:
- дрехите се сушат на закачалки и въобще не са смачкани;
- дрехите ухаят значително по-добре на чисто и на омекотител, отколкото в сушилнята;
- по-мъхестите дрехи не се завалват, по-фините тъкани не се повреждат;
- балонът се разглобява и прибира, когато не ти трябва;
- докато се суши прането в балона, можеш да го отвориш и да провериш колко са изсъхнали дрехите, да ги обърнеш или поразместиш, което значително намалява времето за пълно изсъхване;
- цената е несъпоставима.
Времето за съхнене е еднакво за балона и за сушилнята - ако ги натъпчеш яко, за по-малко от 3 часа няма да изсъхнат дрехите, но ако сложиш по-малко и по-тънки дрехи - за 1-2 ч. са готови. Само че в балонът можеш да си проверяваш колко са мокри и да ги извадиш веднага, като изсъхнат, а в сушилнята трябва да чакаш да свърши програмата.

Единственият минус на балона е, че загрява помещението и съответно не е подходящ за ползване през цялата година, но това, както казах, не за всички е проблем.

# 33
  • BG
  • Мнения: 366
Еха, горния пост е един от най-хубавите, които съм чела във форума. Подкрепям на 1000 % написаното!

# 34
  • Мнения: 70
Наистина е удобен и практичен лично го ползвам от 1 седмица почти и не съжалявам, че съм го купила. Който иска да си купува докато го има в наличност от емаг. Цената е супер а и суши перфектно.

# 35
  • Мнения: 1 153
За балоните не мога да кажа нищо. Две години зимата ползвах електрически сушилник в стая, която не се ползваше. Бях много доволна. Събираше ми една пералня дрехи, безшумен, когато се е налагало, съм го оставяла и през нощта (втора пералня, по-късно изпрано). За тези две години конденз и мухъл в стаята нямаше. Наложи се да се разделим, защото стаята вече се ползва от лятото и си купихме сушилня. Сушилникът дадох на родителите си, те също са доволни и го ползват вече два месеца.

# 36
  • Sofia
  • Мнения: 3 972
Каква е цената на този балон?

# 37
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Каквато и да е цената, не намирам нищо в него, което да ме грабне и да дам дори и 10 лева за подобна, извинявайте, световна глупост. Това нещо заема място, хаби много ток, адски шумно е, отделя всичката влага във въздуха, и най- важното, суши 2 тениски и 3 чорапа на цикъл от 3 часа! Направо се учудвам, че има някакви ползватели... Със същия успех ще пусна духалката срещу простряното пране на сушилника и ще ги изсуши.

# 38
  • Мнения: 70
Каквато и да е цената, не намирам нищо в него, което да ме грабне и да дам дори и 10 лева за подобна, извинявайте, световна глупост. Това нещо заема място, хаби много ток, адски шумно е, отделя всичката влага във въздуха, и най- важното, суши 2 тениски и 3 чорапа на цикъл от 3 часа! Направо се учудвам, че има някакви ползватели... Със същия успех ще пусна духалката срещу простряното пране на сушилника и ще ги изсуши.
Тарталета всичко което си написала изобщо не е вярно. Лично аз го ползвам и не е така както ти го описваш и като не ти се дава пари за тази "световна глупост" не давай никой не ти го тика да го купуваш. Когато го имаш и видиш колко му са плюсовете и минусите тогава си изказвай мнението ако обичаш!

# 39
  • София
  • Мнения: 1 552
Когато го имаш и видиш колко му са плюсовете и минусите тогава си изказвай мнението ако обичаш!

Не е нужно да го имаш, за да му схванеш идеята - не прилича на ядрена физика. Сушилник с калъф и духалка. Изглежда доста грозно, със сигурност изпуска влагата в стаята. Ясно е, че окачените дрехи не се мачкат и че ги изсушава по-бързо, отколкото без калъфа и духалката, както и че е по-бюджетно от машина. Та плюсовете и минусите мога да си представя и без непременно да го притежавам и използвам. Който го има, да си го ползва със здраве... Аз си предпочитам сушилнята.

# 40
  • Мнения: 70
Когато го имаш и видиш колко му са плюсовете и минусите тогава си изказвай мнението ако обичаш!

Не е нужно да го имаш, за да му схванеш идеята - не прилича на ядрена физика. Сушилник с калъф и духалка. Изглежда доста грозно, със сигурност изпуска влагата в стаята. Ясно е, че окачените дрехи не се мачкат и че ги изсушава по-бързо, отколкото без калъфа и духалката, както и че е по-бюджетно от машина. Та плюсовете и минусите мога да си представя и без непременно да го притежавам и използвам. Който го има, да си го ползва със здраве... Аз си предпочитам сушилнята.
Ами който има място и може да си я позволи нека си ползва сушилнята.

# 41
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Аз проблеми със сушене на дрехи нямам. Зимата простирам сутринта и до късния следобед съм ги прибрала сухи. Нямам сушилня, нямам и нужда. Но и да имах, бих предпочела сушилник в хола, отколкото това нещо, първият вариант поне ще е безплатен.

# 42
  • Мнения: 2 833
Здравейте, обмислям покупка от емаг. Какви са сметките за ток с него? Наистина ли много харчи?
Нямаме място за голяма сушилня, а този вариант ни устройва на осръклената тераса да поставим (няма никакво слънце, не изсъхват дрехите изобщо) 😕

# 43
  • Мнения: 3 100
Харчи ток колкото една печка-духалка и със сигурност много по-малко от голяма сушилня.
Като сметка за ток въобще не го усетих, защото отопляваме с ел.печка или климатик и съответно като го пусна - спирам печката, защото той си топли.

# 44
  • Мнения: 46 436
1 киловат на час харчи балонът, като суши 3 часа, т.е. 3 киловата (за 4 дрехи).
Сравнение със сушилня - нашата харчи 1.4 киловата и суши за час и половина, т.е. 2.1 киловата (за 5 кила пране).

_Bella_Mi_, няма проблем да се сложи сушилна машина на остъклена тераса.

# 45
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Достатъчно е да се каже "колкото печка духалка" и ще ти стане ясно, че харчи много. Но само ако можеш да си правиш сметката.

# 46
  • Мнения: 3 100
1 киловат на час харчи балонът, като суши 3 часа, т.е. 3 киловата (за 4 дрехи).
Сравнение със сушилня - нашата харчи 1.4 киловата и суши за час и половина, т.е. 2.1 киловата (за 5 кила пране).
То направо да забогатееш от такава икономия. Макар че е доста подвеждащо. За сушилни, перални, миялни и т.н. винаги дават разхода на ток на най-икономичната програма - при най-ниска температура, най-малко натоварване, най-малки обороти и т.н. Няма как всички програми да харчат еднакво количество ток. И няма как да се изсушат 5 кг пране за час и половина на икономична програма, това са едни от най-харчещите ток програми.

Достатъчно е да се каже "колкото печка духалка" и ще ти стане ясно, че харчи много. Но само ако можеш да си правиш сметката.
За 3 часа - 0,40 ст. Това е голямата сметка. На нощна тарифа - още по-малко. За който това е голямо харчене, да ходи да си търси работа, а да не виси в интернет.

# 47
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
То заради такива разсъждения сума ти и хора се топлят на духалки и се чудят що все им е студено и плащат много ток.
Ако доразвием мисълта на Човечето обаче, ще се окажат не 40 стотинки. На мен ми е все едно кой как си харчи парите, всъщност.

# 48
  • София
  • Мнения: 38 209
Духалката е най-загубеното средство за отопление. Харчи много, топли малко и то само за момента.

# 49
  • Мнения: 46 436
...За сушилни, перални, миялни и т.н. винаги дават разхода на ток на най-икономичната програма - при най-ниска температура, най-малко натоварване, най-малки обороти и т.н. Няма как всички програми да харчат еднакво количество ток. И няма как да се изсушат 5 кг пране за час и половина на икономична програма, това са едни от най-харчещите ток програми.
Не ползвам икономична програма, а памук, защото дрехите ни са памучни. Няма зададено време, суши, докато сензорът не каже, че е готова. Засичала съм я, затова знам, че е час и половина средно.

Относно киловатите в документите, не знам как ги пишат, но като ми пристигне сметката няма разминаване. Старата ни сушилня се водеше по документи 2.68 киловата. Ползвахме я 15 дни в месеца, на програма памук. Сметката ни се покачваше зимата м/у 10 и 15 лв. (горната цифра, когато сме имали някоя друга допълнителна пералня).
2.68 х 15 = 40.2 киловата месечно

С новата, която е 1.4 киловата сметката ни е 8 лв. нагоре.

Не виждам разминаване с посочените от производителя данни.

За 4 закачалки не бих харчила 3 киловата (ако приемем, че е коректно посоченото от производителите на балона). Има някои пуловери, които не пускам в сушилнята, закачвам ги на тръбите на парното в банята и за 3 часа са готови. Пред климатик, камина, който с каквото се отоплява, също ще изсъхнат за толкова време, но без допълнителен разход.

# 50
  • Мнения: 40 310
Духалката е най-загубеното средство за отопление. Харчи много, топли малко и то само за момента.

Това твърдение е физически нонсенс. Намесвам се само, защото се среща често и е станало едва ли не неопровержима истина. И после се повтаря без някой да го погледне от физическа гледна точка.

А по темата - духалката гардероб вероятно е много удобна, защото не мачка. Но има огромния минус, че вкарва цялата влага в стаята. То ако не беше това нямаше да има сушилни.

# 51
  • Мнения: 72
Някой пробвал ли е да суши големи двойни горни чаршафи? Успешно ли е и за колко време става?

Стабилно ли стои, пластмасовите стойки здрави ли са, може ли да се сложат на тях закачалки с дрехи?

# 52
  • Мнения: 18 684
Някой пробвал ли е да суши големи двойни горни чаршафи? Успешно ли е и за колко време става?

Стабилно ли стои, пластмасовите стойки здрави ли са, може ли да се сложат на тях закачалки с дрехи?

Сигурно на 12 ката трябва да ги сгънеш тези двойни чаршафи, за да ги сложиш в балона. Аз имам голям обикновен сушилник, към метър е дължината за простиране, и там понякога слагам големи чаршафи, като вали навън денонощно. Единични дрехи, калъфки за възглавници, хавлии бързо изсъхват на климатика, обаче чаршафите и пликовете трябва да се въртят, разгъват и сгъват отново, че да изсъхнат вътрешните пластове. А в този балон ще са още по-сгънати.

# 53
  • Мнения: 2 833
Днес дойде, пробвах на час и половина няколко бебешки бодита и хавлии за ръце. Еми влажни са....
На колко времв включвате? 2,3часа ли?

# 54
  • BG
  • Мнения: 366
Днес дойде, пробвах на час и половина няколко бебешки бодита и хавлии за ръце. Еми влажни са....
На колко времв включвате? 2,3часа ли?

На пълна програма - 3 часа. За по - малко не си струва. Колкото повече пране има, толкова по - бавно съхне.Отваря се ципа, бърка се за проверка, вади се нещо ако е изсъхнало. Винаги може да се изключи от щепсела, ако прането е готово.

# 55
  • Мнения: 2 833
Днес дойде, пробвах на час и половина няколко бебешки бодита и хавлии за ръце. Еми влажни са....
На колко времв включвате? 2,3часа ли?



На пълна програма - 3 часа. За по - малко не си струва. Колкото повече пране има, толкова по - бавно съхне.Отваря се ципа, бърка се за проверка, вади се нещо ако е изсъхнало. Винаги може да се изключи от щепсела, ако прането е готово.
Благодаря за информацията 🙏
По колко закачалки макс. може да се сложи?
За първи опит сложих по 1 закачалка на всяка пръчица

# 56
  • BG
  • Мнения: 366
Правилно, по една закачалка, за да циркулира правилно топлия въздух. Както по-горе казах/написах  - повече пране - съответно по - бавно съхнене.

 Купих си два броя Air O Dry по 49.80 лв./ изгоря ми духалката на една от старите /. За 106.00 лв с доставката чрез Еконт си обезпечих съхненето на прането. Единични чаршафи, сгънати на 4 съхнат за един пълен цикъл. Дънки и пуловери на синковеца  суша в едната и пъхам в другата за около час допълнително.

Последна редакция: ср, 13 яну 2021, 15:27 от Вивиана Енева 634968

Общи условия

Активация на акаунт