Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Пролазване и кучешки косми

• 500
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
Имам куче на почти 9 години и дете на година и девет месеца, винаги са заедно, големи приятелчета са,  играят си, гонят се. И гинеколожката ми и личната ни лекарка( и педиатър), бяха абсолютно за животно, защото рискът от алергии е по-малък, научават се да споделят и т.н. Така или иначе никога не е имало идеи
да се маха кучето,  разбира се по-често пускане на прахосмукачка е препоръчително Simple Smile

# 16
Имам две котки и бебе на 1г. Истина е, че разни изследвания показват, че децата отглеждани с котки/кучета по-рядко развиват алергии. Освен това ако има алергия тя не е към самите косми, а към животинският “пърхут”, които пада. В тази връзка когато се роди малкия купихме един пречиствател за въздух, които да филтирита и това, което пада от котараците. Също така си имаме една четка “furminator” за ресане на животни и ММ ги реше всеки ден... Така се събира по-голямата част от космите.
Иначе откакто пролази малкия чистя когато мога, той така или иначе като ги набара ги скубе или се опитва да ги ближе/хапе. Поглъща си котешки косми сигурно, но на него като цяло му е по- лекичко отколкото на самите котки, които се чудят къде по-високо да се качат, че да не ги хванат бебешките ръчички 😁

# 17
  • Пловдив
Имам котка и дете на 13 месеца. Махнала съм килима, за да се чисти по-лесно. Иначе се набиваше с козина и нямаше оправия. Отделно, в периода на пропълзяване, слагах на бебето постелка, върху която да стои на пода, и после я прибирах, а котката нямаше право да се разполага точно там.

# 18
Освен по-често чистене,няма какво друго да се направи.

# 19
Редовното разресване много помага да се скубят по-малко животните и да пускат по-малко косми. Моето дете пълзеше и из двора, по цимента и в пръста, до степен да няма нито един панталон без дупки на колената от този период, изпуска си яденето на земята, взима си го, яде си го пак, та космите почти не ме впечатляват на фона на останалото.

# 20
  • София
Фурминатор също сваля много качествено козина и животинчето не се скубе толкова. Само не трябва да се прекалява, разбира се.

# 21
Имаме котка на 4г и дете на 1,5 г. Има си косми, не може да се отрече, през ден пускам прахосмукачка. Но плюсовете на това детето да израстне с домашен любимец, далеч надвишават проблема с космите. Децата изграждат имунитет още от бебета. Моя хапе котката и нали се сещате колко косми лапа Joy

Общи условия

Активация на акаунт