Пъпчици по лицето

  • 795
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Здравейте , немога да кача цялата снимка , явно заради резолюцията .
Въпросът ми е от каккво може да са тези пъпчици . Малкия е на 3 месеца , изцяло е на кърма . От 1 месец ги има . По принцип са много ситни , забелязват се само на светлина , само когато го къпем или се пипат , тогава се зачервяват . Ако не се пипат , почти не се забелязват и не са червени . Има ги по двете бузки , на челото и малко на брадичката .
На допир се усещат като шкурка . Мажем ги с преварена лайка , след баня . Друга козметика за лицето не ползваме .
Иначе не го сърбят , спи си спокойно , няма никъде по тялото .
Благодаря предварително !

# 1
  • Мнения: 13 524
Педиатър имате нали?

# 2
  • Мнения: 5
Здравейте , да имаме . Според него , детето се чистело от хормоните на майката , но аз четох че до към 3тия месец , трябвало да се оправи . Ние сме на 3,5месеца и , да знам че това не е точна наука и при всяко бебе  е различно.
Просто искам да се допитам и до вас , може някой да се е срещал с проблем като моя . Не ми се ходи много по доктори заради тия коорони ..

# 3
  • Мнения: 13 524
Сина ми около 1 месец след раждането му имаше подобни пъпчици. Педиатър ни препоръча да спра употребата на всякакво продукти при къпане, миех го само с отвара от смрадлика. Почистваха лицето с  разтвор, но не помня какъв беше и пръсках с пудра,  и нея не я помня. Мина бързо. Има начин да  види лекар бебето ти, въпреки ситуацията в момента. Успех.

Последна редакция: сб, 21 ное 2020, 09:11 от Пролетно цвете

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 279
Това е акне, бебето се чисти, може да се чисти и до 6 месец.

# 5
  • Мнения: 70
Здравей, мамче не се притеснявай от тези пъпчици безобидни са. Щом излизат след къпане значи е от топлото. Моя бебок беше същия, педи-то ми каза да не го къпя с много топла веда и в стаята да не е топло. Ще се махнат сами не пипайте. Всички бебета имат такива няма значение в кой месец избиват. И сами изчезват.

Общи условия

Активация на акаунт