Какъв крем за лице използвате? – 19

  • 67 248
  • 736
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 2 591
Понеже виждам, че все още се обсъжда: препоръчително е маслата да се нанасят на влажна кожа, след глицерин или след серум. Така аэ никога не съм имала проблеми, слагах ги след обилно пръскане с роэова вода или просто беэ да си иэсушавам лицето след миене. А пиенето на вода си е супер важно, да не се эабравя. Както и да е, в днешно време и аэ полэвам почти само кремове, но эащото са с повече анти ейджинг съставки, а и эащото нося грим и няма как да се наклепам с масло и отгоре грим. Въпреки, че има и такива хора и им е добре. Кремовете и эа мен са по-приятни, попиват по-бърэо, миришат добре, правят кожата юного хубава.

2 пъти седмично масло обаче ми действа много добре, като след коэметик ми е лицето.

Аэ эапочнах да харесвам крема на ЕСТИ. Сменям го понякога с Виши Аквалия термал и 2 пъти седмично клепам ретинол върху крема и серума, виждам страхотни реэултати. Първите дни бях малко раэочарована от Сюприйм крема, но явно му е трябвало време.

# 361
  • Мнения: 1 138
Има ли някой препоръка за кремче за суха,раздразнена,чувствителна и зачервена кожа?
Когато прекаля с почистването и пилингите кожната бариера е чао...
Ползвала съм на Bioderma - Cicabio,но не хидратира добре и кожата остава по-суха...
Предпочитам медицинска козметика - Авен, ЛаРош, Биодерма.

П.с: понеже по-горе бях питала за Apivita, взех си хидратиращия серум и крем от серията “AQUA BEELICIOUS“.
Дават ги като да успокояват и раздразнения, но на мен ми идват много слабо хидратиращи. Вероятно са по-подходящи за нормална, а не за суха кожа.

# 362
  • Мнения: 2 591
Виши аквалия термал, има лайт и рич вариант, както и серум. Хидратира супер, полэвам серията от миналата година септември месец. Тогава се бях обеэобраэила с един енэимен пилинг на БАБОР и една аптекарка ми каэа да полэвам серума и крема на виши поне три седмици докато ми се въэстанови кожата. Толкова ми хареса, че си купих серията отново няколко пъти до сега. Имат и нощна гел маска, която реално си е нощен или дневен крем-стои сушер и под грим. Эа мен серията е дори бюджетна, серум и крем на месец струват около 30 евро.

# 363
  • Мнения: 1 985
П.с: понеже по-горе бях питала за Apivita, взех си хидратиращия серум и крем от серията “AQUA BEELICIOUS“.
Дават ги като да успокояват и раздразнения, но на мен ми идват много слабо хидратиращи. Вероятно са по-подходящи за нормална, а не за суха кожа.

За суха кожа няма да са достатъчни. Моята е смесена, лятото по-лесно се омазнява Т-зоната - ползвах крема в топлото време и ми беше много добре,точно защото е лек.

# 364
  • Мнения: 6 713
Защо не отидеш на дерматолог? В случая очевидно ти трябва нещо направено в аптека или медицински крем с минимален състав.

# 365
  • Мнения: 6 622
Не знам дали тук или в друга тема процетох положителни мнения за продуктите на Revox. За мен са напълно непознати. Имате ли мнение за този продукт?

Как е в сравнение с продуктите на ТО?
Дали е подходящ за момиче на 11 години ако го използва само на носа? Прави ли кожата фоточувствителна? Дъщерята има много черни точки по носа и търся решение.

# 366
  • Мнения: 2 763
Лимонче, аз скоро питах за Revox, но така и никой не ми отговори. В мрежата също не намерих много отзиви за тях. В крайна сметка си взех АНА киселината им, но получих днес и не съм пробвала. Не пречи и вие да пробвате със салициловата киселина. Не вярвам да и навреди. След нея задължително нещо хидратиращо все пак.
Аз имам тийн на 15 - момче. С хубава плътна кожа е, но има черни точки от година. Слагам му веднъж-два пъти месечно маска на The Ordinary със салицилова киселина и след нея хидратиращия гел на Клиник. По грешка си купих и тоник със салицилова киселина на Клиник. Него също съм дала на него и напомням да ползва няколко пъти седмично, с хидратация след него. Особено сега - зимата. Вършат работа също зелената мицеларна вода на Биодерма и синята на Авен. Те са по-меки като действие.
Има ли някой препоръка за кремче за суха,раздразнена,чувствителна и зачервена кожа?
Когато прекаля с почистването и пилингите кожната бариера е чао...
Аз бих ти препоръчала да внимаваш много с почистването - маслено за предпочитане. След това - отмиване с много нежна пяна. При мен това дава много осезаема разлика. Ексфолиране - веднъж на 7-10 дни по това време на годината и не с абразивни частици - ензимни пилинги или киселини. С абразивните частици става още по-зле, зиме особено. Лицето ми е червено и гори два дни след употреба. Лятото с тях по-бива и то не повече от два пъти месечно. Ако не се прекалява си имат и предимства - свалят веднага всички миниатюрни лющещи се кожички. 
За сухотата и раздразнението много ми помага ID лосионът на Клиник за комбинирана към много суха кожа съчетан със зеления успокояващ концентрат с пробиотици. Слагам върху хидратиращ серум през вечер-две горе-долу и ми спести много мъки.
В другите вечери ползвам богати "мазни" кремове.

Последна редакция: чт, 21 яну 2021, 22:17 от Light Beam

# 367
  • Мнения: 566
Здравейте!
Не знам дали това е правилната тема за въпроса, който ще задам и се извинявам предварително, ако не е!
Знаете ли европейски сайт, от който мога да си закупя Drunk Elephant, по-възможност да е европейски (без култ бюти) и да доставя до България?
Имам липсваща пратка, доставена до превозвач, нерегистрирана в базата им от месец и друга неоткриваема из някоя митница тук и вече избягвам както превозвачи, така и английски сайтове... Close

# 368
  • Мнения: 975
Привет, DE, мисля в немският дъглас има, но пак трябва превозвач от там, иначе само от английски сайтове съм купувала до момента

# 369
  • Мнения: 89
Здравейте! Има ли такъв крем на този свят или... ? Всички знаем, че нощните кремове са леко мазни и тежки. Но какво да ползва човек, който се буди с мазно лице и без никакъв продукт на кожата?
Чувствам се като фабрика за олио, дори с фондьотена на Revlon, който всички с мазна кожа хвалят, аз лъсвам като тиган за 2-3 часа.
Та да се върна на крема, някой може ли да препоръча нощен крем, серум или друг вид продукт за през нощта, който ИЗОБЩО да не е мазен , защото аз мас си имам? 🤣
Благодаря предварително!

# 370
  • Мнения: 125
Ползвате ли тоник за лице? Защо не се консултирате с дерматолог, щом проблема е толкова голям

# 371
  • Мнения: 2 013
За мазната кожа ми помогнаха продуктите на The Ordinary - Niacinamide + Zink, азелаинова киселина и червената маска - за 2 седмици от мазна кожа, започнах да се будя със суха. Пробвайте.

# 372
  • 1444
  • Мнения: 1 054
Преди години, когато кожата ми се омазняваше много в Т зоната използвах тази нощна маска на Юриаж - https://remedium.bg/uriage-eau-thermale-hidratirashta-noshtna-ma … e-x50-ml-139318/p
Понасяше ми добре, но пак казвам беше преди време и кожата беше мазна основно в Т зоната, но пък доста. Изобщо избягвах да слагам нещо върху челото. Не знам сега дали е същата като състав.

# 373
  • Мнения: 2 591
Moisture surge на клиник, той е без олиа в него. Има много оил фрий кремове, търсете такъв. Иначе против мазна кожа помага най-много диетата и пиенето на много вода. Пробвали ли сте да не ядете сладки и бели теста, да увеличите салатите? Приемането на определени витамини също помага.

# 374
  • Мнения: X
Аз използвам Bioderma pore refiner и откакто го открих замених Авен с него, слагам го и вечер, на сутринта кожата ми е напълно суха (т.е не мазна).
Някой пробвал ли е другите кремове от серията за мазна кожа на Биодерма, защото този май е само за матиране, нещо като основа.🤔

Общи условия

Активация на акаунт