ОКТОМВРИйчета 2020

  • 20 150
  • 741
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 97
При нас в началото ревът започваше още със събличането, пауза по време на миенето/къпането и после пълна истерия като вкарваме ръчичките в ръкавите. Тия дни изчаква обличането преди да надуе гайдата, но зависи и колко е гладна. Местя въртележката на повивалника и това ни печели някакви минути. Пробвах масаж през деня като е по-спокойна и се получи. Вчера пробвахме след хранене в 17 да изчакаме час и да я изкъпем и успяхме да направим масажа след банята без да се разплаче. Преди чакахме да се събуди и си минаваха едни три часа от предишното кърмене. Явно номерът при нас е да не е наближило време за следващо ядене и да е озверяла. Просто още в болницата ми набиха в главата, че всякакви процедури трябва да са непосредствено преди ядене, за да не повърне, но тогава бодърстването й цялото беше колкото да се насуче и заспиваше на гърдата, сега вече е по-интересно.
В общи линии излизаме всеки ден за по час-два на обяд. Иска ми се да е за повече, но какво се случва като се събуди гладна и ревне за гърда? Не виждам зимата как ще поседна на някоя пейка да кърмя. Трябва да се въртим в района, за да мога бързо да се прибера, което е доста ограничаващо. Засега трябва да е приспана, за да излезем с количката иначе плаче.

Като свърши биогаята мисля да минем на пробиен или прокомбо, защото на консултацията за кърмене ми казаха, че съдържали повече щамове.

# 136
  • Мнения: 864
EleanorRigby каква ви е въртележката? Мислех и аз да сложа на повивалника, но тази която взех така беше на височина, че играчките директно опираха на повивалника Confused

# 137
  • Мнения: 3 033
Мами, как и въобще отразиха ли се на бебоците ви ваксините?
Ние днес бяхме при педиатърката, сложи едната, не двете. Малкия дори заспа в колата, сега сменихме куулпача и доста реве. Няма температура, но не иска да стои сам в леглото и само иска да се гушка. Направо ми се къса сърцето като го гледам Pensive
Аз съм в ужас отсега, предстоят след седмица, а кои 2 са? Аз знам само диф-тет-кок и полио и хемофилус като една...

# 138
  • Мнения: 534
Вчера ни сложиха ваксините, трите на веднъж, едната се дава през устата, което ме успокои, че няма да са три игли наведнъж. Леко ги понася до момента. Хапваше си по график и с апетит, заспа си на време вечерта, но няколко пъти през нощта се будеше с рев, давах залъгалката и заспиваше отново.
Мерих температурата няколко пъти и не беше висока. Вчера се изходи малко по-рядко от обикновенно, но беше еднократно.

# 139
  • Мнения: 270
EleanorRigby и аз бях в същата дилема с излизането и кърменето, особено сега през зимата. Затова изцеждам с помпа и слагам кърмата в шише, за да може да я нахраня ако се наложи. Досега само един път ни се е налагало.
А за след баня и при нас бяха същите фестивали - още на масажа голям рев, а педиатърката каза, че трябва да е спокойна на масаж 😬 и аз също стигнах до извода, че се дере от глад. Вече почти всеки път й давам малко да поцока преди баня и е супер доволна след това. На масажа се размазва от кеф 😊 чак като започна да я обличам се размрънква, но това е, защото бебетата предпочитат да са голи 😇

# 140
  • София
  • Мнения: 3 387
Мами, как и въобще отразиха ли се на бебоците ви ваксините?
Ние днес бяхме при педиатърката, сложи едната, не двете. Малкия дори заспа в колата, сега сменихме куулпача и доста реве. Няма температура, но не иска да стои сам в леглото и само иска да се гушка. Направо ми се къса сърцето като го гледам Pensive
Аз съм в ужас отсега, предстоят след седмица, а кои 2 са? Аз знам само диф-тет-кок и полио и хемофилус като една...
Тази 6-валентната ни сложиха. Гледам в календара пише, че другата е против пневмококи. Ротавирусната няма да я сложим нищо, че е през устата.
Иначе сега сутринта е весел, изглежда наспан (за разлика от родителите си 😃). И съвсем лекичко св вижда къде е боцнат. Дори не е зачервено. Данл и другите так ги понесе, но в кабинета кзах, че тази е най-леката.

# 141
  • Пловдив
  • Мнения: 13 459
Дунда, след ротавирусната е нормално да е по-рядко изхождането, както и да се появи дискомфорт на стомаха.

# 142
  • Мнения: 127
Ние сложихме ротавирусната. Два дни не беше акал, сега пак втор ден така. Чудех се дали е от нея и кога ще се нормализира.
Иначе тези дни плюнчи се в повече и доста реве. Спи му се ама някаква стачка ще да е...

# 143
  • Мнения: 182
И ние сложихме ваксините: 3- те наведнъж. Така прецених, че е по- добре, отколкото да я боцкат още до 6-я мес. А и сега децата са здрави, че са вкъщи. Понесе ги добре. Спа повече през нощта от 22 ч до 5, друго нямаше.
  Стрии нямам, корема трябва да го стегна, но вече след празниците започвам с коремните преси. Косопад все още нямам.
  Моята обича да се къпе. Реве само при обличането ако много и се спи. Масаж правя след баня. Гимнастика когато се сетя.
   Навън излизаме почти всеки ден, дори сега. Спи повече само в количката навън или в кошчето за кола . Все още не я навличам много за навън . Не е толкова студено, а и не искам да я изнежвам.
     Днес бяхме на ортопед. Прегледа я за 5 Мин. Всичко й е наред. Дори нямаме нужда от преглед в 6-я мес. Чак като проходи вече.

# 144
  • Мнения: 97
Въртележката и активната гимнастика са ни от черно-бялата серия на Tiny Love, но тя не е по-висока от други въртележки, просто шкафа на който е подложката за повиване е точно достатъчно широк да я закача до нея и тя я гледа с главичката настрани, не е над нея. Това което обаче най-много я хипнотизира е сянката на въртележката на стената, за което използвам на икеа от малките лампи за четене и я осветяван отдолу и така се “прожектира” на цялата стена, която е червена и затова много я влече. Нашата спалня изобщо се оказа създадена за зрителна стимулация на новородени - стени, пердета и мебели са ни в наситено червено, зелено и черно-бяло и тя много се заглежда.


Онзи ден имаше лекция за ваксините в страницата на 1наум и разбрах, че доста родители избират да разделят шествалентната ваксина и пневмококи във времето, но е съмнително да има полза от това. Като цяло всеки си го изговаря с педиатъра. В трети и четвърти месец има реваксинация, така че боцкане ще има бая. Мен си ме е страх как ще ги понесе сега, няма какво да си кривя душата, но не виждам алтернатива. Предстоят ни на 29ти по принцип и хич не ми се иска баш по нова година да търся лекар ако направи някаква реакция.

От два дни се появиха някакви странни жълтеникави люспи по мекото на ушите. Не ми приличат на крусти, а и по главата няма такива, че да се разпространят по ушите. Педиатърката ни каза да мажем с Ксерокалм на Авен май на общо основание. Не стига бебешкото акне, като добавим сега и това и слюнченето, някой друг сопол или гурелче и като я погледне човек ще рече, че се гледаме в някое гето без течаща вода, а не с козметика за по 30лв кремчето.

# 145
  • Мнения: 864
Ох същото мисля и аз за нашето бебе изстрадало - то кожни проблеми, сополи, повръщано хаха.

Момичета имам въпрос за коликите - как разбирате, че детето има колики. Онова за 3те часа рев не съм сигурна, че го изпълняваме. Всмисъл повечето пъти е кисел, но чак рев не, по скоро нещо все не може да седи на едно място - ако го гушкам, все едно пълзи по мен, напъва се, хленчи. Не спи добре, ето сега се събуди час след предното обилно хранене, мятайки ръце и крака нагоре. Това колики ли са Thinking

# 146
  • Мнения: 3 033
Добре де, но тая за пневмококи пише в сайта на МЗ, че не се слага за родени след 31.12.2020?

# 147
  • Мнения: 127
Не се слага втория прием. Преди се слагала 3 пъти. Сега приемите са два.
Онзи ден имаше лекция за ваксините на 1наум. Така обясниха.

# 148
  • Мнения: 270
Ох същото мисля и аз за нашето бебе изстрадало - то кожни проблеми, сополи, повръщано хаха.

Момичета имам въпрос за коликите - как разбирате, че детето има колики. Онова за 3те часа рев не съм сигурна, че го изпълняваме. Всмисъл повечето пъти е кисел, но чак рев не, по скоро нещо все не може да седи на едно място - ако го гушкам, все едно пълзи по мен, напъва се, хленчи. Не спи добре, ето сега се събуди час след предното обилно хранене, мятайки ръце и крака нагоре. Това колики ли са Thinking

Ако реве и нищо не може да го утеши + да свива крачета към коремчето. За неутешен рев се приема, че нито гушкане, люшкане, разнасяне, цица, повиване, слинг, бял шум и т.н. - нищо от това не действа. Поне при нас беше така и беше горе-долу около три часа - от 23 до 2, след което заспа от раз.

# 149
  • Мнения: 1 751
Eleanor, крусти може и на уши, зад уши и вежди. Аз забелязвам на моята, че й е станала по-суха и жълтеникава кожата на главата, все едно всеки момент ще се появят. Зачестих миенето с шампоан. З0 Мин преди баня нанасям лосион и втривам с бебешката четка, после измивам. Вчера нанесох кокосово масло, защото така четох в един сайт, но там ще внимавам с количеството, за да не направи реакция
Коликите ги разпознавам по свитите крачета. Иначе моята drama Queen има различни видове плач - искам в люлката, не искам в люлката, топло ми е, биба, не искам лентата за глава, искам на ръце, стани да ме разхождаш, гладна съм, спи ми се ...разпознавам за глад и за спане, при другите налучквам какво да правя. Когато е гладна си слага почти цялото юмруче в ръката, започва да го смуче настървено и да гледа с жален поглед Simple Smile като цяло гледам да кърмя при първите признаци на глад, но понеже с нея ми се случва това да ме бута и да не иска да суче, се усещам че се отпускам и забравям, че детето може да иска да суче, нищо, че е яло скоро

Общи условия

Активация на акаунт