COVID-19 (COrona VIrus Disease-2019) Тема - 6

  • 1 010 065
  • 22 903
  •   1
Отговори
# 14 865
  • Мнения: 2 360
Само да вметна, че са отворени театрите на 30%.
Трябва да изиграят 3 представления, за да получат доходите, които са получавали за едно през 2019 година.
Ти склонна ли си да работиш и да вземаш 30% от обичайните си доходи.
Лили Иванова примерно пък си отмени за пореден път концертите за края на годината.
Ако тръгне да иска обезщетения, знаеш ли колко трябва да поиска при положение, че всеки път си разпродава билетите от по 50-100 лева и си запълва залите.
Как могат да е компенсират нея и останалите певци за пропуснати ползи.

# 14 866
  • София
  • Мнения: 5 139
Преценили са, отворили са. Така ще стане и с ресторантите.

# 14 867
  • София
  • Мнения: 62 595
Бизнесите ще се пренастроят. разбирам, че 10 процента се пада на туризма и свързаните с него бизнеси, но това е положението. Писна ми вече с опяването за бизнесите, все едно всеки бизнес трябва непременно да бъде запазен с цената на всичко. Ами, няма как да стане, такава е пазарната логика - някои бизнеси процъфтяват, а други умират. Хората се преквалифицират и отиват да работят там, където се търси работна ръка. Както е бил кръчмар, така ще стане куриер.

# 14 868
  • Мнения: 2 360
И на мен ми писна да се плаче само за училищата.
Преди в България е имало 2 години задължителна казарма.
Това са две години изгубени от живота на младежите.
И сега има страни в които казармата е задължителна.
Голяма работа, че при пандемия ще им се удължи училището с една година и без това ще си затвърдят знанията.
Добре ли ви звучи...
Ето едно интересно допълнение, понеже напоследък Израел се дава за пример през няколко страници.
В Израел всеки гражданин трябва да служи в армията. На 18-годишна възраст
младежите се присъединяват към армията. Жените остават в казармата 24 месеца, а
мъжете - 36 месеца. След това те вече са свободни да изберат бъдещата си професия.

https://www.mila.bg/article/6957195

Последна редакция: нд, 24 яну 2021, 08:28 от 0001

# 14 869
  • София
  • Мнения: 11 470
Само да вметна, че театрите са отворени. "София Филм Фест" започва на 11 март, "Киномания" започва на 8 април. "Присъствено", дет' се вика (не че съм против, разбира се).
На този фон е леко абсурдно децата да продължават с ДО...
Театрите така и не бях затворени. Дори през декември си работеха с капацитет до 30%

# 14 870
  • При семейството си
  • Мнения: 6 584
Бизнесите ще се пренастроят. разбирам, че 10 процента се пада на туризма и свързаните с него бизнеси, но това е положението. Писна ми вече с опяването за бизнесите, все едно всеки бизнес трябва непременно да бъде запазен с цената на всичко. Ами, няма как да стане, такава е пазарната логика - някои бизнеси процъфтяват, а други умират. Хората се преквалифицират и отиват да работят там, където се търси работна ръка. Както е бил кръчмар, така ще стане куриер.

Продавачките да станат санитарки.
Хотелите да се преустроят на карантинни лагери.
Накрая и производството, които не са 20-30, а 200-300 в цеха, халето да минат и те на дистанционна форма.

# 14 871
  • София
  • Мнения: 5 139
Мда, таман научихме магарето да не яде и то взе, че умря...
В Чехия гледам, че и те не слушкат - https://news.bg/world/barove-i-restoranti-narushiha-demonstrativ … na-v-chehiya.html

# 14 872
  • София
  • Мнения: 62 595
Нямам представа как ще се пренастройват, но пазарната логика не можеш да я подминеш, колкото и да иронизираш. Все ми е тая кой на какво ще минава, видя се, че не може да се разчита на съзнанието на хората.
 В момента дори съм на мнение, че е по-добре да пуснат всичко, за да се саморегулира пазарът и ще се види кой иска да ходи по кръчми и кой не иска. Сега ходенето на кръчма изглежда като забранения бонбон за 3-годишно - детето е готово да измисля всякакви хитрости, за да се докопа до него. Ще има три дена иху и после ще стане тиху, а мярката за 80-20 ще отпадне. В момента дори им е по-изгодно на кръчмарите да са затворени, защото едни пари ще отиват при тях.

# 14 873
  • София
  • Мнения: 12 095
В момента дори им е по-изгодно на кръчмарите да са затворени, защото едни пари ще отиват при тях.
Проблемът е, че никакви пари не отиват при тях. Дори 24-те лв за служителите не са изплатени. А отворят ли кръчмите веднага ще се напълнят. Можеш да бъдеш сигурна.

За учениците – ако са без маски ще ходят на училище по-кратко, отколкото есента. Това мисля, но пък идат избори, та надали някой ще пробутва скандални мерки като маска в клас.

# 14 874
  • Мнения: 2 022
При сегашна база на разпространение, три пъти по-висока от септемврийската, присъственото обучение ще е изключително кратко. Идват избори, мхм. Логично е да не допуснат омазване преди тях, много им е тънък леда, по който танцуват. Честно казано този театър започна да ми омръзва, вече им научих репликите и ролите през две седмици. Даже и на щаба им личи кога мажат и кога са искрени и кога изречението им е пълно отрицание на предходното.

# 14 875
  • София
  • Мнения: 62 595
То е ясно, че кръчмите веднага ще се напълнят. Колкото до парите те така или иначе ще си ги получат, щом веднъж са подали документи.
Ако трябва с едно изречение да кажа какъв е изводът за мен от цялата история за изминалата година, то ще бъде - не можеш да спасиш хората от собствената им ирационалност.

# 14 876
  • При семейството си
  • Мнения: 6 584
Какво пречи (законово) на отделните училища да си въведат допълнителни противоепидемични мерки?
В Насоките се изброяват задължителните, тоест минимумът от мерки.
Питам, защото не съм задълбавала по въпроса и информацията, свързана с него.

# 14 877
  • Мнения: 8 803
В момента дори им е по-изгодно на кръчмарите да са затворени, защото едни пари ще отиват при тях.
Проблемът е, че никакви пари не отиват при тях. Дори 24-те лв за служителите не са изплатени. А отворят ли кръчмите веднага ще се напълнят. Можеш да бъдеш сигурна.

За учениците – ако са без маски ще ходят на училище по-кратко, отколкото есента. Това мисля, но пък идат избори, та надали някой ще пробутва скандални мерки като маска в клас.

Потвърждавам. Сестра ми и зетя не са взели нито лев откакто ги затвориха през ноември, работят в ресторант, ако  пак ще отвори някой ден. Днес ще звъня да питам имат ли пари за храна, че вчера не успях да се свържа. Телефонът й беше изключен и ме наду шубето дали не е изключен, защото нямат пари да го платят. Те също искат да се отвори пак всичко, че докога се издържа така.

# 14 878
  • Пловдив
  • Мнения: 4 682
единствения въпрос кога са планирали да ни затворят у къщята за всеобща форумна радост. Според мен за изборите. И без пари разбира се.

Наистина ли мислиш, че това "затваряне" може да се планира просто ей така - утре затваряме, вдруги ден отваряме? Много наивно! Такива мерки се взимат с оглед развитието на епидемията и с цел да не се претовари критично здравната система. И взимането на такива мерки пряко зависи от броя заболели и хоспитализирани.

# 14 879
  • София
  • Мнения: 3 776
Точно, защото идат избори не може да чакаме сериозни мерки. Те не са популярни. Бойко лети на вълната - българинът е силен, ние правим най-доброто и т. н.
Вчера се качва в планината над с. Кланица (софийско) по пътя нон стоп коли. Срещнах един познат и той вика: бях да хапна. Къде? Ами в кръчмата по-нагоре всичко си работи.
Сега чета по морето пак някакъв рожден ден с, с 120 човека парти. Глоба за ресторанта 2000 лева. 100 човека по 20 лева да изядат и изпит (което е много малко) и заведението пак ще е на далавера.

Общи условия

Активация на акаунт