COVID-19 (COrona VIrus Disease-2019) Тема - 6

  • 1 010 046
  • 22 903
  •   2
Отговори
# 13 905
  • София
  • Мнения: 4 022
Много е информативна за темата карантината на Джокович, но иначе за българските лекари на първа линия и изобщо, подтемата явно е оффтопик, за да е изтрита.



Според мен е полезно да се прочете, че дори да си номер 1 в света на тениса и много известно лице, то австралийците си държат на техните правила и това е. Те не просто искат да намалят ковид, те искат да го премахнат напълно и правят всичко възможно. Тяхната позиция се споделя в малко страни, в Европа - никъде.
А колкото до триенето - много е неприятно, четеш и се губи връзката, някой цитирал нещо, пък отговор на друго и т.н.

пп Елпис - съгласна съм! По-важно ни е за лекарите. Нека да стои и другото инфо, който иска да прочете. На мен лично са ми интересни много постовете на потребителите, които пишат как е на други места по света, нищо че не ме касае пряко.

Последна редакция: вт, 19 яну 2021, 00:50 от EliG

# 13 906
  • При семейството си
  • Мнения: 6 580
За последното денонощие: 570 нови случая, 7 964 теста, 82 починали, 3 312 хоспитализирани, 329 в интензивно отделение.

173 по-малко хоспитализирани;
12 по-малко в интензивни отделения;
7533 излекувани.

Едит: И все пак си мисля, че потребителите във форума БГ мамма ги интересуват повече българските лекари, отколкото мерките и Джокович в Австралия.

Последна редакция: вт, 19 яну 2021, 00:42 от Elpis

# 13 907
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Днес в самолета за Амстердам имаше 300 човека. Пълен. Това са хора, които са били във вчерашната статистика на отрицателно тестване. Утре ще пътуват другите 300, които са само от една линия, на една авиокомпания и са в брой направени тестове днес.
Затова и не вярвам на цифрите, които ни се дават.

# 13 908
  • Мнения: X
Отлична ни е статистиката. Аз днеска написах че при хоспитализираните ние почукахме на вратата на 3 500 завчера слизайки до 3 600 и веднага ни се отвори. Днеска бяха слезли за пръв път под 3 500 с 3 485. Кога ни се отвори вратата, кога минахме вече и почти половината път до 3 000. Както сме тръгнали ще се окажа далеч от истината че до края на Януари ще слезем под психологическата граница от 3 000, с такива темпове още до края на седмицата ще слезем под тази граница. Интензивните и те със стабилна крачка надолу,  обикновенно спадат с по 2, 3, 5, този път с 12. Ами да си пожелаем да продължаваме в същият дух. Смело можем да кажем че празниците вече отминаха в стат. и никакъв ефект не дадоха.

# 13 909
  • Варна
  • Мнения: 1 119
За последното денонощие: 570 нови случая, 7 964 теста, 82 починали, 3 312 хоспитализирани, 329 в интензивно отделение.

173 по-малко хоспитализирани;
12 по-малко в интензивни отделения;
7533 излекувани.

Едит: И все пак си мисля, че потребителите във форума БГ мамма ги интересуват повече българските лекари, отколкото мерките и Джокович в Австралия.
Разбира се всичко може да се обърка, но поне за сега нещата вървят към понижение.
Понеделник 04.01.2021 починалите бяха около 150, миналия понеделник 106,  днес  82.

# 13 910
  • Немция
  • Мнения: 6 874
Смело можем да кажем че празниците вече отминаха в стат. и никакъв ефект не дадоха.
Това ми напомня на приказките през лятото как народът си живее, а статистиката си е супер.

Че има спад, има. Въпросът е докога.

# 13 911
  • Пловдив
  • Мнения: 4 682

Разбира се всичко може да се обърка, но поне за сега нещата вървят към понижение.
Понеделник 04.01.2021 починалите бяха около 150, миналия понеделник 106,  днес  82.

Задържаме ниско ниво. Резултат от ограничителните мерки, които продължават. Слушах днешното изявление на здравния министър - адмирации за пореден път. Поставя здравето на първо място.

Последна редакция: ср, 20 яну 2021, 00:41 от marzeliva

# 13 912
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 925
Задържаме ниско ниво.

Работата е там, че нивото не е ниско. 154 случая за 14 дни на 100 хил. (според ecdc) не е слабо разпространение на заразата. Положителни тестове над 4% допълнително прави положението по-сериозно. Ако се гледа смъртността - пък съвсем зле. България все още е в рисковата червена закона според критериите, които ЕС беше установил. Рискът тенденцията да се обърне, още повече, че в момента има плато на не-ниско ниво, си е голям.

# 13 913
  • Мнения: X
Смело можем да кажем че празниците вече отминаха в стат. и никакъв ефект не дадоха.
Това ми напомня на приказките през лятото как народът си живее, а статистиката си е супер.

Че има спад, има. Въпросът е докога.
Това е въпроса, докога ще е спада. В някакъв момент спада ще спре. Дали когато сме махнали много мерки, възможно е, възможно е и още по рано, ако мутациите почнат и на нас да ни създават проблеми. Но в краткосрочно бъдеще не виждам причина спада да спре. Нищо не се е променило в живота на българите което да обърне тенденциите в краткосрочно бъдеще. Може да бъде изненадващо дълъг. Може да стане с изключително силни ходове на бавно и постепенно и много разтеглено във времето отпускане на мерките както виждам че действа държавата, на принципа 9 пъти мери, 1 път режи. Няма бързане, бавно, спокойно, с чакайте да видиме цифрите, ако те позволят, ще върнем 3 класа в у-ще, през Февруари после ще мислиме за още класове, но да видим цифрите, бавно, спокойно. Парира здравният министър исканията на Алибегов, ама ние слезнахме на последно място в Европа по заболеваемост, закъде повече да слизаме, айде отваряйте ни, със здравето и образованието на нацията са ни приоритет затова се каним да започнем с учениците, вие ще почакате още малко. И както действат, много правилно, защото с колкото по бавна скорост ги махат мерките, толкова по добре.  Възможно е спада да продължи неочаквано дълго и през целият Февруари и нататъка, стига мутации на вируса да не ни създадат проблеми в бъдеще. Защото отпускането на мерките ако се разтегли ще се компенсира в бъдеще от затоплянето на времето, отворените прозорци, заведения на открито и т.н. факторите които ни предпазиха през лятото без никакви мерки да няма катастрофата заради която въведохме мерките. Да не забравяме че и ваксинацията ще напредва.

Simple Smile Ако можех сега да си прочета някой пост от средата на февруари щях да мога да ти кажа колко дълго ще продължи спада, и може би щях да бъда изненадан, дай Боже приятно, както щях да бъда на Коледа ако можех тогава да си прочета тазвечершният пост, когато всички, СЗО, експерти, вирусолози и т.н. не само у нас и по света предупреждаваха празниците, празниците, празниците ще засилят вируса. И аз мислех и бях сигурен че ще се отразят на статистиката и ще спрат спада в средата на Януари ако ме беше питал тогава някой кога ще спрат да слизат хоспитализираните, ама не виждаме такова нещо.

Последна редакция: вт, 19 яну 2021, 02:06 от Анонимен

# 13 914
  • Мнения: 2 110
Скрит текст:
Задържаме ниско ниво.

Работата е там, че нивото не е ниско. 154 случая за 14 дни на 100 хил. (според ecdc) не е слабо разпространение на заразата. Положителни тестове над 4% допълнително прави положението по-сериозно. Ако се гледа смъртността - пък съвсем зле. България все още е в рисковата червена закона според критериите, които ЕС беше установил. Рискът тенденцията да се обърне, още повече, че в момента има плато на не-ниско ниво, си е голям.

То пък защото останалите държави в ЕС хич не са рискови зони по същите тези критерии...

Вече ми е много смешно с новите мутации и варианти на вируса. Имам чувството, че всеки ден излизат с откриването на нов вариант и се опитват да накарат хората да спазват мерките с това колко по-заразен може да се окаже новия вариант(то не че не може да е така, де). А на практика си имаме едно доста дифузно разпространение във всички държави, което от своя страна е доста по-вероятно да е основният виновник за труднопадащите бройки, въпреки локдауните. Ето, днес открили някаква нова мутация в Германия. Да видим какво ще излезе от нея.

# 13 915
  • Мнения: X
Ето, днес открили някаква нова мутация в Германия. Да видим какво ще излезе от нея.

Дростен каза, че нямало основания за тревога.

https://www.google.de/amp/s/www.br.de/nachrichten/amp/bayern/cor … zur-sorge,SMTCmrk

# 13 916
  • Мнения: X
Скрит текст:
Задържаме ниско ниво.

Работата е там, че нивото не е ниско. 154 случая за 14 дни на 100 хил. (според ecdc) не е слабо разпространение на заразата. Положителни тестове над 4% допълнително прави положението по-сериозно. Ако се гледа смъртността - пък съвсем зле. България все още е в рисковата червена закона според критериите, които ЕС беше установил. Рискът тенденцията да се обърне, още повече, че в момента има плато на не-ниско ниво, си е голям.

То пък защото останалите държави в ЕС хич не са рискови зони по същите тези критерии...

Вече ми е много смешно с новите мутации и варианти на вируса. Имам чувството, че всеки ден излизат с откриването на нов вариант и се опитват да накарат хората да спазват мерките с това колко по-заразен може да се окаже новия вариант(то не че не може да е така, де). А на практика си имаме едно доста дифузно разпространение във всички държави, което от своя страна е доста по-вероятно да е основният виновник за труднопадащите бройки, въпреки локдауните. Ето, днес открили някаква нова мутация в Германия. Да видим какво ще излезе от нея.
По въпроса за мутациите идват добри новини от ЮАР. Тамошната мутация която е стигнала вече и до Германия, може да не се окаже толкова страшна. Слизането в стат. им продължава с отлични темпове, новите им заразени са спаднали до 9 000 а починалите 344. До преди 4, 5 дни когато още не бяха почнали да е свиват мутацията, и ме плашеше как ще го спираме това чудо дори през лятото като стигне до България. Бяха стигнали до 18-20 000 заразени и 700-800 починали, най черните им дни в цялата епидемия бяха до преди 4, 5 дни, но сега стабилно продължава да спада тяхната статистика, и вече не ми изглежда толкова трудна за спиране тяхната мутация поне в летни условия.

Последна редакция: вт, 19 яну 2021, 02:57 от Анонимен

# 13 917
  • Пловдив
  • Мнения: 4 682
Задържаме ниско ниво.

Работата е там, че нивото не е ниско. 154 случая за 14 дни на 100 хил. (според ecdc) не е слабо разпространение на заразата. Положителни тестове над 4% допълнително прави положението по-сериозно. Ако се гледа смъртността - пък съвсем зле. България все още е в рисковата червена закона според критериите, които ЕС беше установил. Рискът тенденцията да се обърне, още повече, че в момента има плато на не-ниско ниво, си е голям.

Да, така е. Не са ниски нивата наистина. Аз имах предвид, че задържаме все още платото, в която навлязохме след средата на декември.
От тук нататък, беше казал един лекар, че от поведението на хората зависи дали кривата ще тръгне нагоре или надолу и че може рязко да се покачи. Аз много се опасявам, че ще тръгне нагоре. Но се надявам да не съм права, а Тесла да е прав.Дано.

# 13 918
  • София
  • Мнения: 11 466
Няма начин да не тръгне нагоре, въпросът не е дали, а кога:след седмица, след месец, след два?
Друг вариант аз не виждам.
Да не говорим, че все още брутално голям брой хора се питат опасен ли е толко вируса....

# 13 919
  • София
  • Мнения: 5 136
Скрит текст:
Няма начин да не тръгне нагоре, въпросът не е дали, а кога:след седмица, след месец, след два?
Друг вариант аз не виждам.
Да не говорим, че все още брутално голям брой хора се питат опасен ли е толко вируса....

Някои даже не се и питат, ами са убедени, че не е опасен. Справка - Джокович, чиито изпълнения са плод на убеждението му, че коронавирусът не е опасен, защото той и бременната му съпруга го изкараха леко.

Общи условия

Активация на акаунт