Отговори
  • Мнения: 20
Здравейте, момичета! От доста време се чудя дали да не се консултирам с очен лекар във връзка с огромното време, което вече прекарвам пред компютъра. Преди карантирана си беше проблем, че непрестанно си браучих на телефона, но от както вече се налага да работим в хоум офис, прекарвам над 12 часа на ден пред екран, което е ужасно. За момента нямам никакви проблеми с очите (thank God!), но се чудя дали да не се консултирам с лекар за очила за някакъв вид защита и предпазване, ако има такова нещо. Какво смятате Вие? Взимат ли се очила чак след като има проблем, или може да се вземат такива с цел превенция?

# 1
  • София
  • Мнения: 7 984
Защитните очила станаха популярни едно време от мониторите, които трептяха. Съвременните монитори не трептят, така че ако нямате проблем със зрението, спокойно може да си го спестите като разход.
Все пак не пречи от време на време да си преглеждате профилактично очите.

# 2
  • Мнения: 46 489
Много модерно стана всичко сега да е свързано с ковид Simple Smile Не разбрах - твоята работа по принцип не е свързана с работа на компютър, само като сте хоум офис е така?

И според мен съвременните устройства не вредят на очите.
Работя вече 13 г. дистанционно, но така или иначе работата ми е на компютър и независимо дали съм офис или вкъщи, прекарвам пред екрана доста часове. Нося очила от 85-та година, т.е. никаква връзка с компютрите. Диагнозата ми е такава, че с възрастта намаляват диоптрите и не се влияе от екрана.

Все пак не пречи от време на време да си преглеждате профилактично очите.
Hands Plus1

# 3
  • Мнения: 20
Много модерно стана всичко сега да е свързано с ковид Simple Smile Не разбрах - твоята работа по принцип не е свързана с работа на компютър, само като сте хоум офис е така?

И според мен съвременните устройства не вредят на очите.
Работя вече 13 г. дистанционно, но така или иначе работата ми е на компютър и независимо дали съм офис или вкъщи, прекарвам пред екрана доста часове. Нося очила от 85-та година, т.е. никаква връзка с компютрите. Диагнозата ми е такава, че с възрастта намаляват диоптрите и не се влияе от екрана.

Все пак не пречи от време на време да си преглеждате профилактично очите.
Hands Plus1

Работата ми до сега не включваше компютър, но заради Ковид фирмата, в която работех отпусна много хора и се наложи да намеря нова работа. На новата вече съм хоум офис и се налага да работя от компютър изцяло. До сега през живота ми никога не са ме боляли толкова очите в края на деня, колкото откакто нонстоп се зверя пред тези монитори...

# 4
  • Мнения: 46 489
Проблемът не е в самите монитори, а в начина на ползване.

Правете почивки и гледайте далечни обекти.
Правете упражения за раздвижване, нагоре, надолу и т.н., потърсете с гугъл, има много.
Вземете си капки "изкуствени сълзи" и като усетите сухота, капнете.
Променете местоположението на екрана, спрямо очите. Ако е по-нагоре, усилието да се държи отворено окото е по-голямо, намерете най-оптималното за вас.
Избягвайте телефона, работете основно на латпоп/компютър. Поне при мен това много помага, защото си увеличавам всичко достатъчно, за да не ми се налага да се взирам.

Общи условия

Активация на акаунт