На път е нашата мечта, а 'Искам бебе' ни събра ! /тема 31/

  • 28 263
  • 780
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 574
Локоо, добре дошла да развеселиш редиците Grinning супер, че всичко с бебето е добре, а повръшането и прочие и те ще минат и заминат. Смело посягай към хладилника Hug!

# 676
  • Мнения: 239
Локич, при мен отмина към 14-та седмица. Ще свърши, още малко. Добре дошла 🥰

# 677
  • Мнения: 2 024
Добре дошла, Локче. Лека бременност желая и пухкав финал. Simple Smile

# 678
  • Мнения: 1 044
Много те чакахме всички, Локо. Ей тук да си при нас в тази весела групичка да си бременеем заедно. Heart
И да повлечеш крак!

# 679
  • Мнения: 623
Честито на Анимор и на Далия! Да са ви здрави бебоците и много да се гушкате!
Локо честито! Лека бременност 🌸

Ние сме си вкъщи от 8 ми януари след 28 дни в неонатология. Изписаха беб 2340 грама, днес вече е 2730. Гледаме се вкъщи, гушкаме се, папкаме и сменяме памперси. Знаете какъв е кръговрата Simple Smile в началото ми беше доста стресово с такова малко бебе, но вече мисля влязохме в ритъм. Така ми се иска да имам 1-2 баби под ръка, но уви сега са далече, иначе поне мъжа ми е хоум офис и много помага. Ама много ми липсваха роднините за подкрепа, ако ще и емоционална само да са тук.. Кучето също е запленено от бебето и през нощта става с мен на всяка смяня на памперс 😀 Иначе заради престоя в неонатология бебе е като часовник- точно на 3 часа се събужда и иска да хапва. В началото не плачеше изобщо и си заспиваше сам след хранене, но умишлено го научих да заспива гушнат и тогава го връщам в леглото му. Научи се и да поплалва по малко, но той още там като беше все го хвалеха, че е много спокоен. Понеже е с анемия му даваме желязо и от там започнаха жестоки колики, но бързо ги овладяхме с Колийф и нещата се оправиха. Такива неща при нас.. Давидче както го наричаше една акушерка в неонатология расте и се надявям вече да потръгнат по- спокойно нещата при нас!

# 680
  • София
  • Мнения: 7 481
Локо, хайде всичко да върви по вода и да гушнеш здраво бебче на термин!

Алесандра, супер наддава беб! Ще порасне, няма страшно Heart

# 681
  • Мнения: 666
Аз по другите теми се ровя, пък то ето къде били хубавите новини!
Локо, вече мислех, че не си ни фенка и ще ни игнорираш! 😂 Добре дошла! Всичко да върви по мед и масло! И аз съм почитателка на мед сериалите! И синчето както изглежда също - Добрият доктор гледаме, малко късничко ни идва ама ...
Алесандра, радвам се на чудесните новини!

# 682
  • Мнения: 324
Локо, добре дошла и успешно до финал! ❤️

Благодаря за съветите за кърменето, наистина са много ценни! С едната гърда мисля нямаме проблем, освен, че понякога отнема време да я захспе - търси я, захапва, пуска и така няколко пъти, но накрая успява. С другата обаче много ми се разрани зърното и от днес не я предлагам, ще стимулирам и поизцеждам с помпата докато мине. Нямам търпение да се приберем вкъщи и на нашето си легло да де гушкаме и хапваме ☺️

# 683
  • Мнения: 2 523
Момичета, връщам се от ФМ номер 2. Вече сме в 21гс и според лекарите бебчетата са добре, кръвотоците са добре и са доволни.
Но...естествено че трябва да има но...
Онзи ден др Сигридов измери шийка 34мм и каза че според него има някаква слуз което било заради бактерии и ме вика другата седмица да мерим пак и да правим тест за изтичане на околоплодни води и каза че ако се е смалила трябва да се направи превантивен серклаж.
Обадих се на др Вецев който ме следи и вчера той ме прегледа и измери 43мм шийка и според него е идеална.
Днес бях на ФМ при доц Димитрова (аз си правя по 2 винаги) и тя измери 27мм, но тя мери само половината някак си. Миналият път ми обясни че не може да се измери цялата и затова има някакви други критерии. Каза че е добре, но все пак ми предписа утрогестан за всеки случай защото все пак се е смалила от 16гс, но че няма нищо притеснително.
Сега вече тотално не знам как може трима лекаря да ми кажат тотално различни неща и ми е много притеснено с тази шийка, която е така важна за всичко Sad

# 684
  • Мнения: 666
Джеси, това е единствения минус на многото и различни специалисти и прегледи ...
За Сигридов е всеизвестно, че е малко по-откровен да речем, дори плашещ понякога. Въпреки, че застраховхата никога не е излишна. Не знам как да те успокоя ... Не може ли да се вземе секрет за тези бактерии, тази слуз имаш ли я като течение? Аз от време на време имам нещо като слуз, точно като при О. Нямаше ли и в аптеките някакви тестове за да се провери дали има изтичане на околоплодни води? Отиди другата седмица. Може пък всичко да си е наред и да не се налага нищо да се прави. 🍀

# 685
  • Мнения: 2 523
Нямам течение. Пуснах МБ вчера за всеки случай и чакам резултат, но според Сигридов другата седмица шийката трябва да е същият размер и тестът да е отрицателен, иначе за него трябват превантивни мерки Sad
А др Вецев я мери няколко пъти и според него е повече от добре.
No Mouth No Mouth No Mouth No Mouth

# 686
  • Мнения: 1 044
Аз си стоя мълчаливо с моите тревоги, но може би е време и аз да напиша един ъпдейт. С Джеси бяхме с поредни часове при Сигридов и добре, че бяхме заедно да се запознаем и хубаво да си поговорим докато чакаме два часа да влезем Hug Така избегнах обичайния учестен пулс и влязох спокойна и положително настроена. Бях си решила след този преглед вече да дишам по-спокойно и да повярвам, че оттук нататък всичко ще бъде наред. Е да, ама не. Доки обикновено е доста приказлив, докато си гледа нещата по екрана всичко обяснява. По едно време се умълча, взе да гледа от всички страни, да се мръщи. И изрече накрая и ми показа как в червата на бебето има кръв. Изброи три възможни причини, една от които муковисцидоза. И препоръка и двамата с мъжа ми да се изследваме и ако се окаже, че сме носители, да говорим пак. Оттам отидох веднага в лаборатория и си пуснах генетичен тест. И сега пак чакане, треперене. Ту си казвам не не няма как, много е малък шанса, но ровейки да разбера повече за болестта, точно с толкова малък шанс са се родили доста деца.10 дни преди този преглед бях при Чачева и тя нищо не видя. Или кръвта е попаднала там след това или просто на извънземния апарат на Сигридов се вижда много повече.
И така, моля се и аз всичко да е наред и толкова толкова искам да си изкарам една спокойна бременност, но в момента, в който малко се отпусна и .. нови тревоги. Cold Sweat
ДжесHugHug

# 687
  • Мнения: 666
Ех, момичета, явно така ще си я караме до края - все с тревоги и притеснения... Дано поне са напразни! Стискам палци и за двете ви! 🍀🍀🍀

# 688
  • Мнения: 723
Джеси, за шийката можеш да правиш Кегел упражненията. Тикълк, от сърце ти стискам палци притесненията да са напразни 🤗 Аз съм си в моя фирм с влошен кръвоток и плацента превия тоталис...

# 689
  • Мнения: 574
Ех много неприятно така лекарите като вкарат някое предположение и започва чуденето. Не мога да помогна със съвет, но стискам палци все пак всичко да е наред при всички вас!

Моите кахъри не са свързани с бебето, но да споделя. Чакам диагноза, отидох на кожен лекар за червеното петно, което имам от 2 месеца. Не са нито лишеи, нито гъбички. На място ми направиха малка операция да вземат проба и след 12 дни ще ходя да ми махат конците и се надявам да се разбере от пробата какво е. Засега се въздържам да гугълвам, но все пак се надявам да не е нищо лошо, че през бременността само това липсва. Малко ме стресна това вземане на проба, мислех си, че ще ми дадат нещо да се мажа и хайде.

Общи условия

Активация на акаунт