Еквиноварусно ходило

  • 4 044
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте, много пъти съм чела в bg-mama, но никога не съм писала. Но сега след втората ми бременност имам проблем с малкия, роди се с еквиноварусно криво стъпало на едното краче, веднага като ни изписаха се заеме и отидохме на лекар. Сложиха ни гипсово ботушче на 17.07.20 и още сме с ботушче, но на 30.11.20 влизаме за операция, и съм много притеснена как ще мине, моля ако някоя мама се е сблъскали с подобно нещо да пише как е минало. Благодаря

# 1
  • Мнения: 3
Здравейте синат ми е на 1г и 2м като се роди беше с криво ляво ходило преди седмица забелязах че  като бута уокъра не си свива коляното на левият крак нормално ли е това моля за съвет.

# 2
  • Мнения: 14
Здравейте, много пъти съм чела в bg-mama, но никога не съм писала. Но сега след втората ми бременност имам проблем с малкия, роди се с еквиноварусно криво стъпало на едното краче, веднага като ни изписаха се заеме и отидохме на лекар. Сложиха ни гипсово ботушче на 17.07.20 и още сме с ботушче, но на 30.11.20 влизаме за операция, и съм много притеснена как ще мине, моля ако някоя мама се е сблъскали с подобно нещо да пише как е минало. Благодаря


От къде сте? Дъщеря ми се роди така, като беше и на двете крачета и Д-р Живков във Варна каза, че не е нито за гипс нито за операция. Консултирайте се и с него. Иначе другите доктори искаха да я оперират.

# 3
  • Мнения: 3
Здравейте,
Имам близнаци  момчета на година и три месеца с еквиноваросно ходило. Единия близнак е с операция и на двете крачета , другият на едното. Това , което ме притеснява е , че все още не могат да ходят , нито да се изправят сами. Ако ги сложим прави стоят и лазят като торпедо. След операциите ни бяха предписани специални обувки , които носеха по 23 часа на ден а в момента само докато спят.  Въпросът ми е  има ли  деца с такъв проблем кога с проходиха? Знам , че всяко дете е индивидуално , но вече почвам много да се притеснявам въпреки успокоенията на лекарите.

# 4
  • Мнения: 23
Здравейте мами, моята дъщеря също се роди с Екинуварусно ходило и имаме направена операция преди два месеца и на двете крачета и лично моята дъщеря я понесе добре. Първите 2 дни и беше малко лошо, но после се оправи. Честно казано по-голям проблем са ни обувчците с шина.

# 5
  • Мнения: 2
Здравейте мамчета на нас ни Мина операцията и малкия добре я понесе,сега носим обувките със шината и ходим на рехабилитации,

# 6
  • Мнения: 1
Здравейте мамчета на нас ни Мина операцията и малкия добре я понесе,сега носим обувките със шината и ходим на рехабилитации,
Здравейте мамчета на нас ни Мина операцията и малкия добре я понесе,сега носим обувките със шината и ходим на рехабилитации,
Здравейте, много пъти съм чела в bg-mama, но никога не съм писала. Но сега след втората ми бременност имам проблем с малкия, роди се с еквиноварусно криво стъпало на едното краче, веднага като ни изписаха се заеме и отидохме на лекар. Сложиха ни гипсово ботушче на 17.07.20 и още сме с ботушче, но на 30.11.20 влизаме за операция, и съм много притеснена как ще мине, моля ако някоя мама се е сблъскали с подобно нещо да пише как е минало. Благодаря

Здравейте, мами! Нова съм в групата и прочетох важни и полезни неща по темата. Въпросът ми е следния: синът ми се роди с криво краче и след направен преглед при специалист каза да се правят масажи и да се закупят ортопедични варусни обувки. След четиримесечни масажи и носене на въпросните обувки, направиха тенотомия и вече втора седмица е с гипс. Да допълня , че по мнение на лекарите детето е с лека форма на еквиноварус. Въпросът ми е, след свалянето на гипса, който ще носи един месец има ли практика да се постави нов, може ли да се замести с ADM обувка - тези, които са само за едното краче, изобщо малко повече информация. Лекарите не всеки път са достатъчно словоохотливи, а и потилото понякога е доста полезно. Благодаря!

# 7
  • Мнения: 3
Здравейте!
Въпросът ми е към тези от Вас, които са минали през операция на вродено криво ходило в последната 1 г.-1.5 г. в ортопедията  в Горна баня. В частност бих искала да узная следното:
- Как протече операцията там? Кой я води? С каква продължителност е? Базата им как е?
- Бебето как се чувстваше след това? Кърмили ли сте по това време? Как се оправяхте с храненето на бебенце, както и с Вашето изхранване? Има ли къде да се съхранява изцедена кърма?
- Как се възстанови бебенцето след това? А Вие? Кога Ви изписаха вкъщи? Имаше ли някакъв адаптационен период?
- Колко време стояхте с гипс? Как бебенце понесе първоначалното постоянно носене на обувките с шини? Как се случваха ежедневни дейности като сменяне на памперс, хранене/ кърмене, захранване, време по корем, занимания, лазене?
- Как се справихте с прохождането? Имахте ли някакви притеснения през цялото това време?

Всякакви други допълнения биха били от полза.

Благодаря и бъдете здрави!

# 8
  • Мнения: 20
Здравейте мами, моята дъщеря също се роди с Екинуварусно ходило и имаме направена операция преди два месеца и на двете крачета и лично моята дъщеря я понесе добре. Първите 2 дни и беше малко лошо, но после се оправи. Честно казано по-голям проблем са ни обувчците с шина.

Здравейте. Тези които са направили операция и после гипс , дали е проблем че гипса е леко омикнал на петите ?

Дъщеря ми се е родила с къси ахилесови сухожилия но това го разбрахме късно когато започна да стъпва само на пръсти и не можеше да ходи а направи 1г и 6м. Затова й направиха операциа за удължаване на ахилесите.моля кажете ми дали е нормално гипса й омекна леко на петите 8 дни след операцията ,защото си ги рита в дървеното легло по много пъти на ден.Въпреки че й слагам чорапи и ги пазя тя си ги пита пак

Общи условия

Активация на акаунт