Навици и привички на хората от други националности, които ни се струват странни

  • 107 499
  • 1 775
  •   1
Отговори
# 975
  • Sofia
  • Мнения: 4 005
Тези яйца изглеждат ужасно. А билкови бонбони бих искала да разбера как се правят.

# 976
  • Мнения: 630
Слагат го и на шиш таука, (по нашему дюнер с пиле).


Всъщност шиш тау (както се произнася на арабски) е различно, еквивалентът на нашия дюнер е арабската "шауарма" (тази дума сме заимствали през турски, но при нас е дошла като чеверме), но и шауармата както казваш е само арабско хлебче плюс месо и мазнина, няма никакви картофи, салати и прочие. В зависимост от месото може да има суров лук, много е хубаво, познавам вегетарианци, които в Сирия захвърлиха вегетарианството заради шауармата.

# 977
  • Мнения: 4 397
Цитат
Към въпросите на Тарталета добавям - как се чувстват тези толкова ниски температури? Примерно, аз имам понятие от -15, но - 30 ми се струва като жива смърт.


Преди около 10 години помня, че в моя град (В България) се задържа -28 една седмица, а преди това - пак една седмица беше -15.
Ами, не се усещаха, да ви кажа. Ходех на работа доста по-леко облечена, отколкото излизам сега - палто, елек/жилетка и памучна блуза. А сега - грейка, пуловер и т.н. Grinning Но беше т.нар. ''суха студ'', нямаше сняг, дъжд, мъгла и т.н.

# 978
  • Down south
  • Мнения: 7 673
Сух студ и суха жега, се усещат различно от студ с температура на вятъра и жега, гарнирана с влага.
В Аризона и Невада,, високите температури се усещат различно от същите във Флорида и Луизиана.

# 979
  • Мнения: 10 256
Ооо определено. Аз на 40+ в Невада съм екстра, но на 25 във Флорида умирам.

Последна редакция: нд, 17 яну 2021, 06:19 от vici75

# 980
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 204
И при мен лятото не се вдигат повече от 35 градуса температурите, но влажността е 100% и е ад.

# 981
  • Мнения: 5 090
И мен ме мори влагата. В момента тук влажността е 96 %. Не могат да ни изсъхнат луканките Joy

# 982
  • Мнения: X
Черния пудинг си е кървавица, виж другото е несравняемо с човешка храна.

Между другото ЕС тези дни одобри яденето на червейчета, да ни е сладко 😁



Цитат
2 млрд. души на планетата редовно консумират буболечки, показват данни на ООН

Т.е. 2 000 000 000 души грешат? Simple Smile

# 983
  • Мнения: X
Ооо определено. Аз на 40+ в Невада съм екстра, но на 25 във Флорида умирам.
Аз в Лас Вегас, през средата на юли, не можех да дишам въобще. Докато не станеше вечер не излизах навън.

# 984
  • Мнения: 10 256
Хм, странно. Ние винаги сме там за 4 юли и сме по кафетата на вън. Вътре никога не отсядаме през деня. Всеки различно му понася явно.

# 985
  • на пъпа на Златията
  • Мнения: 3 212
Вижте има такова  понятие като цивилизация.
Цивилизация е  общество което се храни  с произведена и контролирана а не събрана, ловувана  храна от природата.
На човека са му дадени  -  очи  уши , рецептори за вкус , обоняние , за студ , топло , ... за да оцелее .
Разбира се и необходимото количество вода  за хигиена .
Не знам кой е забил копието  на нашата земя , но тук си имаме от всичко  по малко. Балансирано .
Може да си нямаме  пари , но явно това не оказва голямо влияние за оцеляване , защото практиката показва че периодически все някой ни  фалира и ни краде парите . А и здраве с пари не се купува.
Прочетох едно изследване  на руски учени , моретата с хиляди пъти са  замърсени с тежки метали . А ние  ядем  сурова риба.Сега в Китай е отишъл  специалист  по болести по животните , за да се разбере  от кое животно се е пръкнал този вирус който затрива живота на планетата.
Разликата  в навиците  е всъщност култура на оцеляване.
Така че да бъдем цивилизовани  и да запазим  това което имаме.

# 986
  • София
  • Мнения: 3 765
И аз да се включа. Много интересна темичка, не знам дали някой е писал.
Корейците си влачат краката, докато ходят и понякога е доста дразнещо, ако седиш 8 часа в пълна тишина в техен офис и само се чува шума от влаченето на краката

# 987
  • Мнения: 10 256
Ох да бе. Имаме няколко такива на работа. Като дойдат и си събуват обувките. Обуват чехли. По-точно джапанки. И като се почне едно шляпане и влачене на копита, целия офис кънти. Сърба цял ден чай, защото му бил горещ, но вкусен. Целия офис с тяхната тъпотия се бори. Въобще не вдява че има проблем.

Последна редакция: нд, 24 яну 2021, 15:04 от vici75

# 988
  • Мнения: X
Ох да бе. Имаме няколко такива на работа. Като дойдат и си събуват обувките. Обуват чехли. По-точно джапанки. И като се почне едно шлапане и влачене на копита, целия офис кънти. Сърба цял ден чай, защото му бил горещ, но вкусен. Целия офис с тяхната тъпотия се бори. Въобще не вдява че има проблем.
Ама на бос крак ли?😄щото направо си представих риза, панталон и отдолу джапанки на бос крак.

# 989
  • Мнения: 10 256
Аа не бе. С чорапи са си 😂 и при нас е зима.  Чехлите не между пръстите, ами обикновени чехли като от нашите битаци. Чак не знам от къде се сдобиват с тях. Като сме се прибирали в Бг и сме ходили на пазар за зеленчуци, точно там съм виждала да не кажа същите. В нашия град пазар, битак на едно място. Та от там знам.

Общи условия

Активация на акаунт