Как да постъпя. Свекърва ми ме побърква.

  • 27 266
  • 615
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 1 011
Иначе Уини, не живея изолирано и съм преживяла какво ли не. Общо взето в този форум, а и в живота, гледам да давам такива съвети, каквито бих искала някой да беше дал на мен, когато съм имала нужда. Защото щях да си спестя много
Мисля, че това е достатъчно!



То желанието ти по принцип е хубаво, но се опитай да си компетентна и рационална в съветите, не просто да пишеш това, което ти е хрумнало в момента.

# 481
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ха-ха, така е

И аз считам, че патриархалното възпитание е виновно в голяма степен за това положение. То де оказва направо трагедия с българския народ

Последна редакция: ср, 16 дек 2020, 17:09 от Роузи

# 482
  • Мнения: 3 329
Не знам примерът доколко има влияние в отношенията снаха/свекърва, но сега се замислих, че майка и свекърва ѝ се разбирха. Никога не съм чула лоша дума да кажат една за друга. Вярно, на 150 км разстояние живеехме от баба. Аз съм в прекрасни отношения с моята свекърва. Ходили сме няколко пъти двете заедно по женски на екскурзии в чужбина и на почивки. Живеем в един град. Ходим си на гости след предварителна уговорка. Същото важи и за майка. Скоро ще ставам и аз свекърва. Много харесвам кандидат снахата. И с нея ще живеем отделно, дано се разбираме.

# 483
  • Мнения: 1 226
Имаме ли развитие по темата на авторката, мен това ме притеснява. Направо настръхнах какво тегли с тази свека.

Взехте ли някакво решение с мъжа ти?

# 484
  • Мнения: 6 115
Ха-ха, така е

И аз считам, че патриархалното възпитание е виновно в голяма степен за това положение. То де оказва направо трагедия с българския народ

Че патриархалния начин на живот си има своите недостатъци, така е. Но пък виждаме на запад какво се случва с модерното феминистично възпитание- мекушави мъже, феминистични жени, все по-ниска раждаемост и разпадане на семейството като цяло. Да не говорим как новоевропейците с по-тъмно зелената боя се вписват в цялата тази картинка.
Иначе за конфликта зет/тъст- ми не е толкова често срещан както снаха/свекърва. Дори при проблеми със тъстовете, пак тъщата има основна роля в 90% от случаите. Баща ми навремето е имал много проблеми с тъстовете си, пак заради тъщата. Дядо ми беше по-добър човек и въпреки че налагаше доста често старата вещица, добре си му беше влязла под кожа и я слушаше в крайна сметка. Резултата- доста кофти, реално не разбрах какво е да имаш баба и дядо (на баща ми родителите бяха далече, другия ми дядо почина докато бях много малък).

# 485
  • Мнения: 12 744
Ето една хипотетичн ситуация, пък вие кажете може ли да се случи.
Бащата обича дъщеря си, прави всичко за нея, ходят по мачове, за риба, другарчета големи.
Тя обаче се жени за художник без работа. Бащата (тъст) не е очарован от зетя и прави всичко да ги раздели.
Е, имаше някаква подобна история в този форум. Тати купуваше разни неща на дъщеря си и искаше да си я прибира с децата, понеже непрокопсаният зет не можеше да си издържа семейството. Отделно има безброй филми с такъв сюжет.

А при някои западни народи има фолклор за злата тъща. Ето любимият ми виц по темата:
-Бабо, ти как дойде?
-С влака, моето момче.
-А тати защо казва, че дяволът те е довлякъл?

# 486
  • France
  • Мнения: 12 514
Не смятам, че е въпрос на пол, до човек си е. Аз, например, трудно понасях бившия ми кандидат свекър. Той беше от хората, които сутрин се сърдят на себе си, а следобед на целия свят. Вечно негативен, вечно неоценен и недоволен... даваше непоискани съвети... мрънкаше... Много пъти съм се чудела как го понася жена му. Със сегашния ми свекър всичко е различно. Невероятно умен и ерудиран човек. Има цялото ми уважение. Само да е жив е здрав. Hands Pray

# 487
  • София
  • Мнения: 38 475
Ха, това нищо не е! Аз имах 3ма свекъри. Първият мъж, втория и брата. И тримата бяха непоносими по свой начин. 😆

# 488
  • Мнения: 19 835
Повечето възрастни мъже се превръщат в ужасно кисели мрънкала. крив им Космоса, крива им вселената, те все недооценени. Пхах. Грам уважение нямам към такива.

# 489
  • France
  • Мнения: 12 514
По това време въпросният току що беше навършил 50. Някои се раждат киселяци. Rolling Eyes

# 490
  • Мнения: 2 353
  Трябват брачни ласки за всички, иначе почват проблемите, всеки се меси, сърди, придиря...

# 491
  • Варна
  • Мнения: 3 938
Повечето възрастни мъже се превръщат в ужасно кисели мрънкала. крив им Космоса, крива им вселената, те все недооценени. Пхах. Грам уважение нямам към такива.

Ама то и повечето възрастни жени са такива , и не само възрастни де.
Моята бивша тъща( от 20 г. съм разведен) и сега ходи на гости на майка ми , а аз и сега и викам майко , не че нещо , но в края на краищата е бАба на децата ми Simple Smile
А иначе всичко е според зависи : на другата сутрин след сватбата снахата зърнала свекървата и вместо добро утро започнала : внимавай ! втори ден съм ти вдигнала мерника Simple Smile

# 492
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
А иначе всичко е според зависи : на другата сутрин след сватбата снахата зърнала свекървата и вместо добро утро започнала : внимавай ! втори ден съм ти вдигнала мерника Simple Smile

Ама във вица има продължение

Цитат
Свекърва и снаха си говорят. Свекървата казва:

- Тъй като ще живееш доста време в нашата къща, има 3 правила, които трябва да спазваш. Първо, когато видиш, че китката ми е наляво, значи съм в добро настроение. Когато видиш, че китката ми е в средата, по-далеч от мен, защото не ми е весело! И трето, когато китката ми е надясно, най-добре да не ми се мяркаш въобще пред очите.

Снахата отговорила:

- Добре, но и аз имам няколко правила. Когато ме видиш, че седя с кръстосани крака, пия си кафето и си пуша цигарата, да знаеш, че изобщо не ми дреме накъде ти гледа китката!

# 493
  • Мнения: 19 835
Криви бабки и дедковци винаги е имало и ще има. Нали знаете, че на старини се изострят лошите черти на характера. Част от сенилността е. Та, ако си си бил проклет и ръб на млади години, на стари години няма как да не бъдеш кривак и да станеш изведнъж сърдечен и мил човек. Simple Smile

# 494
  • София
  • Мнения: 38 475
Авторката дали се е преместила вече?

Общи условия

Активация на акаунт