Инвитро/Икси на 40 (и) + Инвитро/Икси с ИЯР - тема 17

  • 41 977
  • 754
  •   1
Отговори
# 480
  • София
  • Мнения: 3 412
Момичета Ина 73 е права в Надежда изписват Естрофем винаги когато лигавицата не е много дебела, при дебела лигавица не изписват, а и д-р Персенска не обича да изписва Медрол винаги го избягва за да не се свали имунитета и да се разболее жената по време на трансфер. Докато д-р Цветков пък обича Медрола винаги го изписва след трансфер.
 С 2 думи всеки д-р си има своите виждания.

Devilche Успех и не го мисли, сега трябва да си спокойна, явно имаш добра лигавица и затова нямаш Естрофем, за Медрола вече ти написах и той не ти трябва. Flowers Hibiscus Flowers Four Leaf Clover Hands Pray

# 481
  • Мнения: 1 845
Сега ми звънна д-р Савова от Щерев и ми каза,че лигавицата ми била хубава и затова нямам естрофем 🙄
колко странен е човек-като изпишат повечко неща-защо ме тъпчат с химии,като не изпишат максимума защо не са... ако утре се свържа с Тимева ще ми каже-щом искаш пий,само да си спокойна.... и стана порочен кръг.
Иначе след пункция бях само на утрогестан 3х2. Сега(след свеж трансфер) го продължавам заедно с дуфастон 3х1, фолат 1 табл(пия комбинирани витамини и в него е 800,т.е.2 табл.),АП-вечер и клексан 0,4-сутрин.
Много сте мили всичкиииии ♥
Благодаря ви от сърце🍀🍀🍀
П.п. 3 трансфера при Перси и трите ми бяха с естрофем и медрол,и затова сега се зачудих(Перси винаги казваше хубава лигавица и точка)....а и нали съм в нова клиника им нямам доверие още.... иначе Перси е най-най-добрата за мен,но по други причини се преместих и дано промяната ни е на късмет вече.

# 482
  • Мнения: 990
От 4-5 г. следя няколко теми от категория "Бременност и раждане" и наблюденията ми са, че колкото доктори, толкова и терапии, стимулации, лечения и въобще разбирания за целия процес ин-витро.
Слушам си моя доктор, задавам му въпроси за изследвания, медикаменти, процедури,за които съм прочела тук и защо не ги правим и той винаги ми обяснява  защо при мен не е препоръчително или защо той не ползва дадено нещо.
За Медрола например - изписа ми го след един ЗЕТ преди 3-4 г. На следващия трансфер ми написа терапията и Медрол няма. Веднага питам и си го искам направо, но той каза - не, не изписвам вече Медрол на никоя пациентка, защото на някакъв конгрес в Испания ходил и не знам какви проучвания имало и повече вреди, отколкото помага в случая.
Също така изписваше Прегнил 5000 през 5 дни след ЗЕТ. След последния ми изписа Овитрел, аз пак питам защо. Пак ми обяснява, но аз не помня такива подробности, просто изпълнявам.
За трансфер на 3-ти или 5-ти ден. Той си държи на 5-ти, но сега ще му надвия и си искам 3-ти ден Smile
За теста след трансфер - на 16-ти ден. Кой ще чака дотогава Hushed Май само за това не слушам и си правя по-ранни.
 Само за Кринона и ФК има единомислие сред всички доктори, останалите медикаменти си има всеки някаква схема и си я следва. И все пак ние сме различни, хормоните ни са различни, годините......
Всичко това го написах заради  Естрофема на Devilche Wink

# 483
  • Мнения: 1 845
Благодаря ти много, Bennie 🙏🏼🍀
И моята си държеше на 5ти ден,но сега аз избрах 3ти,защото за избор на 5ти няма да остане нищо от 3 ембриона,макар и кокултивирането,според мен де.
Иначе,разбира се,че колкото д-ри толкова и мнения(терапии).Важното е вече да налучкат нашите.
Успех с надвиването ня теоя доктор и да му докажеш,че и с 3дневни се забременява и се раждат здрави дечица 🍀

# 484
  • София
  • Мнения: 2 051
Devilche, надявям се стоиш на топличко и пазиш мъниците  Hug  и понеже много ме впечатли дебелината на лигавицата ти искам да те питам ти отново ли прави физиотерапия преди стимулацията, както и упражненията където ги пусна непрекъснато ли ги правеше предните месеци или само в месеца на стимулацията?
Аз едва ли мога да достигна такива висоти, но ако успея някак да добутам 8 мм ще е супер, обаче сега още не знам дали е добре да правя упражнения, месец след операцията, та затова те разпитвам Blush

# 485
  • Мнения: 3 016
И аз да се присъеденя към Купу-каква беше физиотерапията и в болницаата ли я прави? Simple Smile

# 486
  • Мнения: 68
аз не мога да го докарам още до етапа с "дебелина на лигавицата"
моите Ф-ли в другия яйчник не искат да пораснат... някоя мантра или добавка да препоръчате Simple Smile
Devilche, много се вълнувам за теб, почивай си и ни пиши как сте!

# 487
  • Мнения: 1 845
Привет,момичата. Вчера се разходихме малко,днес сме си вкъщи-не ме свърта мен и мн мн не кротувам,но още не съм хванала да мия прозорци де 🤣 иначе никакви болки нямам,гърдите са ми лееееко по-големички,но меки.
За лигавицата беше пълна изненада и то след толкова кисти и регулона,който пих декември. Предния месец едваааааа 7,3 мм я докарах,та и за мен още е загадка,но ето какво правех от септ за нея:
-физиотерапия в Щерев само септември правих-всеки ден-10 дни(450 лв за пациенти на Щерев,500 лв за другите);
-упражнения,които те ми дадоха(ще ги прикача сега пак)-стриктна бях-всеки божи ден от септември до преди трансфера,заедно с няколко вида коремни преси;
-края на септ направихме надраскване на лигавицата и взеха клетки за кокултивиране,което също е спомогнало според мен;
-от дхеа кето,листа от малина и червена детелина направих само кисти на жълтото тяло и не ги пих посл.2 месеца;
-ходя пеша мин 30 мин на ден(на пътека вкъщи);
-освен fh pro(пия го поне от 6 м по 6 табл) допълнително взимам омега 3,вит.е до ову,МВИ до ову; вит Д(вигантол),пробиотици и единственото различно,което включих последните 2 месеца е натаспин(аз съм хетеро протромбин и хомо пай 4/5).
-когато стартирахме стимулацията започнах да ям по цяло авокадо(преди по 1/2) и да пия фреш от нар(2 нара на ден).
Според Тимева не е от нара и авокадото,а от комбинацията от упражнения,движение,надраскване и добавки.


 Сега даже ми липсват упражненията сутрин,но не смея да ги правя още.
Благодаря ви много,че ме мислите и продължавайте да ми стискате палчета,пък аз ще ви орисам после ♥🙏🏼

# 488
  • София
  • Мнения: 2 051
Благодаря ти, аз мисля, че и сега може да правиш някакви упражнения, аз си бях намерила в YouTube, със сигурност едното беше с вдигнатите крака нагоре.
В гугъл може да напишеш yoga two week wait /2ww/.

# 489
  • Мнения: 1 845
Благодаря ти, аз мисля, че и сега може да правиш някакви упражнения, аз си бях намерила в YouTube, със сигурност едното беше с вдигнатите крака нагоре.
В гугъл може да напишеш yoga two week wait /2ww/.
Ооо,мн ти благодаря!изобщо не мислех,че разтягането ще е ок,но сега ги погледнах и опъвам черджето 🧘♀

# 490
  • Мнения: 6 034
Здравейте, момичета. Да прекъсна малко мълчанието в темата.
Моля посъветвайте ме с какво да си мажа вената, от която основно ми взимат кръв. Миналия петък дадох кръв за хормони и още по време на вземането изпитах много силна болка. По принцип никога не ме боли, когато ми взимат кръв. Веднага погледнах и ми се стори много дебела иглата. Не знам възможно ли е да са объркали иглите. От тогава досега ме наболва доста, а като си изпъна ръката направо имам чувството, че ще ми се скъса вената. Да се притеснявам ли, ще мине ли? Остана и вената да ми се прецака...
Ако някой знае народен лек ще е най-добре. Сега намазах едно тампонче с рициново масло и сложих върху вената.
Девилче, как си? Гледате ли се?  Simple Smile
Циндилче, а при теб как са нещата? Flowers Four Leaf Clover

# 491
  • Мнения: 487
Ако вътрешно е наранена самата вена  просто трябва да изчакате и да не натоварвате ръката. Моите вени са същите, дълбоки и изпитвам ужас при взимането на кръв. Последният път ми взеха от страничната вена на китката.

# 492
  • Мнения: 1 845
Боби,добре съм/сме... сън не ме лови и днес съм истински тасманийски дявол-омитам всичко,което зърна 🤣 6ти ден ми е с меки тежки гърди,издут корем и розови сънища 🙈
За вените-от абокат съм изпитвала същото чувство и ми мина чак след месец. Троксевазин мажа аз винаги,че и аз съм само с 1 вена вече. Може и с риванол,ако имаш под ръка,да направиш компресче. От всички инвазии взимането на кръв и слагането на абокат са ми направо ррррррр.

# 493
  • Мнения: 745
Bobby, за вените е много хубаво да мажеш троксевазин. https://galen.bg/troksevazin-gel-pri-razshireni-veni-ototsi-na-k … 5j1UaApDaEALw_wcB Според мен ако имаш друго мазило за вени, също става. Гарантирано омеква вените, по-бързо минават синки, изобщо ги връща в добра версия.

# 494
  • Мнения: 6 034
Нямам нищо за вени вкъщи и ще трябва май да си взема и за по-нататък. Явно нещо по-различно се случи този път, но не знам какво. Иначе не стои твърдо, няма синки. Първите дни обаче кожата около мястото стана жълта. Значи е имало някакъв вид нараняване.Ще моля да ми взимат от друго място известно време. Мерси за съветите. Hug
Девилче, хапвай, хапвай. Килограмите ще ги мислиш след 9 месеца. Stuck Out Tongue Winking Eye

Последна редакция: пт, 29 яну 2021, 00:19 от *Bobby*

Общи условия

Активация на акаунт