Драми

• 3 559
  • 18
  •   1
Отговори
Здравейте, не знаех къде да пусна темата. На 17 съм.
Та, преди 2г с най-добрата ми приятелка (вече не сме толкова близки) започахме да излизаме в нова компания. Имаше едно момче, нека го наречем А - високо, русо, синеоко, слабо, що-годе добър характер има. Година по голям от мен е. Направи ми впечатление, ноо приятелката ми го хареса и си казах “оставям й го”. Помогнах им да се сближат и да тръгнат. Мина седмица и тя го остави, според мен не го харесваше наистина.. държеше се гадно с него, но се радвах за нея въпреки, че го бях харесала.
Месец-два по късно с него започнахме да се сближаваме, тя спря да излиза в компанията. Все този й пречел, онзи не можела да търпи.. Има странен характер.
Но за момчето - тръгнахме. Никой не вярваше да се задържим. Тогава и двамата бяхме малки и отначало всичко беше сладко по детски. Но после започнах да имам по силни чувства към него “любов” в кавички.
Общо връзката ни продължи година и половина. Правили сме секс (първи сме си;изчаках да мине повече от половин година докато бъда готова), не ме е оставил за това просто започна да се вижда с други момичета последните няколко месеца, а аз постоянно плачех чувствителна съм и не можех да приема факта...
Преди бяхме щастливи и ни беше добре заедно, но преди.. след много раздели и събирания се, се разделихме окончателно. Моля не ме съдете за секса.☹
Пропуснах да спомена, че като сме имали скандали с него често това е прераствало в шамари помежду ни, ритници.. прибирала съм се със сини крака, ръце... ако някой е чел предния ми пост с майка ми не съм близка, тя знаеше че имаме връзка, но нищо повече. Мислеше, че всичко е розово и сладко. Всичките ми приятели ме оставиха по едно време.. той не ми даваше да излизам с тях, а правеше каквото иска. Била съм адски глупава да търпя това... но той беше освен “гадже” и мой единствен приятел тогава и ме успокояваше след всеки скандал вкъщи.. спирам до тук с него. Вече всичко е приключило от половин година. Държа да подчертая, че с друго момче не съм спала!🙂 може да звучи смешно, но съм сериозно момиче и не харесвам хора, които сменят гаджета/партньори така..и отново не ме съдете - всичко се е случвало с презерватив🙂
След като се разделихме окончателно той ми повтаряше, че съм ужасна и никой няма да се хване с мен (по характер, но и външността ми е обиждал въпреки, че съм нормално момиче😕) доста момчета ми писаха от тогава,но аз не исках никой друг бях привързана към него и представа ми за него. Обичаше ме, но ината му е в повече явно.. както и да е изкарах страхотна половин година без него, сдобрих се с всички приятели, всичко е супер😊
Та.. сега до съществената част.. има едно момче от класа ми с което от миналата година сме близки и все стоим заедно,всичко беше приятелско. Но започнахме да изпитваме чувства един към друг, аз го опознах момчето е страшно мило, добре възпитано и наистина ме приема каквато съм. Започнах да изпитвам за първи път искрени чуства след момчето А.
Но ето, че приятелите ми отново се намесват.. месец-два след като вече се бяхме сближили повече с момчето от класа ми,им споделих. Питаха за снимка-показах им. И те казаха “ужас.много е грозен”.😐😳
Момчето е с русо-рижава коса, кафяво-черни очи, висок с нормално телосложение. Казвах им как “отвътре” е много красив, а те казваха “да, но външния вид му е ужасен”. Но той си е нормално момче не мога да разбера защо го казват?!
Още съм близка с това момче, виждаме се понякога, пишем си и си говорим постоянно. Започвам все повече да го харесвам, знае как да се държи с едно момиче.(не сме на училище в момента)
Когато дойде в моя клас - в 8ми- имаше приятелка и връзката им продължи колкото моята. Но момичето се държеше несправедливо с него, не му даваше да излиза сам, командваше го, тогава дори не си говорихме “не беше позволено да общува с други”😂😂😂
Ето ни сега с него след “голямата любов” и на двама ни.. оказа се, че си допадаме повече от колкото сме мислили. Всички се развива добре, но горе споменатата най добра приятелка говори на всички за него☹ Но тя го казва сякаш съм харесала Шрек.. и се държи ужасно... и като цяло не е много искрена приятелка...
Искам да бъда с него, щастлива съм с него, държи се прекрасно с мен, няма нищо общо с момчето А. Може би след още малко време ще се съберем, ако всичко е както трябва😊
Но приятелите ми се отнасят ужасно (не го познават лично, за да разберат, че е наистина добър човек..) какво мислите? Какво бихте направили в моя случай?
Благодаря предварително и хубав ден на всички🙂❤

# 1
Бих си намерила нови приятели, които не са толкова повърхностни. Явно са перфектни щом си позволяват да съдят така останалите.
Бих задълбочила отношенията с момчето от класа.
На 17 си и знам, че отговорите може би не ти изглеждат толкова очевидни, че на тази възраст не търсиш мъж за семейство, но не забравяй, че точно сега е времето да прекарваш времето си добре. Момчето те кара да се чувстваш добре, приятелите ти те натоварват. Какво по-явно има от това?
И да знаеш за напред, приятели не се изостават заради момче/мъж. Никога! Приятели се изостават, защото са токсични.
Гледай си живота, цени си времето и чувствата и се забавлявай (без нелегални неща, ако е възможно Joy).
Ех че хубава възраст. Сестра ми е малко по-малка от теб. Същата работа, същите интриги в обкръжението и седи и плаче, защото някой бил казал нещо си за някой....

# 2
“Приятелите” те карат да се чувстваш ужасно.
Момчето те кара да се чувстваш добре.
Ти сама си отговори на колебанията, не си толкова малка.
Приятелка, която ти казва, че някое момче е грозно значи, че тя не иска ти да си добре, да си спокойна, да си щастлива.
Разреди приятелите си, те не са ти приятели.
Защото приятелството означава да подкрепяш, а не да мачкаш човека до теб.

# 3
Нещо много Его, много злоба тук..)

Опрости нещата. Кой ти е по-важен? Той или приятелите?
В истинската обич и приятелство - няма критики, нито старание да се харесаш.

# 4
Zlobarka, осмисли си поведението и пробвай пак.

# 5
О, снощното резюме беше грандиозно и жалко, че го клъцнаха малкото злобарче почти мигновено. Щеше да е страшен екшън. Със сегашното тийн едва ли ще трогне някой.

# 6
Какво е писала снощи?

Хващай Б и не се впечатлявай от това, което ти говорят приятелите.
Ти и Тимбърлейк да хванеш за гадже, все някоя ще ти завиди.

п.п лелка съм

# 7
Виж, сега, не сме злобни лелки, ама немож те разберем какво питаш. Схванах, че имаш злобна приятелка- разкарай я и ще си по- добре.
Сега, ти в гимназия ли си? Защо си именувала темата “Драми”?
В гимназия съм да и не знам, не измислих друго заглавие точно са си драми😂

# 8
Извинявам се за грубия език, който използвах!:head_band:
Въпроса ми като цяло е как да постъпя, чувствам се зле за това, че приятелите ми мислят така и се обвинявам едва ли не, че го харесвам

# 9
Важно е дали на теб ти харесва момчето, все пак ти ще си във връзка с него, а не приятелите ти. Имам приятелка, с която имаме напълно различен вкус за мъже, всеки път се изненадвам какво е красиво за нея, но такъв е животът, хората са различни и с различен вкус. Това в някои отношения е голям плюс.

А може би приятелката ти се е настроила срещу теб, защото не се приема добре да тръгваш с бивше гадже на приятелка, пък макар и да са разделени. Винаги остават съмнения, че може да сте имали отношения и да сте се харесвали още отпреди да скъсат.

Приятелите ти са отделни хора и могат да си мислят каквото си искат. Като ти кажат, че е грозен, казваш, че на теб пък ти харесва и точка. Какво има да се обясняваш. Бъди по-твърда.

# 10
Остави се по течението,пък каквото е за теб отредено то няма да те подмине.

# 11
Чак пък да се обвиняваш, че го харесваш. Завиждат ти, че си имаш ново гадже, аз така си обяснявам нещата. Може да нямат връзка в момента и да ги е яд.

# 12
  • Варна
При приятелките има завист. Изборът ти на партньор трябва да е твой, личен.
Растеш в лоша, семейна среда. Това те подтиква да търсиш любов от непознати.  Но бъди предпазлива. Не се доверявай лесно. Защото с повече грешки ще си навредиш психически.
Критериите ти са ниски. Любящ мъж не обижда и не се подиграва. Нямаш и удачен пример у дома. Истерична майка, глупави приятелки. Дистанцирай се от всички, които ти вредят и натоварват. Имаш добри отзиви за баба си. Дано има вариант да живееш с нея. Търси съвети от лоялен, добронамирен човек, с опит. Учителка, психолог, роднина. На тази възраст лесно се греши. Приоритетите ти сега трябва да са добра диплома и лична реализация. Следваща неуспешна връзка, грешка или фал ще те натоварят.

Последна редакция: нд, 29 ное 2020, 02:03 от Viviana91

# 13
драмата ти е в това, че нямаш кураж да вземеш решение, а своите решения човек взима сам, не чака друг да му ги поднесе, отстоява ги, носи последствията от тях, защото са си негови, и после не обвинява другите за своите грешки

# 14
Драмите са типичните глупости на 17г момиче.Щом приятелките те натоварват,разреди контактите.Щом момчето ти харесва,пробвай снего.
Мен много ме разтревожи факта,че в предишната връзка е имало шамари и ритници,и го приемаш за нормално?

Общи условия

Активация на акаунт