Кърмене след секцио

  • 7 624
  • 55
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 2 508
Къде това?

# 46
  • Мнения: 2 111
В Плевен.
Откриха тази болница 1 месец преди да родя-МБАЛ"Авис Медика".
"Първата частна многопрофилна болница за активно лечение - "АВИС-Медика", започна работа в Плевен. Тя е разположена в парка "Кайлъка". По броя на леглата си, отделенията и клиничните пътеки е най-голямата в Северна България. Това съобщиха от лечебното заведение.

За създаването на новата болница са инвестирани 1 милион лева. Тя има 5000 кв. м площ и голям парк, предстои и разширение с още 2000 кв. м. Специалистите на здравното заведение вече са оказали помощ на първите 900 пациенти, в болницата са родени и първите 60 бебета, сред които и близнаци. Оборудвани са три операционни зали, в които се прилага и така наречената безкръвна хирургия.

Болницата работи по клинични пътеки и с договор със Здравната каса за 60 диагнози по 17 медицински специалности. Предстои включването на още 11 клинични пътеки, свързани с ортопедични заболявания. Има 106 легла, всяка болнична стая е със собствен санитарен възел, централна климатизация и телевизор."

# 47
  • София
  • Мнения: 2 508
Момичета, намерих една страхотна статия за кърменето след СЕКЦИО, много "сектантска":

http://www.plus-size-pregnancy.org/CSANDVBAC/bfaftercesarean.htm

Изключително полезна, изключително!

# 48
  • Мнения: 60
Родих в 22:49 показаха ми малката веднага ,после я измиха и пак ми я показаха,след което я качиха в отделението а мен ме оставиха в реанимация .На другия ден в 12 на обед и аз бях в Родилно отделение при нея 10мин след като пристигнах акушерката ми даде Радито обясни ми как да я хвана ,как трябва да захапе бебето и така малката засука!през целия ни престой в болницата Радито беше в стаята при мен.раждах в МД-София и  за второто когато дойде,пак там ще раждам! 

# 49
  • Мнения: 961
Все още яко се депресвам, като се сетя, че първите 24 часа детенцето ми е било далече от мен! Това е супер кофти практика в българските болници!  Sad Толкова много исках да си я гушна още веднага, сигурна съм, че и тя е имала нужда от това, но...
От момента, в който ме приведоха от реанимацията в отделението, си я взех и я давах само за визитацията им, и то не всяка, та ми се караха!  Confused Никой не ми е обяснил как да си гушна бебето, сещайте се колко са ми обяснили, как да го сложа на гърда! Добре, че беше една мама с третото си детенце и имаше добър опит с кърменето след поредното секцио! Имах късмет и с едно много цоцливо бебе, което толкова бързаше да захапе гърдата, че започваше да цоца още във въздуха и издаваше най-смешните звуци на планетата!  Heart Eyes Започнах да я кърмя на всяко нейно събуждане и докато не пусне гърдата, след това й предлагах и добавката, която тя изпиваше първите два дни, но не на всяко хранене. Сега като се замисля, може и да е била излишна!
Иначе все още се кърмим - вече година и пет месеца, но не благодарение на напътствия от доктори, от които би трябвало да се очаква подкрепа в първите дни!
Раждах в бившата Тина Киркова, сега Св. София.

# 50
  • София
  • Мнения: 1 139
Раждах в МБАЛ гр.Монтана.Бях с пълна упойка,затова и видях бебо малко след като вече бях в пълно съзнание.Оставиха ми бебето изцяло при мен на 2рия ден след раждането.Дотогава са го хранили с АМ.Дойде акушерка и ми показа как да го сложа на гърда.За щастие бебо беше с много добър сукателен рефлекс и засука веднага.Имах проблем обаче със запушени канали-гърдите ми се пълниха,а нищо не течеше.Съответно вдигнах температура,но благодарение на акушерките се справих и с това.Цял ден и цяла нощ преди да ме изпишат слагах бебо на гърда,когато беше буден.Когато спеше цедях с помпата и слагах топли компреси на гърдите за отпушване.
Всичко това ставаше с помоща на акушерките.Не ме оставиха за миг,без да ме напътстват и да ми помагат.Имаше моменти,в които се отчайвах,но пак благодарение на тях,ги преживях.Окуражаваха ме непрекъснато.
Така,като се прибрах вкъщи на 5 ден,бебчо вече беше изцяло на кърма Laughing

Благодарна съм на целия персонал-лекари,акушерки,санитарки.Никой не ми каза една лоша дума за целия ми престой и най-важното е че помагат,когато имаш нужда Peace

Пак бих родила в тази болница Hug

# 51
  • София
  • Мнения: 2 508
Страхотно! Аз се чудех точно как се правят тези компреси. С топли кърпи ли?

Още един въпрос: кога точно почна да се цедиш с помпата?

# 52
  • Мнения: 2 096
компресите се правят с мокри хавлиени кърпи.. натопяваш ги в гореща вода изцеждаш и налагаш гърдата.. докато изстинат и отново.. не пробвай с ел възглавничка - незнам по кава причина, но не става и дори повече се запишват от нея.. става да напълнеш леген с топла вода и да си потопиш гърдите..  на мен най лесно ми беше с душ слушалката в банята.. пускам по силна струя хем да масажира хем да топли.. след 5 мин натопляне цедиш с помпата. помпата на Авент е най добра.. поставянето на детето на гърда възможно най често е най добрата профилактика срещу запушени канали.. не хранете децата си под час, а когато те поискат..

# 53
  • София
  • Мнения: 2 508
Значи да кажем процедурата първите дни е следната...

1. Правим компрес.
2. Даваме на бебето да суче първо от едната, после от другата гърда.
3. Изцеждаме...и двете гърди?

Съжалявам за глупавия въпрос... Embarassed

# 54
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Значи да кажем процедурата първите дни е следната...

1. Правим компрес.
2. Даваме на бебето да суче първо от едната, после от другата гърда.
3. Изцеждаме...и двете гърди?

Съжалявам за глупавия въпрос... Embarassed
Третото пък защо? Първото също може да се прескочи, ако бебето суче ефективно.
Олеле, май се намесих недочела... Embarassed

# 55
  • София
  • Мнения: 2 508
Ами, аз питам за първите 4-5 дена... Даваме и двете гърди и ги изцеждаме, за да стимулираме лактацията...предполагам... newsm78

Общи условия

Активация на акаунт