Ротавирусна ваксина

  • 9 825
  • 18
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 12
Здравейте какво ще ме посъветвате за Ротавирусната ваксина ? Вие били ли сте я на бебета си?

# 1
  • София
  • Мнения: 6 726
Да. Вас какво ви притеснява? Освен ако детето няма противопоказания не я слагайте. Тя попринцип не е задължителна.

# 2
  • Мнения: 454
Поставих такава ваксина на малкия ми син, който е роден през 2010 година. Сравнявайки как минават ротавирусите при него и при по-големият му брат, който няма ваксина мога да кажа, че работи и не съжалявам, че го ваксинирах.

# 3
  • Мнения: 462
Моята дъщеря е родена 2017г.Лично отказах да и сложа тази ваксина. До сега е имала само 2 пъти вирус с повръщане, които сме стопирвали много бързо. Радвам се, че не я сложихме, но всеки организъм е различен

# 4
  • Мнения: 4 752
Сложих я на сина ми по препоръка на педиатърката, защото тръгна на ясла на 6 месеца. На 8 месеца се озовахме за една седмица в болница, където от всичките двайсетина малки пациенти единствено синът ми не хвана ротавирус.

Проблеми с ваксината никога не е имал, но на него добре му понасят като цяло. Единствено от двете дози на Бексеро много страда.

# 5
  • Мнения: X
Сложих я, имахме 2 пъти зелено ако и това беше реакцията. Предпочитам това пред повръщане, диария, обезводняване и т. н. Освен това се приема през устата и е сладка. Само внимавайте - 2 седмици след поставяне на ваксината мийте особено добре ръцете си след смяна на наакан памперс, за да не прихванете вируса.

# 6
  • Мнения: 12
Сложих я, имахме 2 пъти зелено ако и това беше реакцията. Предпочитам това пред повръщане, диария, обезводняване и т. н. Освен това се приема през устата и е сладка. Само внимавайте - 2 седмици след поставяне на ваксината мийте особено добре ръцете си след смяна на наакан памперс, за да не прихванете вируса.


Жива ваксина ли е?

# 7
  • Мнения: 1 598
Ротавирусната ваксина не се бие а са капки. Лично се притеснявах, но я сложихме. За момента съм ок, миналата год. Цялото семейство се натръшка с повръщане би разтроство, нея не я пипна. На две г. И е трето дете. И още нещо, когато я слагахме имаше някакъв бум и две колежки с децата си постъпиха в инфекциозна болница с ротавирус. Всеки сам решава.

Последна редакция: вт, 01 дек 2020, 05:45 от janakrasi

# 8
  • Мнения: X
Да, жива ваксина е, поне Ротарикс, която
дадоха на сина ми.
 
Сложих я, имахме 2 пъти зелено ако и това беше реакцията. Предпочитам това пред повръщане, диария, обезводняване и т. н. Освен това се приема през устата и е сладка. Само внимавайте - 2 седмици след поставяне на ваксината мийте особено добре ръцете си след смяна на наакан памперс, за да не прихванете вируса.


Жива ваксина ли е?

# 9
  • София
  • Мнения: 248
Съпругата ми също имаше колебания за поставянето на ваксината, но в крайна сметка решихме, че е по-добре да сме защитени. Нямахме абсолютно никакви проблеми след ваксинацията, детето я понесе изключително добре. Особено сега в зимния сезон направо сме благодарни, че я има.

# 10
  • София
  • Мнения: 6 726
Защо зимния сезон, те са по-скоро за летните ентеровируси тези ваксини?

# 11
  • Мнения: X
Ентеровирусите и ротавирусите са различни, въпреки че причиняват сходни неща.

# 12
  • Мнения: 193
Малко късно се включвам в темата, надявам се накой да ми отговори Hug
Ротавирусната ваксина на децата ви поставяна ли е в комбинация с други ваксини или са им я давали самостоятелно с някакъв интервал?

# 13
  • Мнения: X
Даже в комбинация с две други му я сложиха първия път, тъй като вече закъснявахме (заради прекратените консултации март месец). Сложиха му я заедно с 6-валентната против дифтерия, тетанус и т. н. и тази срещу пневмококовите инфекции. Вторият прием пак беше съчетан и с втори прием на 6-валентната.

# 14
  • Мнения: 4 752
Малко късно се включвам в темата, надявам се накой да ми отговори Hug
Ротавирусната ваксина на децата ви поставяна ли е в комбинация с други ваксини или са им я давали самостоятелно с някакъв интервал?

На сина ми и двете дози са поставяни със съответните многовалентови, които се поставят по имунизационния календар. Ако ви интересува по-подробно, ще погледна в картона му.

# 15
  • Мнения: 141
Здравейте,
Ваксината не е задължителна, но не разбрах безплатна ли е за бебета?

# 16
  • София
  • Мнения: 6 726
Да, просто трябва да заявите, че я искате.

Последна редакция: чт, 02 сеп 2021, 14:25 от I.R.

# 17
  • Мнения: 328
И ние я сложихме - Ротарикс, капки в устата. След това няколко дни имаше малко по-чести изхождания но без диария. Нищо особено.

# 18
  • Мнения: 1
Здравейте. Аз се притеснявам, че моята девойка не пое цялата първа доза на ваксината. Тъй като педиатърката ми я даде аз да я сипя в устата и видях как изплю част от нея. Сега не знам какво да правя. Дали ще я хване или не.

Общи условия

Активация на акаунт