Предстои ми замразен трансфер, да поговорим - Тема 9

  • 55 647
  • 763
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 703
Здравейте, днес бях на преглед на 3 ден от МЦ след пункция тъй като не правихме свеж трансфер и имам задържан фоликул. Лекарката ми каза, че ще правим трансфер след 2 цикъла за да се изчистя от хормоните. Този цикъл дали се брои за първи, а след следващия да се прави трансфер?

# 106
  • Мнения: 399
Здравейте,
Случвало ли ви се е преди ЗЕТ да имате болки в корема, наподобяващи болката преди и по време на цикъл.
Вчера се събудих със страшни болки + отпадналост и топли вълни.
Днес имах само леки болки в корема?
Предстои ми 3ти трансфер и това ми се случва за пръв път.
Има ли повод за притеснени според вас?

# 107
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 754
Момичета, отложиха ми ЗЕТ заради бактерии. Днес ми е 20 ден от МЦ, като бях пила само Естрофем и слагах Климара лепенки до 13ти ден. Прогестеронови препарати не съм пила. Очаквам цикъл след 5-8 дни.
Днес получих леко розово зацапване по хартията при забърсване. Възможно ли е МЦ да подрани толкова? Трябва да отида на контролна МБ в четвъртък, но ако ми дойде, ще се провали. До неделя сутринта слагах Полижинакс и трябва да минат няколко дни преди пробата.

# 108
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 014
Да,щом няма прогестерон е възможно да дойде по-рано.Декември 2019 се наложи да спра с естрофем около 12-13 ден и не ми включиха прогестерон и ми дойде на около 15-16 ден.Тогава доста се изплаших,но тук във форума ми дадоха това обяснение,което аз сега давам на теб.

# 109
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 754
Благодаря много, Елислава.
Сега не знам в такъв случай какво да направя. Ставрев искаше 5 дни преди МЦ контрола, а след МЦ още една контрола. Полижинаксът съдържа антибиотици, което предполага поне 3 чисти дни след поставянето му, които ще са изпълнени в четвъртък. Според него не би трябвало да ми подрани, а да дойде навреме. Три месеца отлагаме, а сега това...
Освен, ако дойде преди четвъртък, да си ида на втори ден от МЦ и да си говоря директно с него, пък каквото стане.

# 110
  • Мнения: 119
Дами, при подготовка за ЗЕТ продължавате ли с приема на витамини. Вероятно, подобно на много момичета, аз взимам доста добавки (вит. Ц, Д, Б, цинк, магнезий, фолиева и т.н.) и сега съм в чуденка.

# 111
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 754
Дами, при подготовка за ЗЕТ продължавате ли с приема на витамини. Вероятно, подобно на много момичета, аз взимам доста добавки (вит. Ц, Д, Б, цинк, магнезий, фолиева и т.н.) и сега съм в чуденка.
Най-добре попитай лекаря си. На мен ми изписват комбинирани витамини за бременни по мое желание (взимам Елевит за бременни), отделно Фолиева, която аз така или иначе си пия в метилирана форма, защото съм с мутация. Други добавки не пия, но преди едно от инсетата се оплаках на тогавашната ми докторка, че ми тръпнат ръцете и тя ми изписа Магнерот. Каза, че го изписват на бременни да го пият, така че е безопасен. За цинка - не знам.

# 112
  • Мнения: 119
blue.angel,  благодаря, ще питам докторите.
Аз правя инвитро в Турция, по време на стимулацията казаха, че няма проблем да се пият всички витамини, добавки, но много момичета тук казват, че ги спират и аз също ги срях.
Сега за ЗЕТ предполагам пак ще кажат, че няма проблем. Аз също съм с мутации и там не им обръщат особено внимание. Също питах за подготовката дали е нужно да се пият аспирин или други разреждащи кръвта. Отговорът им беше, че няма нужда, след положителе тест се назначават.
Малко съм объркана какво да правя.

# 113
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 754
Слушай си лекарите. Това е най-добрите подход. Те знаят какво и защо назначават. А щом си в Турция, още повече. Том лекарите си знаят работата. Жалко, че ние не можем да се класираме за Турция, защото не работят с донорски сперматозоиди.

# 114
  • София
  • Мнения: 2 014
Дами, при подготовка за ЗЕТ продължавате ли с приема на витамини. Вероятно, подобно на много момичета, аз взимам доста добавки (вит. Ц, Д, Б, цинк, магнезий, фолиева и т.н.) и сега съм в чуденка.
Фолиевата не се спира, а за добра лигавица в чужбина дават Витамин Е но само до трансфера. В никакъв случай НЕ се взима Витамин А или Герикапс което е Витамин А+Е защото Витамин А е вреден за бебето през първи триместър а той се складира в черният дроб. Като цяло витамините за бременни са супер опция но трябва да се чете състава им -без Витамин А и със минимум 400мг Фолиева киселина. Внимавайте и със американските витамини, защото основно при тях дозите на Витамин А са много голями и никъде не пише че се препоръчват за след трети месец бременност.

# 115
  • Мнения: X
Здравейте предстои ми зет на естествен цикл . Бяха ми назначили естрофем но няма как да го приемам защото има лактоза и съм алергична , Сега обаче в рецептата имам и преднол , някой дали знае той пие ли се на при трансфер на ЕЦ и защо изобщо се назначава ?

# 116
  • Мнения: 384
Бочинка, не се притеснявай. Преднол или Медрол се дава почти винаги на трансфера. Това е с цел да не се отхвърли ембриона като чуждо тяло.

# 117
  • Мнения: X
Аз имам алергия и не мога да приемам лекарства в които има лактоза .То това е проблема

# 118
  • Мнения: 282
Здравейте,
писах в темата на клиниката в която съм, но и тук, защото се притесних.
Вчера започнах на втори ден от МЦ подготовка за ЗЕТ.
Дадоха ми рецептата и ми направи впечатление, че дозите на естрофем и лепенките Климара са много намалени.
Попитах и ми казаха, че вече е така....
Погледнах си, когато се прибрах старите рецепти ( всичко пазя в един тефтер).
Естрофем от 3х1 орално + 3х1 вагинално- сега е 2х1 орално.
Климара 2 лепенки на 5 дни - сега е 1 на 5 дни.
Вие с какви дози стартирате?
*( в клиниката използват готови напечатани рецепти и като съм чела по форумите масово за всички пациенти се използва. Имам 4 трансфера и дозите са били горе описаните високите, това ми е 5-ти трансфер и тази промяна ме стресира, защото е доста драстично намаляване на дозите на лекарствата).

# 119
  • Мнения: 41
Моята подготовка започна с естрофем от втори ден на МЦ... три дни по 1,след това три дни 2х1,следващите три дни 3х1 и накрая 3х2 +утрогестан 3х2!Лигавицата ми при трансфера беше 8,3мм и бях много скептична,но теста ми е положителен.
Пожелавам ти този път да бъде успешен.🍀
[
quote author=gabitod link=topic=1275409.msg42409533#msg42409533 date=1614494773]
Здравейте,
писах в темата на клиниката в която съм, но и тук, защото се притесних.
Вчера започнах на втори ден от МЦ подготовка за ЗЕТ.
Дадоха ми рецептата и ми направи впечатление, че дозите на естрофем и лепенките Климара са много намалени.
Попитах и ми казаха, че вече е така....
Погледнах си, когато се прибрах старите рецепти ( всичко пазя в един тефтер).
Естрофем от 3х1 орално + 3х1 вагинално- сега е 2х1 орално.
Климара 2 лепенки на 5 дни - сега е 1 на 5 дни.
Вие с какви дози стартирате?
*( в клиниката използват готови напечатани рецепти и като съм чела по форумите масово за всички пациенти се използва. Имам 4 трансфера и дозите са били горе описаните високите, това ми е 5-ти трансфер и тази промяна ме стресира, защото е доста драстично намаляване на дозите на лекарствата).
[/quote]

Общи условия

Активация на акаунт