Хеликобактер пилори - втора тема

  • 51 948
  • 626
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: X
Глукоза, мастихата със сигурност ще ти е от полза. Но аз в момента съм в острата фаза и не ми е достатъчно да ми овладее симптомите.
Видях за алуминиево-магнезиевото съединение на алмагел, но то не се усвоява. Не съм прочела достатъчно още, но се водя от това, че е одобрено от FDA и се продава без рецепта, за разлика от ИПП и антибиотиците, които според мен много повече вредят. Иначе алуминий има в масово продаваната козметика, но 99% от хората не са я елиминирали; а и честно казано в храната, ако не ядеш само био, или готвиш с разни незалепващи покрития или задушаваш под фолио... аз отдавна съм си подменила всички продукти. Важно ми е да оправя стомаха, защото и на мен бактерията ми е увредила трайно лигавицата на стомаха, на епикризата пише хроничен атрофичен гастрит... атрофия... лошо е това.
Пише, че до 3 месеца може курс, аз мисля като ми мине, да пия по една доза вечер преди лягане. Затова пия и глутатиона - за детокс и елиминиране на свободни радикали. Много е важен. Късна есен пак още един курс, преди зимата пак да ми обостри гастрита. И превенция на витаминните дефицити. Особено витамините Б - много важни за стомаха и червата. Те не се усвояват добре при гастрит, типично става дефицит на Б витамини и желязо. И Д е много важен за имунния отговор. А мастихата поне година нон стоп.
Още не съм се снабдила с алое, него пък мисля да си слагам в смути за закуска. Също бамя ще ям.

Последна редакция: пн, 24 апр 2023, 07:42 от Анонимен

# 361
  • Мнения: 163
Здравейте,
Моля споделете алтернативното лечение. Силно се надявам това пиене на силни АБ да унищожи бакатерията, в противен случай не ми се мисли ако не се махне колко лекарства /химия/ пак трябва да пия.
Предварително Ви благодаря за споделената информация.

Няма такова! Писала съм много в предишни теми за тези експерименти с алтернативни лечения без никакъв ефект и само губене на ценно време.

Има алтернативни лечения. Не разбирам на какво основание се правят такива категорични и обобщаващи заключения.
Аз се излекувах с алтернативно лечение, с пробиотици, по специална схема, правих си изследване след приключването миналата година през януари, после си правих през септември, и двете са отрицателни. Т.е. излекуването е трайно.
Здравейте бихте ли ми каза ли какво е лечението

# 362
  • Мнения: 2 029
Някой лекувал ли се е с тетрациклин, тинидазол, нексиум и улкамед?

# 363
  • Мнения: 6 085
Утре ще се изследвам за хеликобактер. ЛЛ каза да е кръвно изследване. Освен да е на гладно има ли нещо друго като изискване за да е коректно изследването? Например да не ям след определен час или да не ям някакъв вид храна или нещо друго?

# 364
  • Мнения: 84
Утре ще се изследвам за хеликобактер. ЛЛ каза да е кръвно изследване. Освен да е на гладно има ли нещо друго като изискване за да е коректно изследването? Например да не ям след определен час или да не ям някакъв вид храна или нещо друго?
Ако е за първоначална диагноза кръвното става. Ако е за проследяване на излекуване Не. Фекален да пуснеш е по точно. Иначе подготовката е стандартна за изследването поне 1 месец без антибиотици и 2 седмици без инхибитори на протонна помпа и бисмут. Попринцип кръвния тест може да е положителен и след вече минала инфекция в рамките на години.

# 365
  • Мнения: X
За втори път пускам фекална проба, този път контролно след лечението. И двата пъти излиза отрицателен, а първата проба е от преди да ми вземат гастроскопия, която излезе положителна. Изобщо не знам вече какво прави моят лекар, ще видя в петък какво ще измисли, и ще се преориентирам.

# 366
  • Мнения: 6 085
Здравейте!

Излязоха ми резултатите за хеликобактера, но съм озадачена от липсата на маркировка от лабораторията на единия и се чудя дали този показател значи нещо
Маркиран като надвишаващ референтната стойност е показателя IgG 4.39 при зададено от лабораторията значение положителен над 1.1
Не е маркиран като резултат извън нормата IgA 102.20 при зададено от лабораторията значение положителен над 25.

Че имам хеликобактер имам, но какво означават IgG и IgА и защо единия резултат е маркиран като резултат извън норма, а другия не като и двата са 4 пъти по-високи от горната референтна граница?

# 367
  • Мнения: 84
Здравейте!

Излязоха ми резултатите за хеликобактера, но съм озадачена от липсата на маркировка от лабораторията на единия и се чудя дали този показател значи нещо
Маркиран като надвишаващ референтната стойност е показателя IgG 4.39 при зададено от лабораторията значение положителен над 1.1
Не е маркиран като резултат извън нормата IgA 102.20 при зададено от лабораторията значение положителен над 25.

Че имам хеликобактер имам, но какво означават IgG и IgА и защо единия резултат е маркиран като резултат извън норма, а другия не като и двата са 4 пъти по-високи от горната референтна граница?
грешка в софтуера явно, но щом числото е над референтната значи е положително.
Иначе lgA значи имаш активна инфекция. IgG антителата попринцип стоят по-дълго и не са индикатор дали имаш инфекция, защото те остават в организма до 5 години след минала инфекция. Т.е ако само те са ти завишени не се знае дали си имала или имаш инфекция. За това за последващо проследяване не се правят кръвни тестове за хеликобактер. Те са диагностични САМО за първоначалната диагноза. Веднъж след като си имала доказана инфекция занапред ще трябва фекални или бърз уреазен тест или дихателен за проследяване

# 368
  • Мнения: 6 085
Благодаря за разясненията!

# 369
  • Мнения: 257
Здравейте! Днес на мъжа ми му излязоха резултати кръвни за хеликобактер.
Helicobacter pylori IGg - 9,27 NTU/ml при реф.
< 8 - negative
8-11 - borderline
>11 - positive
Какво означава това? Аз да ходя ли да си пускам такова изследване?
Преди 2г аз си правих, но с фекалии и беше отрицателен, както и той беше правил преди 4г.кръвен отново отрицателен. Благодаря!

# 370
  • Мнения: 70
Здравейте..Преди около  три седмици започна да ме боли дясната страна долу ниско ,от време на време, нещо като бодеж.След една седмица започна да ме боли ниско корема всякъш ще ми дойде. ..получих запек.Ходих на гастроентеролог каза че имам раздразнени черва.Изписа ми някакви хапчета но без ефект.След това отидох на гинеколог,каза че нямам проблем с яйчниците.Взе ми вагинален секрет,и каза че имам гъбички.Резултата излезе за няколко минути,не знам ккаво беше това изследване,тъй като до сега не съм ходила на генеколог и нямам много представа.Болката ми идвала от червата ,и пита дали съм правила изследване за хеликобактер. На другия ден си направих изследване и излезе положителен.Почнах да пия антибиотици.Но днес тази болка долу ниско отново се появи,всякъш ще ми идва цикъла.Възможно ли е така да болят червата.Наистина съм много притеснена..друг ли генеколог да търся?Благодаря за отделеното време!

# 371
  • Мнения: 134
Здравейте.  Правих си кръвен тест за хеликобактер пилори.  Ама нищо не разбирам от резултата. Моля ви помогнете. Имам или нямам. Прилагам снимка. Благодаря ви.

# 372
  • Мнения: 2 029
Гастроентерологът ще каже, но щом са над 8, има нещо.
Свърших антибиотиците си за лечението на хеликобактер. Но този тинидaзол ми промени вкуса в устата през цялото време на кисел, метален.

# 373
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 795
Здравейте! Днес на мъжа ми му излязоха резултати кръвни за хеликобактер.
Helicobacter pylori IGg - 9,27 NTU/ml при реф.
< 8 - negative
8-11 - borderline
>11 - positive
Какво означава това? Аз да ходя ли да си пускам такова изследване?
Преди 2г аз си правих, но с фекалии и беше отрицателен, както и той беше правил преди 4г.кръвен отново отрицателен. Благодаря!
Нека да си пусне фецес, и ако има, тогава и вие се проверете. Кръвните тестове за хеликобактер не са точни.
Здравейте..Преди около  три седмици започна да ме боли дясната страна долу ниско ,от време на време, нещо като бодеж.След една седмица започна да ме боли ниско корема всякъш ще ми дойде. ..получих запек.Ходих на гастроентеролог каза че имам раздразнени черва.Изписа ми някакви хапчета но без ефект.След това отидох на гинеколог,каза че нямам проблем с яйчниците.Взе ми вагинален секрет,и каза че имам гъбички.Резултата излезе за няколко минути,не знам ккаво беше това изследване,тъй като до сега не съм ходила на генеколог и нямам много представа.Болката ми идвала от червата ,и пита дали съм правила изследване за хеликобактер. На другия ден си направих изследване и излезе положителен.Почнах да пия антибиотици.Но днес тази болка долу ниско отново се появи,всякъш ще ми идва цикъла.Възможно ли е така да болят червата.Наистина съм много притеснена..друг ли генеколог да търся?Благодаря за отделеното време!
Може да имате болки от дебелото черво, ако се събират газове, да има силна перисталтика, и това се усеща като болка в областта ниско долу в корема. На мен също ми се случва. Щом имате хеликобактер, трябва да го махнете, и после да си населите червата правилна микрофлора. Това се получава с начина на хранене и пробиотици. Прочетете книгата Заредете тялото с фибри, на Уил Булсевиц, ще се ориентирате как да си оправите чревната микрофлора.

# 374
  • Мнения: 6 085
Здравейте! Имам нужда някой да ми обясни защо лекарят каза, че кръвните ми изследвания - и двата показателя много положителни с резултати 4 пъти по-високи от границата за положителен резултат са невалидни защото преди три месеца съм била в болница. Изследванията са отпреди две седмици 43 дни след последното хапче нексиум. Каза че нямал право, забранено било да изпише антибиотик на база кръвни изследвания. А иначе като ме изписваха от болницата и ЛЛ казаха да са кръвни. Сега трябва да правя дихателно изследване. Още асимилирам думите на лекаря. Съвсем отделен въпрос е, че всички са платени и ако много положителен резултат и на двата вида кръвни изследвания не е достатъчен за назначаване на лечение защо изобщо правят такива кръвни изследвания. И още нещо имам да питам. Лекарят в болницата ме предупреди, че ако имам хеликобактер лечението продължава повече от две седмици и ако лекарят ми изпише антибиотик за по-кратко направо да отивам при друг. Този гастроентеролог при който ходих каза, че като занеса резултата от дихателния тест ще изпише антибиотик за две седмици. А сега де. Не е по-малко от две седмици, но не е и повече, както спомена лекарят от отделението. Чувствам се много объркана и моля за мнение на база вашия опит с хеликобактера.

Общи условия

Активация на акаунт