Диария с продължителност една година

  • 3 503
  • 33
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: X
Почти една година съм постоянно с диария. Правиха ми колоноскопия и няма нищо освен вътрешни хемороиди. И в болниците вече стана опасно да се ходи заради коронавируса, а в някои не приемат за преглед освен по спешност.
Какво може да е, защо съм постоянно с разстройство? Имам киста в корена на зъб - може ли да е от това?

# 1
  • Мнения: 12 749
След като ви правиха колоноскопия, какво казаха лекарите, това изглежда ли им като заболяване, което трябва да се търси? Да не би вие да го описвате като разстройство, а то по-скоро е по-рядка консистенция, но иначе нормално?

# 2
  • Мнения: X
Докторът ми каза задължително да си изследвам щитовидната жлеза. Много настоятелен беше. Разстройство е, ходя по няколко пъти на ден, понякога ставам нощем, а често се случва да не издържам, веднага трябва да ида в тоалетната!
Инак каза, че червата са ми чисти, но имам срастване, което било нормално след секцио (преди няколко години беше секциото)

# 3
  • София
  • Мнения: 13 076
Наблюдаваш ли да е свързано с определени храни? При мен се получаваше след прясно мляко и установих, че имам непоносимост.
Възможно е и да е непоносимост към глутен или нещо друго.

# 4
  • Мнения: X
Много обичам да ям, всичко ям и не знам от какво е. Но сега се сетих, че докторът ми каза, че трябва да си променя изцяло начинът на хранене. Около 2 седмици след колоноскопията се изхождах нормално и помислих, че от прочтстването съм вече добре. Но не би... Има още едно нещо и това е, че много, много бързо се изморявам и все съм запъхтяна, дори само като говоря понякога. А съм с нормално тегло, нормална фигура.
Никакви други оплаквания нямам.

# 5
  • Мнения: 40 838
Да не е алергия към нещо. Една позната имаше дете с алергия към някакви белтъци и ако не спазва диета си беше с диария. Според мен при здрави органи е от храната.

# 6
  • Мнения: X
Освен да пробвам някаква диета. Как да се лиша от печено месо, пържени мекици, шоколадово-ванилов  крем, козуначени кифлички? Ще опитам, дано имам воля, дори провокирана от страх от не знам какво заболяване.

# 7
  • Мнения: 12 749
Много обичам да ям, всичко ям и не знам от какво е. Но сега се сетих, че докторът ми каза, че трябва да си променя изцяло начинът на хранене. Около 2 седмици след колоноскопията се изхождах нормално и помислих, че от прочтстването съм вече добре. Но не би... Има още едно нещо и това е, че много, много бързо се изморявам и все съм запъхтяна, дори само като говоря понякога. А съм с нормално тегло, нормална фигура.
Никакви други оплаквания нямам.
Докторът каза ли какъв да стане режимът на хранене?

# 8
  • Мнения: 450
Консултация с невролог и изследвания на щитовидната жлеза,имам позната с такъв проблем,при нея проблема е доста по напреднал,ако я свие корема трябва веднага да отиде в тоалетна,пие капки за успокоение,засега имат ефект.

# 9
  • Мнения: X
Много несериозно звучиш. Сега си спомняш, че докторът нещо си бил казал за промяна на храненето. На ендокринолог отиде ли както ти е препоръчал? Съжалявам, но просто е ужасно това "о, как ще се лиша от кифлички". Въобще не мисля, че е шега работа състоянието ти, това, че засега органите ти издържат, не означава, че и занапред ще е така.

# 10
  • Мнения: X
Uncommon, не, не каза какъв да бъде режима.
Сигурно звуча несериозно. Все се надявам да мине от самосебе си. Сещам се сега, защото изследването беше преди два месеца и имам друго също което ме тревожи - огромна киста в челюстта, два извадени кътника за няколко дни и някаква буца на друго място под венеца. Уплашена съм и объркана. Може би трябва още утре да ида при личната лекарка, да започна от някъде.

# 11
  • Мнения: X
Задействай се. Това със запъхтяването също не е добре. Поради това постоянно разстройство не усвояваш докрай витамини и минерали, няма да се изненадам да имаш дефицити, примерно на витамин б12. Тялото ти гладува.

# 12
  • София
  • Мнения: 13 076
Щом имаш проблеми със зъбите, започни от тях. Много е възможно това да е в основата на проблема. Развалени зъби могат да отключат редица заболявания, вкл. сърдечни. Първо иди на зъболекар и после на ендокринолог, а от кифличките може да се наложи да се откажеш, ако имаш цьоакилия, например.

# 13
  • Мнения: X
Започнах със зъбите. Вчера ми откриха кистата, но не знам дали ще ми я махнат преди празниците. Първо трябва да мине 1 седмица от ваденето на втория кътник (вчера го извадиха), за да се направи снимка. Преди малко усетих с език топче под венеца на зъб, който е далеч от двата, които ми извадиха.
Да ида ли утре при личната? Или като оправя зъбите да ида?

# 14
  • Мнения: X
Иди и при личната. Зъбите могат да се проточат, докато си запишеш час за други специалисти, направиш изследвания, ако са нужни - за всичко е нужно време. Засега няма как да се знае дали проблемът е от зъбите, по-добре си движи нещата.

# 15
  • София
  • Мнения: 1 037
Направихте ли изследване за паразити?

# 16
  • София
  • Мнения: 13 076
Иди при личната, защото дори и проблемът да е от зъбите, нека тя ти пусне изследвания и ще разбереш как се е отразило или дали има и нещо друго.
Зъболечението обикновено продължава с месеци, когато е качествено.

# 17
  • Мнения: X
Не съм правила изследване за паразити.
Утре ще отида при личната да изкоментирам с нея случващото се.
Благодаря, че отделихте от времето си за мен! Flowers Tulip

# 18
  • Мнения: 248
Леле, как цяла година седя и чака да мине сама диарията?Да е седмица хайде, ама цяла година?Има причина със сигурност за това . Ехография правена ли ти е на вътрешни органи? На килограми отслабнала ли си?

# 19
  • Мнения: X
Леле, как цяла година седя и чака да мине сама диарията?Да е седмица хайде, ама цяла година?Има причина със сигурност за това . Ехография правена ли ти е на вътрешни органи? На килограми отслабнала ли си?
Правиха ми ехография точно преди колоноскопията - това беше задължително, за да се направи колоноскопия. Но докторката ме погледна за минутка, не знам дали всичко е наред, но се надявам.
Аз мислех, че ще се окаже нещо на червата и затова я направих.
На килограми не съм отслабнала, имам апетит, храня се нормално, с нормално телосложение съм. А моето нормално е обилно, много ям.

# 20
  • Мнения: 248
Леле, как цяла година седя и чака да мине сама диарията?Да е седмица хайде, ама цяла година?Има причина със сигурност за това . Ехография правена ли ти е на вътрешни органи? На килограми отслабнала ли си?
Правиха ми ехография точно преди колоноскопията - това беше задължително, за да се направи колоноскопия. Но докторката ме погледна за минутка, не знам дали всичко е наред, но се надявам.
Аз мислех, че ще се окаже нещо на червата и затова я направих.
На килограми не съм отслабнала, имам апетит, храня се нормално, с нормално телосложение съм. А моето нормално е обилно, много ям.

Бих започнала от пкк и фекална проба , след което ендокринолог.

# 21
  • Мнения: X
Не знам как да поискам от ЛЛ конкретни изследвания. Винаги съм се чудела как другите го правят. Аз се притеснявам, че ще каже "аз съм докторът и аз решавам". Все едно я подценявам като професионалист.

# 22
  • Мнения: 248
Иди и разкажи за оплакванията си. Никой нормален лекар не би отказал да ти даде направление за изследвания, при толкова продължителни симптоми. В краен случай, разбира се може и на частно да отидеш, ама за какво ти е личен лекар тогава..Изобщо не се притеснявай,  а си търси правата и си прави изследванията. Не е за подценяване такава продължителна диария. Не е зле и през ехограф да те видят пак по- обстойно. Ще следя темата, надявам се да се открие причината!Успех!

# 23
  • Мнения: X
Благодаря много! Heart
Ще пиша като има нещо ново!

# 24
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 703
От една година си така, а чак сега в ПИК на пандемия, се сещаш да обиколиш няколко кабинета и лаборатории за изследвания. Несериозно и безотговорно отношение е това!
" От една година съм с разстройство" и " обичам да ям всичко" също са две изключващи се твърдения. Няма нормален човек, който да е с разстройство в продължение на година и да не се сети да си промени хранителните навици... Поне малко!

# 25
  • Мнения: 85
Здравейте!
Направете си изследване за недопустимост към глутен. При моя колежка се оказа това, след година и повече ходене по мъките. Спря да яде всякакви житни и сега е добре.А отслабна за този период 20 кг.

# 26
  • Мнения: 3 724
При кой лекар ходи за колоноскопия , и той ли ти каза оправи си храненето, може ли да споделиш благодаря

# 27
  • Мнения: 3 321
Освен да пробвам някаква диета. Как да се лиша от печено месо, пържени мекици, шоколадово-ванилов  крем, козуначени кифлички? Ще опитам, дано имам воля, дори провокирана от страх от не знам какво заболяване.

Баща ми има подобно заболяване. Укротява го със зверска диета. Ако не можеш да спреш да ядеш каквото ти се иска няма да спреш да ходиш в тоалетната нон стоп.

# 28
  • Мнения: X
Благодаря много!
Така се случи, че след Нова година ще ида при личната да обсъдим проблема ми. Междувременно опитах да не ям тестени няколко дни и има ефект. Естествено, това не ме успокоява.

# 29
  • Мнения: 13
Благодаря много!
Така се случи, че след Нова година ще ида при личната да обсъдим проблема ми. Междувременно опитах да не ям тестени няколко дни и има ефект. Естествено, това не ме успокоява.

Разбрахте ли какво ви е? Може ли да споделите

# 30
  • Мнения: X
Не разбрах. Както бях писала, докторът, който ми прави колоноскопията настоя, че имам проблеми с щитовидната жлеза. Оказа се, че нямам проблеми с нея, а имам желязодефицитна анемия, за която зная от години, но предния ЛЛ беше ми казал, че не се нуждая от прием на желязо, защото анемията ми била латентна. А сегашната ми ЛЛ каза, че е наложително да пия (то всъщност се дъвче) желязо. И така, почнах да приемам по две таблетки Малтофер на ден. И силите ми се върнаха, почнах да дишам леко, постоянната умора изчезна, а с нея и диарията.
Не съм си правила други изследвания, продължавам да хапвам от всичко по много (имам някое кило отгоре, но не съм дебела, размер М съм).
От колоноскопията ли, от Малтофера ли - не зная, но оня ужас свърши, слава на Бог! Таблетките си ги продължавам, но вече по 1 на ден.  От време на време ги спирам за по седмица - две, както дойде. Като почна да се чувствам постоянно сънена, като почна да се задъхвам, ги почвам пак.
Това е.

# 31
  • София
  • Мнения: 13 076
Да, таблетките със желязо запичат.
Провери си и Вит. В12 и Д3, защото често анемията е "фалшива". Особено щом не си слаба. Често дефицитът на желязо се получава от дефицита на другите 2 витамина.

# 32
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
КАтерун, при прием на желязо трябва да се правят почивки. Не е добре да се взима дълго време, може да доведе до цироза.

Хемоглобин се вдига лесно с подходящи храни. Аз взимам желязо, само ако феритинът ми е нисък.
Години наред бях с нисък феритин и висок хемоглобин. ЛЛ не искаше да ми изписва повече от 2х3м желязо на година, пак с 3м почивка. Според ЛЛ феритинът можел да пада от микрокръвоизливи в червата 😱

Но се оказа друго - феритинът и инсулина са свързани и при висок инсулин, пада феритина. Т.е пробвай нисковъглехидратно хранене.

# 33
  • Мнения: 1
Почти една година съм постоянно с диария. Правиха ми колоноскопия и няма нищо освен вътрешни хемороиди. И в болниците вече стана опасно да се ходи заради коронавируса, а в някои не приемат за преглед освен по спешност.
Какво може да е, защо съм постоянно с разстройство? Имам киста в корена на зъб - може ли да е от това?

Здравейте искам да попитам оправихте ли се и ако да как решихте проблема?

Общи условия

Активация на акаунт