Сладка лъжа или горчива истина?

  • 2 112
  • 38
  •   1
Отговори
# 30
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Да,боли много от сладките лъжи.Все някога истината излиза наяве и наистина боли...
Колкото и да е горчива,по-добре истината.Сладките лъжи накрая горчат повече.

# 31
  • Мнения: 2 579
Сладката лъжа за 1 година не е опция, при положение, че вече знам, че това, което чуя, ще е лъжа.
Значи, горчивата истина. С вариант и да не е винаги горчива.
За "врага" - от същото.

# 32
  • Мнения: 89
Стига с тези истини, аз си знам, че съм надебеляла и остаряла,
няма нужда още някой да ми го казва.
А и човек най-много лъже сам себе си, всички останали предимно си мълчат, няма нужда нищо да казват за да лъжат.
А и човек чува каквото иска да чуе, не каквото наистина му казват.
Така че, според мен, какво казват ти останалите - лъжа или истина -
все е тая.
Какво чуваш зависи какъв човек си и от дефиницията ти за лъжа и истина.
А и по условие знаеш, че няма да можеш да разграничиш "лъжата" от "истината" защото ще чуваш само едното или другото, така че, реално винаги ще имаш усещането, че чуваш лъжа.

Аз по-бих искала за една година да чувам разликата между лъжа и истина, това е подаръкът от Фея която бих искала.

Последна редакция: чт, 03 дек 2020, 20:04 от VeViV

# 33
  • Мнения: 413
Трябва много глупав да е някой, за да вярва на лъжи. Знавм си, да речем, че тоя човек не ни обича, но ни изнася да ни казват, че ще се съберем с него. Колко живота имате, та да си губите този в подобни дивотии? Нямаме нужда от фалш в живота си, аз нямам поне. Дразня се на изкуствени хора, на такива, които ми правят комплименти а ми говорят лошо зад гърба. Страня от тях. С тези, които ме обиждат в лицето по- мога да се оправям, не е приятно но след като си разчистим сметките няма и съмнение, че повече няма да ги допусна в живота си.
И феи няма, освен ако не си на няколко текили.

# 34
  • Мнения: 2 638
Ти на колко беше снощи?

# 35
  • Мнения: 4 076
Сладката лъжа,поднесена красиво опакована и в луксозна обстановка.
И без това не слушам каквото и да ми кажат.

# 36
  • София
  • Мнения: 12 630
Горчивата истина. Човек като знае истината, може да предприеме някакви действия, да промени нещата, или да ги приеме. Лъжите само ти губят времето.

За врага нищо не бих избрала... какъвто и враг да ми е някой, не бих се занимавала да му пожелавам каквото и да е.

# 37
  • Мнения: 3 439
Истината е в истината 😆 За врага същото, защото обикновено живее в лъжа и това ще го довърши за една година. Хипотетично, нали, врагове не знам да имам. Но знам, че имам 😄
Може би е добре да се уточни врагът. Какво се влага в него? Се тая, за всички истината, да настане хаос, почти пандемичен. Или без почти.

# 38
  • Мнения: 8 980
"Когато видиш,че врагът греши,не му пречи" Laughing- Сун Дзъ

Общи условия

Активация на акаунт